خانواده معظم شهدا با آیت الله سید مرتضی محمودی، امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین دیدار کردند.

 

خانواده شهدای شهرستان ورامین در این دیدار که پیش از ظهر سه شنبه در بیت امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین برگزار شد، در خصوص مسائلی همچون نقش خانواده و جامعه به گفتگو پرداختند.

امام جمعه ورامین در این دیدار شهادت را یک فوز عظیم بر شمرده و اظهار داشت: مسئولان کشور باید شرایط را طوری مهیا کنند که جوانان ما بیشتر با مساجد عجین شوند.

محمودی افزود: خانواده شهدا نیز باید بیش از گذشته پا به عرصه های فرهنگی گذارند و با پیوند با ولایت اثر گذاری خود را در جامعه به مانند شهدای خویش نشان دهند.

وی فرمایشات رهبری انقلاب در مورد امر به معروف و نهی از منکر را مورد اشاره قرار داده و دو فریضه را وظیفه آحاد ملت در جامعه اسلامی خصوصا خانواده معظم شهدا دانستند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین بیان کرد: خانواده شهدا باید دغدغه داشته باشند زیرا این امر خدا پسندانه اگر از سوی این قشر اجرا شود قطعا اثر گذاری بهتری خواهد داشت.

وی افزود: فرزندان شهدا ادامه دهندگان راه شهدا باشند و با انجام وظایف دینی و انقلابی پاسدار ارزشهای انقلاب اسلامی باشند.

گفتنی است در این دیدار فرزند شهید والامقام زنگنه طی ارائه گزارشی از اقدامات جوانان خانواده های شاهد توضیحاتی راجع به تشکل شاهدان بصیر ارائه و با کسب اجازه از محضر امام جمعه، آمادگی حضور در عرصه های مختلف اجتماعی و فرهنگی را اعلام کرد.

وی گفت: این جمعیت متشکل از فرزندان و همسران معظم شهداست و به دلیل زنده نگاه داشتن  یاد و خاطره شهدا و آرمانهای مردان بزرگ آسمانی و اینکه به دنیا تشکیل خواهد شد.

زنگنه افزود: ما ثابت کنیم که این انقلاب با شهادت مردان آسمانیش به پایان نرسیده و راه جهاد و شهادت همچنان ادامه دارد و ماییم که این راه را ادامه خواهیم داد ما سربازان ولایت هستیم.

وی عنوان کرد: صرف ادعای ولایتمداری به ما کمک نمی کند که ولایتمدار باشیم و این امر در عمل ما ظهور پیدا می کند و ما آماده ایم تا از آرمانهای انقلاب و شهدا و منویات رهبری عزیز شان پاسداری کنیم و با این روحیه انقلابی در این فضای قبار آلود پا به عرصه های فرهنگی و اجتماعی بگذاریم