علیرضا فرجی مدیر روابط عمومی تربیت بدنی : نقطه عطف ورزش ورامین در سال ۹۱

 

 

اخبارشهرستان ورامین:

سال جاری را میتوان بعنوان نقطه عطف ورزش ورامین بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی برشمرد .

حضور تیمهای متعدد ورزشی در لیگ های معتبر کشور در سال جاری گویای حقیقت حضور قشر مستعد در شهرستانی میباشد که همیشه در بعد امکانات بعنوان محروم ترین منطقه در استان تهران رتبه های اول را به خود اختصاص داده است .

ولی باید گفت این امر هیچگاه پایه های ورزش را متزلزل ننمود ؛ چراکه در سال ۱۳۹۱ به همت برخی مسوولان به خصوص فرماندار شهرستان ، شرایطی مهیا گردید تا برای اولین بار ورامین دارای ۷ تیم در لیگ های مختلف کشور باشد تا برای نام آوری و تثبیت جایگاهی ارزشمند با حریفان به رقابت بپردازند .

بنابراین باید گفت این امر نشان دهنده وجود پتانسیل و استعدادهای ناب ورزشی در شهرستانی بوده که میتواند در آینده ای نه چندان دور با حمایت و هدایت مسوولان و برنامه ریزی مدون از سوی دلسوزان امر ، مسیری طی نماید که همیشه بعنوان یک اصل در راستای اهداف ورزش منطقه در نظر گرفته شود .

در این خصوص حضور تیم والیبال متین ورامین با حضور مربی باتجربه و بازیکنان نامدار و اسبق تیمهای ملی در لیگ برتر کشور برای اولین بار در تاریخ سرزمین کهن ورامین ، تمام نگاه های دوستداران ورزش را به خود جلب نموده است ؛ چراکه این امر با توجه به علاقه مندی جوانان به رشته والیبال منجر به پیشرفت آن در منطقه خواهد شد و بی شک به زودی ورامین بعنوان یکی از قطب های پرورش استعداد در این رشته ظهور خواهد کرد .

ورامین در این رشته پرطرفدار تیمی دیگر با نام طلایی پوشان ورامین راهی لیگ دسته یک والیبال کشور نموده که این تیم از بازیکنان تیم های ملی جوانان و نوجوانان و همچنین تعدادی بازیکن بومی بهره میبرد که خود میتواند پشتوانه خوب و مناسبی برای آینده این رشته ورزشی باشد .

فوتبال ورامین نیز از این قاعده مستثنی نیست و در حدود ۳ سال است که تیمی راهی لیگ دسته ۲ کشور نموده که با حمایت مسوولان این پتانسیل وجود دارد که بتواند اهالی این رشته را در آینده ای نزدیک امیدوار به حضور در لیگ های معتبرتر نماید .

تیم فوتبال پرسپولیس ۱۵ خرداد ورامین هم اکنون با برخورداری از بازیکنان بومی و تلاش کادر فنی درحال رقابت با حریفان قدرتمند کشور است ، اما متاسفانه به جهت شرایط نامساعد مالی جایگاه باثباتی در لیگ ندارد و ممکن است سیر نزولی پیدا کند و اگر فکری اساسی به این امر نگردد سرنوشتی که پیش از این انتظارش را میرفت نصیب این تیم خواهد کرد .

در بخش تیمهای پایه نیز تیمی با نام ارزش در لیگ دسته یک امیدهای کشور درحال رقابت با حریفان قدرتمند است که میتواند آینده فوتبال را تضمین کند .

اتفاق خوشایند دیگر را میتوان به نام تکواندو به ثبت رساند ، زیرا خرید امتیاز لیگ برتر کشور به نام شهرداری ورامین راه را برای ورزشکاران این رشته که همیشه بعنوان مدعی و بهترینها در سطح اول استان و کشور معرفی میشدند هموار خواهد نمود .

حضور تیم فوتسال بانوان متین ورامین در لیگ دسته یک کشور و همچنین حضور تیم اسکیت هاکی بانوان در لیگ برتر کشور و کسب عنوان اول در طول چندین سال متوالی بارقه امید را برای بانوان زنده نگه داشته و این امر موجب استقبال این قشر از ورزش شده است .

در این خصوص باید اظهار داشت تیمهای دیگری در بخش آقایان و بانوان در رشته های مختلف درحال شرکت در رقابتهای استانی میباشند و این امیدواری وجود دارد تا با برنامه ریزی و دلسوزی بتوان شرایط را برای پیشرفت مهیا کرد .

باید گفت این امر علاوه بر آثار مثبت در عرصه ورزش موجب تشویق جوانان برای حضور در میادین مختلف ورزشی خواهد بود که در این صورت تضمینی می باشد برای آینده قهرمان پروری که در کنار آن جامعه را از لحاظ شرایط روحی و جسمانی به سمت و سوی شادابی شدن نیز سوق میدهد .

/ 0 نظر / 26 بازدید