مام جمعه ورامین با تاکید بر شکست حتمی رژیم صهیونیستی تصریح نمودند:فریاد لا اله الا الله سرزمین فلسطین را فرا خواهد گرفت.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسوه خدمت حضرت آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین در خطبه های نماز جمعه این شهر پس از توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به ماه مبارک رمضان افزودند: خداوند فرمودند مرا بخوانید تا اجابت کنم،در ماه رمضان بیش از هر زمان دیگر فرصت خواندن پروردگار فراهم است.

مراقب باشیم منحرف نشویم

ایشان ادامه دادند:خداوند از رگ گردن به ما نزدیکتر است و تمام اعمال ما را تحت نظر دارد،باید به طور دائم مراقبت کنیم،شیطان به عزت خداوند سوگند یاد کرده است که تمام بندگان را به جز بندگان مخلص گمراه نماید.

امام جمعه ورامین تصریح نمودند:باید تمام مومنین مراقب یکدیگر باشند،دائما تذکر دهند برای امر به معروف و نهی از منکر،تذکر بسیار مهم است،مراقب باشیم منحرف نشویم.

تذکر لسانی مورد تاکید مکرر رهبری است،از آن غفلت نورزیم

ایشان خاطرنشان ساختند:امر به معروف و نهی از منکر دو فریضه بسیار مهم هستند،حضرت امیر(ع) می فرمایند تمام اعمال،نه فقط نماز،نه فقط روزه،تمام اعمال در برابر امر به معروف و نهی از منکر مانند آب دهان در دریای مواج است،این سخن بسیار مهم است،ببینید عظمت امر به معروف و نهی از منکر تا کجاست.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین اضافه کردند:ما متاسفانه نسبت به این دو فریضه غفلت نموده ایم،منکرات گوناگون را در جامعه می بینیم و سکوت می کنیم،نهی از منکر کجا رفته است،منکرات هم منظور فقط حجاب خانم ها نیست،همه اعمال زشت و گناهان منکر هستند،ما ساکت نشستیم،این سکوت قابل قبول نیست.

ایشان سپس عنوان نمودند:خداوند زمانیکه اوصاف مومنین را بیان می دارند امر به معروف و نهی از منکر را قبل از نماز و زکات ذکر می نمایند،این امر شاید به دلیل باشد که اگر دو فریضه مذکور به خوبی انجام نشود نه نمازی خواهد ماند و نه زکاتی پرداخت خواهد شد.

حضرت آیت ا… محمودی گلپایگانی در ادامه با اشاره به اجرای طرح مردمی تذکر لسانی تاکید نمودند: اقدام عزیزانی که در اجرای این طرح مردمی شرکت نموده اند متشکرم،باید همین طور باشد،تذکر داده شود،تذکر لسانی مورد تاکید مکرر رهبری است،تذکر بده و رد شو،بگو و برو،اگر احیانا چیزی جواب داد  نشنیده بگیر و برو،از تذکر لسانی غفلت نورزیم.

ایشان سپس عنوان نمودند:اگر این امر درست انجام شود قطعا موثر است،بگویید و رد شوید،نگویید به من چه،این وظایف عمومی هستند،اگر پاسخی داد،اهانتی کرد به خاطر خدا نشنیده بگیرید،بدانید اجر و پاداش خواهد داشت.

فریاد لا اله الا الله سرزمین فلسطین را فرا خواهد گرفت

باسابقه ترین امام جمعه کشور در ادامه به روز قدس اشاره نموده و  افزودند:امام بزرگوار ما با نامیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس تمامی مسلمین و آزادیخواهان جهان را در برابر رژیم اشغالگر قدس بسیج نمودند،روز قدس روزى است که باید سرنوشت ملتهاى مستضعف معلوم شود، باید همه ملتهاى ستمدیده در این روز  اعلام وجود بکنند و فریاد ظلم ستیزی برآورند.

ایشان  اضافه کردند: امروز ایران اسلامی با همین فرهنگ روز قدس به یکی از قدرتهای مطرح جهان تبدیل شده و در تمام زمینه ها پیشرفت نموده است،البته از همه این پیشرفت ها مهمتر استقلال کشور است،ما نه به شرق وابسته ایم و نه به غرب و این به برکت فرهنگ روز قدس است که امام عزیزمان در کشور ما ایجاد نمود.

خطیب نماز جمعه ورامین افزودند: امروز پایه های قدرت اسراییل و مستکبران جهان لرزان تر از همیشه است،روز به روز ذلت آنها مشهودتر می گردد،امروز سراسر جهان فریاد ضد استکباری و ضد صهیونیستی سر دادند و حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام نمودند،بدانید آن نظام ظالم سقوط خواهد کرد و فریاد لا اله الا الله سرزمین فلسطین را فرا خواهد گرفت.

ایشان سپس عنوان کردند: نشانه های نابودی اسراییل آشکار شده است،امروز در خود سرزمین های اشغالی و با خود مشکل دارند،خودسوزی می کنند،بدانید در آینده ای نزدیک نامی از اسراییل در جهان نخواهد بود و نابود خواهد شد،البته زمینه آن باید فراهم شود و همین حرکت های مردمی زمینه ساز سقوط رژیم جعلی صهیونیستی است.

دخالت آل سعود در بحرین و سوریه به نابودی آنها منتهی می شود

امام جمعه ورامین تصریح نمودند:در این بین آنچه غم انگیز تر است همکاری ارتجاع عرب از صهیونیست ها و امریکا است،عربستانی ها به امریکا در شکستن سوریه به عنوان خط مقدم مقاومت یاری می رسانند،اما بدانند این همکاری ها با امریکا و دخالت در سوریه و بحرین زمینه نابودی آل سعود و نظام طاغوتی آنها را فراهم می آورد.

ایشان ادامه دادند:حجاز سرزمین وحی است،سرزمین ولادت ائمه اطهار است،سرزمین فرود فرشتگان است،با نوکری استکبار سازگار نیست.

تسریع در بازسازی آذربایجان

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین سپس به زلزله آذربایجان شرقی اشاره نموده و خاطر نشان ساختند:خبر این زلزله بسیار متاثر کننده بود،تعدادی از هموطنان ما بی خانمان شدند،عده ای عزیزان خود را از دست دادند،غم بزرگی بود،از خداوند می خواهیم به این عزیزان صبر و استقامت عطا نماید.

ایشان در پایان بر لزوم تسریع در بازسازی مناطق زلزله زده تاکید نموده و عنوان کردند:دولت باید در بازسازی اینت مناطق زلزله زده تسریع نماید،نباید غم نبود سرپناه به غم از دست دادن عزیزان افزوده شود،مردم هم کمک کنند،آذربایجان عضو پر افتخار ایران اسلامی است.