تغییر رییس آموزش و پرورش قرچک مسائل کلان شهرستان است یا تسویه حساب های انتخاباتی؟ شاید خواص شهرستان به خوبی بدانند کدام مورد است.

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسوه خدمت نماینده شهرستانهای ورامین و پیشوا در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار که در دفتر نماینده شهرستانهای ورامین و پیشوا  برگزار شد در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار اسوه خدمت مبنی بر اینکه دخالت در عزل و نصب مدیر آموزش و پرورش قرچک با ادعاهای قبلی نماینده در مورد آنکه در عزل و نصب ها دخالت نمی کند مغایرت دارد گفت:ما با مسئولین میثاق کار داریم.

نماینده مردم شهرستان های ورامین و پیشوا در خصوص تغییر مدیر آموزش و پرورش قرچک گفت:من از ابتدا با انتصاب مدیر قبلی مخالف بودم،نمی توانیم کسی را به خاطر آن که باجناق حسن است مدیر کنیم.

وی افزود:هر مدیری برای مردم کار کند نوکرش هم هستیم،من در دوره آینده این موضوع را ثابت کردم،در حوزه آموزش و پرورش قرچک من از ابتدا با انتصاب مدیر قبلی مخالف بودم،همه جا هم می گویم،قرچک ۴ هزار فرهنگی و ۳۰۰ مدیر مدرسه دارد،ما حق نداریم یک نفر را از جای دیگر بیاوریم بالای سر آنها بگذاریم.

آقای نماینده ادامه داد: از همان روز اول هم به فرماندار و هم به مدیر کل گفتم این انتصاب توهین به فرهنگیان قرچک است،نمی توانیم کسی را به خاطر آن که باجناق حسن است بیاوریم و در جایی دیگر مدیر کنیم،این درست نیست.

وی تصریح کرد:البته من گفتم جایگزینی برای مدیر قبلی ندارم،هرکه را بیاورید می پذیرم،۳۰۰ تا مدیر دارید یک نفر را بگذارید که ظاهرا امروز صبح این کار را انجام دادند،ما اعتقاد داریم بچه های ورامین باید در ورامین مدیر شوند،بچه های پیشوا در پیشوا،بچه های جواد آباد در جواد آباد و بچه های قرچک هم در قرچک مسئولیت بگیرند،اینجوری که نمی شود.

مسئولیت پاسخگویی انتصاب فرد جایگزین با فرماندار است

نماینده شهرستانهای ورامین و پیشوا گفـت: البته من کاری ندارم که چه کسی را مدیر می گذارند،مسئول پاسخگویی و انتصاب فرد جایگزین فرماندار است و من فقط کمک می کنم.

قولی در مورد فرمانداری ویژه نمی دهم

وی در مورد بحث فرمانداری ویژه شهرستان ورامین گفت:فرمانداری ویژه در هیات دولت مصوب شده است و تصویب آن هم واقعا زحمت داشت،اما ابلاغ نشد،شهر ری هم یک سال قبل از ورامین مصوبه فرمانداری ویژه را از هیات دولت گرفته و به تازگی ابلاغ شده است،نهایتا یکی دو ماه قبل ابلاغ فرمانداری ویژه ورامین یک گیر داشت که حل شده و اکنون در کارتابل رییس جمهور است و قولی نمی دهم که چه زمانی ابلاغ می شود.


پاسخ اسوه خدمت:

اسوه خدمت از جهت مسئولیت رسانه ای ذکر چند را بر خود فرض می داند:

۱-نماینده عزیز دقیقا ۴ روز پس از انتخابات با حضور در بیت حضرت آیا الله محمودی گلپایگانی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین اظهار داشتند که: در مسائل شهرستان نیز سعی می کنم در مسائل ریز و مدیریتی و اجرایی وارد نشوم و تنها در مسائل کلان با کمک مسئولان ارشد سعی در ارتقاء و سربلندی شهرستان نمایم.

آیا تغییر رییس آموزش و پرورش قرچک مسائل کلان شهرستان است یا تسویه حساب های انتخاباتی؟……..شاید خواص شهرستان به خوبی بدانند کدام مورد است.

۲-بیان این دلیل که : ما اعتقاد داریم بچه های ورامین باید در ورامین مدیر شوند،بچه های پیشوا در پیشوا،بچه های جواد آباد در جواد آباد و بچه های قرچک هم در قرچک مسئولیت بگیرند ، ، ،بیشتر به فرار به جلو می ماند تا بیان دلیل مخالفت با مدیر قبلی آموزش و پرورش قرچک،چرا که در تمام کشور عزیز ما می بینیم مدیرانی که از جای دیگری از کشور،اصولا استان دیگری می آیند و در نقطه ای دیگر مدیریت می کنند،برانگیختن تعصاب ناسیونالیستی اهرم خوبی نیست،اینجا یک شهرستان است نه دو استان متفاوت که اگر هم دو استان متفاوت باشد باز جزو خاک ایران عزیز است.

بیان این دلایل از شما که سخنگوی امنیت ملی هستید بعید است،تفرقه افکنی در جامعه به امنیت ملی صدمه می زند جناب سخنگو…..

۳-در ضمن خوب است یاد بگیریم اگر با کسی مشکل داریم و همفکر ما نیست وی را ترور شخصیت نکنیم، نرویم و بگوییم وی را از توی لپ لپ در آوردند.

۴-در مورد فرمانداری ویژه که شما می فرمایید قولی نمی دهید کی ابلاغ می شود باید گفت شما با قول همین فرمانداری ویژه و وعده اینکه شهرستان های اطراف ورامین را زیاد کنید تا بتواند مرکز استان شود در حال تجزیه شهرستان هستید،شما تا آخر قرار گیری ورامین به عنوان مرکز استان مسئولید و باید قول دهید،می دانید که ری هم فرمانداری ویژه شد و ابلاغ هم گردید،پس باید بیشتر در تئوری های خود دقت نمایید.