آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی در خطبه های نماز عید سعید فطر ورامین، با آرزوی قبولی طاعات مؤمنین و روزه داران اظهار داشت: کشور عربستان سعودی هر سال قرآن را با بهترین چاپ در اختیار حجاج ایرانی و غیرایرانی می گذارد، اما دستش در دست آمریکا و اسرائیل بوده و این خیانت به این کتاب آسمانی است.

با سابقه ترین امام جمعه کشور بیان کرد: آنهایی که آمریکا را دوست خود قرار می دهند، باید اسرائیل را نیز دوست بدارند، در صورتی که قرآن فرموده که یهود و نصاری با شما دشمن هستند؛ چطور می شود مدعی قرآن بود و دست در دست آمریکا و اسرائیل نهاد؟

این دنیا در عین حالی که موقت است، سرنوشت ما را رقم خواهد زد

وی با تبریک عید سعید فطر افزود: از خداوند بزرگ می خواهیم عبادات همه را قبول کند و روزه و نمازهای ما را در نامه اعمال منظور دارد؛ ما همگی بر مرکب عمر سوار و در فراز و نشیب زندگی در حال حرکت هستیم، یقین داشته باشیم که خلقت ما برای دنیا نیست، این دنیا در عین حالی که موقت است، سرنوشت ما را رقم خواهد زد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین یادآور شد: امروز ما در این مزرعه بذر می افشانیم، سعی کنیم که این بذر از نوع نیکی، محبت و مودت باشد، چراکه برداشت آنچه امروز کشت می کنیم در روز قیامت اتفاق خواهد افتاد.

جایگاه انسان اگر اسیر شیطان نشود و عمرش را به بطالت نگذراند، بهشت است

وی ادامه داد: انسان باعظمت ترین موجودات خلقت است و اگر این مقام را حفظ کند، اسیر شیطان نشود و عمرش را به بطالت نگذراند، جایگاهش بهشت است.

آیت الله محمودی با بیان اینکه "توبه تا زمانی پذیرفته می شود که لحظه مرگ فرا نرسیده باشد"، گفت: تنها نماز و روزه برای بهشت رفتن کفایت نمی کند، بلکه در کنارش اخلاق، کسب و کار و دیگر اعمال نیز مهم است که باید طبق دستور خداوند انجام شوند.

وی با اشاره به اینکه "کشور ما تنها کشوری محسوب می شود که به نام اهل بیت(ع) است"، اضافه کرد: این افتخار ملت ایران است و حفظ آن با شعار نیست بلکه باید با عمل ثابت شود.

امام جمعه ورامین عنوان کرد: اگر می خواهیم در دنیا و آخرت سعادتمند و سربلند شویم، باید پیرو مکتب اهل بیت(ع) باشیم چرا که این تنها راه سعادتمندی به حساب می آید.