حضور وزیر کشور در همایش ملی 15 خرداد قطعی شد


اخبارشهرستان ورامین:

چهارمین همایش ملی 15 خرداد با هدف بررسی نقش و جایگاه این قیام تاریخی در انقلاب اسلامی در ورامین و در سه محور اصلی اندیشه‌های امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد، اعتدال و انقلاب اسلامی و پیشگامان و دین‌مداری برگزار می شود.

  در این همایش شخصیتهای کشوری، نخبگان و اندیشمندان داخلی حضور خواهند داشت و نویسندگان برتر در حوزه 15 خرداد به بیان جزئیات و اتفاقات رخ داده در سال 1342 می پردازند، همچنین طی رایزنی های صورت گرفته حضور وزیر کشور در همایش ملی 15 خرداد قطعی شد و دکتر رحمانی فضلی به عنوان سخنران اصلی همایش خواهند بود و از طرف دیگر یکی از مسئولان کشوری دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این مراسم حضور پیدا می کنند.

  برپایی نمایشگاه آثار حضرت امام (ره) در دانشگاه آزاد، ارسال پیام کوتاه فرهنگی مرتبط با این ایام به دانشجویان و اساتید، حضور دانشجویان و اساتید در طرح تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان‌های امام راحل در حرم مطهر، برگزاری مسابقه فرهنگی با موضوع تبیین شخصیت حضرت امام (ره) را از دیگر برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای گرامیداشت 14 و 15 خرداد ذکر کرد.

دبیر همایش ملی 15 خرداد تأکید کرد: این همایش به دنبال آن است که به زوایای مختلف قیام تارخی 15 خرداد بپردازد زیرا توجه به عوامل پیدایش و ظهور قیام 15 خرداد با برگزاری مراسم و نشست های تحلیلی، سیاسی یکی از نیازهای امروز جامعه اسلامی است که می تواند با تبیین و ترویج پیام قیام 15 خرداد در گرامیداشت این حادثه تاریخی نقش مهمی را ایفا کند.

وی گفت: متولیان فرهنگی رسالت سنگینی را در جهت شناساندن قیام تاریخی 15 خرداد به مردم دارند و باید رویکرد خود را به سوق دادن افکار عمومی و ظرفیت های تاریخی به این رویداد مهم مد نظر قرار دهند و برای آشکار شدن ابعاد قیام 15 خرداد و نقش رهبری حضرت امام (ره) در نزد افکار عمومی و به خصوص نسل سوم انقلاب تلاش مضاعف کنند.

گفتنی است چهارمین همایش ملی بررسی قیام 15 خرداد سال 1342 ورامین توسط کمیته علمی دانشجویی دبیرخانه دائمی قیام 15 خرداد ورامین متشکل از دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین- پیشوا، دانشگاه علمی کاربردی مرکز ورامین و دانشگاه پیام نور واحد ورامین- قرچک برگزار خواهد شد.

/ 0 نظر / 39 بازدید