حسین نوش آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان با اعلام این خبر افزود: از مدتها قبل بحث ضرورت ایجاد خط پروازی مستقیم بین ایران و عمان وجود داشت که با پیگیری‌های سفارت جمهوری اسلامی و اهتمام دولت عمان و هماهنگی‌های بعمل آمده با سازمان هواپیمایی کشوری و مقامات ذیربط، این پرواز از دهم شهریور ماه سال جاری بصورت روزانه بین تهران و مسقط صورت خواهد گرفت.

نوش آبادی افزود: پروازهای بین پایتخت‌های دو کشور هر روز و حتی روزهای جمعه هم انجام می‌شود تا امکان برقراری ارتباط بیشتر و تسهیلات مناسب تر در اختیار اتباع دو کشور قرار گیرد.

سفیر کشورمان گفت: خوشبختانه روابط بین جمهوری اسلامی ایران و عمان روابطی مثبت و تاریخی و روبه رشد است و مسئولان عالی رتبه دو کشور علاقمند به توسعه روابط و گسترش مناسبات سیاسی، فرهنگی، علمی و گردشگری هستند و ایجاد خط پروازی مستقیم کمک قابل توجهی در تحقق این اهداف است و زمینه مناسبی را برای فعالیت بخش‌های دولتی و غیر دولتی در حوزه‌های اقتصادی و تجاری فراهم خواهد کرد.

عمان یکی از کشورهای مهم و استراتژیک در حوزه خلیج فارس است که جاذبه‌های گردشگری تاریخی فراوانی دارد.

بنا به اسناد تاریخی بقعه مطهر حضرت ایوب نبی و حضرت عمران نبی علیها السلام در شهر صلاله عمان واقع شده که هر سال میزبان هزاران نفر از مشتقان از کشورهای مختلف جهان است.

این پروازها توسط شرکت هواپیمایی عمان ایر که موفق به اخذ تندیس بهترین شرکت هوایی خاورمیانه در سال 2010 شده است صورت می‌گیرد.نوش ابادی   , اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , سفیرعمان