اخبارشهرستان ورامین:

 

مراسم تشییع نمادین حضرت فاطمه زهرا(س) شامگاه یکشنبه همزمان با شب شهادت حضرت زهرا(س) با حضور مردم مؤمن ورامین، خیرآباد و بخش جوادآباد شهرستان ورامین برگزار  شد.

به گزارش فارس،همزمان با شب شهادت حضرت زهرا(س) و با حضور خیل عظیم مردم مؤمن ورامین در مصلی بزرگ صاحب الزمان(عج) شامگاه یکشنبه مراسم تشییع نمادین حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار  شد.

در این مراسم که پس از نماز مغرب و عشاء آغاز شده بود، گروه تواشیح آل یاسین  به اجرای دو قطعه پرداخت.

نماینده ولی فقیه در شهرستان و امام جمعه ورامین در این مراسم با اشاره به مظلومیت حضرت زهرا(س) گفت: امشب فرشتگان، پیغمبر(ص)، زمین و زمان، امام زمان(عج) و ائمه هدی همه عزادار هستند، امشب مصیبتی بر بشریت وارد شد که نه تنها زهرای مرضیه و اهل بیت(ع) و مسلمانان که بر تمام بشریت خسران وارد شد.

آیت الله سید مرتضی محمودی افزود: نکته قابل توجه این است که ما به علت ورود چنین مصیبتی بر حضرت زهرا(س) بیاندیشیم، خاندان پیامبر(ص) نه در پی مال دنیا، پس دلیل آنکه مورد غضب شیخین واقع شدند چه بود؟ این مصیبتها به این دلیل بود که ایشان در پی استقرار اسلام ناب محمدی(ص) در جامعه و به دنبال حاکمیت قرآن و اسلام بودند و اگر ظلم بزرگ به ایشان پس از رحلت پیامبر اعظم(ص) نبود امروز همگان در جهان گویندگان لا اله الا الله بودند.

وی تصریح کرد: احترام به اهل بیت پیامبر(ص) تنها با عزاداری و گریه برای آنها ممکن نمی شود؛ گریه هم نیاز است، اما اصل پایبندی به ارزشهای ناب اسلامی و پیمودن راه آن بزرگواران لازم است.

لازم به ذکر است، بعد از سخنرانی آیت الله محمودی تابوت نمادین حضرت زهرا(س) همراه با مداحی حاج حسین رجبی به حرکت درآمد و در مسیر با مداحی سید هاشم حسینی، سعید زمانی و حامد کنگرلو با عبور از گلزار شهدای سید فتح الله به گلزار شهدای گمنام رسید.

در این مکان حجت الاسلام سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستانهای استان تهران طی سخنانی گفت: پیروی از حضرت زهرا(س) حفظ حجاب زنان و غیرت مردان و ولایتمداری و پایبندی به ارزشهاستاخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , امام جمعه ورامین   , سیدمحسن محمودی