امام جمعه موقت ورامین گفت: حیطه مسئولیت و وظیفه هرکس مشخص است، به جای ورود به امور غیر تخصصی و دخالت در مباحث حاشیه ای کار خود را انجام دهید

 

مهر، حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های نماز جمعه این هفته ورامین افزود: دیری نخواهد پایید که طبق فرموده امام(ره) اسرائیل از صفحه روزگار محو شود، امروز ابهت اسراییل شکسته شده است، 23 مرداد سالروز پایان جنگ 33 روزه اسراییل با حزب الله لبنان است، این رژیم پر مدعا با آن همه امکانات در برابر حزب اللهی ها به زانو درآمد.

مسلمانان از قدس غافل نشوند

وی به روز قدس اشاره و گفت: با هدایت معمار کبیر انقلاب اسلامی جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس نامیده شده است، نباید مسلمانان از قدس غافل شوند،قدس قبله اول مسلمین است.

رئیس ستاد برگزاری بزرگداشت روز قدس شهرستانهای استان تهران افزود: دنیای استکبار سعی در مصادره انقلاب های مردم دارد، در بحرین و حجاز در میان سکوت و بی تفاوتی مجامع بین المللی فریاد مسلمانان شنیده نمی شود،سوریه به جرم دفاع از فلسطین و حزب الله مورد هجوم وحشیانه استکبار است و از سویی امریکا و از سوی دیگر عربستان و ترکیه به این کشور فشار می آورند.

سکوت در مقابل اتفاقات سوریه جایز نیست

وی گفت: امروز در سوریه به اسم حقوق بشر زشت ترین صحنه ها اتفاق می افتد، دیگر سکوت جایز نیست، باید در روز قدس علیه تمام این بی عدالتی ها فریاد بر آوریم.

امام جمعه موقت ورامین با تسلیت شهادت حضرت علی(ع) افزود: حضرت امیر(ع) روز 21 ماه مبارک در کوفه شهید نشد، این بزرگوار روزی به شهادت رسید که طناب بر گردن ایشان انداختند و همسرش را در مقابل وی کتک زدند.

وی یادآور شد: حدیث شریف ثقلین از حدود 200 نفر از علمای بزرگ اهل سنت روایت شده است، حدیث شریف منزلت از 100 عالم سنی روایت شده و حدیث سفینه نوح از 90 عالم اهل سنت روایت شده است، غالب روایاتی که ما برای ولایت امیرالمؤمنین(ع) در دست داریم با استناد به منابع اهل سنت است.

محمودی اضافه کرد: من تعجب می کنم از دنیای اهل سنت و علمای سنی که این همه سخن نورانی از رسول معظم اسلام(ص) درباره امیرالمؤمنین(ع) دارند و آنها را نشنیده گرفته اند.

امام جمعه موقت ورامین سپس گفت: در نماز سوره مبارکه حمد را می خوانیم، بدانید "اهدنا صراط المستقیم" که می گوییم منظور از صراط مستقیم طبق فرموده پیامبر اکرم(ص) راه محمد و آل محمد(ص) است، پیامبر(ص) به امیرالمؤمنین(ع) فرمود "بشارت بر تو باد که تو صراط مستقیم هستی"، در "صراط الذین انعمت علیهم"  مصداق این "انعمت علیهم" رسول اکرم(ص) فرمودند شیعیان علی می باشند که خداوند نعمت را برآنها تمام کرده است.

افتخار شیعیان کمک به بازسازی صحن حرم امیرالمؤمنین(ع) است

وی تصریح کرد: بازسازی عتبات عالیات توفیق بزرگی است که نصیب ملت ایران شده است، هم اکنون صحن مطهر حضرت علی ابن ابیطالب(ع) در نجف اشرف به نام حضرت زهرا(س) نامگذاری شده و در حال احداث است، قسمت عمده تأمین هزینه این صحن را مردم استان تهران بر عهده گرفتند و افتخار شیعیان کمک به بازسازی صحن حرم امیرالمومنین(ع) است.

امام جمعه موقت ورامین در ادامه با اشاره به سال تولید ملی به "تولید ملی در سیره علوی" اشاره کرد و گفت: مولای ما در احداث باغ و کشاورزی تلاشهای بسیار کردند، مزارع و باغهای فراوان ایجاد کردند، جشمه سارهای فراوان برای آبیاری باغ ها جاری ساختند، ایشان با کار و تلاش یکهزار برده را در راه خدا آزاد کردند، در کارهای اقتصادی و نیز اجتماعی و سیاسی زبانزد خاص و عام بودند.

وی ادامه داد: ما یک چنین پیشوایی داریم و لذا باید هرچه سریعتر همانطور که به استقلال سیاسی رسیدیم به استقلال اقتصادی دست یابیم و لذا طبق فرمایش رهبری عزیز اتخاذ تدابیر اقتصاد مقاومتی یک ضرورت است، باید نو آوری ها را تشویق کرد، در این منطقه شما پسته ای تولید می شود که با پسته رفسنجان رقابت می کند، ماهی های تزئینی صادراتی پرورش داده می شود.

دولت حمایت خود را از صنعتگران و کشاورزان ورامین افزایش دهد

محمودی اظهار داشت: پرورش گل، کشت زعفران و ... از قابلیتهای اقتصادی این منطقه است، دولت باید حمایت خود را از صنعتگران و کشاورزان ورامین افزایش دهد، سرمایه گذاران هم بیایند، نو آوری کنند، همت کنند تا کار جلو برود.

وی افزود: امروز بیش از هر زمان دیگر نیاز به اتحاد مسئولان شهرستان وجود دارد، خوشبختانه حیطه مسئولیت و وظیفه هرکس مشخص است، به جای ورود به امور غیر تخصصی و دخالت در مباحث حاشیه ای کار خود را انجام دهید، منطقه نیاز به کار دارد، نرخ بالای بیکاری بیداد می کند، بسیاری از وعده ها عملیاتی نشده است، به کار خود بپردازید.

امام جمعه موقت ورامین به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اشاره و عنوان کرد: باید سازمان و یا وزارتخانه ای با این عنوان شکل گیرد، این مورد تأکید حضرت امام(ره) و رهبری نیز همین است اما کو گوش شنوا؟!

وی افزود: مساجد، کسبه، علما، همه و همه در تذکر لسانی وارد شوند، نگذارید قبح گناه در جامعه شکسته شود، هرکس در هر مقام و جایگاه نسبت به امر به معروف بی اعتنایی کند به امام و شهدا خیانت کرده است