بحث تفکیک جنسیتی دانشگاه ها برای برخی گران تمام شده است/ورامین42

چندی است با ورود انقلابی وزارت علوم دربحث تفکیک جنسیتی دانشگاهها صداهایی از گوشه وکنار به گوش می رسد که این اقدام یک حرکت رادیکالی است که نه تنها امکان پذیر نخواهد بود بلکه نتیجه معکوس خواهد داد.

وی با ابراز تاسف از برخی تحرمات سایت های داخلی و مسئولان کشور ادامه داد:برخی سایتهای معتبر وشخصیتهای مسئول این اقدام را درجهت اسلامی کردن دانشگاهها موثر نمی دانند.

به عنوان نمونه پایگاه خبری آخرین نیوز یکی  از سایتهایی است که دراین مورد اقدام به موضع گیری نموده است این سایت خبری با درج تیتر بزرگی در سایت خود با عنوان “تنها راه اسلامی شدن دانشگاهها تفکیک جنسیتی است ؟” به جنگ با این حرکت انقلابی وزارت علوم رفته است.

به نظر می رسد این سایت وبرخی مسئولین از جمله رئیس اسبق کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس باید در اظهار نظرهای خود کمی تامل کنند زیرا سخنان دشمنان انقلاب از زبان ونوشته های آنان جاری وساری می شود.

این فعال فرهنگی اظهار داشت:آقای عباسپور! بحث تفکیک جنسیتی در دانشگاههای ما امری غیر ممکن نیست، البته از شما که سالها با دانشگاه آزاد مانوس بوده اید وبه خاطر تحت تاثیر قرار گرفتن از فضای دانشگاه آزاد این طرح را غیر ممکن قلمداد می کنید انتظار دیگری نمی رود.

وی با مطرح نمودن این پرسش که “چرا بحث تفکیک جنسیتی دردانشگاهها برای عده ای  گران تمام شده وآنان را ناچار به موضع گیری نموده است؟” ادامه داد:برخی از مسئولین که تحصیل کرده غرب هستند وتفکر ات غربی در اعمال ورفتار آنها ظهور وبروز دارد با تفکیک جنسیتی که خواسته تمامی علما ومراجع تقلید است مخالفت می کنند ،شاید این افراد در دانشگاهها حضور ندارند. اکنون وضعیت دانشگاههای ما با وجود اختلاط دختر وپسر وضع مطلوبی نیست.

دختران و پسرهای دانشجو در محیط مختلط دانشگاه نمی توانند تمام توان و فکر خود را در مسیر علم آموزی قراردهند و در همان بدو ورود به دانشگاه به دلیل مشکلات عدیده مسیر زندگی آنها عوض می شود،این موضوع آنقدر واضح است که روشنفکران غربی نیز به آن معترف هستند.

این فارغ التحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه تهران خطاب به این طیف از مسئولین تاکید کرد:نترسید، قطعا اجرای این طرح که مورد تاکید رهبر انقلاب، علما ومراجع تقلید است می تواند گام موثری در جهت اسلامی کردن دانشگاهها وبهبود وضع فرهنگی موسسات آموزشی   داشته باشد،انقلاب اسلامی ما با فاصله گرفتن از ترس پیروز شده است،ما در موضع گیری های خود هیچگاه خوشایند غربی ها و کف و سوت های این و آن را در نظر نگرفتیم،تنها خدا و صلاح جامعه را مد نظر قرار دهید.

وی با بیان نمونهای موفق اجرای این طرح در دانشگاه ها ادامه داد: نمونه های موفق این طرح زیاد است. دانشگاه الزهرا (س) ، دانشگاه امام صادق (ع) ، دانشگاه علمی کاربردی ورامین و… در این زمینه از نظر علمی واخلاقی توفیق روز افزونی پیدا نموده اند که می توان از نزدیک آنرا بررسی نمود.

/ 0 نظر / 10 بازدید