وظیفه هرکس مشخص است،از دخالت در امور غیر تخصصی بپرهیزید

امام جمعه موقت ورامین با تاکید بر اتحاد مسئولان در جهت پیشرفت و آبادانی شهرستان خطاب به مسئولان ارشد شهرستان گفت:وظیفه هرکس مشخص است،از دخالت در امور غیر تخصصی بپرهیزید.

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسوه خدمت حجت الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین در خطبه اول نماز جمعه  پس از توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به شهادت حضرت امیرالمومنین(ع) اشاره نموده و گفت:حضرت امیر(ع) روز ۲۱ ماه مبارک در کوفه شهید نشد،این بزرگوار روزی به شهادت رسید که طناب بر گردن ایشان انداختند و همسرش را در مقابل وی کتک زدند.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستانهای استان تهران گفت:حدیث شریف ثقلین از حدود ۲۰۰ نفر از علمای بزرگ اهل سنت روایت شده است،حدیث شریف منزلت از ۱۰۰ عالم سنی روایت گردیده و حدیث سفینه نوح از ۹۰ عالم اهل سنت روایت گردیده است،غالب روایاتی که ما برای ولایت امیرالمومنین(ع) در دست داریم با استناد به منابع اهل سنت است.

وی در ادامه افزود:من تعجب می کنم از دنیای اهل سنت و علمای سنی که این همه سخن نورانی از رسول معظم اسلام(ص) درباره امیرالمومنین دارند و آنها را نشنیده گرفته اند.

امام جمعه موقت ورامین سپس گفت: در نماز سوره مبارکه حمد را می خوانیم،بدانید “اهدنا صراط المستقیم” که می گوییم منظور از صراط مستقیم طبق فرموده پیامبر اکرم(ص) راه محمد و آل محمد(ص) است،پیامبر(ص) به امیالمومنین(ع) فرمود “بشارت بر تو باد که تو صراط مستقیم هستی” ، در “صراط الذین انعمت علیهم”  مصداق این “انعمت علیهم” رسول اکرم(ص) فرمودند شیعیان علی می باشند که خداوند نعمت را برآنها تمام کرده است.

افتخار شیعیان کمک به بازسازی صحن حرم امیرالمومنین(ع) است

وی در خطبه دوم نیز پس از دعوت به رعایت تقوای الهی به بازسازی عتبات عالیات اشاره نموده و تصریح کرد: بازسازی عتبات عالیات توفیق بزرگی است که نصیب ملت ایران شده است،هم اکنون صحن مطهر حضرت علی ابن ابیطالب(ع) در نجف اشرف به نام حضرت زهرا(س) نامگذاری شده و در حال احداث است،قسمت عمده تامین هزینه این صحن را مردم استان تهران بر عهده گرفتند و افتخار شیعیان کمک به بازسازی صحن حرم امیرالمومنین(ع) است.

امروز ابهت اسراییل شکسته شده است

امام جمعه موقت ورامین سپس به روز قدس اشاره و عنوان کرد:با هدایت معمار کبیر انقلاب اسلامی جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس نامیده شده است،نباید مسلمانان از قدس غافل شوند،قدس قبله اول مسلمین است.

وی سپس اوضاع اسراییل را مورد توجه قرار داده و گفت:امروز اسراییل بیش از هر زمان دیگر دچار بحران شده است،دیری نخواهد پایید که طبق فرموده امام(ره) اسراییل از صفحه روزگار محو شود،امروز ابهت اسراییل شکسته شده است،۲۳ مرداد سالروز پایان جنگ ۳۳ روزه اسراییل با حزب ا… لبنان است،این رژیم پر مدعا با آن همه امکانات در برابر حزب اللهی ها به زانو درآمد.

در سوریه به اسم حقوق بشر زشت ترین اتفاق ها می افتد

رییس ستاد برگزاری بزرگداشت روز قدس شهرستانهای استان تهران در ادامه افزود:دنیای استکبار سعی در مصادره انقلاب های مردم دارد،در بحرین و حجاز در میان سکوت و بی تفاوتی مجامع بین المللی فریاد مسلمانان شنیده نمی شود،سوریه به جرم دفاع از فلسطین و حزب ا… مورد هجوم وحشیانه استکبار است و از سویی امریکا و از سوی دیگر عربستان و ترکیه به این کشور فشار می آورند.

وی سپس گفت:امروز در سوریه به اسم حقوق بشر زشت ترین صحنه ها اتفاق می افتد،دیگر سکوت جایز نیست،باید در روز قدس علیه تمام این بی عدالتی ها فریاد بر آوریم.

وظیفه هرکس مشخص است،از دخالت در امور غیر تخصصی بپرهیزید

امام جمعه موقت ورامین در ادامه با اشاره به سال تولید ملی به “تولید ملی در سیره علوی” اشاره نموده و  گفت :مولای ما در احداث باغ و کشاورزی تلاش های بسیار نمودند،مزارع و باغ های فراوان ایجاد کردند،جشمه سارهای فراوان برای آبیاری باغ ها جاری ساختند،ایشان با کار و تلاش ۱۰۰۰ برده را در راه خدا آزاد نمودند،در کارهای اقتصادی و نیز اجتماعی و سیاسی زبانزد خاص و عام بودند.

وی ادامه داد:ما یک چنین پیشوایی داریم و لذا باید هرچه سریعتر همانطور که به استقلال سیاسی رسیدیم به استقلال اقتصادی دست یابیم و لذا طبق فرمایش رهبری عزیز اتخاذ تدابیر اقتصاد مقاومتی یک ضرورت است،باید نو آوری ها را تشویق کرد،در این منطقه شما پسته ای تولید می شود که با پسته رفسنجان رقابت می کند،ماهی های تزئینی صادراتی پرورش داده می شود.

وی اظهار داشت :پرورش گل،کشت زعفران و … از قابلیتهای اقتصادی این منطقه است،دولت باید حمایت خود را از صنعتگران و کشاورزان ورامین افزایش دهد،سرمایه گذاران هم بیایند،نو آوری کنند،همت کنند تا کار جلو برود.

امام جمعه موقت ورامین افزود: امروز بیش از هر زمان دیگر نیاز به اتحاد مسئولان شهرستان وجود دارد،خوشبختانه حیطه مسئولیت و وظیفه هرکس مشخص است،به جای ورود به امور غیر تخصصی و دخالت در مباحث حاشیه ای کار خود را انجام دهید،منطقه نیاز به کار دارد،نرخ بالای بیکاری بیداد می کند،بسیاری از وعده ها عملیاتی نشده است،به کار خود بپردازید.

خیانت به امام و شهدا

وی سپس به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اشاره نموده و عنوان کرد:باید سازمان و یا وزارتخانه ای با این عنوان شکل گیرد،این مورد تاکید حضرت امام(ره) و رهبری نیز همین است اما کو گوش شنوا.

حجت الاسلام محمودی سپس گفت:مساجد،کسبه،علما،مردم همه و همه در تذکر لسانی وارد شوند،نگذارید قبح گناه در جامعه شکسته شود،هرکس در هر مقام و جایگاه نسبت به امر به معروف بی اعتنایی کند به امام و شهدا خیانت کرده است.

 

/ 0 نظر / 10 بازدید