تکذیبیه/ امام جمعه قرچک هیچگاه با انتصابات اینچنینی موافق نبوده است

    دفتر امام جمعه قرچک در پاسخ برخی افراد که سخنان حجت الاسلام اسماعیلی را تحریف نموده اند گفت: تاکید می گردد با رعایت اصل امانت و صداقت در رعایت انتشار مطالب دقت داشته و موجبات تحریک دیگران را فراهم ننمایید؛امام جمعه قرچک هیچگاه با انتصابات اینچنینی موافق نبوده است.

 

 

پس از درج خبری مشهون از بی تقوایی در یکی از سایت های خبری با عنوان " الخیر ما فی الوقع" که با بهره برداری گزینشی از سخنان حضرت حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی امام جمعه قرچک در جمع معترضین انتصابات گزینشی سعی بر جلوه حقیقت به نحوی دیگر داشت، لحظاتی پیش تکذیبیه ای از دفتر امام جمعه محترم شهر قرچک برای رسانه مذکور و دیگر رسانه ارسال گردید که نص صریح آن نشان دهنده عمق بد کرداری سایت مذکور در تحریف سخنان حجت الاسلام اسماعیلی می باشد.

سایت خبری ورامین نیوز به جهت تنویر افکار عمومی و مشخص نمودن عمق بی توجهی و بد رفتاری برخی رسانه های فرمایشی اقدام به انتشار خبر و تکذیبیه آن نموده است که متن آن به شرح زیر است:

 

 

+++++

متن خبر سایت وق-فه:

 « الخیرُ فی ما وقع »

حجت الاسلام اسماعیلی امام جمعه قرچک در جمع چند نفر از اعضای جریان شکست خورده انتخابات مجلس نهم که در دفتر امام جمعه حضور پیدا کرده بودند گفت: ما اصلاً با تغییر مدیریت کاری نداریم زیرا دخالت در کار قوا ست. ما نمی خواهیم از مدیر قبلی حمایت کنیم و خواهان حفظ احترام و حرمت مدیر جدید هستیم .

فرهنگ و متولیان فرهنگ جامعه اهمیت زیاد دارند و پیشینه انقلابیون را که بررسی  کنیم از آموزش و پرورش هستند و این نشان دهنده اهمیت آن است . اینجانب بعنوان نماینده حکومت و مقام معظم رهبری نقش ایجاد وحدت و همدلی دارم نه ایجاد تفرقه و جدایی . ایشان هم چنین خواستار وحدت نیروهای ارزشی و اصولگرا در شهر قرچک شدند . و اظهار داشت : الخیرُ فی ما وقع

+++++

+++++

 

 

متن تکذیبیه رسمی دفتر امام جمعه قرچک:

 
بسمه تعالی
مدیریت محترم سایت *****/

  سلام علیکم؛

  احتراما به استحضار می رساند با توجه به انتشار خبری در آن سایت با عنوان "الخیر ما فی الوقع" بر اساس قوانین مقرر مقتضی است در پاسخ به مطلب منتشره موارد ذیل درج گردد:

  1. پیرامون مطلب منتشره که عنوان داشته چند نفر از اعضای جریان شکست خورده انتخابات در دفتر امام جمعه حاضر شده اند لازم است به اطلاع برساند جمع حاضر مجموعه ای از شخصیتهای علمی، فرهنگی، ارزشی و نخبگان شهر قرچک با دیدگاه های مختلف سیاسی بوده اند که با بیان مطالبی نسبت به روند انتصاب رییس جدید آموزش و پرورش قرچک معترض بوده اند.
  2. امام جمعه قرچک در سخنان خود ضمن بیان مطالب مبسوطی نسبت به روند انتصاب از سازمان آموزش و پرورش استان تهران اعتراض داشته و هیچگاه با این انتصاب با این ترتیب موافق نبوده است.

مجددا در پایان تاکید می گردد با رعایت اصل امانت و صداقت در رعایت انتشار مطالب دقت داشته و موجبات تحریک دیگران را فراهم ننمایید./

دفتر امام جمعه قرچک

(م/278) / 19-05-91

+++++

سایت ورامین سیتی در باره این بد رفتاری های رسانه ای نوشته است: فرار از واقعیت کار تازه ای نیست که باعث تعجب بشود بارها و بارها از این دست رفتارهای کبک گونه که سرشان را در برف می کنند تا نبینند دیده ایم و دیده ایم که مردم خود به خوبی همه این رفتارهای نفاق انگیز را به خوبی درک می کنند و سره را از ناسره تشخیص می دهند. چیزی که اینجا جلب توجه می کند دست و پا زدن های بعضی هاست در باتلاقی که خودشان برای خود ایجاد کرده اند و ای کاش می دانستند که هر چه بیشتر تقلا می کنند بیشتر فرو می روند و هر چه بیشتر به این در و آن در می زنند کمتر بهره ای می برند و ای کاش یادشان بیاید ورای این اعمال امروز و دیروزشان، فردایی هم هست. فردایی که اعمال امروز محاسبه می شود و دادها ستانده خواهد شد.

عزیز من سانسور حرف های این و آن و مصادره به مطلوب حرف کسی برای خود راه درستی برای اثبات حقانیت امری حتی به خود انسان نیست چه برسد به دیگرانی که برایشان خبری و مطلبی ارائه می کنید. امروز بازهم به جای پذیرش اشتباهاتتان و اعتراف به آنها دست به تحریفی نابخشودنی زده اید که نمی دانم اگر به انتشار خبرهای مراسم دیدار جمعی از فعالین فرهنگی با امام جمعه قرچک پیرامون وقایع مرتبط با انتصاب رئیس جدید آموزش و پرورش قرچک و نحوه تاثیر آن نمی اندیشید به جمعی که در این مراسم بوده اند که به راحتی مصادره به مطلوب شما را می توانند به گوش دیگران برسانند فکر کنید.

 

دوست عزیز این که از مجلسی در حد چند خط خبر ارائه کنید و آن هم به گونه ای که وفقط (لا اله) اش را بیاورید و (الا الله) اش را سانسور کنید خط مشی آنانی است که موجب نفاق می شوند. این که امام جمعه قرچک گفته اند: ما هیچگاه اهل دخالت در حیطه قوا نیستیم، وظیفه ما حفظ اتحاد است همان (لا اله ) است، ولی (الا الله) هم دارد که گویا به مزاج شما خوش نیامده. جهت استحضار شما ایشان اینطور ادامه داده اند: ما هیچگاه اهل دخالت در حیطه قوا نیستیم، وظیفه ما حفظ اتحاد است، دوست داریم کسی بیاید که حرف و حدیث پشت سرش نباشد. آموزش و پرورش نباید زیر بار فشارها برود، رفتارهایی از این دست بی توجهی و توهین به شخصیت والای فرهنگیان است. آموزش و پرورش باید در برخی تصمیماتش تجدید نظر کند.

این اقدام شما به نظر حقیر مصداق بارز حرف های پایانی امام جمعه قرچک است که ایشان گفتند: کسانی که عامل تفرقه و تضعیف ارزشهای انقلابی نظام مقدس جمهوری اسلامی در خطه شهید پرور و حامی ولایت ورامین و قرچک میشوند مرتکب گناه نابخشودنی هستند. اگر تغییراتی بر خلاف مصالح و رویه های عمومی جامعه باشد و بر آنها اصرار بورزند مردم وارد صحنه می شوند و افکار عمومی پذیرای چنین رفتارهایی نیست. حرکت و تصمیم غیر منطقی و بر خلاف ملاکهای ارزشی سازمان آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران باعث تضعیف جایگاه رفیع این سازمان و نادیده گرفتن شخصیتهای بزرگ فرهنگی قرچک میشود. امیدوارم در این نوع رفتارها تجدید نظری بفرمایید.

 

 

توجه ویژه:

 تا این لحظه که خبر بر روی خروجی سایت ورامین نیوز قرار گرفته است علیرغم تاکیدات مکرر دفتر امام جمعه شهر قرچک مبنی بر درج تکذیبه آنی، مدیران سایت خبری "وق-فه" ضمن عدم تمکین از درخواست امام جمعه قرچک، در خبری دیگر ضمن تاکید بر به انحراف کشاندن تجمع اعتراضی فرهنگیان قرچک قصد در تکرار مشوشات ذهنی خود پیرامون انتخابات گذشته و واشکافی های موضوعی دارند.

اکنون که انتخابات تمام شده و نتایج آن مورد پذیرش دو طرف قطب انتخاباتی قرار گرفته است، هر مخالفت و انتقاد را به اتفاقات گذشته منتسب کردن و هر تجمع صنفی خواص مذهبی و ولایی را موضع خطری برای خویش پنداشتن و فرارهای رو به جلو و تشویش اذهان عمومی راه به جایی نخواهد برد؛ ورامین نیوز به عنوان پیش قراول رسانه های ولایی، آزاد اما منتقد شهرستان ورامین اعلام میدارد اگر در موضع اشخاص و افراد و انتخابات بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری خط پذیرش نتایج را پی گرفته ایم، در موضع تحریف و بهره برداری گزینشی از سخنان امام جمعه محترم شهر قرچک به عنوان دریچه روحانیت شهر محروم قرچک تاب سکوت نداشته و این بی احترامی ها را در صورت عدم انقطاع پاسخ رسانه ای خواهیم داد.

/ 0 نظر / 14 بازدید