پس از سالها در حال حاضر آب آشامیدنی شهر باقرآباد دارای بهترین کیفیت است . این مطلب را رئیس اداره آب و فاضلاب باقرآباد در تشریح عملکرد دو ساله اداره متبوع خود به خبرنگار ما گفت و افزود :

 

 

پس از سالها در حال حاضر آب آشامیدنی شهر باقرآباد دارای بهترین کیفیت است . این مطلب را رئیس اداره آب و فاضلاب باقرآباد در تشریح عملکرد دو ساله اداره متبوع خود به خبرنگار ما گفت و افزود : پیش از سفر مقام معظم رهبری به شهرستان ورامین در باقرآباد هیچ مخزن ذخیره زمینی وجود نداشت و با کوچکترین قطعی در شبکه برق کل شهر دچار قطعی آب می شد ، ضمن اینکه همه چاهها در درون بافت شهری قرار داشت . ولیکن در پی سفر ایشان و اختصاص بودجه لازم یک مخزن ذخیره زمینی 5 هزار مترمکعبی و یک منبع هوایی 500 مترمکعبی جهت تقویت فشار آب توسط شرکت آب و فاضلاب احداث و کلیه چاهها از درون شهر به خارج منتقل گردید .

مهندس بغدادی ادامه داد : در پی اقدامات فوق کیفیت آب نیز ارتقاء یافت و امروز مردم باقرآباد از آب شربی با کیفیت بالا برخوردارند و مشکلات گذشته آنان به طور کلی مرتفع شده است .

بغدادی در خصوص عملکرد اداره آب و فاضلاب باقرآباد در بخش تامین آب اظهار داشت : در بخش تامین برای انتقال چاهها به خارج شهر 6 قطعه زمین به مساحت 4 هزار مترمربع را خریداری و تملک نمودیم و 5 حلقه چاه به ظرفیت آبدهی 250 لیتر در ثانیه در این زمین ها حفر نمودیم و یک حلقه آخر را نیز به زودی حفر خواهیم کرد به موازات اینها تمام چاههای حفر شده را تجهیز نمودیم . همچنین برای انتقال آب استحصالی از چاههای جدیدالحفر 1320 متر خطوط جمع آوری و 6 کیلومتر خطوط انتقال از اقطار 400 تا 600 میلی متری چدن داکتیل اجرا شد . وی فنس کشی و محوطه سازی و اجرای 5 کیلومتر خط انتقال برق برای چاههای جدیدالحفر ، نصب دیزل ژنراتور 200 کیلوواتی در محل مخزن 5 هزار و تامین برق اضطراری برای 2 حلقه از چاههای فعال را از دیگر اقدامات خود در این بخش عنوان نمود.

رئیس اداره آب و فاضلاب باقرآباد در توضیح عملکرد خود در بخش بهداشت آب گفت : به منظور کلرزنی آب یک دستگاه کلریناتور یک تنی گازی در محل مخزن 5 هزار مترمکعبی ایجاد نمودیم که بصورت اتوماتیک و کاملاً مدرن آب را کلرزنی می کند .

مهندس علی ولی بغدادی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات اداره آبفای باقرآباد اشاره و بیان داشت : مشکلات ما بیشتر پس از مرتفع نمودن مشکل کمی و کیفی آب فرسودگی و عمر بالای شبکه آبرسانی و کمبود منابع مالی به علت عدم پرداخت به موقع قبوض آب بهاء توسط عده ای از مشترکین است که امیدواریم این عده از مشترکین عزیز نیز همراه اکثر مردم شریف این منطقه قبوض خود را به موقع پرداخت و ما را در انجام وظایف محوله یاری نمایند .

وی در خصوص برنامه های آینده اداره آبفای باقرآباد توضیح داد : حال که با لطف مقام معظم رهبری و تلاش شرکت آب و فاضلاب جنوبشرقی استان تهران به ویژه مدیرعامل شرکت جناب آقای مهندس نوری و پیگیری ما مشکل کمی و کیفی آب حل شده ، اصلاح و بازسازی شبکه های فرسوده جزء برنامه های آینده این اداره است و البته امسال 1200 متر از این شبکه پوسیده تعویض شده و به یاری خدا تا پایان سال جاری 1500 متر دیگر اصلاح و بازسازی خواهد شد .

بغدادی در پایان از همکاری شهرداری باقرآباد برای انجام عملیات اصلاح شبکه در این شهر تشکر نمود .