اخبارشهرستان ورامین:

 

جلسه هماهنگی ستاد برگزاری مراسم تشییع نمادین حضرت زهرا(س) در دفتر امام جمعه ورامین برگزار شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تهران در حاشیه این جلسه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیش از یک دهه است که این مراسم باشکوه در شهرستان ورامین برگزار می‌گردد و امسال نیز با شکوه‌تر از سال‌های پیش این مراسم اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: اگر از من بپرسند کدام یک از اقداماتت در زندگی را امید داری که آبرویی برای روز قیامت باشد،بنده تشییع نمادین حضرت زهرا(س) را ذکر خواهم کرد، ما خدمتگزار خانم و مجری برنامه هستیم، صاحب اصلی برنامه خود حضرت هستند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه مراسم بزرگداشت روز شهادت حضرت زهرا (س) در شهرستان ورامین در دو بخش برگزار می‌شود، گفت: بخش اول ساعت 10 صبح شهادت است که با هماهنگی اداره تبلیغات اسلامی ورامین، هیئت‌های مذهبی این شهرستان سینه زنان به سوی میدان امام خمینی(ره) حرکت خواهند کرد و در این میدان به عزاداری می‌پردازند.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری عنوان کرد: رهبر عزیز فرمودند «فاطمیه را عاشورایی برگزار کنید» و برگزاری مراسم روز شهادت با حضور هیئت‌های عزاداری برای ایجاد شور و شعور حسینی در ایام شهادت حضرت زهرا (س) است، باید شور عاشورایی در فاطمیه ایجاد شود،هرکس کوتاهی کند خودش ضرر می‌بیند، برگزاری مراسم شهادت حضرت زهرا (س) آنقدر عظمت دارد که مراجع عظام تقلید با سن بالای 90 سال در پای برهنه در آن شرکت می‌کنند.

امام جمعه موقت ورامین در ادامه مراسم تشییع نمادین حضرت زهرا(س) را مورد اشاره قرار داد و گفت: بخش دوم هم مراسم تشییع نمادین در شب شهادت حضرت زهرا(س) است، این مراسم شکوهمند در شهرستان ورامین با شرکت بیش از 30 هزار نفر از مصلای بزرگ صاحب الزمان (عج) آغاز و به سوی گلزار شهدای گمنام ادامه خواهد یافت.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تهران در پایان تصریح کرد: پیش از حرکت مادحین اهل بیت عصمت و طهارت حسین رجبی که مداح نخستین تشییع نمادین حضرت زهرا (س) در شهرستان بوده است، حامد کنگرلو، سید هاشم حسینی و سعید زمانی برای عزاداران به مدیحه سرایی خواهند پرداخت و راس ساعت 21:30 حرکت به سوی گلزار شهدای گمنام آغاز می‌شوداخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , امام جمعه ورامین   , سیدمحسن محمودی