فرماندار ورامین ظهر دیروز سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه ورامین بود.

وی ضمن تبریک حلول ماه شوال و عید سعید فطر به شهادت شهیدان رجایی و باهنر اشاره نمود و گفت:این دو شهید بزرگوار الگوی ملت و مسؤولین ما هستند.

وی افزود:شهید رجایی به موازات خدمت در جامعه از معنویات غافل نماند،رشد معنوی،اخلاق،قرب به خدا و کار خالصانه این عزیز را از دیگران متمایز نمود،شهید رجایی رییس جمهوری بود که غذای روزانه خود را از خانه به دفتر کار خود می برد،این شهید الگوی ساده زیستی و شجاعت بود،برخی مسؤولین قبل از مسؤولیت یک مشی و مرامی دارند و بعد از مسؤولیت مشی و مرام دیگر اما شهید رجایی همواره مشی و مرام خود را حفظ نمود تا ۸ شهریور دعوت حق را لبیک گفت.

وی با بیان اینکه اجلاس جنبش عدم تعهد مهمترین اجلاس سیاسی جمهوری اسلامی بعد از انقلاب اسلامی است، افزود: کشورهای عضو این جنبش هیچ وابستگی و تعهدی به قدرتهای شرق و غرب ندارند و شعار آنها همان شعارهای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است،این کشورها برای خود اصولی دارند و سعی می نمایند به اصول خود پایبند باشند.


منصوری با تأکید بر اینکه این اجلاس پس از اجلاس سازمان ملل متحد بزرگترین اجلاس سیاسی جهان است، عنوان کرد: بیش از ۱۲۰ کشور عضو این جنبش هستند و بیش از ۵۰ کشور در سطح سران کشورهای خود در اجلاس تهران شرکت می کنند و این امر معادلات را به نفع ایران تغییر خواهد داد و قدرت کشورمان را به نمایش خواهد گذارد.

وی افزود: امروز تمام کشور درگیر برگزاری این برنامه عظیم است و دشمن نیز از پا ننشسته و سعی دارد فضای کشور را نا امن جلوه دهد اما اشراف کامل نیروی انتظامی،اطلاعات،بسیج و سپاه بر تمامی حوادث آنها را ناکام خواهد گذاشت.

فرماندار ورامین با اشاره به اینکه یکی از اهداف دشمن ناراضی کردن مردم در آستانه اجلاس است، عنوان کرد:در برخی از نقاط تهران تلفن ها را قطع کردند،سعی نمودن در خدمات رسانی به مردم اشکال به وجود آورند تا مردم را ناراضی نمایند و از این طریق به اهداف خود برسند اما نتوانستند.

وی افزود:در هر کشوری که معاونین رییس جمهور و یا وزیر امور خارجه برای دعوت از مسؤولین آن کشور می رفتند بعد از آنها خانم کلینتون و یا مسؤولین امریکایی می رفتند تا آن کشورها را از حضور در اجلاس تهران منصرف سازند اما می بینیم که حدود ۶۰۰۰ دیپلمات از کشورها و ۱۰۰۰ خبرنگار برای پوشش خبری به تهران می آیند.

منصوری یادآور شد:در هفته دولت معمولا بخش هایی از فعالیت های دولت به مردم ارائه می گردد،این را بدانید حقیقتا نیت فرزندان شما در دولت خدمت رسانی است،میثاق ما با تمام مدیران ادارات کار است،عزم ما فقط کار برای مردم است،پس از گذشت ۷ سال از عمر دولت و بیش از ۲ سال حضور بنده به عنوان فرماندار شهرستان قطار پیشرفت ایران عزیز با سرعت در حال حرکت است.

وی اضافه کرد:عملکرد مجموعه نظام پس از انقلاب اسلامی مثبت است،برخی دولت ها به کندی به این پیشرفت اقدام نمودند و برخی با سرعت اما مهم این است که این قطار پیشرفت هیچگاه متوقف نشده است.

فرماندار ورامین بیان داشت: کمتر از یک سال از عمر دولت باقی مانده است و ما مصمم هستیم پروژه های نیمه تمام را در این فرصت کامل نماییم،مردم مطالبه دارند و این مطالبات حق آنها است،در ورامین نیز بیش از ۱۷ هزار مسکن مهر ساخته شده که اغلب به صورت خود مالکی و پراکنده بوده نه مجتمع،بهره برداری از سد ماملو،بهره برداری از ۴ فاز آبفای جنوب شرق استان از جمله موفقیت های دستگاه اجرایی شهرستان است.

وی افزود: بسیاری از اراضی زیر کشت ما امروز تحت پوشش آبیاری قطره ای و مکانیزه قرار دارند،مسیر ری-ورامین افتتاح شده،۱۰۰ کیلومتر راه روستایی بهسازی گردیده و در بحث بنیاد مسکن و عمران کمتر روستایی را می توان یافت که در آنجا کاری صورت نپذیرفته باشد.

فرماندار شهرستان ورامین عنوان کرد: بخشداران ما امروز بخشداران میدانی هستند،در ۶ روز کاری کمتر پشت میز ادارات خود می نشینند،در محل حاضر می شوند و از نزدیک اجرای پروژه ها را زیر نظر دارند،دسترسی مردم هم به مدیران بسیار ساده است.

منصوری با اشاره به رشد اعتبارات شهرستان یادآور شد:اعتبارات شهرستان در اغلب حوزه ها از جمله تملک دارایی ها  ۳۰۰ درصد رشد داشته است و این رقم برای سال ۹۱ باز هم افزایش خواهد داشت.

وی افزود: یکی از مطالبات به حق مردم از ما مترو است،در ماه گذشته دولت مصوبه ای داشت و طی آن اجرای پروژه را از قطار شهری گرفته و به مترو داد،حریم راه آهن هم به مترو واگذار گردید و حدود ۲۹۰ میلیارد ریال از بودجه سال جاری و حدود ۲۳۰ میلیارد ریال از بودجه سال ۹۰ که مجموعا بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال است اعتبار برای این امر مصوب گردیده است و علاوه بر آن رییس جمهور وعده داده است بودجه ویژه ای برای این کار تخصیص دهد.

مهندس منصوری گفت: بیش از ۲۰ میلیارد ریال بودجه برای بیمارستان مفتح ورامین و ۲۰ میلیارد ریال بودجه برای بیمارستان قرچک در ردیف اعتبارات ملی در نظر گرفته شده است،برای بیمارستان قرچک حتی پیمانکار هم مشخص گردیده است اما برخی از روی بی اطلاعی اظهار نظر می کنند.

وی با اشاره به تعهد ما به مردم کار است، به مظلومیت دولت اشاره کرد و افزود:حجم تخریب ها از داخل و خارج کشور به این دولت بی سابقه بوده است.

منصوری اظهار داشت: در شهرستان هم ما مظلوم بودیم،بسیاری از جاها وارد نشدیم و پاسخ ندادیم،نه اینکه پاسخ نداشتیم،خیر،چون تاکید مقام معظم رهبری عزیز همدلی و وحدت بود نخواستیم این وحدت از بین برود،امروز بیش از ۱۰۰۰ میلیارد ریال پروژه در سطح شهرستان آماده بهره برداری است که بخشی فردا به طور نمادین توسط استاندار تهران افتتاح می گردد.

وی اضافه کرد: به دلیل حجم بالای اخبار در زمان اجلاس جنبش عدم تعهد قسمت اعظم پروژه ها ۲ هفته آینده با حضور مسؤولین کشوری افتتاح خواهد شد.فرمانداری ورامین   , منصوری   , اخبارشهرستان ورامین