همزمان با سالگرد تاریخی ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی ایران، همایش پاسداشت این روز تاریخی در شهرستان ورامین، همراه با اقامه نماز مغرب و عشا در سالن شهرداری ورامین برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، این همایش چهارشنبه شب 25 مردادماه برگزار شده و هدف از برگزاری این همایش، گرامیداشت زحمات و تحمل سختیها و شدائد دوران اسارت آزادگان سرافراز جنوب شرق استان تهران عنوان شده است.

مدیر امور هنری اداره حفظ آثار و نشر ارشهای دفاع مقدس جنوب شرق استان تهران با اعلام این خبر در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: کار جمع آوری اسناد آزادگان منطقه از ابتدای سال  90 آغاز شد که در نهایت منجر به چاپ و رونمایی از دو جلد آلبوم عکس آزادگان در همایش سال 90 شد.

رونمایی از 3400  سند و سه جلد آلبوم عکس آزادگان

امیر بیلچی ادامه داد: امسال با تلاشهای انجام شده  و جمع آوری اسناد دیگر آزادگان که حدود 3400 سند است، سه جلد آلبوم عکس آزادگان سرافراز در این همایش رونمایی خواهد شد.

وی اظهار داشت: تعداد 140 عدد تابلوی ام، دی، اف این آزادگان عزیز در  ابعاد "آ 3"  چاپ شده که در حاشیه این همایش  درقالب نمایشگاه عرضه خواهد شد.

مدیر امور هنری اداره حفظ آثار و نشر ارشهای دفاع مقدس جنوب شرق استان تهران افزود: در این همایش تجلیل، از سه نفر از عزیزانی که بیشترین آثار  و اسناد را ارائه کرده اند، یعنی آقایان سهراب عسگری، سید رضا احمدی و عبدالرضا امینی نیز تجلیل خواهد شد.

وی گفت: فیلم های مربوط به ورود آزادگان نیز جمع آوری و تبدیل به "دی وی دی" شده که در شب همایش در اختیار برادران آزاده قرار خواهد گرفت.

بیلچی در پایان عنوان کرد: حدود 65 آزاده دیگر نیز وجود دارند که اسناد آنها در حال جمع آوری است تا ان شاءالله نسبت به تدوین و چاپ آن در قالب آلبوم اقدام می شود.