رییس سابق آموزش و پرورش شهر قرچک گفت: تمامی افرادی که از این فشارها و روش انتصابات معترض بودند نسبت به عدم توجه به نظرات فرهنگیان و مسئولان ناراحت بودند، مساله معاف نیست بلکه مساله روش انتصاب است.

 

 

رییس سابق آموزش و پرورش شهر قرچک پیرامون قضیه جابجایی ها و انتصابات اخیر و ملاک و معیار ها گفت: از زمانی که ما شروع به کار کردیم هجمه ها شروع شد زیرا ما نیروی نماینده نبودیم و نماینده به خاطر انتخابات می خواست از آموزش و پرورش استفاده نماید. ما میخواستیم استقلال آموزش و پرورش را حفظ کنیم و این بزرگترین گناه ما بود که نگذاشتیم این اداره رفیع جایگاه فعالیتهای سیاسی بشود. حتی هنگامی که ایشان یک میتینگ در یکی از مدارس ما برگزار نمودند ما سریعا هم به مدیر تذکر دادیم و هم به شورای تامین اطلاع دادیم و از همانجا فعالیت انتخاباتی ایشان در آموزش و پرورش قرچک تمام شد.

گفتند از توی لپ لپ آمده ایم و مدیریت بلد نیستیم

وی پیرامون مساله شکایت خویش به جهت توهینهای لفظی از آقای نماینده گفت: ایشان توهینهای بسیاری را نسبت به بنده و مجموعه آموزش و پرورش داشتند ما هم شکایت کردیم. فایل صوتی موجود است و به دادگاه هم ارائه کردیم ایشان جدای از بنده به وزیر و مدیران توهین کرده اند. ایشان گفتند از توی لپ لپ آمده ایم و مدیریت بلد نیستیم کارشناس جایی نبوده و سابقه مدیریتی نداریم. شکایت در دادسرا مطرح شده و با وجود شاهد و صدای ضبط شده توهینها اگر این شکایت اثبات بشود تقاضای اعاده حیثیت از شخص بنده و اداره آموزش و پرورش داریم. با توجه سابقه ایشان که درگیری با بخشدار جواد آباد داشتند امیدواریم محاکم قضایی با شدت بیشتری برخورد نمایند و هدف ما این است که هر فردی به خودش اجازه توهین به یک مجموعه ندهد.


معاف پیرامون شبهات مطرح شده ارتباط فامیلی اش در انتصاب گفت: اقوام بنده درآمدن من هیچ نقشی نداشتند و چون گزینه آقای نماینده در شورای معاونان اداره کل شخص دیگری بوده است اینگونه نارضایتی خود را ابراز میکنند. جناب آقای یزدی خواه و سایر شورا با رای گیری بنده را انتخاب نموده و از ما برای این پست استفاده کردند. من سابقه مدیریتی داشتم و پله پله سعود کرده بودم، از دبیری شروع کرده  و با افتخار معلم بودن، معاون مدرسه و کارشناس و رییس اداره سنجش و در نهایت رییس اداره شدم. بنده فوق لیسانس مدیریت اجرایی دارم و در حد خودم سواد دارم. بنده بومی شهرستان ورامین هستم و در شهرهای  قرچک و ورامین در مدارس متعدد تدریس داشته ام و ایشان به دروغ اینها را به ما نسبت داده اند و ما پیگیر هستیم.

هر فردی که رییس می شود منتخب آموزش و پرورش باشد و نه منتخب جناح های سیاسی

رییس سابق اداره آموزش و پرورش قرچک گفت: من استعفای خود را پیش از اینها به آقای زمانی داده بودم که مبادا آموزش و پرورش صدمه ببیند. ما حاضریم بودیم برویم، امیدوار هم بودیم فردی که بجای ما می آید منتخب آموزش و پرورش و نه منتخب جناح های سیاسی باشد و حاصل نان سیاسی قرض دادن های انتخاباتی نباشد.

وی پیرامون لزوم صلاح و مشورت با امام جمعه و فرماندارگفت: هم امام جمعه و هم فرماندار محترم به نحوه انتصاب متاسف بودند و موضع گیری داشتند. الآن بحث معاف نیست، بحث این است که در دولت مهر نباید در یک شرایط عدم اطمینان انتصابات صورت بپذیرد و نباید مدیران اصلاح طلب بجای مدیران اصولگرا در مجموعه های شهرستانی جایگزین بشوند. تمامی عزیزانی که از این فشارها ناراحت بودند نسبت به عدم توجه به نظرات فرهنگیان و مسئولان ناراحت بودند، مساله معاف نیست بلکه مساله روش انتصاب است. 9 صبح بدون هماهنگی قبلی برای تودیع معارفه آمدند و در یک ساعت فرد دیگری ریییس شد، هر کاری تشریفات رسمی و اطلاع رسانی نیاز دارد.

نمایندگی مجلس بعنوان یک رانت قدرت سیاسی برای عزل و نصب ها نیست

معاف ضمن ابراز تاسف ادامه داد: متاسفانه یک پارادایمی بوجود آمده و کسانی که نماینده مجلس میشوند این نمایندگی را بعنوان محل قانون گزاری نمی بینند و بعنوان یک رانت قدرت سیاسی برای عزل و نصب ها به آن می نگرند و افرادی در پشت کاندیداها به حرکت در می آیند که بدنبال قدرت هستند. البته شاید یکی از دلایل تن دادن سازمان به این فشارها قریب الوقوع بودن استیضاح وزیر آموزش و پرورش باشد.

امیر شهاب معاف در پایان گفت: در مساله دخالت و عدم دخالت در انتخاب ریاست آموزش و پرورش متاسفانه حرف و عمل یکی نیست، از قدیم گفته اند دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را؟