منوی اصلی
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
صفحات اختصاصی
نویسندگان
درباره نویسنده
لوگوی دوستان
امکانات دیگر

وهین یکی از سایتهای شهرستان ورامین به مجریان طرح تذکر لسانی موجب ناراحتی متدینین وامت حزب الله شهرستان ورامین شده است.

ماجرا از آنجا آغاز شد که سایت مذکور درخبری با عنوان تیم فوتبال شهرداری ورامین در برزخ بلاتکلیفی درکامنت نظراتش ،نظری رامنتشر نمود که توهین بی سابقه ای به دست اندرکاران طرح تذکر لسانی نموده است.اهل فن می دانند که هیچ نظری بدون تایید مدیر سایت زیر خبر درج نخواهد شد واین حرکت نشان از ناراحتی این سایت از انجام طرح تذکر لسانی درشهر را نشان میدهد. نشریه فرهنگ اسلام درتاریخ 20 مهرماه 1391، درخبرهای ویژه خود از نفوذ جریان فتنه در بدنه این سایت پرده برداشت.عملکرد مساله دار این سایت درلینک نمودن سایت یکی از ائمه جمعه محترم منطقه (درحالی که چهار امام جمعه درمنطقه حضور فعال دارند وهمگی دارای سایت هستند)نشان از اهداف خطرناک دست اندرکاران این سایت دارد.عوامل اجرایی طرح تذکر لسانی با انتشار طوماری خطاب به دادستان محترم ،خواستار برخورد با این رسانه هنجار شکن شدندکه در ادامه این طومار منتشرمیشود.امیداست مسئولین شهرستان تا زمان باقی است جلوی این ناهنجاری رسانه ای رابگیرند درغیر این صورت درآستانه انتخابات شورای شهر!!باید منتظر تحرکات مهمی از این سایت باشیم.

 +

بسمه تعالی

آن چه که مسئولیت شماست مسئله زبانی است یعنی شما باید کاری کنید که مردم امر و نهی زبانی را که مهمترین عامل که حتی از جهاد بالاتر است یعنی تاثیرش از جهادی که توپ و تفنگ و اتم است بیشتر است اگر انجام بگیرد و تحقق پیداکند.                                                                                               

                                                                                        مقام معظم رهبری مدظله العالی

 

 

دادستان محترم ورامین

جناب آقای حسینی

باعرض سلام وارادت

همانطور که می دانید تأکید براجرای تذکر لسانی امر مقام معظم رهبری است که سالها بر زمین مانده ومدتی است که عده ای از دلسوزان به این مهم جامه عمل پوشانیده اند وبه عنوان یک تکلیف دینی به تذکر لسانی پرداختند.باکمال تأسف سایت ...... که بنا برشنیده ها متعلق به آقای ......... عضو شورای اسلامی شهر ورامین می باشد با درج مطلبی با این مضمون درقسمت نظرات یکی از خبرهای خود( وقتی سرهمه مسئولین به تذکر لسانی گرمه کی به فکر این چیزاست دیگه…لعنت بر ......)ضمن تحقیر این عمل الهی به تمامی عاملان به این تکلیف الهی توهین نموده است که این  مطلب،جسارت به ساحت مقام معظم رهبری که هدایت کننده آحاد جامعه به این امر بوده اند محسوب می گردد.

لذاما امضاکنندگان زیر ضمن شکایت از این جسارت ،خواستار پیگیری این اهانت میباشیم.

رونوشت:

-حضرت آیت الله محمودی نماینده ولی فقیه وامام جمعه شهرستان ورامین ،جهت اطلاع وپیگیری

-جناب آقای مهندس منصوری فرماندار ورامین ،جهت اطلاع واقدام لازم

-جناب آقای اصغرزاده ریاست محترم اداره اطلاعات، جهت اطلاع واقدام لازم

-جناب آقای دکتر نقوی نماینده مردم ورامین وپیشوا درمجلس، جهت اطلاع واقدام لازم

 اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


مدیر روابط عمومی جهادکشاورزی شهرستان ورامین از کسب دو مقام برتر استان تهران توسط این اداره خبر داد.

علی بهرامی افزود: خداوند را شاکریم در راستای خدمت رسانی به کشاورزان زحمتکش ورامینی، این مدیریت توانست در ارزیابی های به عمل آمده در جشنواره شهید رجایی، مفتخر به کسب مقام برتر در بین ادارات جهاد کشاورزی شهرستانهای استان تهران شود.

وی تصریح کرد: اکنون که الطاف الهی شامل این مدیریت شده، بر خود  وظیفه می دانیم تا در امر خدمت رسانی به بهره برداران بخش کشاورزی با روحیه مضاعف و جدی تر تلاش کنیم.

بهرامی در خصوص نتیجه ارزیابی جشنواره شهید رجایی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: کسب مقام اول بهترین مدیریت در بین  مدیریتهای جهاد کشاورزی شهرستانهای استان تهران و کسب مقام اول در بین ادارات تولیدات گیاهی و امور زیربنایی(آب و خاک) مسئولیت این نهاد را سنگین تر از قبل خواهد کرد.

گفتنی است، شهرستان ورامین قطب تولیدات کشاورزی استان تهران محسوب شده، در زمینه دامپروری و تولیدات دامی نیز در سطح استان و کشور حرفهایی برای گفتن دارد و جهادکشاورزی این شهرستان در سالهای اخیر همواره رتبه های برتر استانی را کسب کرده است.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


به گزارش اخبارشهرستان ورامین حسین هداوند مدیر این پایگاه خبری در این رابطه گفت:این پایگاه خبری عمدتا خبرهای مربوط به حوزه فرهنگ ایثار و شهادت را در کنار اخبار شهرستان ورامین اطلاع رسانی می کند.

وی افزود:اعضای هئیت تحریریه این پایگاه را خانواده های شاهد و ایثارگر تشکیل داده و هدف اساسی این پایگاه ترویج فرهنگ ایثارگی در کشور است.

این مسئول تصریح کرد: این پایگاه خبری متعلق به جمعیت فرزندان شاهد خدمتگزار انقلاب اسلامی شهرستان های ورامین و پیشوا می باشد.

هداوند با بیان اینکه نسخه راه اندازی شده فعلی پایگاه “نسخه آزمایشی” می باشد گفت:از عزیزان و بینندگان محترم تقاضا داریم با مشاهده پایگاه فوق ضعف های موجود را از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۱۲۶۰۲۶۹۲۷ و یا بوسیله ایمیل های  j.f_shahed@yahoo.com ، info@shahedvaramin.ir به ما اطلاع دهند تا در نسخه نهایی وب سایت برطرف گردد.

گفتنی است آدرس اینترنتی این پایگاه http://www.shahedpress.ir می باشداخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


توقف پخش شبکه‌های برون مرزی کشورمان در اروپا و سانسور آن اشاره کرد و گفت: این اقدام با شعار آزادی بیان غربی‌ها مغایر است، بدانید ندای حق به غرب رسیده است، از این پس هم خواهد رسید، رسانه‌های شما استقبال گسترده مردم استان خراسان شمالی از رهبر انقلاب را سانسور کرده‌اند، فریاد مظلومانه مردم بحرین را نشان نمی‌دهند اما با این اقدامات نمی‌توانند جلوی موج بیداری اسلامی و آزادی طلبی را مهار کنند.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , امام جمعه ورامین   , محمودی  


سرمربی تیم والیبال متین ورامین پس از پیروزی مقابل باریج اسانس کاشان گفت: در هفته‌های نخست لیگ برتر هیچ تیمی در مرز آمادگی کامل نیست و مهم این است که کدام تیم‌ها بیشترین امتیاز‌ها را جمع می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری اخبارشهرستان ورامین٬مصطفی کارخانه پس از پیروزی سه بر صفر تیم والیبال متین ورامین مقابل باریج اسانس در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: به هر حال نخستین بازی فصل برای ما حساسیت زیادی داشت و می‌توانم بگویم که این دیدار برای تیم متین ورامین مهم‌تر از کاشان بود، چرا که شهر ورامین نخستین سال تیم داری خود را در والیبال تجربه می‌کند، اما کاشان حدود هشت سال سابقه تیم داری در والیبال دارد.

وی همچنین گفت:‌ این برد خیلی از نظر روحی و روانی روی تیم من تاثیر مثبت داشت. جا دارد این پیروزی را به فرماندار محترم شهر ورامین، مدیریت و پرسنل کارا ساز متین که حامیان اصلی تیم ما هستند تبریک بگویم. وقتی شنیدم که امام جمعه شهر ورامین این برد را به بازیکنان و کادر فنی تبریک گفته خیلی خوشحال شدم و وظیفه خود می‌دانم که متقابلا به ایشان نیز برد شیرین هفته‌ نخست لیگ برتر والیبال را تبریک بگویم.

وی افزود: ورامین یک شهر مذهبی است و خیلی خوب است که تیم‌های ورزشی در این شهر رشد کند. من اعتقاد دارم که ورامین شهر مقدسی است، چرا که جرقه اولیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از قیام پانزده خرداد این شهر زده شد. واقعا استقبال مردم از مسابقه متین ورامین با باریج اسانس بی‌نظیر بود و خیلی خوشحالم که در نخستین سال تیم داری این شهر این چنین استقبال خوبی از مسابقه‌های ورزشی به ویژه والیبال به عمل می‌آید.

سرمربی تیم والیبال متین ورامین درباره عملکرد تیمش گفت: با این که تیم ما دیرتر از بسیاری از تیم‌های حال حاضر لیگ برتر تمرینات خود را شروع کرد و ما قدری از نظر بدنسازی عقب افتاده بودیم، اما خوشبختانه بازی اول لیگ را خیلی خوب شروع کردیم. تمام بازیکنان ما موثر و مفید بازی کردند. نمی‌توانم بگویم که کدام یک بهتر بودند. جالب است که بدانید ما در این بازی با امتیاز 22 - 17 از باریج اسانس عقب افتاده بودیم. شما می دانید که در چنین شرایطی خیلی سخت است که تیم نتیجه‌ بگیرد، اما بازیکنان من خیلی خوب توانستند بر شرایط روحی خود مسلط باشند و ست را به نفع متین ورامین تمام کنند. البته من چند تعویض انجام دادم و میکائیل تاجر را به زمین فرستادم که بازی خوب او خیلی موثر بود.

کارخانه با تحسین عملکرد تیم باریج اسانس گفت: نباید فراموش کنیم که تیم کاشان نیز از بازیکنان جوان و با انگیزه‌ای بهره می‌برد و همچنین کادر فنی خوبی در اختیار دارد. به هر حال در بازی‌های شروع فصل همه تیم‌ها در آمادگی کامل نیستند. مهم این است که کدام تیم بتواند در هفته‌ های اول امتیازات بیشتری برای خود جمع کند. ما نیز برنامه داریم تا در شروع مسابقات لیگ خیال خود را تا حدودی راحت کنیم و در دور برگشت که قطعا رقابت‌ها سخت‌تر خواهد بود، جواز حضور در بین چهار تیم برتر و راهیابی به مرحله نیمه نهایی را کسب کنیم.

وی درباره بازی هفته‌ آینده متین ورامین مقابل سایپا در خانه والیبال تهران، گفت: سایپا تیم بسیار قدرتمندی است که از سابقه و تشکیلات سازمانی خیلی خوبی بهره می‌برد. کادر فنی و بازیکنان این تیم بسیار قدرتمند هستند. تا جایی که من می‌دانم سایپا آمار بیشترین نایب قهرمانی را در لیگ برتر والیبال دارد. ما برای بازی با سایپا یک استراتژی داریم. با وجود این که به این تیم احترام می گذاریم، اما توانایی‌های خود را هم دست کم نمی گیریم. اساسا ما هیچ حریفی را نه خیلی بزرگ می‌کنیم و نه دست کم می گیریم. ما برای رویارویی با تیم سایپا راهکارهایی داریم و امیدوارم که در روز مسابقه با تسلط بر جریان بازی بتوانیم نمایش قابل قبولی ارائه دهیم.


اخبارشهرستان ورامین: امام جمعه موقت ورامین در خطبه های نماز جمعه شهر ورامین با اشاره به القای دوگانگی سیاسی در کشور نکنید ، گفت: ولی فقیه زیر بنای نظام اسلامی است.

حجت‌الاسلام سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین در خطبه اول نماز جمعه پس از توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: حریم‌های الهی و حلال و حرام را  رعایت کنید، تقوا در تمامی ابعاد زندگی بشر قابل توجه است.

خطیب امروز جمعه ورامین ادامه داد: از همه چیز خود بگذریم، همان‌طور که مسلم بن عقیل (ع) گذشت، از فیض عید قربان بهره‌مند شویم، عید قربان عید تقرب الهی است، آنها که توان دارند به نیت سلامتی آقا امام زمان (عج) قربانی کنند، فقرا را اطعام کنند.

محمودی سپس به چهارم آبان ماه سالروز فریاد غرور آفرین امام (ره) علیه قانون کاپیتولاسیون اشاره و تصریح کرد: در آن روز خون حسین (ع) در رگ‌های امام (ره) به جوش آمد و فریاد زد و افشاگری کرد، در برابر امریکا ایستاد و ابهت آن را شکست.

امام جمعه موقت ورامین در حالی که در میان موج تکبیرهای نمازگزاران سخن می‌گفت، افزود: تاریخ آمریکا پر از خیانت به اسلام و ملت ایران است، هیچ توطئه‌ای در جهان نخواهید یافت که دست آمریکا در آن دیده نشود، قتل و غارتی نخواهید یافت که با مشارکت امریکا نباشد، متاسفم برخی افراد ساده‌لوح گمان می‌کنند اگر با امریکا رابطه برقرار کنیم ملت روی آرامش را خواهند دید.

امام جمعه موقت ورامین اذعان داشت: به ملت‌های دیگر نگاه کنید، ملت ایران اعلام می‌کند تا زمانیکه خوی سلطه‌گری در آمریکایی‌ها وجود دارد با آنها سر سازش نخواهیم داشت، نگویید ما خواهان مذاکره با آمریکا هستیم اما ولایت‌فقیه مخالف است، القای دوگانگی سیاسی در کشور نکنید، ولی‌فقیه زیر بنای نظام اسلامی و تصمیم گیرنده اصلی در مواضع اصولی نظام است، در مورد رابطه با آمریکا حرف اول و آخر را رهبری می‌زنند.

وی ضمن هشدار به برخی جریانات سیاسی خاطرنشان کرد: در کشور ما حاکمیت دوگانه وجود ندارد، هرکس در این امور اساسی بر خلاف مواضع رهبری که برگرفته از مصلحت و حکمت و نظرات مصلحان و دلسوزان جامعه است موضعی اتخاذ کند ملت در برابر او خواهند ایستاد و مطرود می‌شود.

امام جمعه موقت ورامین تصریح کرد: ما با آمریکایی روبه‌رو هستیم که دنیا را ملک خود می‌داند، صهیونیست‌ها آنها را مانند عروسکی کوک می‌کنند و به جان ملت‌ها می‌اندازند.

وی سپس اظهار داشت: امروز خود غربی‌ها مشکلات اقتصادی دارند اما ایران را تحریم می‌کنند، امریکا بدهکارترین دولت است، باید مانند دوران دفاع مقدس تهدیدها را با کار و تلاش شبانه‌روزی به فرصت تبدیل کنیم، رهبری مدت‌ها است شعار سال را بر پایه تولید گذاشته‌اند، اقتصاد مقاومتی یعنی همین، با تکیه بر دانش و اقتصاد ایرانی به سوی اقتصاد بدون نفت گام برداریم.

محمودی در ادامه به جنگ چند جانبه اقتصادی و فرهنگی علیه کشورمان اشاره کرد و خطاب به مسئولان گفت: دعواهای سیاسی را کنار بگذارید، جنبه‌های نظارتی را افزایش دهید و بدانید با اتحاد ملت ایران پیروز خواهد شد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , امام جمعه ورامین   , محمودی  


اخبارشهرستان ورامین:  رئیس انجمن حمایت ازحقوق  مصرف کنندگان شهرستان های ورامین و پیشوا از افتتاح دفتر جدید این انجمن خبر داد و گفت : در راستای سهولت دسترسی شهروندان ، دفتر جدید انجمن این دو شهرستان در شهر ورامین راه اندازی گردید .

بهنام میرزایی در گفتگو با خبرنگار اخبارشهرستان ورامین اظهار داشت : افزایش خدمات رسانی به مصرف کنندگان و تکریم حقوق شهروندان از جمله اهداف کلیدی این انجمن بوده  و تمام سعی و توان اداری خود را در تحقق آن بکار خواهیم بسته ایم .

وی تصریح کرد : این انجمن آماده دریافت شکایات مردمی از واحدهای صنفی ( تولیدی ، توزیعی و خدماتی ) و غیر صنفی ، نمایندگی های خدمات فروش و پس از فروش خودرو ، دفاتر بیمه و کلیه مجموعه های حقیقی و حقوقی خدمات رسان به مصرف کننده می باشد .

میرزایی خاطرنشان کرد : مصرف کنندگان شاکی می توانند شکایات خود را از واحدهای مذکور در حوزه گران فروشی ، کم فروشی ، تقلب وارایه ی کالای بی کیفیت ، عدم رعایت موازین بهداشتی و … را کتبا به انجمن گزارش نمایند .

 رئیس  انجمن حمایت ازحقوق  مصرف کنندگان شهرستان های ورامین و پیشوا در پایان گفت : دفتر جدید این انجمن در شهر ورامین ، خیابان شهدا  ، طبقه دوم پاساژ توحید راه اندازی گردیده و شماره جدید تلفن دفتر ۳۶۲۹۲۷۸۵ و دورنگار آن شماره  ۳۶۲۹۲۷۸۶  می باشد .اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , بهنام میرزایی  


فهرست نهایی تیم ملی فوتسال کشورمان برای حضور در هفتمین دوره مسابقات فوتسال جام جهانی اعلام شد.

 

  علی صانعی، سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان فهرست اسامی این تیم را برای حضور در مسابقات فوتسال جام جهانی ۲۰۱۲ تایلند اعلام کرد.

براساس اعلام امیرحسین پورمحمد، مدیررسانه‌ای تیم ملی فوتسال فهرست نهایی این تیم برای حضور در جام جهانی به شرح زیر است:

۱- علیرضا صمیمی (ملی حفاری اهواز)، ۲- علی کیایی (شهید منصوری قرچک)، ۳- علی رهنما (شهید منصوری قرچک)، ۴- محمد کشاورز (گیتی پسند اصفهان)، ۵- حمید احمدی (شهید منصوری قرچک)، ۶- افشین کاظمی (گیتی پسند اصفهان)، ۷- علی اصغر حسن‌زاده (صبای قم)، ۸- مصطفی طیبی (شهید منصوری قرچک)، ۹- مسعود دانشور (لبنیات ارژن شیراز)، ۱۰- محمد طاهری (شهید منصوری قرچک)، ۱۱- حسین طیبی (گیتی پسند اصفهان)، ۱۲- مصطفی نظری (دبیری تبریز)، ۱۳- احمد اسماعیل‌پور (گیتی پسند اصفهان) و ۱۴ – سپهر محمدی (گیتی پسند اصفهان)

- شماره درج شده مقابل نام بازیکنان شماره پیراهن آنها در مسابقات جام جهانی خواهد بود.

بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی فوتسال می بایست ساعت ۱۲ روز شنبه ۲۹ مهر ماه در محل کمپ تیم‌های ملی خود را به کادر فنی معرفی کنند. همچنین تمرینات تیم ملی فوتسال از ساعت ۱۷ همان روز آغاز خواهد شد.

به نسبت اردوی اخیر تیم ملی فوتسال کشورمان نفراتی چون مجتبی نصیری نیا، فرهاد فخیم، محمود لطفی، مهدی جاوید، قدرت بهادری، فرید نمازی و جواد اصغری مقدم از جمع اردونشینان تیم ملی خارج شده‌اند.

هفتمین دوره مسابقات جام جهانی فوتسال از ۱ تا ۱۸ نوامبر ۲۰۱۲ (۱۱ تا ۲۸ آبان ۱۳۹۱) به میزبانی تایلند برگزار خواهد شد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


بیژن خانی ساعتی پیش در جلسه هفتگی کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر ورامین با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی گفت: این نام برازنده این سال و تحقق آن نیازمند همت مسئولان، همراهی شهروندان و توجه به منویات مقام معظم رهبری است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر ورامین امر اشتغال را از جمله دغدغه‌های به روز کشور و شهرستان ورامین عنوان کرد و افزود: با فراهم کردن زیرساخت‌های اساسی در حوزه اقتصاد و اشتغال جوانان و بیکاران جویای کار، بسیاری از مشکلات حاشیه‌ای این موضوع همچون ازدواج، کاهش جرم، مسکن، افزایش جمعیت و ... حل می‌شود.

وی در ادامه با ارائه برخی راهکارهای اجرایی در حوزه حل مشکل اشتغال خاطرنشان کرد: ایجاد بسترهای توسعه صنعت توسط سرمایه‌گذاران و حمایت از آنان، شناسایی و معرفی کارآفرینان نمونه ملی و محلی در جهت معرفی اقدامات آنان و تشویق علاقمندان جویای کار به الگو گرفتن از آنان، ارتقای حس احساس مسئولیت همه وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مسئول و متولی در زمینه اشتغال، توجه به منویات مقام معظم رهبری و به‌کارگیری آن در حوزه اجرا، حمایت از مشاغل بومی و خانگی در حوزه شهری و روستایی، تقویت مراکز فنی و حرفه‌ای در پرورش نیروهای انسانی متخصص و ماهر در صنایع مورد نیاز می‌تواند نقش مهمی در اشتغالزایی کشور در سطح ملی و محلی ایفا کند.

عضو شورای اسلامی شهر ورامین در پایان تصریح کرد: نزدیکی به پایتخت، وجود شهرک‌های صنعتی و کارخانجات تولیدی بزرگ و کوچک در محدوده شهر و شهرستان، وجود جوانان با استعداد و متخصص در حوزه‌های مختلف از جمله نقاط قوت و مثبت منطقه ورامین بوده که با برنامه‌ریزی و اتخاذ تصمیمات کارگشا و اجرای قاطع آن بسیاری از مشکلات حوزه اشتغال و حوزه‌های فرعی آن حل می‌شود.

در ادامه این جلسه محمد داداشی رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان ورامین با اشاره به آمار و وضعیت اشتغال در شهرستان ورامین گفت: در شش ماهه نخست امسال 2 هزار و 208 نفر جویای کار در این اداره ثبت‌نام کرده که فقط 917 فرصت شغلی برای آنان به وجود آمده و از این تعداد فقط 225 نفر مشغول به کار شده‌اند.

وی ضمن درخواست همکاری بیشتر مسئولان و اجرای راهکارهایی در جهت حل معضل اشتغال در حوزه شهرستان ورامین بیان داشت: دوری برخی شهرک‌های صنعتی و کارخانجات از محل اسکان کارگران، وضعیت سخت شغلی برخی مشاغل، عدم وجود نیروهای انسانی متخصص و ماهر مورد نیاز صنعت و ... از جمله دلایل افزایش تعداد علاقمندان جویای کار شده است.

در ادامه جلسه پس از سخنان حسین خلیلی و بهزاد حسینی از اعضای شورای اسلامی شهر ورامین و عضو کمیسیون فرهنگی و حسین اسماعیلی مشاور این کمیسیون و محمد راشدی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری ورامین، شورای اسلامی شهر ورامین آمادگی خود را در جهت همکاری با سازمان‌ها و نهادهای مسئول و متولی اشتغال در زمینه ایجاد بسترهای مورد نیاز اشتغال اعلام کردند و خواستار فرهنگ‌سازی بیشتر از طریق طرح‌های فرهنگی در این حوزه شدند.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


دقایقی پیش متین ورامین در دیداری نفس‌گیر با نتیجه 3 بر صفر باریج اسانس کاشان را درهم شکست.

از سری مسابقات دسته اول لیگ برتر والیبال و در ورزشگاه مملو از تماشاگر شهید گلعباسی ورامین نخستین بازی نماینده ورامین در لیگ برتر برگزار شد.

در این دیدار دو تیم متین ورامین و باریج اسانس کاشان به مصاف یکدیگر رفتند.

تیم متین ورامین در حالی میزبان باریج اسانس بود که این تیم با بهره‌گیری از مصطفی کارخانه و ستارگان بزرگ والیبال از مدعیان جدی کسب جام قهرمانی به حساب می‌آید.

در نهایت این تیم متین ورامین بود که در بازی این روز موفق به شکست سه بر صفر نماینده کاشان شد تا نتیجه این بازی حساس را از آن خود کند.

متین در سه ست پیاپی این دیدار سنگین که به مدت یک ساعت و 40 دقیقه طول کشید در برابر بیش از 2 هزار تماشاگر ورامینی در مقابل حریف خود به پیروزی رسید.

تیم والیبال باریج اسانس در این دیدار 68 پوئن به‌دست آورد و 77 پوئن را از دست داد.

به نظر می‌رسد تیم متین ورامین با کسب این برتری موجودیت خود به عنوان یکی از مدعیان اصلی قهرمانی را تثبیت کرد.

ست اول بازی به طور کامل در دستان تیم متین بود و توانست بدون دردسر و با نتیجه 25 بر 20 پیروز شود.

اما ست دوم و سوم بسیار رقابت سنگین و نفس‌گیری شاهد بودیم، در ست دوم نتیجه 25 بر 23 به نفع متین ورامین رقم خورد و ست سوم با وجود جلو افتادن باریج در نیمی از زمان این ست در نهایت امتیازها 25 به 25 مساوی شد، سپس پس از کسب امتیاز 26 توسط متین ورامین این میکائیل تاجر بود که با سرویس زیبای خود و کسب امتیاز 27 برای متین کار باریج اسانس را تمام کرد تا کاشانی‌ها دست خالی به شهر خود بازگردند.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


پرسپولیس 15 خرداد شهرستان ورامین در برابر پرسپولیس تهران با نتیجه چهار بر صفر مغلوب شد.

 

 

تیم فوتبال پرسپولیس عصر امروز در زمین شماره دو ورزشگاه آزادی در یک دیدار تدارکاتی به مصاف تیم پرسپولیس ورامین رفت و با نتیجه پر گل چهار بر صفر به پیروزی رسید.

شاگردان مانوئل ژوزه در غیاب ملی پوشان و بازیکنان مصدوم، با گل های مهدی مهدوی کیا، هادی نوروزی، جواد کاظمیان و مهرزاد معدنچی به برتری دست یافتند.
حمیدرضا علی عسگری تماشاگر این دیدار بود. غلامرضا رضایی اختصاصی تمرین کرد و امیرحسین فشنگچی نیز در این دیدار به میدان رفت.مهرداد میناوند و مرتضی فنونی زاده که در محل این بازی حضور داشتند، دقایقی با یحیی گل محمدی و کادر فنی تیم فوتبال پرسپولیس دیدار و گفتگو کردند.

 

پرسپولیس 15 خرداد ورامین با ترکیب وحید پور نعمت،امیر تاجیک، سعید تاجیک ،میثم تقیان ،میثم رضایی، ایمان شور یابی، مرتضی ضیغمی، رامین صادقی، آبتین محمد علی، مرتضی همراه و اشکان ناظمی به سرمربیگری عباس شهرابی به میدان رفت.


گفتنی است؛ تیم پرسپولیس 15 خرداد ورامین که در فصل پیش با نام آشیان گستران ورامین در لیگ دو بازی می کرد از شروع رقابت های در این فصل پرسپولیس 15خرداد ورامین نام گرفتاخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


اخبارشهرستان ورامین: با تلاش واحد امداد و تعمیرات امور قرچک خط اصلی ۵۰۰ میلی متری شبکه توزیع آب قرچک اصلاح و بازسازی شد.

مدیر امور آبفای قرچک  اظهار داشت: در راستای خدمت رسانی مطلوب،ارتقای سطح کیفیت آب و جلوگیری از بروز حادثه در خطوط اصلی انتقال آب ، عملیات اصلاح و بازسازی خط اصلی ۵۰۰ میلی متری شبکه توزیع آب قرچک پس از گذشت ۲۰ سال انجام و خط جایگزین مورد بهره برداری قرار گرفت.

علیرضاعلیکائی در ادامه با اشاره به اینکه احداث ساختمان های مسکونی و تجاری بدون هماهنگی و استعلام از آب و فاضلاب طی ۲۰ سال گذشته بر روی خطوط انتقال مزبور خطری بالقوه برای شهروندان به حساب می آمد،افزود: برای جلوگیری از بروز حادثه در اقدامی همه جانبه و با همکاری برخی از دستگاههای اجرایی ، لوله های فوق در طی چند مرحله و با ایجاد ۸۲۰ متر لوله چدن داکتیل توسط پرسنل امداد و تعمیرات امور اجرا و لوله قبلی به طور کامل از حالت انتفاع خارج گردید.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , ابفاجنوبشرقی تهران  


در چند هفته اخیر و علی رغم پیگیری برخی سایتهای محترم در خصوص علل این بی توجهی به حقوق مردم و بیت المال، متاسفانه با عدم پاسخگویی از سوی شهرداری و شورای شهر ورامین مواجه گردید و گویی که هیچ اتفاقی نیفتاده است.

تعطیلی دو جایگاه گاز CNG متعلق به شهرداری ورامین واقع در میدان بسیج و حصارک به دلیل سهل انگاری شهرداری قریب به یکسال است شهروندان و استفاده کنندگان از این کالا رابا مشکلات جدی روبرو نموده است.بنا بر اطلاعات رسیده ، دو جایگاه مورد اشاره توسط شهرداری و البته با مصوبه شورای شهر ورامین به بخش خصوصی اجاره داده شده است.

این جایگاه ها که هزینه هنگفتی توسط شهرداری جهت خرید زمین و ایجاد بنا و تجهیز آن صورت گرفته است، به دلیل بدهی معوقه گاز مصرفی توسط شرکت گاز قطع انشعاب گردید و شهروندان را از این خدمات محروم نمود.طبق اعلام مسئولین شرکت گاز ورامین، موضوع بدهی دو ایستگاه گاز فوق الاشاره به شهرداری ابلاغ گردیده بود ولیکن اقدام موثری از سوی شهرداری در پرداخت بدهی بعمل نیامد.

آقایان ! عدم پاسخگویی تا به کی؟

مسولیت نظارت بر فعالیت این دو ایستگاه بر عهده کدام معاونت شهرداری بوده است؟ ( اداری مالی یا خدمات شهری؟)

آیا شهرداری در زمان انعقاد قرارداد با پیمانکار مربوطه ، وثیقه های لازم را جهت حسن انجام کار اخذ نموده بوده یا خیر؟

و اگر پاسخ مثبت است ، چرا تاکنون نسبت به پرداخت بدهی گاز مصرفی به شرکت گاز اقدامی نشده است تا شاهد شروع به فعالیت مجدد جایگاهها باشیم؟

چرا با عوامل این سهل انگاری برخورد قاطع صورت نمی گیرد تا دیگر شاهد وارد آمدن خسارت به شهرداری و در واقع بیت المال و حقوق شهروندی نباشیم؟

چرا اقدام موثری در جهت راه اندازی مجدد این دو جایگاه صورت نمی گیرد؟

مگر نه اینکه شورای شهر ناظر بر عملکرد شهرداری می باشد؟

چرا شورای شهر ورامین در این خصوص به شهروندان گزارش نمی دهد و مگر نه اینکه ایشان نماینده مردم هستند؟

امیدواریم که این بار شهرداری و شورای شهر ورامین پاسخی برای مردم داشته باشند .

اخبارشهرستان ورامین طبق وظیفه ذاتی خود درصورت پاسخ مسولان امر؛ موضوع را به اطلاع همشهریان عزیز خواهد رساند.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , شهرداری ورامین  


تیم فوتبال پرسپولیس روز چهارشنبه در دومین دیدار تدارکاتی خود به مصاف پرسپولیس ورامین خواهد رفت.

 تمرین تیم فوتبال پرسپولیس پس از تساوی روز گذشته در دیداری دوستانه مقابل سایپای شمال از ساعت 9:30دقیقه صبح امروز به مدت 60دقیقه در زمین خیریه عمل برگزار شد.

در این تمرین بازیکنان اصلی در دیدار روز گذشته مقابل سایپای شمال 45دقیقه به دویدن و ریکاوری پرداختند و بازیکنان ذخیره نیز به مرور کارهای تاکتیکی زیر نظر دستیاران ژوزه تمرینات خود را به پایان رساندند.

*معدنچی، نبی‌زاده و غلامرضا رضایی با رفع کامل مصدومیت در تمرینات گروهی شرکت کردند. البته معدنچی از کفش‌های ضد درد استفاده کرده بود.

*بازی دوستانه روز گذشته که با تساوی 2 بر 2 خاتمه یافت، مورد آنالیز بازیکنان و کادر فنی قرار گرفت.

*پس از مدت‌ها لیدرها نیز در تمرین امروز پرسپولیس دیده شدند.

*فیلم بازی‌های راه‌آهن، حریف بعدی پرسپولیس به دست کادر فنی رسید.

*ژوزه در جلسه‌ای به بازیکنان اعلام کرد باید در ضد حملات بیشتر دقت کنند و از دروازه پرسپولیس با تمام توان محافظت کنند. ژوزه در این زمینه گفت: خیلی قشنگ گل می‌زنید اما مثل آب خوردن هم گل می‌خورید.

*تیم فوتبال پرسپولیس پس از تمرین امروز مشخص شد، روز چهارشنبه در دومین دیدار تدارکاتی خود به مصاف پرسپولیس ورامین خواهد رفت.


اعضای شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت از جمله کاظم جلالی، نماینده شاهرود،‌ بهروز نعمتی نماینده اسد آباد، سید رمضان شجاعی کیاسری و سید حسین نقوی حسینی نماینده ورامین تاکنون چندین بار از معرفی کاندیدا از سوی این فراکسیون در انتخابات آینده ریاست جمهوری و شایستگی لاریجانی برای نامزدی سخن گفته‌اند.

به گزارش ایسنا، سایت جهان‌نیوز نوشت:

در همین راستا، کاظم جلالی، رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت روز یکشنبه به ایسنا گفت: به نظر بنده آقای لاریجانی فردی توانمند و آشنا به مسائل کشور است که بالقوه می‌تواند یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری باشد.

یک روز پیش تر هم حسن زمانی، مشاور رئیس مجلس به یک روزنامه اصلاح طلب گفت: لاریجانی 10 به یک از همه کاندیداهای اصولگرا و اصلاح‌طلب احتمالی انتخابات ریاست جمهوری آینده جلوتر است.

وی ادعا کرد: بهترین گزینه موجود برای این امر خطیر در شرایط فعلی کشور آقای لاریجانی است.

نعمتی و شجاعی نیز در مصاحبه هایی اعلام داشتند که این فراکسیون دی یا بهمن ماه وارد بحث مصادیق انتخابات ریاست جمهوری می شود.

همچنین برخی از اعضای این فراکسیون در راهروهای مجلس در مصاحبه با خبرنگاران در تلاش هستند تا لاریجانی را گزینه مناسبی برای ریاست جمهوری معرفی کنند.

بعنوان مثال نقوی حسینی در 10 روز گذشته حداقل دو بار در مصاحبه های خود سعی کرد تا لاریجانی را بهترین گزینه برای ریاست جمهوری معرفی کند.

وی در چهاردهم مهر امسال در مصاحبه با یک خبرگزاری گفت: «لاریجانی شخصیت برجسته ای است که دارای شان ریاست جمهوری است. شخصیت آقای لاریجانی شخصیتی نیست که بگوید من کاندیدا می‌شوم حال هر کس خواست به بنده رای بدهد بلکه ایشان شان و منزلتی دارد لذا با شناختی که از مدیریت،فعالیت و دیدگاههای آقای لاریجانی دارم ایشان شان احراز این پست را دارد».

این حامی لاریجانی دقیقا همین مطالب را روز یکشنبه 23 مهر در راهروهای مجلس در مصاحبه‌هایی بیان کرد.

دیگر اعضای این فراکسیون همچون نعمتی هم در مصاحبه های خود تحت عنوان «لاریجانی فعلا خواهش ما برای نامزد شدنش را نپذیرفته است»، سعی می کنند تا نام لاریجانی را برای انتخابات ریاست جمهوری مطرح کنند.

براساس شنیده‌های خبرنگار جهان از راهروهای مجلس، در جلسات شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت به برخی از نمایندگان مجلس توصیه‌هایی درباره معرفی نامزد مناسب برای ریاست جمهوری معرفی شده است!اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , نقوی   , نماینده مجلس ورامین  


قرار بود دور هم خروس‌بازی کنند که جنایتی خونین رخ داد. همه تصور می‌کردند پسر جوان زیر دست و پای دو برادر کشته می‌شود، اما قربانی جنایت کسی جز یکی از برادران نبود.

 

ایران: عقربه‌ها ساعت 10 صبح 24 اردیبهشت ماه سال جاری را نشان می‌داد و مردم در خیابان در حال گذر و خرید در منطقه ملاهادی ورامین بودند که ناگهان صدای درگیری چند شرور ترس را به جان همه انداخت. رهگذران در حالی که به سمت مسجد ارشاد ورامین و محل درگیری می‌رفتند، زمانی که به 4 شرور قمه‌کش رسیدند با صحنه هولناکی روبه‌رو شدند.
یکی از آنان به نام هاشم با چاقویی که به دست داشت و صورتش خونی بود، به سمت یکی از شرورهای دیگر منطقه می‌دوید و دو جوان دیگر که یکی از آنها محمدرضا برادر هاشم بود، با جوان دیگری جلوی در مسجد با چاقو همدیگر را هدف قرار داده بودند که در این میان حسن با ضربات چاقوی محمدرضا ناله‌ای کرد و روی زمین افتاد. قربانی این جنایت حسن نبود، بلکه هاشم برادر محمدرضا بود که وقتی حسن روی زمین افتاده بود سراغ وی رفت و ضربه‌ای مرگبار نثارش شد.

حسن غرق در خون پا به فرار گذاشت و هاشم و برادرش سوار بر خودرو راهی بیمارستان شدند. با مخابره درگیری خونین از سوی پلیس 110 تیمی از مأموران کلانتری ورامین برای دستگیری 4 شرور سرشناس ورامین وارد عمل شدند، اما زمانی که پلیس به آنجا رسید، اثری از 4 شرور نبود و با خون‌هایی که روی زمین ریخته شده بود، مأموران احتمال دادند که جوانان چاقوکش حتماً در بیمارستان هستند. در این شاخه از تحقیقات گزارشی مبنی بر مرگ مرموز مردی به نام هاشم 27 ساله به پلیس مخابره شد.
با اطلاعات به دست آمده تیمی از مأموران اداره جنایی پلیس آگاهی ورامین به همراه بازپرس داریوش‌زاده در بیمارستان حاضر شده و پی بردند که هاشم یکی از شرورهای سرشناس ورامین که در درگیری حضور داشته، به خاطر ضربه‌ای که به قلبش وارد شده، در بیمارستان از پای درآمده و برادرش محمدرضا نیز تحت مراقبت‌های ویژه است. به دستور بازپرس داداش‌زاده از شعبه 5 دادسرای ورامین تیمی از کارآگاهان ورامین برای ردیابی عاملان جنایت وارد عمل شدند.در تجسس‌های پلیس، کارآگاهان پی بردند که حسن یکی دیگر از کسانی که در درگیری خونین حضور داشته به خاطر خونریزی زیاد در یکی دیگر از بیمارستان‌های ورامین تحت مراقبت‌های پزشکی است و در این شاخه از تحقیقات حسن و محمدرضا در حالی که روی تخت بیمارستان بودند، از سوی پلیس دستگیر شدند. مأموران در گام بعدی تحقیقات متوجه شدند یکی دیگر از کسانی که در این درگیری حضور داشته، مجتبی 23 ساله است که توانسته بود در این حمله خونین جان سالم به در ببرد. کارآگاهان که احتمال می‌دادند «مجتبی» با شنیدن ماجرای مرگ هاشم، فراری شود در چند تیم عملیاتی مخفیگاه‌های احتمالی وی را تحت مراقبت گرفته و توانستند فردای روز درگیری وی را در خانه‌اش دستگیر کنند. «مجتبی» تنها کسی بود که در این ماجرا آسیبی ندیده بود و می‌توانست جزئیات درگیری را بازگو کند. وی در اعترافاتش به مأموران گفت: دیروز به همراه دوستم «حسن» با موتور در محله ملاهادی در حال تردد بودیم که «هاشم» با سوت ما را صدا زد و دست تکان داد و زمانی که توقف کردیم و از موتور پیاده شدیم هاشم را دیدم که با چاقو به سمتم آمد و من نیز چاقو که در جیبم داشتم را بیرون آوردم اما هیچ درگیری بین ما رخ نداد تا این که هاشم به من نزدیک شد و یقه لباسم را گرفت و زمانی که با دست چند بار خواستم یقه ام را رها کنم در یک لحظه با چاقویی که در دست داشتم ضربه‌ای به صورتش زدم و پا به فرار گذاشتم اما ضربه‌ام طوری نبود که باعث مرگش شود و زمانی که توانستم از دستان «هاشم» دور باشم به عقب نگاه کردم که دیدم «هاشم» و «محمدرضا» با هم حسن را به باد کتک گرفته‌اند و حسن بعد از چند لحظه که روی زمین بود و در حالی که همه بدنش خونین بود توانست خود را از دست آنها بیرون بکشد و کمی دورتر از دست 2 برادر خشمگین روی زمین افتاد. فکر می‌کردم «حسن» مرده باشد نه «هاشم»! با اعترافات «مجتبی» و نظریه پزشکی قانونی مشخص شد «هاشم» به خاطر ضربه چاقویی که به قلبش وارد شده به کام مرگ فرو رفته است. کاراگاهان بعد‌از مدتی که «محمدرضا» و «حسن» در وضعیت مناسبی قرار گرفته بودند برای بازسازی صحنه قتل «هاشم» وارد عمل شدند.

باز سازی صحنه جنایت
«محمدرضا» 32‌ساله در باره روز حادثه در محل بازسازی صحنه گفت: من و برادر کوچکترم «هاشم» قهر بودیم و قرار گذاشتیم شب پیش از درگیری من با دوستان مجتبی به خاطر اختلاف قدیمی درگیر شویم که با وساطت چند تن از دوستانمان این اختلاف کم شد اما مجتبی و حسن برای آشتی سر قرار نیامدند و صبح 24 اردیبهشت ماه بود که من در محل ملاهادی در خیابان امرآباد ورامین در کوچه کناری مسجد 2 خروس را به جنگ هم انداختم که شنیدم برادرم «هاشم» در آرایشگاه سر کوچه است. به سمت سرکوچه رفتم و برادرم را دیدم و چون با هم قهر بودیم سلام کوتاهی کردیم که همان لحظه مجتبی و حسن را با موتور دیدم و «هاشم» آنها را صدا زد و دیدم که مجتبی و حسن با چاقو به سمت ما آمدند و هاشم نیز با چاقویی که همراهش بود، به سمت مجتبی رفت که در یک لحظه مجتبی با چاقو صورت برادرم را نشانه رفت و پا به فرار گذاشت و هاشم به دنبالش می‌دوید تا جلوی در مسجد ارشاد با حسن درگیر شدیم که احساس کردم معده‌ام می‌سوزد و متوجه شدم حسن با چاقویش به شکمم ضربه‌ای زده و در آن لحظه که احساس می‌کردم می‌میرم، با چاقویی که همراهم بود، ضرباتی به چند ناحیه مهم بدن حسن زدم که روی زمین افتاد. هاشم نیز به بالای سرم آمد و مرا به عقب هل داد و با عصبانیت گفت که بسه؛ کشتیش و حسن را از روی زمین بلند کرد و حسن لنگان لنگان پا به فرار گذاشت.
مجتبی در ادامه گفت: زمانی که هاشم به سمتم آمد، گفتم که دل و روده‌ام می‌سوزد. از شکمم خون می‌آمد که برادرم با خنده رفت سمت خودرو و سوار شدیم و به سمت بیمارستان رفتیم. هاشم در مسیر گفت که قلبش می‌سوزد و تازه متوجه شدیم که حسن زمانی که روی زمین افتاده بود، با چاقو ضرباتی به برادرم زده است. خیلی ترسیده بودم و زمانی که به بیمارستان رسیدیم، هر دو تحت مراقبت بودیم و فهمیدم که برادرم کشته شده است. بازپرس داداش‌‌زاده که در محل حاضر بود، ادعاهای قبلی مجتبی را شنید و به دستور وی، حسن که 26 سال دارد، به عنوان قاتل پرونده برای بازسازی صحنه جنایت از ماشین پیاده شد.
حسن با لباس قهوه‌ای و صورتی که جای چاقو روی صورتش داشت، با دستان بسته از خودروی پلیس پیاده شد و درباره جزئیات حادثه گفت: روز 24 اردیبهشت ماه سوار بر موتور مجتبی وارد خیابان امرآباد ورامین شدیم که دیدم هاشم با صدای سوتش ما را صدا می‌زند. هاشم جلوی در آرایشگاه بود و ما جلوی مسجد توقف کردیم. من کمی جلوتر از مجتبی بودم که دیدم هاشم از کنار من رد شد و با مجتبی درگیر شد و من که فکر نمی‌کردم در این درگیری کسی با من کاری داشته باشد، ‌برای میانجیگری به سمت‌شان رفتم که ناگهان «محمدرضا» به سمتم آمد و با چاقویی که در دستش بود، ضربه به سمت چپ صورتم زد و من دست خالی بودم و چاقویم در جیبم بود و نمی‌توانستم آن را در بیاورم و محمدرضا با چاقو ضرباتی به من زد که بعد از فرار مجتبی، هاشم نیز به کمک محمدرضا آمد و در حالی که من روی زمین بودم و صورتم را خون فرا گرفته بود، زیر مشت و لگد بودم که نفهمیدم چطور چاقویم را از جیبم درآوردم و به هاشم ضربه‌ای زدم و چون صورتم خون آلود بود جایی را نمی‌دید، توانستم خودم را از زیر دست و پایشان بیرون کشیده و لنگان لنگان فرار کردم و چند متر دورتر روی زمین افتادم. حسن در ادامه به بازپرس داداش‌زاده گفت: من قصد کشتن هاشم را نداشتم و در این ماجرا برای نجات جانم و در آخرین لحظه چاقو کشیدم و نمی‌دانم چطور هاشم را نشانه گرفتم.

 


جایگاه روابط عمومی شهرداری دراین مساله کجاست.مگر غیر از این است که فعالیت های رسانه ای هر مجموعه توسط روابط عمومی آن مجموعه ساماندهی وهدایت می شود.اگر چنین است چرا هیچ اسمی از تلاش روابط عمومی شهرداری دراین زمینه برده نشده است.

 

سرویس اجتماعی اسوه نیوز:رضا کارخانه شهردار ورامین  بابیان این خبر که شهرداری ورامین به عنوان شهرداری برتر استان تهران در زمینه انعکاس رسانه‌ای اقدامات شهرداری انتخاب و معرفی گردیده است  از زحمات تیم رسانه ای خود در معاونت فرهنگی ،اجتماعی شهرداری تشکر وقدر دانی نموده است.پایگاه اسوه نیوز ضمن تبریک این موفقیت به شهردار محترم و اعضای تیم رسانه ای ایشان ذکر چند نکته را ضروری میداند:

اولا جایگاه روابط عمومی شهرداری دراین مساله کجاست.مگر غیر از این است که فعالیت های رسانه ای هر مجموعه توسط روابط عمومی آن مجموعه ساماندهی وهدایت می شود.اگر چنین است چرا هیچ اسمی از تلاش روابط عمومی شهرداری دراین زمینه برده نشده است.

ثانیا اگر نگاهی به کتابچه انعکاس اخبار شهرداری در رسانه های محلی وکشوری انداخته شود این نتیجه به دست می اید که تیم رسانه ای شما فعالیت های روابط عمومی را بسیار محدود جمع اوری میکند وبیشتر به افدامات انجام شده توسط معاونت فرهنگی توجه جدی دارد.

ثالثا نشریه خبری تبلیغاتی!!وارنا شهر که با هزینه گزاف وبا بهترین کاغذ از جیب مردم به چاپ می رسد در انعکاس مطالب شهرداری عادلانه عمل نمی کند.چه اتفاقی می افتد اگر  شهرداری خبرهای خود را  به نشریات  وسایتهای محلی دهد تا بدین ترتیب هم کمکی به نشریات شود وهم خوانندگان بیشتری از اقدامات شهرداری در حل معضلات شهری آگاهی یابند. درهمین نشریه وارنا شهر به چه میزان فعالیت روابط عمومی شهرداری انعکاس میابد؟مگر غیر از این است که روابط عمومی شهرداری درمناسبت های ملی ،دینی وانقلابی در خط مقدم دفاع از ارزشها قرار دارد وبا نصب بنر ،پلاکارد،برگزاری مراسم وایستگاه صلواتی این روزها را پر رنگ تر جلوه می دهد.

البته هیچ کس نمیتواند منکر زحمات وتلاش های آقای راشدی وهمکارانشان در حوزه معاونت فرهنگی شود که الحق والانصاف در مسایل ارزشی همیشه پیشگام بوده اند.اما نکته حائز اهمیت این جاست که تصور میشود وظایف معاونت فرهنگی وروابط عمومی شهرداری با یکدیگر تداخل دارد واگر این دو مجموعه با هم ادغام میشدند می توانستند تاثیرات بیشتری در امور فرهنگی شهر بگذارد.


حجت الاسلام  امام جمعه قرچک در خطبه اول نمازجمعه این شهر ضمن دعوت آحاد مردم به تقوا الهی بیان داشت: روز "دحو الارض" روزی است که نخستین خشکی ها از زمین سر برآوردند و بر طبق روایات نخستین خشکی زمین سرزمین مکه بوده است که به همین سبب ام القراء یا "مادر آبادی ها" نام گرفت.

 حجت الله اسماعیلی ادامه داد: از حضرت علی(ع) نقل شده است: "اولین رحمتی که به زمین نازل شد روز 25 ذی القعده بوده است، لذا اگر کسی این روز را روزه بگیرد و شب را به عبادت بپردازد، پاداش عبادت یکسال را دارد"؛ همچنین حضرت علی(ع) ادامه دادند: "در این روز اگر گروهی جمعی ذکر بگویند و دعا کنند، حاجتشان قبل از آنکه متفرق شوند، برآورده می شود".

خطیب جمعه قرچک پیرامون نزول نعمتهای الهی گفت: هزاران هزار رحمت نازل می شود که قسمتی از این رحمت واسعه نصیب کسانی می شود که جمع باشند و دعا کنند.

وی افزود: از دعاهای دسته جمعی همه ما در این روز " لا حَولَ ولا قُوّةَ إلاّ باللّه" و "یا مُقیلَ العَثرات اَقلنی عَثرتی"(ای نادیده گیرنده لغزشها، لغزشهایم را نادیده بگیر)، "یا مجیب الدعوات، اجب دعوتی"(ای اجابت کننده دعاها، اجابت کن دعایم را)، "یا سامع الاصوات، اسمع صوتی"(ای شنونده صداها، بشنو صدایم را) است.

حجت الاسلام اسماعیلی در آغاز خطبه دوم نماز جمعه شهر قرچک ضمن دعوت مجدد به تقوی الهی، با تأکید به آغاز ماه ذی الحجه گفت: بهترین نگهبان و پناهگاه ما و حلقه اتصال ما با خداوند و قرآن و عترت دعاست.

مهمترین عامل سعادت جامعه نصرت دین الهی است

وی مهمترین عامل سعادت جامعه را نصرت دین الهی دانست و تأکید کرد: عمل به اوامر الهی و حرکت در مسیر خدایی و رونق دادن به ارزشها و مبارزه با فساد و فحشا از عوامل سعادت است؛ باید به آیه " قُلْ إِنَّمَا أَعِظُکم بِوَاحِدَةٍ أَن تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَى ثُمَّ تَتَفَکرُوا"(من فقط به شما یک اندرز مى‏دهم که دو دو و به تنهایى براى خدا بپا خیزید، سپس بیندیشید که چقدر مؤثر بوده است) ایمان داشته باشیم.

خطیب جمعه قرچک با تأکید ویژه بر اصلاح اجتماعی گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر تعطیل شود و از دست اهلش گرفته شود، همه چیز در هم می پیچد و آنگاه باید به این فکر باشیم که خداوند چه برکتی را باید عنایت کند.

وی با خطاب قرار دادن جامعه آموزشی و دانشگاهی کشور گفت: بعضی از اساتید دانشگاه ها و مربیان مدارس هر چه دلشان می خواهد می گویند و با کمال جسارت به مقدسات اهانت می کنند که باید آگاه باشند، این رویه تمام خواهد شد.

حرکتهای غربی پیشرفت نیست بلکه پس رفت به جاهلیت است

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: ایشان بارها گفته اند معیار پیشرفت در مناطق اسلامی با پیشرفت در مناطق غربی و سکولار متفاوت است، آنها یک بعد را می بینند و به هر قیمتی می خواهند پیشرفت کنند اما آن حرکتها پیشرفت نیست بلکه پس رفت به جاهلیت است.

حجت الاسلام اسماعیلی ادامه داد: در حکومت و منطق اسلامی، همه پیشرفتها باید در خدمت اسلام بوده و انسانیت، عدالت، شرافت و عزت باید در راستای اسلام باشد؛ پیشرفت در اخلاق و معنویت هدف نهایی ماست، در این نوع پیشرفت هم دنیا و هم آخرت تأمین می شود.

وی با تأکید بر لزوم اهمیت به نسل جوان و غرور ملی ادامه داد: ملت ما برتر است و جوانان نخبه ما بسیارند؛ اساتید مومن و مخلص و متعهد در دانشگاه های کشور و شهر ما کم نیستند؛ باید با عزم و اراده قوی و ایمان راسخ به پیشرفتهای مختلف رسید چراکه از هر نظر غنی هستیم؛ منابع اصلی ما مثل انرژی، نفت، گاز و منابع طبیعی در رتبه های نخست جهانی هستند.

توجه به نسل جوان و تهدیدهایی که خانواده ها را در برگرفته، بسیار مهم است

امام جمعه قرچک در ادامه هشدار داد: توجه به نسل جوان و تهدیدهایی که خانواده ما را در برگرفته، بسیار مهم است؛ مسئله تحدید نسلها را که حضرت آقا به شدت به آن انتقاد داشتند و حتی خودشان را مورد خطاب قرار دادند، جدی بگیرید؛ همه ما اشتباه کردیم، شور و نشاط و قدرت علمی، دفاعی، عاطفی در جوانهاست؛ محدود سازی های بی رویه انجام ندهیم.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری تأکید کرد: رهبری به مباحث گرانی و اشتغالزایی اشارات ویژه داشتند و بنده نیز تأکید ویژه می کنم که مادر مفاسد، فقر و بیکاری است.

مسئله انرژی هسته ای بهانه است، مخالفت اصلی آنها با اسلام است

خطیب جمعه قرچک در ادامه گفت: با بزرگ کردن مسئله تحریم، آب در آسیاب دشمن نریزیم؛ تحریم ها مال امروز و دیروز نیست بلکه از اول انقلاب بوده است؛ انرژی هسته ای بهانه است، آنها از اول با اسلام مخالف بوده اند و تمام بهانه هایشان دروغ است.

حجت الاسلام اسماعیلی در پایان تأکید کرد: بعضی بی تدبیری ها مشکلات را افزایش می دهد، در صورتی که این مشکلات به راحتی قابل حل است؛ مشکلات دنیای غرب و اروپا به مراتب پیچیده تر از مشکلات ماست و ما نیز با توفیق الهی و راهنمایی مقام معظم رهبری و همکاری مردم بصیر، خداجوی و ولایتمدار از این مشکلات عبور خواهیم کرد.

 
 

اخبارشهرستان ورامین: نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین در دیدار با جمعی ازدانش آموزان اتحادیه انجمن های اسلامی خواهران ورامین تاکید نمودند: امروز سرعت پیشرفت علمی کشور بیش از حد معمول است.

جمعی ازدانش آموزان اتحادیه انجمن های اسلامی خواهران با حضور در بیت حضرت آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین با معظم له دیدار کردند.

در این دیدار امام جمعه ورامین با اشاره به اوضاع علمی کشور اظهار داشتند: امروز هر بیننده و ناظر منصفی اقرار دارد که سرعت پیشرفت علمی کشور بیش از حد معمول است ، البته عرض بنده به این معنی نیست که به جایگاهی که شایسته نظام اسلامی و کشور عزیزمان است رسیدیم ، خیر همچنان تا رسیدن به قله فاصله داریم.

ایشان با انتقاد از اوضاع علمی و اعتقادی کشور در زمان طاغوت خاطر نشان ساختند: بسیاری از کمبودها و عقب افتادگی هایی که امروز مشاهده می شود در اثر مدیریت بی کفایت ۵۰ ساله رژیم طاغوت است ، نتوانستند از استعدادهای خروشان جوانان بهره برند،علم از دسترس جوانها دور بود،خود باوری را از آینده سازان کشور گرفته بودند،در همه مسائل مطرح می شد که “نمی توانیم”.

پرسابقه ترین امام جمعه کشور افزودند: در بحث اعتقادی و فرهنگی هم فرهنگ منسوخ غرب را آوردند جایگزین فرهنگ غنی اسلامی ایرانی ما کنند،مدل غربی اجرا نمایند لکن نتوانستند،مردم مقاومت کردند،آن فرهنگ را نپذیرفتند،حادثه مسجد گوهرشاد بیان کننده همین امر است.

ایشان وظیفه امروز جوانان کشور را بسیار سنگین توصیف نموده و ادامه دادند: امروز شما میراث دار تمامی این مقاومت ها و دشواری ها هستید، وظیفه شما سنگین است، باید در عرصه علمی جدی وارد شوید و این عرصه را تسخیر کنید، در عرصه اعتقادی هم آگاه باشید، دشمن می خواهد شما را ابتدا از خود بیگانه نموده و سپس بر شما مسلط شود.

گفتنی است در این دیدار مجتبی عرب عامری مدیر آموزش وپرورش شهرستان ورامین به اتفاق مسئول امور زنان و جوانان این مدیریت نیز حضور داشتند.

در ابتدای دیدار نیز عرب عامری گزارشی ازعملکرداتحادیه انجمن های اسلامی ومسائل تربیتی وفرهنگی را ارائه نمود که مورد تقدیر امام جمعه ورامین قرار گرفتند.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , امام جمعه ورامین   , محمودی  


چند ماهی است ، افرادی که به تهران سفر می کنند شاهد بی نظمی هایی در محل استقرار تاکسی های برون شهری ورامین هستند . گلایه های مردم از این اوضاع ، سبب گردید تا نکاتی را هم در این باره و هم مسائل دیگر به سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری ورامین متذکر شویم :

۱ – در حال حاضر محل استقرار تاکسی های خطوط مترو ، شوش و افسریه ، دقیقاً کجا می باشد ؟!

۲- آیا در ارائه خدمات ( خصوصاً در خط ورامین-مترو که از بیشترین تعداد مسافر نیز برخوردار است ) ، مردم شریف ورامین دارای اولویت هستند یا دانشجویانی که از تهران و شهرهای دیگر به دانشگاه آزاد ورامین می آیند ؟!

۳ – چرا فقط در ساعات آغازین صبح ، تاکسی های خط مترو در گوشه ای از میدان امام خمینی (ره) مشاهده می شوند و در ساعات دیگر روز برای رفتن به مترو باید برای مدتی معطل ماند و در نهایت هم با مسافربرهای شخصی عازم تهران شد ؟!

۴ – آیا این تعداد تاکسی خط مترو ، پاسخگوی تعداد زیاد مسافران این خط می باشد ؟!

۵ – چرا به جوانانی که با اتومبیل های شخصی خود اقدام به مسافرکشی می کنند ، تاکسی تعلق نمی گیرد ؟! ( جوانانی که شغل اول و آخرشان ، کار پرمشقت مسافرکشی است ، در حالی که در میان تاکسی داران بعضاً افرادی مشاهده می شود که یا بازنشسته هستند یا شغل های دیگری نیز دارند .)

۶ – چرا مسافربرهای شخصی ، ساماندهی نمی شوند و شاهد جریمه های سنگین برای این جوانان عزیز هستیم ؟!

۷ – مسأله دیگر ، افزایش نرخ کرایه تاکسی ها از حدود یک ماه پیش می باشد . در خط مترو ، کرایه از ۱۶۰۰ تومان به ۱۹۰۰ تومان افزایش یافت . هم اکنون اکثر تاکسی ها ، کرایه ۲۰۰۰ تومان را از مسافران دریافت می کنند و علت این امر را نداشتن پول خُرد و مشکل بودن تهیه ۱۰۰ تومانی عنوان می کند .به سازمان تاکسیرانی پیشنهاد می شود برای جلوگیری از ورود مال حرام به زندگی تاکسی رانان عزیز ، نرخ مصوب را به ۱۸۰۰ تومان تقلیل یا به ۲۰۰۰ تومان افزایش دهد و یا پول خُرد لازم را برای رانندگان محترم فراهم نماید .

و بسیاری آیا و چرای دیگر …

 ————-

اخبارشهرستان ورامین آماده دریافت توضیحات و پاسخ های سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی و ارائه آن به مردم خوب شهر ورامین می باشد .اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , شهرداری ورامین  


این دیدار که در سالن شهید‌ بهشتی مشهد برگزار شد در حالی با شکست فرش‌آرا همراه بود که حدود دو سوم بازی توپ و میدان در اختیار بازیکنان شهید منصوری قرچک بود.

برای تیم شهید منصوری قرچک در این بازی علی رهنما موفق به گلزنی شد.

حمید بی‌غم، سرمربی فرش‌آرای مشهد در پایان این دیدار گفت: تیم من عملکرد بسیار خوبی داشت و دروازه‌بان حریف در این بازی فوق‌العاده خوب ظاهر شد.

وی با اعتراض شدید به داوری مسابقه اظهار داشت: داوری بسیار ضعیف بود و ناظر مسابقه به خاطر یک هند چند دقیقه بازی را متوقف کرد.

شهید منصوری قرچک موفق شد با این برد و با رسیدن امتیازاتش به عدد 18 صعود سه پله‌ای را تجربه کرده و به رده سوم جدول برسد. فرش آرا هم با 15 امتیاز به رده پنجم سقوط کرد.

بازیکنانم در این دیدار هوشمندانه کار کردند

رضا لک نیز در ارتباط با پیروزی یک بر صفر شهید منصوری قرچک برابر فرش‌آرای مشهد عنوان کرد: همان طور که پیش از آغاز بازی تصور می‌کردیم بازی بسیار سختی بود. با برنامه‌ریزی که انجام داده بودیم، ابتدا سعی کردیم گل نخوریم و پس از اینکه بازیکنان فرش‌آرا برای به ثمر رساندن گل جلو آمدند از فضای پشت آنها استفاده کنیم.

سرمربی تیم فوتسال منصوری قرچک ادامه داد: بازیکنانم در این دیدار هوشمندانه کار کردند. در نیمه اول چند موقعیت گل داشتیم و پس از به ثمر رساندن گل هم فرصت‌های زیادی داشتیم. فرش‌آرا در دقایق پایانی بازی، تیمش را پنج نفره کرد و فشار بیشتری روی دروازه‌ ما آورد اما با توجه به بازیکنان با تجربه‌مان توانستیم از تک‌گل به ثمر رسانده محافظت کنیم و سه امتیاز سخت را از مشهد به ارمغان آوریم.

وی درباره حواشی به وجود آمده در این دیدار تصریح کرد: مسئله خاصی نبود. در یکی دو صحنه هواداران مشهدی بطری‌هایی به زمین بازی انداختند که با تذکر ناظر، بازی پیگیری شد و چیز خاصی اتفاق نیفتاد. ‌هواداران مشهدی حمایت خوبی از تیم خود انجام می‌دادند.

لک درباره صحبت‌های سرمربی تیم فوتسال فرش‌آرا مبنی بر اینکه در قرچک اسید روی بازیکنان می‌پاشند، اظهار داشت: نمی‌دانم این حواشی‌ که دوستان مطرح می‌کنند، علتش چیست؟ در قرچک بازی می‌کنیم، تیم‌ها به آنجا می‌آیند، ناظر بازی حضور دارد، فیلم بازی هم موجود است، آن وقت نمی‌دانم چنین مسائلی از کجا به وجود می‌آید؟ همه این مسائل بهانه است.

سرمربی تیم فوتسال منصوری درباره تعطیلی لیگ برتر تا اول آذر ماه به علت برگزاری مسابقات جام جهانی، تصریح کرد: یک هفته به بازیکنان استراحت دادیم و پس از آن با توجه به اینکه سه هفته در ابتدای فصل بدنسازی خوبی انجام ندادیم، قصد داریم تیم را در دوران اوج خود نگه داریم. منتظر هستیم ببینیم چند بازیکن با تیم ملی راهی تایلند خواهند شد. هم‌اکنون هفت بازیکن داریم که بستگی دارد در پایان به چه تعداد در تیم ملی بمانند.

سنگ‌پرانی تمامی ندارد!

بار دیگر هواداران مشهدی اقدام به سنگ‌پرانی کردند. در دقایق پایانی این مسابقه تعدادی از تماشاگران تکه‌های چوب و تعدادی سنگ و حبه قند را به سمت بازیکنان پرتاب کردند که همین امر باعث شد ناظر بازی دقایقی بازی را متوقف کند.

با توقف بازی، ناظر این مسابقه با اعلام تذکر به تماشاگران از طریق بلندگوی سالن اعلام کرد که در صورت تکرار چنین رفتاری بازی را نیمه تمام اعلام می‌کند که همین امر باعث شد شعارهایی علیه او سر داده شود.

این در حالی است که هواداران مشهدی در هفته سوم لیگ برتر و در دیدار برابر صبای قم نیز دست به چنین کاری زده بودند و با محرومیت از سوی کمیته انضباطی روبرو شدند.

گفتنی است، لیگ برتر پس از انجام این هفته به دلیل حضور تیم ملی در جام جهانی تا اول آذر تعطیل است.

نتایج دیدارهای روز دوم از هفته نهم مسابقات فوتسال لیگ برتر باشگاه‌های کشور به شرح زیر است:

* راه ساری 6 - شهرداری تبریز 5

* فرش آرای مشهد صفر - شهید منصوری قرچک یک

* گیتی پسند اصفهان 2 - شرکت ملی حفاری ایران صفر

* لبنیات ارژن شیراز یک - جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی صفر

* شهرداری ساوه 4 - گاز خوزستان 2

جدول رده‌بندی:

1- صبای قم 19 امتیاز

2- گیتی پسند اصفهان 18 امتیاز - تفاضل گل 11+

3- شهید منصوری قرچک 18 امتیاز - تفاضل گل صفر

4- شرکت ملی حفاری ایران 17 امتیاز (یک بازی بیشتر)


مراسم پنجمین سالگرد ارتحال مرحوم ژولیده نیشایوری یکی از بزرگترین شعرای آیینی کشور درحالی درورامین برگزارشد که عدم حضور مسئولین طراز اول شهرستان واستقبال ضعیف مردم باعث دلسردی خانواده ودوستان این هنرمند بزرگ گردید.

اعرابی یکی ازمداحان نامی کشور و از دوستان مرحوم ژولیده دراین مراسم بااشاره به جایگاه علمی ژولیده نیشابوری بیان داشت:بزرگترین جفا بعد ازمرگ ژولیده در ورامین به اوشد ودریغ از یک گلدان که برسر مزارش گذاشته شود.

درادامه مراسم آقای معاف از پیرغلامان اهل بیت عصمت وطهارت ضمن انتقاد شدید از وعده و وعیدهای مسئولین شهرستان در زمان دفن مرحوم ژولیده نیشابوری بیان داشت:زمان دفن ژولیده نیشابوری ،وابستگان  نزدیک آن مرحوم از جمله برادرش اصرار داشتند تا او را در نیشابور دفن کنند وآرامگاه ومقبره ای مجلل در نیشابور برای او بنا کنند ولی با اصرار خانواده ومسئولین شهرستان این توفیق نصیب مردم  ورامین شد ولی اکنون بعد از گذشت 5سال از وفات این هنرمند ارزشی هیچ تغییری ایجاد نشده است.ایشان در پایان افزودند:من از جانب مردم اعلام می کنم که اگر لازم باشد با کمک های مردمی مقبره ای درخور شأن این شاعر نامی خواهیم ساخت.

رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی درپاسخ به انتقادات مطرح شده با بیان اینکه وظیفه این اداره دست گرفتن بیل وکلنگ وساخت وساز نیست بلکه وظیفه ما بستر سازی ،جریان سازی وفرهنگ سازی است، راه حل چنین مشکلی را تصویب طرح درشورای فرهنگ عمومی عنوان کرد وبیان داشت ،بنده دراین زمینه هیچ قولی نمی دهم.کاظمی درپایان قول برگزاری جشنواره شعر آیینی با محوریت مرحوم ژولیده نیشابوری را به حضار داد.

اخبارشهرستان ورامین امیدوار است مسئولین شهرستان به جای بحث و جدل های سیاسی به فکرایجاد یک آرامگاه مجلل برای مرحوم ژولیده نیشابوری باشند تا خانواده ودوستان این مرحوم درمقابل دیدگان همشهریان نیشابوری خود سرافکنده نباشند.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


اخبارشهرستان ورامین: امام جمعه موقت ورامین در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ورامین گفت: به جای ایجاد ترس و تشویش در مردم اوضاع اقتصادی را مدیریت کنید.

حجت الاسلام سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین در خطبه اول نماز جمعه امروز پس از توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: پیامبر اکرم (ص) می فرمایند «تمام مصیبت انسان در اثر غفلت و فراموشی خداوند است.»

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تهران سپس با اشاره به روز دحو الارض گفت: تمام زمین را آب فراگرفته بود و در روز «دحو الارض» نخستین نقطه که از آب بیرون آمد سرزمین مکه و خانه کعبه بود و امروز روز «دحو الارض» و روزی است که خشکی از زیر آب نمایان شد.

وی در ادامه با قرائت فرازهایی از دعای روز «دحو الارض»، افزود: روزه در امروز ثواب زیادی دارد، گاه در این دنیا زیبایی‌های مادی جلوه می‌کنند، زرق و برق‌ها برای ما دام می‌گسترانند و انسان دچار غفلت می‌شود، تمام مصیبت انسان در اثر غفلت و فراموشی خداوند است.

امام جمعه موقت ورامین با بیان اینکه خوشا به حال آن افرادی که دچار غفلت نمی‌شوند، به یاد قیامت و عالم حشر هستند، ادامه داد: باورهای دینی و یاد خدا است که تقوا را تقویت می‌کند و مقام و ثروت دنیا فانی است.

وی در ادامه ضمن تسلیت سالروز شهادت پنجمین شهید محراب آیت الله اشرفی اصفهانی به دست منافقان کوردل تصریح کرد: خون این شهید بزرگوار جریان نفاق را رسوا کرد.

امام جمعه موقت ورامین سپس به سالروز تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی اشاره و عنوان کرد: بحمدالله مرکز علمی کاربردی شهرداری ورامین که چند سال است در شهرستان دایر شده توفیقات خوبی داشته است، یکی از توفیقات حاصل شده که سبب سربلندی و افتخار شده است اجرای کامل طرح تفکیک جنسیتی در این دانشگاه است.

وی گفت: در مرکز علمی کاربردی شهرداری ورامین ابتدا روزهای دخترها و پسرها را جدا کردند و اکنون نیز دو دانشکده مجزا برای آنها در نظر گرفته‌اند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تهران افزود: چندی پیش رئیس دانشگاه علامه طباطبایی که از مراکز معتبر علمی کشور است با ارائه آمار دقیق اعلام کرد از زمانی که در این دانشگاه طرح تفکیک جنسیتی اجرا شده است از تعداد دانشجوهای مشروط کاسته شده است.

محمودی بیان کرد: مشخص است ایجاد فضای سالم آموزشی میزان رشد تحصیلی را افزایش می‌دهد، از این رو جا دارد سایر دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور و شهرستان این طرح را به اجرا در آورند.

امام جمعه موقت ورامین با اشاره به هفته تربیت بدنی تاکید کرد: جوانان ما امروز در عرصه‌های گوناگون ورزشی موفق بودند و حرفی برای گفتن داشتند، در المپیک تیم کشورمان در جهان درخشید، در سطح منطقه نیز موفقیت‌های ورزشی بسیار زیاد بوده است.

وی با تاکید بر اهمیت پرورش روح در اسلام خاطرنشان کرد: اسلام در کنار پرورش جسم و ورزش به پرورش روح نیز اهمیت فراوانی داده است.

حجت‌الاسلام محمودی با اشاره به سالروز ازدواج حضرت امیر (ع) و حضرت زهرا (س) و روز ازدواج اظهار داشت: این ازدواج و سادگی آن باید الگوی تمام ازدواج‌های ما باشد، ولیمه شب ازدواج با چند نوع غذا و ازدواج‌های پر زرق و برق با سیره پیامبر (ص) مغایر است، پس ازدواج جوانانمان را با مشکل مواجه نکنیم.

امام جمعه موقت ورامین در ادامه ضمن تاکید بر اهمیت ازدواج بیان داشت: ازدواج یک عبادت و جلوه‌ای از بندگی خدا است و در این مسیر درست است نمی‌توانیم مثل حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) باشیم اما می‌توانیم از این دو بزرگوار الگو بگیریم، برخی از رفتارهای ما در مراسم ازدواج با روح بندگی مغایرت دارد.

وی در ادامه با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی اذعان داشت: استقبال پرشور مردم خراسان شمالی از امام المسلمین بار دیگر پیوند امام و امت را به نمایش گذاشت.

محمودی ضمن توصیه علما، اهل فضل، دانشگاهیان و جوانان به مطالعه و دقت بیشتر در رهنمودهای مقام معظم رهبری در میان مردم بجنورد، تاکید کرد: مساله تورم و گرانی یکی از مسائل غیر قابل انکار امروز جامعه است، واقعیت جامعه ما است و کسی منکر این مطلب نیست.

امام جمعه موقت ورامین به بررسی دلایل گرانی پرداخت و ابراز داشت: بخشی از این گرانی‌ها به دلیل تحریم‌ها است، به دلیل تقابل انقلاب اسلامی با منافع دنیای استکبار و مبارزه بانک‌های دنیا با نظام بانکی کشور ما است و علت دیگر بحران اقتصادی و تورم در سراسر دنیا است به طوری که امروز نرخ تورم اعلام شده در یونان ۲۵ درصد است.

وی با بیان اینکه تورم مختص کشور ما نیست، دنیا با گرانی دست و پنجه نرم می‌کند، تصریح کرد: دلیل دیگر این امر سوء مدیریت است، تحریم‌ها مساله جدیدی نیستند، بله اثر دارند اما همه گرانی به دلیل تحریم‌ها نیست، به جای ایجاد ترس و تشویش در مردم اوضاع اقتصادی را مدیریت کنید، اداره کشور تدبیر نیاز دارد، بخش اعظمی از مشکلات اقتصادی با تدبیر مسئولان حل می‌شود.

امام جمعه موقت ورامین در حالی که در میان موج تکبیرهای نمازگزاران سخن می‌گفت، افزود: دنیا بداند ملت ایران با تمام وجود در برابر تحریم‌ها ایستاده و سربلند بیرون می‌آید اما از دولت خدمتگزار می‌خواهیم تدبیر کند، نباید این مردم انقلابی و ثابت قدم اینقدر آسیب ببینند.

وی با تقبیح تلاش برخی سیاست‌بازان در جهت تضعیف جایگاه ولایت فقیه گفت: رکن رکین نظام اسلامی ولایت فقیه است، گاه برخی سیاست‌بازان مکار سعی می‌کنند این جایگاه را تضعیف کنند، اینها بدانند ملت در مورد ایجاد ذهنیت منفی درباره ولایت فقیه ساکت نخواهند نشست.

وی ضمن هشدار به برخی جریانات سیاسی خاطرنشان کرد: مراقب اظهار نظرهای خود باشید، هر جریان فکری یا سیاسی از خط ولایت فاصله بگیرد مطرود است، ملت ایران در مقابله با فتنه ۸۸ ثابت کرد که در دفاع از جایگاه ولایت فقیه با کسی تعارف ندارد.

امام جمعه موقت ورامین در پایان تصریح کرد: دشمن به خوبی می‌داند نقطه قوت شیعه ولایت فقیه است و همین اصل را نشانه رفته است، بدانید جریانات و گروه‌های سیاسی می‌آیند و می‌روند و آن اصلی که آمیخته با فقه شیعه و ماندنی است اصل ولایت فقیه است.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , محمودی   , امام جمعه ورامین  


فرماندار شهرستان ورامین در دیدار با مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین – پیشوا گفت: دانشگاه حلقه اتصال جامعه مولد و متفکر با صنعت است.

محسن منصوری در دیدار با مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین – پیشوا گفت: دانشگاه حلقه اتصال جامعه مولد و متفکر با صنعت است و توجه به این مهم می تواند زمینه تحقق شعار تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی را فراهم کند.

وی افزود: توجه جدی به اختراعات و اکتشافات دانشجویان و ترغیب و تشویق آنان می تواند ضمن افزایش خودباوری جوانان این مرز و بوم، زمینه بی نیازی کشور از محصولات و تولیدات خارجی را فراهم آورد.

منصوری ادامه داد: ورود اساتید و دانشجویان به عرصه نقد و بررسی حوزه های شهری می تواند رشد و توسعه فرهنگی و اجتماعی شهرها را فراهم و زمینه برخورداری از ظرفیت های موجود در جامعه را فراهم کند.

در این دیدار رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین – پیشوا با ارایه گزارشی از ۲۷ سال فعالیت این دانشگاه گفت: اکنون بیش از ۱۴ هزار دانشجو در بیش از ۹۰ رشته تحصیلی دوره های کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

حسینعلی شیبانی افزود: حضور ۵۴۸ عضو هیأت علمی این واحد دانشگاهی را به عنوان یکی از مهمترین قطب های علمی در کشور تبدیل کرده و این روند رو به رشد تأثیر بسزایی در توسعه علمی و فرهنگی شهرستان های ورامین و پیشوا داشته و دارد.

وی از آغاز عملیات احداث بیمارستان ۹۶ تختخوابی شهید مهتدی دانشگاه پیشوا به عنوان گامی مهم و اساسی در توسعه و پیشرفت علمی و بهداشتی شهرستان یاد کرد و خواستار حمایت مسئولان از اجرای این طرح شد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , فرمانداری ورامین   , منصوری  


مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران از اجرای هفت کیلومتر خط انتقال آب سد ماملو به شهرستانهای ورامین و پاکدشت خبر داده است.

مهندس منصور جنتی با مثبت ارزیابی کردن پیشرفت این پروژه،اظهار داشت: اجرای خط انتقال ماملو اولین گام شرکت جهت بهره برداری از آبهای سطحی به منظور تامین آب شرب مورد نیاز شهروندان محترم جنوب شرق استان تهران می باشد به همین لحاظ این طرح ضمن این که از اهمیت خاصی برخوردار بوده، با اجرای آن مشکلات تامین آب منطقه نیز برطرف می شود.

جنتی در ادامه با اشاره به این که طرح مذکور با حسن نظر مسئولین کشوری تامین اعتبار گردید،افزود: در حال حاضر 7 کیلومتر از این خط انتقال با استفاده از لوله چدن داکتیل به قطر هزار میلیمتر تا پایان سال مالی 90 اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی در پایان ضمن بیان این مطلب که تا پایان سال جاری تصفیه خانه سد وارد مدار بهره برداری می شود،ابراز کرد: امیدواریم بتوانیم از محل فاینانس بخش های دیگری از خط انتقال ماملو را مطابق با برنامه زمانبندی شده اجرا نمائیم.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , ابفاجنوبشرقی تهران   , جنتی  


محسن حسینی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ورامین با محسن منصوری فرماندار این شهرستان دیدار کرد.

منصوری ضمن ابراز خرسندی از حضور فرد با تجربه‌ای در راس ورزش ورامین اظهار داشت: امیدوارم با بهره‌گیری از توانمندی و تجربیات بدست آمده بتوانید ورزش ورامین را به سرمنزل مقصود هدایت کنید.

فرماندار شهرستان ورامین در ادامه عنوان کرد: چندین اداره وجود دارند که به صورت شخصی علاقه دارم بیش از توان و مسئولیتم در بحث پیشبرد اهداف در آن ورود کنم که یکی از این نهادها، اداره ورزش است.

وی تصریح کرد: با توجه به در برگیری اقشار مختلف مردم از کودک گرفته تا افراد مسن در هردو بخش بانوان و آقایان، باید تمام نگاه‌ها و توانمندی‌ها برای اجابت خواسته‌ها به کار گرفته شود تا علاوه بر تضمین سلامتی راه برای قهرمان‌پروری و شناسایی استعدادهای ورزشی مهیا شود.

منصوری در پایان خاطر نشان کرد: به جهت علاقه‌ام به ورزش این آمادگی وجود دارد تا در صورت نیاز با حضور در جلسات و نشست با اهالی ورزش به صورت مشترک با شناسایی معضل و خواسته‌های آنان راه را برای پیشرفت هموار کنیم.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , منصوری   , فرمانداری ورامین  


کمبود امکانات تفریحی در این دو شهرستان باعث شده اغلب خانواده ها با علم به این که اغلب وسایل موجود در این شهربازی ها از امنیت و استاندارد لازم برخوردارنیست، باز از آنها استفاده کنند.

اغلب استفاده کنندگان از این وسایل بازی را کودکان و افراد کم سن و سالی تشکیل می دهند که امکان محافظت از خود در صورت بروز خطر را ندارند.

علاوه بر فرسودگی وسایل بازی، متصدیان این وسایل نیز اغلب افرادی غیرمتخصص هستند که از توانایی لازم برای کنترل وسایل برخوردار نیستند.

با وجود این مشکلات و در اوج تعطیلات تابستان، این دو شهر بازی به کار خود ادامه داد و روزانه صدها نفر از این وسایل بازی استفاده کردند که کشته شدن دو شهروند ورامینی در اثر سقوط از یکی از وسایل بازی نتیجه استفاده از وسایل بازی غیر استاندارد پارک 15 خرداد در تابستان امسال بود.

معاون خدمات شهری شهرداری ورامین اقدام موسسه استاندارد در پلمب شهربازی ورامین را نوعی 'عوام فریبی' توصیف کرد.

سید 'ابوالفضل قاسمی اظهارکرد: اگر برای موسسه استاندارد جان مردم ارزش دارد و وسایل پارک 15 خرداد غیر استاندار بود و می بایسا پلمب پارک را در اوج استفاده مردم در تابستان انجام می دادند تا پیمانکار وسایل بازی را استاندارد و تعمیر کند.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان شهرستان های ورامین و پیشوا نیز در این باره گفت: استانداردنبودن وسایل شهربازی شهرستان های ورامین و پیشوا به مسئولان شهری تذکر داده شده بود.

'بهنام میرزایی' در گفت وگو با خبرنگار اخباشهرستان ورامین افزود: عزم جدی برای تعمیر این وسایل از سوی مسئولان شهرستان مشاهده نشد.

وی گفت : بی توجه به این تذکرها انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان را بر آن داشت تا با همکاری موسسه استاندارد این شهربازی ها را پلمب کند.

میرزایی بیان کرد: اگر مطمئن می شدیم مسئولان این شهربازی اقدامی برای استانداردسازی وسایل انجام نمی دهند ازادامه فعالیتشان در تابستان جلوگیری می کردیم


فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی برنامه دور رفت لیگ برتر والیبال را   اعلام کرد که براین اساس تیم قدرتمند متین ورامین حریفان خود رادر دوررفت مسابقات شناخت.

برنامه مسابقات والیبال لیگ برتر باشگاههای کشور(جام شهیدحسن طهرانی مقدم)1391

دوررفت

هفته اول
چهارشنبه 26 مهر
محل مسابقه : ورامین
متین ورامین- بارینچ اسانس کاشان

هفته دوم
چهارشنبه  3 آبان
محل مسابقه : کرج
سایپاالبرز-متین ورامین

هفته سوم
چهارشنبه 10 آبان
محل مسابقه : تبریز
شهرداری تبریز-متین ورامین


هفته چهارم
یک شنبه  14 آبان
محل مسابقه : ورامین
کاله مازندران - سایپا البرز


هفته پنجم
چهارشنبه 17 آبان
محل مسابقه : مشهد
موسسه مالی میزان مشهد-متین ورامین

هفته ششم
چهارشنبه 24 آبان
محل مسابقه : ورامین
متین ورامین-آلومینیوم المهدی بندرعباس


هفته هفتم

یک شنبه 28 آبان
محل مسابقه : گنبد
بازرگانی جواهری گنبد- متین ورامین

هفته هشتم
چهارشنبه 1 آذر
محل مسابقه : تهران
پیکان- متین ورامین

هفته نهم

چهارشنبه 8آذر

محل مسابقه:ورامین

متین ورامین – شهرداری ارومیه

هفته دهم
یکشنبه 12آذر

محل مسابقه:ورامین

متین ورامین-نوین کشاورزتهران

هفته یازدهم

چهارشنبه 15آذر

محل مسابقه:آمل

کاله مازندران-متین ورامین

 تمامی بازیهای تیم ورامین ساعت ۱۷برگزارخواهدشد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


به امضای آیت الله سید مرتضی محمودی نماینده ولی فقیه در شهرستان و امام جمعه ورامین، حجت ‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین رحمتی نیا نماینده ولی فقیه در شهرستان و امام جمعه پیشوا و حجج الاسلام حجت‌الله اسماعیلی امام جمعه قرچک، سید حسین حسینی امام جمعه جواد آباد، جعفر محسن زاده امام جمعه خیرآباد   رسیده است.

در این نامه از رئیس جمهور خواسته شده تا در پرداخت اعتبار مترو تهران ‌ـ قرچک - ورامین‌ ـ پیشوا تسریع شود و این پروژه تا پایان دولت دهم به بهره برداری برسد.

راه آهن شهری تعریف شده برای شهرستان ورامین پروژه ای پر پیچ و خم بوده و در سفر دور چهارم هیئت دولت، توجه ویژه ای از لحاظ تأمین اعتبار و نیز واگذاری قطعی راه آهن شهری به شرکت مترو انجام شد.

احداث مترو تهران – قرچک - ورامین – پیشوا به عنوان یکی از مهمترین مطالبات مردم شهرستان ورامین و از مصوبات دور اول سفر ریاست جمهوری به شهرستان ورامین است که احداث آن با اعتباری بالغ بر یکهزار و 300 میلیارد ریال به تصویب رسید که 300 میلیارد ریال از مصوبات دور اول سفر هیئت دولت و یکهزار میلیارد ریال از محل تبصره 13 تأمین شد.

‌طبق این مصوبه اجرای عملیات به عنوان قطار شهری به شرکت راه آهن جمهوری اسلامی واگذار شد که با دستور رئیس جمهور در سال گذشته، اجرای آن از شرکت راه آهن به شرکت مترو تهران و حومه واگذار شداخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


فرماندار شهرستان ورامین در پایان راهپیمایی اعتراض به اهانت به پیامبر اکرم(ص) گفت:صدای شکستن استخوانهای استکبار از زیر گام های استوار مسلمین خشمگین جهان به گوش می رسد.

 

به گزارش اخبارشهرستان ورامین راهپیمایی اعتراض به اهانت به پیامبر اکرم(ص) لحظاتی پیش با حضور حضرت آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین،حجت الاسلام والمسلمین جعفر محسن زاده،روسای ادارات و نهادهای شهرستان،فرهنگیان جمع پرشوری از مردم خداجو این خطه در شهر خون و قیام،ورامین قهرمان از مسجد جامع به سوی گلزار شهدای سید فتح الله صورت گرفت، شرکت‌کنندگان با سردادن شعارهایی در حمایت از حریم نبوی و نیز اعلام بیزاری از استکبار جهانی حرکت اخیر برخی وابستگان به صهیونیسم بین الملل را در اهانت به پیامبر اکرم(ص) محکوم و این حرکت را مخالف آزادی اندیشه اعلام کردند.

محسن منصوری فرماندار شهرستان ورامین طی سخنانی در پایان این راهپیمایی گفت:روزهایی را پشت سر میگذاریم که شاهد اتفاقات تلخی در تاریخ بشریت هستیم،اهانت به ساحت مقدس و منور آقا رسول الله(ص) حقیقتا ذائقه همه مسلمین و مومنین و آزادیخواهان بشریت را تلخ کرد.

وی با تشریح دو جبهه مقاومت و استکبار در جهان امروز اظهار داشت:امروز دنیا به دو جبهه مقاومت و استکبار تقسیم شده است،پیشانی استکبار کشورهایی مثل امریکا و اسراییل و انگلیس و پیشانی مقاومت ایران،سوریه لبنان هستند که سعی دارند جهان را برای ظهور منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) و تشکیل دولت کریمه ایشان آماده می کنند.

فرماندار ورامین گفت:امروز استکبار جهانی تمام ظرفیت خود را برای ضربه زدن به جبهه مقاومت بکار گرفته است اما مانند فردی است که در حال غرق شدن دست و پا می زند و نمی داند این دست و پا زدن زمان مرگ وی را نزدیک تر می کند،مردم ما خیلی صبور هستند و از بسیاری کاستی ها می گذرند اما در مورد توهین به مقدسات خود با کسی شوخی ندارند،تظاهرات در شهرهای کشور ما و دیگر نقاط جهان در اعتراض به این رفتار توهین آمیز نشان از نفوذ گفتمان دینی و انقلابی دارد،مردم از عمق جان جریان اسلامی را پذیرفته اند.

التهابات بازار ارز نتیجه سرمایه گذاری مستقیم اسراییل بوده است

وی عنوان کرد:امروز گفتمان انقلاب اسلامی در همه دنیا به چشم می خورد،به فضل خدا خواهیم دید همین راهپیمایی ها موجب نابودی امریکا و اسراییل خواهد شد،امریکا و اسراییل از هیچ کوششی در ضربه زدن به اسلام و مسلمین دریغ نکردند،از ابتدای انقلاب تا به امروز به کشور ما آسیب رساندند،در همین جریان ارزی اخیر و التهاب بازار ارز منابع دقیق اطلاعاتی بیان کردند که ریشه در سرمایه گذاری مستقیم اسراییل در این عرصه دارد.

عالی ترین مقام دولت در شهرستان ورامین گفت:خدا را شاکریم که انقلاب اسلامی با عزت و عظمت در حال حرکت است و صدای شکستن استخوانهای استکبار از زیر گام های استوار مسلمین خشمگین جهان به گوش می رسد و به زودی زود شاهد نابودی جریان کفر و استکبار خواهیم بود.

گفتنی است این اجتماع اعتراض آمیز به دعوت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران صورت پذیرفت.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , منصوری   , فرمانداری ورامین  


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به سئوال خبرنگار مهر در خصوص سخنان رئیس جمهور در کنفرانس مطبوعاتی اخیر درباره توقیف روزنامه شرق، تنها به خنده ای بسنده کرد و پاسخی نداد.

  سیدمحمد حسینی در حاشیه مراسم اختتامیه نخستین جشنواره سراسری ادبی 15 خرداد که صبح جمعه در فرهنگسرای رازی ورامین برگزار شد، در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در مورد توقیف روزنامه شرق و نظر وی در خصوص واکنش اخیر محمود احمدی نژاد در کنفرانس مطبوعاتی اخیرش تنها به خنده ای بسنده کرد و به سرعت از خبرنگار مهر دور شد.

گفتنی است، رئیس جمهور در بخشی از سخنانش در آن کنفرانس مطبوعاتی، با اشاره به توقیف روزنامه شرق و مواضع وزیر ارشاد درباره توقیف این روزنامه، گفت "کار وزیر ارشاد قطعا اشتباه بوده اما توضیحاتی دارد؛ ارزشهای دفاع مقدس برای همه ملت ایران مقدس است و همه احترام می‌گذارند؛ اتهامی که به روزنامه داده شده هنوز اثبات نشده باید به دادگاه صالح برود و در حضور هیئت منصفه بررسی شود".

درباره گرانی کاغذ مطبوعات و ناشران زیاد توضیح داده ام!

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر در مورد گرانی بیش از حد کاغذ مورد استفاده مطبوعات و ناشران که باعث تعطیلی انتشار کتاب و افت تیراژ نشریات شده است، بیان داشت: درباره گرانی کاغذ مطبوعات و ناشران زیاد توضیح داده ام.

وی افزود: منتظر محموله های کاغذی هستیم که قرار است به زودی وارد کشور شوند تا این مشکل نیز حل و فصل شود.

در وضعیتی که بازار نشر با نایاب شدن کاغذ مواجه است و دلال‌ بازی در این عرصه، موجب تعطیلی بخش عمده‌ای از ناشران خصوصی و بیشتر ناشران دولتی شده، آیا هنوز هم می‌ شود از کتاب و مطالعه صحبت کرد یا به تعبیر یکی ازروزنامه‌نگاران کشور، روزی می ‌رسد که کتاب جنبه تزیینی پیدا خواهد کرد وهمه آن را در ویترین و دکور خانه‌ هایشان قرار می‌ دهند.

در فضای فرهنگی کشور، رسانه‌های کاغذی (روزنامه‌ها و مجلات) هر روز نشریه خود را با دشواری به دست خوانندگان می ‌رسانند؛ کمبود که نه، بگوییم نبود کاغذ در بازار، بیشتر از ناشران، روزنامه ‌ها را با سختی مواجه کرده و باوجود فعال شدن کارگروه کاغذ در وزارت ارشاد، هنوز هیچ نتیجه ‌ای عاید فضای نشر کشور نشده استاخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان ورامین ضمن تقدیر از پایداری مردم انقلابی ورامین در عرصه های گوناگون انقلاب از جمله فتنه ۸۸ به فشارهای دشمن اشاره نمود و گفت: مردم ورامین در فتنه ۸۸ پایداری خود را ثابت کردند.

 دکتر سید محمد حسینی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته ورامین افزود:غیرت و مردانگی لازمه به نتیجه رسیدن آرمانهای الهی است،باید عده ای حرکت کنند و در ۱۵ خرداد ۴۲ مردم ورامین این غیرت و مردانگی را از خود نشان داده و حرکت کردند.

وی با اشاره به فضیلتهای ۱۵ خرداد افزود: از ۱۵ خرداد هرچقدر یاد کنیم جا دارد.

این مسئول بیان کرد: سال آینده پنجاهمین سالگرد قیام ۱۵ خرداد است و برنامه های ارزشمندی طراحی شده است و باید بتوانیم این حادثه مهم را به نسل جوان منتقل کنیم،باید جوانهای ما بدانند حرکت غیرتمند ۵۰ سال پیش پدران آنها سبب افتخار امروز ایران عزیزمان شده است.

وی با بیان اینکه باید به مردم ورامین افتخار کرد، افزود: مردم ورامین در هر مقطع پایبندی و پایداری خود به ارزش ها را ثابت کردند،چرا که این مردم که از ابتدا برای انقلاب اسلامی حرکت کردند دلشان بیشتر برای انقلاب می جوشد.

حسینی با تأکید بر اینکه دفاع مقدس نشان از غیرت مذهبی ورامینی ها دارد، عنوان کرد:در دوران دفاع مقدس هم مردم ورامین شجاعت خود را نشان دادند،در فتنه ۸۸ نیز دیدیم چگونه برای دفاع از انقلاب مردم متدین و بسیجی ورامین به صحنه آمده و پایداری خود را ثابت کردند.

وی افزود:تاریخ دلاور مردیهای مردم این دیار را از یاد نخواهد برد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حیله ها و ترفندهای دشمن در مبارزه با انقلاب اسلامی، عنوان کرد: دشمن همواره شگردهایی برای ضربه زدن به انقلاب دارد،بسیاری از شگردها را هم آزموده و به نتیجه نرسیده که یکی از آنها جنگ تمام عیار تحمیلی بود،اما امروز دشمن فهمیده که از راه نظامی نمی تواند به ما ضربه وارد کند و جرات ورود به خاک ما را ندارد.

وی افزود: دشمن می داند اگر ضربه نظامی به ما بزند ضربه های فراوانی را خواهد خورد.

سید محمد حسینی یادآور شد: امروز تمرکز دشمن بیشتر روی فشار اقتصادی است،می خواهند فشار بیاورند تا ما همبستگی خود را از دست بدهیم ، واگرایی و گسست ایجاد نمایند و میان مسئولان و پشتوانه های اصلی نظام که همین مردم هستند خلا ایجاد کنند.

وی اضافه کرد:نتیجه مستقیم تحریم ها را مردم می بینند آنوقت غربی ها شعار می دهند که هدف ما مردم ایران نیست ، آگاه باشیم ، بدانیم که مسئولان برای پشت سر گذاشتن این مشکلات تمام تلاش خود را می نمایند مشکلات و گرانی ها به پایان خواهند رسید.

این مسئول بیان داشت:نمی خواهند این نظام مستقل الگو برای دیگران باشد ، نمی خواهند کشورهای دیگر با نگاه به ایران به خودباوری برسند چرا که اگر این موضوع اتفاق بیافتد جیره خواران و غلامان خود را از دست خواهند داد، فشار می آورند تا این نظام را ناموفق نشان دهند و عوامل وابسته به خود را در مصر، تونس، لیبی و دیگر کشورها به قدرت برسانند و بیداری اسلامی را تصرف نمایند.

وی افزود: این اولین بار نیست که انقلاب اسلامی با یک چالش و مشکل جدی روبرو می شود،در بحث تسخیر لانه جاسوسی امریکاییها آمدند تا از طریق حمله نظامی به کشور ضربه وارد کنند اما دیدیم چه افتضاحی در طبس برایشان پیش آمد چون ایمان و اخلاص مردم سبب می شود الطاف الهی شامل حال کشور گردد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  عنوان کرد:امروز باید تمام سعی خود را در جهت ترویج فرهنگ قرآنی و فرهنگ اصیل اسلامی بکار بندیم،چه از طریق مستقیم و فعالیت های قرآنی و کانون های فرهنگی هنری مساجد و چه از طریق ابزار هنری.

وی ادامه داد: دشمن دائم با اسلام اصیل در حال مبارزه است،وقتی قرآن سوزی می کنند و فیلم توهین آمیز به پیامبر(ص) می سازند نشان می دهد که با اصل اسلام عناد دارند، نه اسلام انقلابی، همین دلیل باید انسجام مسلمین را زیاد کند ، دشمن واقعی را بشناسیم ، متاسفانه برخی از ما مسلمانان در جبهه غرب قرار گرفته و علیه خط مقدم مقاومت یعنی سوریه کار می کنیم.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


فرماندار شهرستان ورامین در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ادبی ۱۵ خرداد گفت: قیام مردم ورامین در ۱۵ خرداد بخشی از توانمندی مردم این دیار است.

محسن منصوری امروز در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ادبی ۱۵ خرداد در فرهنگسرای رازی ورامین که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد ، افزود : قیام خونین مردم شهرستان ورامین در ۱۵ خرداد سال ۴۲ هویت دینی و مایه عزت و سربلندی مردم منطقه است .

وی اظهار داشت: قیام مردم ورامین در ۱۵ خرداد بخشی از توانمندی مردم این دیار است و نشان داد که مردم ورامین همواره در چارچوب ولایت گام برداشته و با گذشت سال های متمادی از این قیام خونین ، روز به روز بر ولایت مداری آنان افزوده می شود .

فرماندار شهرستان ورامین گفت: ایثار و فداکاری مردم ورامین در طول هشت سال دفاع مقدس و تقدیم بیش از یک هزار و ۴۰۰ شهید به اسلام نشان داد که مرور زمان نمی تواند از ارادات این مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی بکاهد .

وی افزود: مردم این شهرستان در جریان فتنه سال ۸۸ به درستی نقش خود را ایفا کردند و به عنوان پشتیبانان فرهنگی نقشه های دشمنان را خنثی کردند .

منصوری گفت: تلاش وهمت هنرمندان و فرهیختگان شهرستان ورامین در حفظ و نگهداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی باعث شکل گیری نخستین جشنواره ادبی ۱۵ خرداد در این شهرستان شد .

وی افزود: شهرستان ورامین از قابلیت های متعددی در زمینه های مختلف فرهنگی برخوردار است که می تواند با برگزاری جشنواره های متعدد فرهنگی زمینه ارتقاء آنها فراهم شود که در این راه همکاری و همراهی مسئولین را طلب می کند.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , منصوری   , فرمانداری ورامین  


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سفر به شهرستان ورامین با پر سابقه ترین امام جمعه کشور دیدار و گفتگو نمود.

 

به گزارش اخبارشهرستان ورامین سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که برای شرکت در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ادبی ۱۵ خرداد و سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه به ورامین سفر کرده بود با حضور در بیت حضرت آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی پرسابقه ترین امام جمعه کشور با معظم له دیدار و گفتگو نمود.

پیروزی انقلاب اسلامی نعمت را بر کشور تمام نمود

امام جمعه ورامین در این دیدار پیروزی انقلاب اسلامی را نعمتی از جانب پروردگار دانسته و افزودند: با پیروزی انقلاب اسلامی نعمت بر ملت ما تمام شده است،اگر تمام عمر شکر این نعمت را به جا آوریم قطعا است.

ایشان ادامه دادند:این نعمت بر ما ارزانی نشد مگر با پایداری و حرکت متحد مردم این کشور و رهبری امام راحل.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین اظهار داشتند:گاهی فردی می شوند آتش داغ است،گاه گرمای آتش را دورادور حس می کند و گاه دست خود را درون آتش می برد،اینها با یکدیگر متفاوت هستند،برداشت ها از زمان طاغوت هم همینطور است؛برخی از ما چیزهایی در مورد زمان رضا شاه و محمد رضا شنیدیم لکن این متفاوت است با حس کردن آن زمان و تجربه زندگی در آن دوران.

ایشان خاطر نشان ساختند:امروز بحمدالله رهبری منحصر بفرد،کشوری مستقل به معنای واقعی کلمه،مردمی آگاه و متحد و دلسوز داریم،البته عده ای منافق و نادان هم هستند که آب در آسیای دشمن می ریزند لکن اتحاد مردم ما در دنیا بی نظیر است و به همین دلیل امروز ایران اسلامی مانند خورشیدی در تمام جهان می درخشد.

آیت الله محمودی گلپایگانی اقتدار امروز ایران را ثمره تلاش ها و مجاهدت های صورت پذیرفته از ابتدای حرکت تا به امروز دانسته و عنوان کردند:این اقتدار ثمره تبعیدها و سختی های امام راحل،زندانی شدن افراد بزرگواری از جمله رهبر معظم انقلاب و ایثارگری و فداکاری های مردم کشور می باشد.

بیان خاطرات انقلابی امام جمعه ورامین

در ادامه به درخواست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امام جمعه ورامین به بیان خاطراتی از دوران انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار کردند:در ۱۰ دی ماه ۵۷ بود،در همین خیابان اصلی ورامین تظاهراتی علیه رژیم برپا شد که سه نفر از جوانان ورامین در آن گوی سبقت در شهادت را از دیگران ربودند و شهید شدند.

ایشان افزودند:در ابتدا که تظاهرات شد بنده در منزل بودم،قدری کسالت داشتم که عده ای از مردم خبر آوردند که شلوغ شده است.

پرسابقه ترین امام جمعه کشور اظهار داشتند:با شنیدن این خبر با وجود کسالتی که داشتم آماده شدم،لباس پوشیدم و از منزل بیرون آمدم،یکی از مقامهای ارشد شهربانی در راه جلوی من را گرفت لوله تفنگ را روی سینه ام گذاشت و گفت “تو مسئول این اتفاقات هستی”.

ایشان ادامه دادند:لوله تفنگ را با دست کنار زدم و به وی محل نگذاشتم و خود را به اجتماع مردم رساندم،آن روز شهادت آن سه قهرمان و امثال این قهرمانان سبب عظمت و اقتدار امروز کشور است.

خاطره وزیر ارشاد از دانشگاه روسیه

سید محمد حسینی نیز به بیان مطالبی از سفر اخیر خود به روسیه پرداخت و گفت:در دانشگاه روسیه دانشجویانی بودند که علاقمند بودند در مورد اسلام بدانند،یکی از آنها به من نزدیک شد و در مورد مذاهب گوناگون اسلامی پرسید،به وی توضیح دادم که مانند مسیحیت که کاتولیک و دیگر مذاهب را دارد اسلام نیز مذاهب گوناگون دارد.

وی افزود:برای ایشان راجع به دین اسلام توضیح می دادم،برایم جالب بود که در روسیه که در زمان شوروی اصلا وجود خداوند را قبول نداشتند این علاقه به اسلام وجود دارد.

امام جمعه ورامین نیز اظهار داشتند:امروز بشر نیاز به آگاهی در مورد اسلام دارد،اسلام مانند نوری است که آنها را به سوی خود فرا می خواند،دیری نخواهد پایید که دین مبین اسلام جهان را در می نوردد.

 اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , امام جمعه ورامین   , محمودی  


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به جایگاه مهم واقعه 15 خرداد در تاریخ کشور گفت: در همین راستا شورای سیاستگذاری جشنواره ادبی و هنری 15 خرداد تشکیل می شود

 

سید محمد حسینی در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ادبی 15 خرداد که صبح جمعه در فرهنگسرای رازی ورامین برگزار شد، افزود: این جشنواره باید مقدمه ای باشد بر جشنواره های نیم قرن 15 خرداد 1342 که باید فرهنگسازی گسترده ای صورت بگیرد و اقدامات فراوانی در این زمینه انجام شود.

وی بیان کرد: 15خرداد مبدأ انقلاب اسلامی است و یک مبدأ حرکتی و یک رویداد بسیار ارزشمند است؛ 15 خرداد روزی است که صف نیروهای مذهبی، متدین جدا شدند و نیروهای که معرفتشان الهی بود و با انگیزه های الهی حرکت کردند و ولایتمدار از دیگران جدا شدند و محرک خدایی عامل جدایی آنها بود.

حسینی ادامه داد: اگر چه عده ای این قیام  را قیامی کور و شورشی بی حاصل دانستند ولی نتیجه این قیام و شهادت طلبی باعث پیروزی انقلاب اسلامی شد و انقلاب به نتیجه رسید.

وی تصریح کرد: اکنون بعد از گذشت حدود 50 سال آثار انقلاب اسلامی نمایان است و این یک شعار و حرف نیست، حتی در اروپا، آمریکای لاتین و امپراتوری شوروی، سرزمینی که دین را افیون جامعه و توده ها می دانستند و فرصت و مجالی برای فعالیتهای دینی نبود و همه را سرکوب می کردند، زمینه برای اسلامگرایی و بیداری اسلامی در سراسر دنیا فراهم است و همه اینها به برکت خون شهداست.

کسانی که در شمار السابقون هستند، جایگاه والایی دارند

وی عنوان داشت: کسانی که در شمار السابقون هستند، جایگاه والایی دارند و کسانی که پیشتاز هستند طلایه دار حرکت می شوند و قطعا از اخلاص بیشتری برخوردارند؛ آنها جان خود را فدا می کنند، خطرها را تحمل می کنند و به جان می خرند تا یک تحولی ایجاد شود و به دنبال منافع شخصی نبودند.

حسینی افزود: کسانی که کفن پوش شدند و از پیشوا و ورامین حرکت کردند، آنهم در اوج خفقان و سرکوب انسان این شجاعت و غیرت را داشته باشد تا از مرجع دینی خود دفاع کند و در حمایت از ولایت و ارزشهای دینی دلیل آن فقط انگیزه الهی است و هیچ شبهه ای در آن وجود ندارد که مقاصد دنیوی مطرح نبوده است.

وی گفت: آنها مانند کسانی عمل کردند که در دوران غربت پیامبر(ص) ایشان را حمایت کردند و شخصیت حضرت علی(ع) و حمزه سیدالشهدا(ع) از این نمونه است که از حریم ولایت دفاع می کنند؛ این شخصیتها که طلایه داران هستند، جایگاه والایی دارند و همواره باید به یاد آنها باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  ادامه داد: در قرآن نیز این تقسیم بندی وجود دارد؛ آنها که قبل از فتح مکه ایمان آوردند و آنها که بعد فتح ایمان آوردند و اینکه ما افتخار می کنیم امام علی(ع) اولین مؤمن به پیامبر(ص) و از میان مردان اولین کسی است که ایمان آورده، به حق است.

وی اضافه کرد: ایمان آوردن با آن شرایط یعنی تحمل همه سختیها و مشکلات؛ در لیله المبیت در شبی که نیز دست به دست هم دادند تا پیامبر(ص) را به قتل برسانند، امام علی(ع) در بستر پیامبر(ص) می آید و همه خطرات را به جان می خرد، و آنان کسانی هستند که جان خودشان را در کف دست می گیرند و با خدا وارد سودا و معامله می شوند.

15 خرداد مبدأ انقلاب اسلامی است و ریشه در تاریخ اسلام و حرکتهای ولایتمدارانه گذشته دارد

حسینی تصریح کرد: 15 خرداد مبدأ انقلاب اسلامی است و ریشه در تاریخ اسلام و حرکتهای ولایتمدارانه گذشته دارد را نفی نمی کنیم اما این یک حرکت مردمی، مذهبی با اتکا به باورهای دینی بود و استمرار نیز داشت.

وی افزود: مرجعیت در اختیار مرحوم آیت الله بروجردی بود که یک جایگاه جهانی داشت و بعد از رحلت ایشان رژیم شاه تصور می کرد که دیگر زمینه برای جولان دادن مهیا شده است و مرجع و شخصیت معروف دیگری وجود ندارد که مقابل آنها بیاستد اما "ذخیره الهی"، به تعبیر علامه امینی که امام(ره) را ذخیره خداوند بر روی زمین می دانستند، آن حرکت را آغاز و مردم نیز حمایت کردند؛ این واقعه ارزشمند است و باید آن را مدنظر داشته باشیم.

این مسئول گفت: هنرمندان، شاعران، نویسندگان چه کاری انجام دهند که بالاتر از این باشند؟هنر یعنی تجلی زیبایی، چه چیزی زیباتر از گذشت، پایداری و پایمردی، در راه خدا و اینکه انسان از همه چیز بگذرد.

بعضیها هنر را در مقولات مبتذل محدود می کنند

وی اضافه کرد: بعضیها هنر را در مقولات مبتذل محدود می کنند، هنر فقط تمایلات انسانی نیست؛ بعد مادی انسان با حیوانات و دیگر موجودات نیز مشترک است، آنها هم دنبال لذتها هستند، آنچه که انسان را عزت بخشیده این است که او را خلیفه خداوند بر روی زمین قرار داده است؛ این بعد به انسان ارزش می دهد و جاودانگی می بخشد.

حسینی بیان داشت: هنرمند باید موهبت الهی و استعداد را در جهت الهی به کار بگیرد، هنرمندان بسیاری بوده اند که برای سلاطین جور و حکام طاغوت و برای منافع شخصی خودشان کار کردند ولی همه محو شده و هیچ کس یادی از آنها نمی کند.

وی ادامه داد: هر کس برای نوشتن فداکاریها در مسیر حق قلمی و قدمی برداشته، پایدار و جاویدان شده است؛ هنرمندان و نویسندگان نیز باید تکلیف خودشان را روشن کنند که در جبهه حق قدم بردارند یا در باطل، که البته در جبهه باطل جولانش شاید بیشتر باشد.

این مسئول در ادامه گفت: در دنیا، هالیوود، صهیونیست و غرب امکانات بیشتری داشته و رسانه های پر قدرت تری دارند، بیشتر نیز می توانند افراد را چهره و در دنیا مطرح کنند، آیا کسی می خواهد در آن مسیر گام برداد؟ یا در مسیر حق و حقیقت و دفاع از مظلومان عالم از فلسطینی و لبنان و عراق باشد؛ هنرمندان تکلیف خود را روشن کند در چه مسیر قدم بردارد.

شبکه های غربی قدرت تبلیغاتی دارند و دیو را دلبر نشان می دهند

وی افزود: شبکه های غربی قدرت تبلیغاتی دارند و دیو را دلبر نشان می دهند، انسان پلید را پاک نشان می دهند، انسانهای خائن را خادم جلوه می دهند و یک چهره خشن را مهربان جلوه می دهند، حتی چهره نورانی و بالاترین شخصیت اسلام را مانند پیامبر(ص) را همانطور که در صدر اسلام و گذشته بوده ، هتک حرمت می کنند و ناروا می گویند.

حسینی اظهار داشت: آنها این قدرت را دارند؛ آیا باید در این مسیر گام برداشته شود یا نسبت به این قضایا بی تفاوت باشیم یا وظیفه خودمان را به خوبی انجام دهیم؟

نخبگان و هنرمندان نمی خواهند در مسیر تقویت مبانی فکری غرب باشند

وی اضافه کرد: همه نخبگان، هنرمندان، نویسندگان، شاعران و فیلمسازان این مسیر را ترجیح می دهند و نمی خواهند در مسیری قدم بردارند که تقویت مبانی فکری غرب را داشته باشند، آنها باید در مسیر حق و حقانیت گام بردارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  بیان کرد: این جشنواره فراتر از شهرستان ورامین بوده است، آنها می خواهند تحریف تاریخ را انجام دهند، راجع به رژیم شاهنشاهی که ماهیت پلیدش بر همه آشکار است، همین سرکوب قیام ورامین، پیشوا، قم و شهرهای دیگر کاملاً مشخص است که آنها بی رحمانه با مردم برخورد کردند و رسانه های معاند مانند بی بی سی چهره آنها را خوب جلوه دهند.

رسانه های معاند مانند بی بی سی برای ایران تاریخ شفاهی می سازند

وی ادامه داد: در رسانه های معاند مانند بی بی سی می آیند مصاحبه می کنند، برای ایران تاریخ شفاهی درست می کنند، با بسیاری از این فراریهایی که خارج از ایران هستند کتاب درست می کنند و اینها را به عنوان منابع تاریخی می خواهند مطرح کنند؛ قطعاً مسئولیت تک تک ما فراوان است.

حسینی عنوان داشت: نمی توانیم نسبت به این قضایا بی توجه باشیم، لذا انتظار است که دوستان تلاش کنند و این جشنواره فراتر از شهرستان ورامین بوده، مشاهده کردم در بین افرادی که تقدیر می شوند افرادی از شهرستانهای دیگر بودند و این یک حادثه ای است که همه کشور باید به آنان بپردازند، امید است سال آینده با فراخوانی که داده می شود و اقداماتی که صورت می گیرد مقدمات این کار فراهم شود.

شورای سیاستگذاری کشوری برای جشنواره 15 خرداد تشکیل شود

وی اضافه کرد: شورای سیاستگذاری در سطح کشوری برای جشنواره ادبی و هنری 15 خرداد باید تشکیل شود و برای اینکه اقدامات فراوانی با محوریت ورامین انجام شود و این کار صورت بگیرد، باید بتوانیم مسئولیت خطیری که بر عهده داریم را به خوبی انجام دهیم.

این مسئول تصریح کرد: یک رسالتی بر عهده ماست و نمی توانیم نسبت به این قضیه بی تفاوت باشیم و باید همه شهرهای ایران این گونه باشد.

15 خرداد ورامین در تقویم ثبت می شود

وی با اشاره به پیشنهاد رئیس شورای شهر ورامین افزود: رئیس شورای شهر ورامین پیشنهاد داد که نام ورامین با نام 15 خرداد گره بخورد و روزی در تقویم ثبت شود و جایی مطرح شود که باید گفت عملاً این کار انجام شده است.

حسینی گفت: این موضوع را در سفر دور سوم با رئیس جمهور دولت مطرح کرده و شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد داد و به آن عمل کردیم؛ ما همان طور که نامگذاری روز را داریم، گفتیم که شهرها و استانها و مناطق نیز بر اساس آن رویدادها مهمی که در آن شهر اتفاق افتاده و مشاهیر و بزرگانی که دارند یک نامگذاری داشته باشند و در شورای فرهنگ عمومی کشور مطرح شود و در تقویمها ثبت شود، اینها افتخارات و ارزشهای اسلامی و انقلابی هستند و نباید فراموش شوند.

وی ادامه داد: این کار پیگیری شده است ولی در شورای فرهنگ عمومی هنوز تصویب نهایی و به ما ابلاغ نشده، در صورت ابلاغ این کار را هر چه زودتر به نتیجه می رسانیم و پیگیری می کنیم که این کار زودتر انجام شود.

این مسئول اظهار داشت: از مردم ورامین، هنرمندان و نخبگان انتظار داریم، بیش از این احساس مسئولیت کنند،هنوز یادگارانی از آن دوره داریم که باید حفظ و نگهداری شوند.

وی یادآور شد: چند روز قبل در مسکو بودیم، هفته فرهنگی جمهوری اسلامی بود، ما را به آرامگاهی بردند که به عنوان مشاهیر و مفاخرشان بود در همین کشوری که در زمان شوری آنها منکر دین و خدا بودند و کاری به وحی و جهان آخرت نداشتند و آنهایی که هیچ اعتقادی ندارند بالاخره بعد از مرگ چه می شود، فانی می شوند و تمام می شوند، اما تمام این شخصیتها را برایشان مجسمه درست کردند، جایگاهی در نظر گرفتند و همه اینها ثبت و ضبط شد.

حسینی افزود: در مسکو این طور نیست که فراموش کنند؛ بعد از اینکه دانش آموزی را می آورند و در این آرامگاه تاریخ گذشته خودشان را نشان به آنها می دهند، همه جای دنیا این است که بی توجه نیستند و بزرگانشان به روایتهای تاریخی بها می دهند و گاهی اوقات از مسائلی که پیش پا افتاده است و مهم نیست به گونه ای مهم برای دیگران جلوه می دهند.

وی عنوان داشت: قطعاً ما که این همه ارزشها و خوبیها را داریم باید بیش از این تلاش کنیم، تاریخ مفاخر و اقدامات تأثیرگذار ورامین باید به طور حتم احیا شده و پاسداری شوند.

هنرمندان باید وارد میدان شوند و آثارشان دستمایه کارهای ماندگار شود

وی تصریح کرد: هنرمندان باید وارد میدان شوند و آثارشان دستمایه کارهای ماندگار شود، اگر تأکید داریم درباره سرداران شهید و بزرگان کشور فیلم ساخته شود چون تأثیر فیلم زیاد است.

حسینی افزود: تأثیر تصویر و فیلم بسیار زیاد است و در این زمینه نیز باید کارهایی انجام شود؛ هنر زبان بین المللی است و در همه جای نشان داده شود دنیا مردم را تحت تأثیر قرار می دهد، هنر انواع مختلفی دارد، فیلم، موسیقی، تئاتر و در همه این زمینه ها باید کارهای ارزشمندی انجام دهیم اگر این گونه شد رسالت هنرمندان را انجام شود.

وی عنوان کرد: هنرمندانی که در این مسیر گام بردارند، موفق می شوند، ما این افتخار را داریم که در خدمت همه هنرمندان و فیلمسازان هستیم که برای تثبیت دارند، تلاش می کنند اینکه ندای حق را به گوش دنیا برسانیم.

امید تمام دنیا به ایران اسلامی است

این مسئول ادامه داد: باید تمام دنیا را بنگریم که امیدشان به ایران اسلامی است تنها نباید نیازهای داخل کشور را پاسخ دهیم و باید نیازهای دیگران را در همه جای دنیا در زمینه های فرهنگی فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: امسال مقدمه ای است برای برنامه های سال آینده، بحث 15 خرداد یک مسئله مهم است؛ کسانی می خواهند یک ایده ای را انجام دهند باید پردازش خوبی صورت گیرد که حق مطلب ادا شود.

حسینی اضافه کرد: نباید فکر کنیم کارهای دینی، مناسبتی، مذهبی و سیاسی هر چه که شد، باشد، نه؛ باید از جهت محتوا، توان و قابل ارائه بودن فعال باشند و هر مقدار که سرمایه گذاری در اینزمینه شود کم است و از حالا باید این فرصت را مغتنم بشماریم و باید حمایت کرد تا کارها و آثار فاخری ارائه شوداخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه مراسم اختتامیه نخستین جشنواره سراسری ادبی 15 خرداد که صبح جمعه در فرهنگسرای رازی ورامین برگزار شد، به شهرستان پیشوا سفر کرد و با مادر چهار شهید و همسر امام جمعه فقید رودسر دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، حجت الاسلام عبدالحسین رحمتی نیا نماینده ولی فقیه در شهرستان و امام جمعه پیشوا، بهرام ستاری فرماندار شهرستان، سیداحسان قاضی زاده هاشمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، امیرحسین طاهری سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا و جمعی از مسئولان این شهرستان حضور داشتند.

قیام 15 خرداد 1342 مردم پیشوا بسیار ارزشمند بود

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام رحمتی نیا با خیر مقدم برای ورود وزیر ارشاد به شهرستان مذهبی پیشوا، ضمن تشریح اوضاع فرهنگی و اجتماعی شهرستان، قیام 15 خرداد 1342 مردم این منطقه را بسیار ارزشمند و زمینه ساز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران دانست.

نماینده ولی فقیه در شهرستان پیشوا در ادامه سخنانش با اشاره به کمبودهای فرهنگی در شهرستان تازه تأسیس پیشوا، کمبود حوزه علمیه برادران در این منطقه را گوشزد کرده و خواهان رسیدگی مسئولان فرهنگی و کمک آنها برای تأسیس حوزه علمیه برادران در این شهرستان شد.

در ادامه این دیدار فرماندار شهرستان پیشوا نیز با اشاره به برکت حضور حاجیه خانم جنیدی که چهار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، بر لزوم ادامه راه شهدا تأکید کرد.

خواسته احداث فرهنگسرا و مجتمع فرهنگی هنری در پیشوا

ستاری سپس با اشاره به کمبودهای فرهنگی و اجتماعی در این شهرستان تازه التأسیس خواستار احداث فرهنگسرا و مجتمع فرهنگی و هنری در پیشوا شد.

وی بیان داشت: کمبودهای فرهنگی در هر شهرستان و منطقه ای می تواند زمینه ساز معضلات فرهنگی و اجتماعی متعددی باشد که همین امر لزوم تسریع در احداث مجتمع فرهنگی و هنری پیشوا را گوشزد می کند.

ام الشهدا جنیدی نیز در این دیدار تصریح کرد: گرانیها و فشارهای اقتصادی را می توان تحمل کرد اما معضلات فرهنگی باید به سرعت حل شود.

لزوم احیای کامل فریضه امر به معروف و نهی از منکر در کشور

وی بر لزوم مبارزه با بدحجابی و بی حجابی در جامعه و همچنین احیای کامل فریضه امر به معروف و نهی از منکر در کشور نیز تأکید کرد.

حاجیه خانم جنیدی در ادامه سخنانش از وزیر فرهنگ  و ارشاد اسلامی برای توقیف روزنامه شرق به دلیل اهانت به ساحت مقدس رزمندگان هشت سال دفاع مقدس تقدیر و تشکر کرد و افزود: ارزشهای دفاع مقدس نباید با این گونه کاریکاتورها و هجمه های فرهنگی که در اکثر مواقع از جانب دشمن طراحی می شود، مورد هجمه و تعرض قرار بگیرد.

وی سپس با اشاره به اهانت آمریکایی - صهیونیستی به ساحت مقدس رسول گرامی اسلام(ص)، از اقدامات ضعیف در این خصوص به شدت انتقاد کرد و گفت: متأسفانه آن چنان که باید و شاید به این اقدام موهن و سراسر کینه دشمنان اسلام و بیداری اسلامی پرداخته نشده و جای کار بیشتری در این مورد وجود دارد.

لزوم تقویت ادارات و مراکز فرهنگی در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی

ام الشهدا جنیدی در پایان سخنان خود با تقدیر و تشکر از قاضی زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و خطاب کردن وی به عنوان "فرزند خود"، از وزیر ارشاد خواست تا به تقویت ادارات فرهنگی و کمک به مراکز و کانونهای فرهنگی و هنری سطح شهرستان پیشوا توجه بیشتری شود.

وی این اقدام را در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن خوانده و یادآور شد: نظام مقدس جمهوری اسلامی پرچمدار انقلاب فرهنگی است و باید در همین راستا ضمن تقویت مراکز و نهادهای فرهنگی کشور به خصوص شهرستانهای کمتر برخوردار در ادای دین به نظام اسلامی کوشا بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه این دیدار گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری در مورد پدر بزرگوارشهیدان جنیدی پرداخت که فرمودند: "ایشان(حجت الاسلام و المسلمین جنیدی) از اولیاءالله هستند".

وی افزود: این فرموده حضرت آقا، نشان از جایگاه رفیع و با عظمت حاج آقای جنیدی درپیشگاه خداوند متعال و ائمه اطهار علیهم السلام دارد که انشاءالله خداوند متعال به همه ما توفیق قدردانی از خانواده معظم شهدا وادامه دادن راه شهیدان آنها را عنایت فرماید و در قیامت شرمنده شهدا و امام شهیدان نباشیم.

تأکید بر اصلاح مسائل فرهنگی، حق است

حسینی در خصوص این دیدار با ام الشهدا جنیدی، اشاره ای نیز در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره سراسری ادبی 15 خرداد کرده و بیان داشت: در منزل شهیدان جنیدی بودیم که مادر شهیدان  تأکید بر اصلاح مسائل فرهنگی داشت که حق است.

وی اضافه کرد: این سخن هنرمندهای دلسوز است که سختیهای مادی را تحمل می کنیم ولی بالاخره مباحث فرهنگی و ارزشی باید بهای بیشتری داده شود، همه باید مراقبت کنند و بدانند که انقلاب ما انقلاب فرهنگی بوده و نباید به آنها بی توجهی کنیم و همه باید وظیفه خودشان را انجام دهند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مسئولان باید درایت و تدابیر داشته باشند، در دوران جنگ نیز این گونه بود که عده ای به دنبال احتکار و سوء استفاده های شخصی بودند ولی در همه زمینه ها باید برخورد شود و نگذاریم برای مردم مشکلی پیش آید؛ مقام معظم رهبری گفتند "جهاد اقتصادی باید از بنیه اقتصاد کشور قوی باشد" و ما در این حرفی نداریماخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


ساعاتی پیش آیت‌الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی در بخشی از کلاس درس اخلاق با اشاره به حدیثی از امیرالمومنین (ع) اظهار داشت: حضرت می‌فرماید «دنیا با امتحان در هم آمیخته شده است»، خداوند یکی را با ثروت امتحان می‌کند، یکی را با فقر، یکی با زیبایی، دیگری با سلامت و تندرستی، یکی با مریضی و ….

نماینده ولی‌فقیه در شهرستان ورامین افزود: انسان در برابر مشکلات صابر و در برابر نعمات شاکر باشد، دنیا پر است از امتحانات گوناگون، اگر صابر باشیم برنده خواهیم بود، گاه مشکلات و گرانی‌ها پیش می‌آیند، باید صابر بود، انسان مومن زمانی می‌تواند ایمان خود را حفظ کند که صابر باشد.

وی تصریح کرد: امام زین‌العابدین (ع) می‌فرماید «نسبت صبر به ایمان همچون نسبت سر است به تن، و هر که صبر ندارد ایمان ندارد» دقت کنید، همان طور که حیات تن بدون سر استمرار ندارد، ایمان بدون صبر نیز قابل استمرار نیست.

آیت‌الله محمودی خاطرنشان کرد: راه زندگی پر از پیچیدگی‌های گوناگون و فراز و نشیب‌های مختلف است، ما مرجع تقلید داشتیم که اوایل زندگی وی خوب بوده اما آخر زندگی خوبی نداشته، در فراز و نشیب‌های دنیا تسلیم شده است، رئیس جمهور داشتیم که منحرف شده است، تاجر داشتیم، کشاورز دیدیم که به انحراف کشیده شده است، از این موارد عبرت بگیریم.

امام جمعه ورامین گفت: نکند در پایان زندگی و پس از مرگ ببینیم بازنده هستیم، مبادا صبر نداشته باشیم و عملی را انجام دهیم که دشمنان اسلام از آن عمل سوء استفاده کنند.اخبارشهرستان ورامین  


دفتر نمایندگی جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار در ورامین راه اندازی شد.

 

به گزارش اخبارشهرستان ورامین عصر امروز و با حضور حسین اسماعیلی دبیرکل جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار دفتر نمایندگی این جمعیت در ورامین افتتاح شد.

گفتنی است در حاشیه افتتاح دفتر مذکور دبیر کل و معاونان جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار با حضور در بیت حضرت آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی امام جمعه و نماینده ولایت فقیه در شهرستان ورامین با معظم له دیدار کردند.

در این دیدار که در فضایی صمیمی و همزمان با افتتاح دفتر جمعیت در ورامین انجام شد، نماینده ولایت فقیه در ورامین با تحسین برانگیز توصیف کردن فعالیت های جمعیت در مدت زمان فعالیت، خاطر نشان ساختند: فرزندان شاهد با تبعیت از پدران شهیدشان، باید تمام سعی خود را برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به کار بگیرند.
ایشان همچنین با تقدیر از جمعیت فرزندان شاهد و سعی و تلاش این جمعیت در عرصه فرهنگی و اجتماعی، از اعضای جمعیت خواستند تا برای تربیت نیروهای متخصص اهتمام ویژه داشته باشند و این مسئله را با به عنوان یک هدف باجدیت دنبال کنند.

لازم به ذکر است در ادامه مراسم نیز حکم مدیریت دفتر نمایندگی جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار از سوی آیت الله محمودی به محمد فتحی تنفیذ شد.

قرار است این دفتر توسط فرزندان شهید و ایثارگر فعال شهرستان ورامین به کار خود ادامه دهد.

شایان ذکر است اسماعیلی و همراهان وی با مادرشهیدان جنیدی نیز دیدار کرد.

در این دیدار، یاد رشادت ها و از جان گذشتگی های این عزیزان گرامی داشته شد.

اسماعیلی با تقدیر و تشکر از این مادر بزرگوار، از خداوند برای ایشان اجر جمیل و صبر جزیل خواستار شد.

خانم جنیدی نیز با تشکر از جمعیت و فعالیتهای این تشکل مردمی در دوران فعالیت خود از دبیر کل و معاونان جمعیت خواست تا نگذارند پرچم مقدسی که به دست شهدا بر افراشته شده و با نثار خون این عزیزان زنده و استوارمانده است بر زمین گذاشته شود.

حاجیه خانم جنیدی مادر ۳ شهید دفاع مقدس و رییس حوزه علمیه خواهران شهرستان پیشوا می باشد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , امام جمعه ورامین  


به گزارش پایگاه بسیج شهدای 15 خرداد شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در هفته دفاع مقدس ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهدای گرانقدر و تجلیل و تکریم از ایثارگران 8 سال دفاع مقدس ، مراسم یادواره شهدا به صورت متمرکز برگزار شد.

بر پایه این گزارش به منظور حفظ آمادگی و انسجام بسیجیان و کارکنان شرکت ، کوهنوردی دسته جمعی کارکنان شرکت به ارتفاعات کلک چال و ادای احترام به شهدای گمنام تپه نورا لشهدا انجام شد .

همچنین با همکاری بنیاد حفظ نشر و آثار دفاع مقدس ، نمایشگاه تجلی ایثار در محل شرکت و امورات و ادارات تابعه برگزار شد و مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفت.

گفتنی است در محل ورودی شرکت و امورات و ادارات تابعه سنگرهای نمادین مزین به پرچم جمهوری اسلامی و تابلوها و بنرهای گرامیداشت هفته دفاع مقدس نصب گردید .اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , ابفاجنوبشرقی تهران  


در روزهای گذشته معاونت خدمات شهری شهرداری ورامین اقدام به مخدوش نمودن بنرهای تبلیغاتی سطح شهر بدون کسب مجوز از اداره ارشاد نموده است که این رفتار با واکنش مجری تبلیغات محیطی شهر ورامین روبرو شده است.

 

به گزارش خبرنگار ما در روزهای گذشته معاونت خدمات شهری شهرداری ورامین اقدام به مخدوش نمودن بنرهای تبلیغاتی سطح شهر بدون کسب مجوز از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین نموده است که این رفتارعجیب  با واکنش تبلیغ دهنده و مجری تبلیغات محیطی شهر ورامین روبرو شده است.

بر پایه این گزارش فارغ از درست یا غلط بودن عبارات مندرج بر روی بنرهای نصب شده در سطح شهر، هنگامی که اداره ارشاد تاییدیه نصب یک بنر در سطح شهر را صادر مینماید خود این اداره به عنوان ناظر بر کلیه امور فرهنگی و ارشادی شهرستان، حق دخل و تصرف در این بنر ها را دارد و هر گونه تغییر یا دگرگونی محتوا تنها با مجوز این اداره انجام می پذیرد.

جای سوال اینجاست که معاونت خدمات شهری ورامین با وجود معضلات بیشمار در حوزه شهری ورامین چگونه تا این اندازه فراغت خاطر یافته است که برای تغییر متن یک بنر که در حیطه اختیارات وی نبوده و نخواهد بود این چنین به تکاپو می افتد و پا در کفش اداره محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین می نماید.

البته در این میان با توجه به مشکلات نیروهای خدمات شهری، سازمان نشدن آتش نشانی ورامین پس از ده سال از ابلاغ آن، مشکلات دفع زباله های بیمارستانی، مشکلات حوزه بهداشت محیطی و منظر شهری و ده ها مشکل در شهر ورامین این مجادله کمتر به دغدغه فرهنگی معاونت خدمات شهری شهری ورامین شباهت داشته و به مثابه یک تسویه حساب می ماند.

انتظاری که  از اداره محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی ورامین می رود این است که ضمن برخورد قاطع با فرد یا افراد خاطی از هر گونه موازی کاری در فعالیتهای متولیان فرهنگ و ارشاد ورامین جلوگیری نموده و اجازه ندهد افراد غیر فرهنگی  قیم فرهنگ شهرستان شهیدان 15 خرداد بشوند.

آقای شهردار، لطفا با انتصاب افرادی که بتوانند با کار و تلاش بی شائبه در حوزه مسئولیتی خویش شهرداری را به سربلندی برسانن، بر آبروی شهرداری ورامین بیفزایید و نسبت به تخطی معاون تحت امر خود توضیحات لازم را جهت تنویر افکار عمومی منتشر سازید.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , شهرداری ورامین  


 اگر از تاریخ چند هزار ساله راه ابریشم و تاریخ پنج هزار ساله خیابان های شهری در گذریم اهمیت راه و جاده را تا آنجایی میتوان ترسیم نمود که اذعان کرد تمدن بشری بوسیله راه رشد و گسترش یافت. تجارت و جابجایی نظامی محصول راه و جاده اند. از آن زمان که برای رفت و آمد و حمل و نقل جز پای پیاده یا حیوانات وسیله ای نداشتیم ، تا امروز که بر اتومبیل سوار شده ایم و فاصله مکانی را به فاصله زمانی تبدیل کرده ایم، شبکه راه ها عنصر اصلی و اساسی کالبد فضاهایی بوده که انسان برای سکونت خود ساخته و به سامان در آورده است.
کارکرد اصلی راه در اساس تامین امکان حرکت و برخورد های اجتماعی است و به عنوان نمایش و فروش کالاها و خدمات بکار میرود. راه محل عبور و مردم، اطلاعات، انرژی و کالا می باشد و تاثیر آن بر روی منابع محلی و ارتقا سطح تولید و کیفیت آن به علت آمدن به بازار تولید بصورت ساده تر و آسانتر، باعث بالا رفتن سطح بهره دهی میگردد. ساده ترین  کارکرد راه آسانتر کردن و سریعتر کردن دسترسی به نقاط مختلف به صورت عام می باشد. این نقاط مختلف می توانند نقاط بهداشتی، تجاری، تولیدی، صنعتی، کشاورزی، خدماتی، توریستی و ... باشند که دسترسی سهل تر به آنها شاخص مهمی برای میزان پیشرفت یک منطقه به حساب می آید.
ارتباط حمل و نقل با کلیه بخشهای اجتماعی – اقتصادی موجب شده است تا این فعالیت از ارکان اصلی اقتصاد و تجارت و زندگی اجتماعی به حساب آید. به طوری که حیات و رشد اقتصادی تا حد بسیار بالایی وابسطه به آن بوده و حتی می توان گفت بدون آن رشد اقتصادی میسر نبوده و اختلال در کل سیستم تولید، توزیع و مصرف بوجود خواهد آمد. وجود یک شبکه حمل و نقل کارا می تواند مایه تشویق تولید کنندگان و سرمنشا ایجاد تقسیم کار در جامعه باشد.
حمل و نقل از ارکان اصلی هر اقتصاد است که بدون بهره مندی صحیح از آن، داشتن اقتصادی پویا و سالم امکان پذیر نیست،به همین دلیل متخصصان مسایل حمل و نقل معتقدند بین کارایی در بخش حمل و نقل و کارایی عمومی اقتصاد همبستگی بالایی وجود دارد. حمل و نقل واسطه فعالیت های کشاورزی، صنعتی، بازرگانی، خدماتی بیان میکند.

ورامین هرگز از بن بست خارج نشده است با مردم صادق باشیم
در حال حاضر شهرستان های ورامین و پیشوا علیرغم اتصال های جنبی به محورهای مهم ترابری اعم از تهران- مشهد و قم – گرمسار رشدی درخور توجه نداشته است و شاخص های توسعه انسانی در این شهرستان ها به علت عدم وجود راه دسترسی مناسب و پرعبور و مرور به کل کشور از امتیاز پایینی برخوردارند که در صورت خروج از بن بست حمل و نقلی و ترابری شاهد جهش مناسبی در این شاخص ها خواهیم بود و می توانند بخشی از امتیازات را از مناطق مختلف پیرامونی کسب نمایند.
یکی از آرمانهای شهرستانهای ورامین و پیشوا این است که به جای توزیع خدمات، که نیاز به نیروی انسانی متخصص و تکنولوژی پیشرفته دارد بهره گیری از راه به جهت جابجایی جمعیت در درون منطقه برای رسیدن خدمات تخصصی باشد.
علیرغم تاکیدات موکد برخی خواص بر برون رفت شهرستانهای ورامین و پیشوا از بن بست سرزمینی در حوزه جغرافیای سیاسی، راقم این سطور با کمال احترام برای ایشان، خط بطلان بر این کلام کشیده و این موارد را سهلولت ارتباط داخل شهرستانها با بیرون دانسته و ابدا آن را مصداق تبدیل شهرستانها به کولیدور ارتباط فرا سرزمینی نمیداند.
آنتن اتصالی هیچ تغییری در شاخص پیشرفت ایجاد نکرده و نخواهد کرد
جاده قم – ورامین – گرمسار که با دو آنتن اتصالی جواد آباد برای شهرستان ورامین و شهر پیشوا برای شهرستان پیشوا به این سرزمین متصل می گردد تنها برای مسافرت ساکنان شهرستانهای ورامین و پیشوا به قم و گرمسار کمی سهولت ایجاد نموده است و در چند ماه گذشته شاهد تغییر شاخصهای اقتصادی در این مسیر نبوده ایم.
البته این مورد نیز مشخص و واضح است که مسافر و راننده ای که از قم یا گرمسار به تهران می رود هرگز آزاد راه تهران قم و یا اتوبان امام رضا (ع) را با آن همه امکانات نادیده نمیگیرد تا جان خود را در کف دست بگیرد و از مسیرهای در حال حاضر بدون امنیت شهرستان ورامین خود را به استان تهران برساند. در این میان سهم شهرستان ورامین از گردشگران و سیاحان داخلی و خارجی عدد بسیار کمی است و اینکه ما بگوییم این دو جاده شهرستان ورامین را معبر عبور و مرور بین المللی می نماید صحبتی تبلیغاتی است که بیشتر به درد جلسات عوامفریبانه و مانورهای انتخاباتی میخورد و راهکار مناسبی برای برون رفت از بن بست نیست.
مطمئنا وجود این آنتن های اتصالی برای شهرستانهای ورامین و پیشوا خوب و مشکل گشای ارتباط سرزمینی ما با بیرون شهرستانها از سوی شرق بوده است اما اگر به دنبال تبدیل منطقه به گذرگاه اقتصادی و جولانگاه گردشگران هستیم باید راهی تازه بسازیم تا هم به جهت عبور و مرور و هم به جهت اقتصادی کلید مشکل گشای منطقه مرکزی ایران باشد.

ورامین معبر ترانزیتی شرق به غرب کشور / افق روشن تشکیل استان خرداد
شبکه گسترده راه های کشور متناسب با رشد اجتماعی و اقتصادی  در حال رشد و نمو است، اگر نگاهی کلی بر نقشه کشور عزیزمان ایران بیاندازیم متوجه این مهم می شویم که راه ارتباطی استان تهران با کویر مرکزی و در ورای آن آسیای میانه از دو محور تهران – سمنان – مشهد و یا  تهران – اصفهان – بیرجند – زابل می باشد که هر دوی این مسیرها با تحمیل مسافت های سرزمینی بسیار شلوغ و یا بسیار خلوت و مشکل عبور مرور در محور های پر ترافیک دارای معضلات متعددی می باشند.
یکی از بهترین پیشنهادات قابل طرح در سطح کشوری جاده جدید تهران – ورامین – خور -  (کرمان، بیرجند، تربت حیدیه، سبزوار) – (زاهدان، زابل، تایباد) میباشد که ضمن عبور از کویر مرکزی و مابین پارک ملی کویر و منطقه حفاظت شده سمنان دارای مزایای بسیاری برای شهرستانهای جنوب شرق استان تهران می باشد که می توان برخی از آنها را به شرح زیر نام برد:
1.    با ایجاد راه برون رفت سرزمینی استان تهران از مسیر ورامین به کویر مرکزی و شرق کشور می توان با قرار گیری در مسیر صادرات کالای تولیدی استان تهران به شهرستانهای شرقی و مرکزی کشور با ایجاد بازار جدید توزیع و مصرف و همچنین بهره گیری از عوارض حین ترانزیت کشورهای آسیای میانه جهشی عظیم در وضعیت اقتصادی منطقه ایجاد نمود.
2.    با ایجاد راه درون ریز سرزمینی استان تهران از مسیر کویر مرکزی و شرق کشور به ورامین میتوان با قرار گیری در مسیر واردات کالای تولیدی استان های شرقی و آسیای میانه به شهرستانهای ورامین و پیشوا  با ایجاد بازار رقابتی جدید توزیع و مصرف و همچنین بهره گیری از عوارض حین ترانزیت کشورهای آسیای میانه جهشی عظیم در وضعیت اقتصادی منطقه ایجاد نمود.
3.    با دقت بیشتر در نقشه منطقه مرکزی در می یابیم که تنها مسیر های اتصال شرق کشور به استان تهران از مسیر مرکزی خور {کاشان – قم - تهران} با طول بیش از 500 کیلومتر و خور {دامغان – سمنان – گرمسار - تهران} با طول 400 کیلومتر می باشد که در قیاس با مسیر میانبر مطرح شده خور {ورامین – تهران} با طول 250 کیلومتر عددهای قابل توجهی هستند.
4.    با توجه به طول کوتاه مسیر مطروح، مسافرتهای داخل کشور با توجه به لزوم کوتاه و ایمن بودن مسیر از شهرستان ورامین به کویر مرکزی می تواند در زمان سفر کاهش چشمگیری ایجاد نماید که خود گواهی بر مزایای این مسیر میباشد. مسیر کوتاهتر، مسافر بیشتر و مسافر بیشتر رونق اقتصادی قویتر و پیشرفت سریعتر را ایجاد خواهد نمود.
5.    با توجه به بکر بودن منطقه ویژه پارک ملی کویر و شبهای رویایی  پرستاره و حیات وحش بی نظیر حاشیه کویر و وجود مناظر رمل و نمکزارهای بی بدیل اطراف جاده، این مسیر یقینا به جایگاه عبور و اسکان گردشگران خارجی که قصد مسافرت به کویر مرکزی ایران دارند بدل خواهد شد. همانگونه که همگان تصدیق می نمایند متاسفانه سالهاست با حضور تعداد انگشت شمار گردشگران در منطقه و عدم توانایی اداری و تشکیلاتی دفتر نمایندگی میراث فرهنگی ورامین بسیاری از پتانسیلهای تاریخی منطقه در حال نابودی بوده و شاهد رشد منفی گردشگران خارجی و داخلی در منطقه نیز بوده ایم.
6.    منطقه ای که بر سر راه عبور شرق به غرب کشور قرار بگیرد ناخود آگاه به مسیری مهاجر پذیر با رشد بالای جمعیتی بدل خواهد شد که این مهم به همراه خویش گسترش منطقه شهری و تغییر سطح فرهنگی و در ورای آن رشد جمعیت و خواستگاه های اجتماعی را رقم خواهد زد. بنا به نظر راقم این سطور، طرح جاده جدید برای شهرستان ورامین تاثیراتی به مانند شهرستان کرج – که به واسطه قرار گیری در محور ترانزیت غرب استان تهران مرکز استان البرز شد -  خواهد داشت و به امید خداوند زمینه ساز تشکیل استان خرداد خواهد بود.
7.    سوداگران مرگ و حمل کنندگان مواد مخدر و تسلیحات نظامی در هر کشوری اکثرا مناطقی را برای این کار انتخاب می کنند که به علت فقدان راه های ارتباطی و نیز دسترسی نیروهای نظامی و انتظامی به آن نواحی دشوار است که با ساخت این مسیر ضمن پر تردد ساختن مسیر کویر مرکزی کشور امکان تردد و کنترل مناطق مرکزی کشور میسر میگردد.
البته ساخت این مسیر علاوه بر مزایای فوق الذکر دشواری هایی چند نیز به همراه خواهد داشت که از آن جمله می توان به لزوم برقراری امنیت بیشتر با ایجاد ساز و کارهای امنیتی و قضایی، توسعه نظام مند مناطق شهری و ایجاد اماکن و زیر ساختهای فرهنگی - اجتماعی - تفریحی و ایجاد و راه اندازی شهرکهای صنعتی ورامین و پیشوا - که در حال حاضر تنها به دلیل استفاده ابزاری در  برخی مناسبات سیاسی و انتخاباتی مورد توجه قرار می گیرند- اشاره نمود.
پیشرفت اقتصادی جنوبشرق استان تهران در گرو گسترش راه، جاده، راه آهن و حمل و نقل است و در واقع هر اندازه شبکه ارتباطات ریلی و جاده ای منطقه پیشرفته تر باشد، ناحیه سرزمینی ورامین و پیشوا به لحاظ رشد اقتصادی و تجاری پیشرفته تر خواهد بود.
امید داریم با عنایات ریاست محترم جمهور، استانداران استانهای همجوار و فرمانداران محترم و نمایندگان مردم در مجلس این طرح که برای نخستین بار توسط این جانب مطرح و منتشر میشود به سرانجام برسد تا ضمن رشد اقتصادی و بازرگانی و خروج واقعی و نه شعاری شهرستانهای جنوبشرق استان تهران از بن بست شاهد ایجاد جهشی تاریخی و ایجاد زمینه های اولیه استان خرداد باشیم. یقینا این مقاله خالی از نقد و ایراد نمیباشد لذا از مسئولان خواهشمندیم ضمن بررسی این طرح به بیان نظرات خود در رسانه ها بپردازند.

 اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


اخبارشهرستان ورامین: یکی از معضلاتی که امروز با آن روبرو هستیم، ترافیک بسیار سنگین در خیابان های اصلی شهر می باشد که در روزهای گذشته به تعدادی از عوامل آن اشاره نمودیم. در این راستا نقش برخی از عوامل بسیار پررنگ تر از سایر موارد است که می توان با مدیریت درست٬ شدت این مشکل را کاهش داد.

یکی از عوامل بسیار تاثیر گذار در این امر، وجود تاکسی تلفنی های فاقد پارکینگ می باشد . باتوجه به اینکه طبق قانون این اماکن باید دارای پارکینگ  باشند، اما این موضوع به هر دلیلی تا کنون اجرایی نشده است  و بعضا مشاهده می شود که افراد شاغل در تاکسی های تلفنی با قرار دادن موانع در کنار خیابان اجازه ی پارک خودروهای افراد را به آنان نمی دهند و افراد مجبور می شوند خودروی خود را به صورت دوبله پارک نمایند و این امر سبب ایجاد ترافیک در سطح شهر می گردد.بعلاوه برخی از اتومبیل های آژانس ها بدون داشتن آرم ونمادمشخص وبعضا توسط جوانان مجرد خانواده مردم را جابه جا می نمایند که این امر باعث ایجاد مشکلات خاص خود میشود.

دراینجاچندسوال سوال اساسی مطرح میشود:

اولا چراباید به تاکسی تلفنی فاقد پارکینگ مجوز داده شود؟ وثانیا چرا نظارتی برعملکرد خلاف برخی از این مراکز نیست؟

انتظار می رود اتحادیه مربوط به تاکسی های تلفنی ضمن نظارت برعملکرد برخی از مراکز زیرمجموعه خود با این ناهنجاری ها برخورد لازم را انجام دهد تا بدین وسیله هم حقوق شهروندی مردم رعایت شود وهم بار ترافیک شهر کاهش یابد.

اخبارشهرستان ورامین این مساله را با جدیت پیگیری می نماید تا درنهایت با آژانس های متخلف برخورد مناسب صورت گیرد تا درآینده شاهد بروز ناهنجاری هایی از این قبیل نباشیم. درصورت عدم اصلاح وضعیت موجود تصاویر آژانس های متخلف درپایگاه خبری اسوه نیوز منتشرخواهدشد.

 اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


به گزارش اخبار شهرستان ورامین صبح امروز در محل دفتر فرماندار ورامین مراسم تودیع محمد رنجبر و معارفه علیرضا خالقدوست روسای سابق و فعلی مسکن و شهرسازی شهرستانهای ورامین و پیشوا برگزار شد.

در این مراسم سید احمد احمدی معاون پشتیبانی و آقای سیفی مسئول حراست اداره کل مسکن و شهرسازی استان تهران و فرماندار ورامین به همراه معاونین و روسای ادارات برق،گاز، آبفا و بخشدار مرکزی ورامین حضور داشتند.
محسن منصوری فرماندار ورامین در ادامه این مراسم گفت: دولت نهم و دهم در حوزه راه و بویژه مسکن مهر اقدامات خوبی انجام داده است و ساخت 20هزار مسکن مهر در شهرستان ورامین رقم خوب و قابل توجه ای است.

وی ادامه دا: در این دو سالی که با آقای رنجبر کار کردیم مسکن و شهرسازی ورامین دستگاهی بود که ما به آن اعتماد داشتیم.

فرماندار ورامین ادامه داد: در اوایل که من فرماندار شده بودم روزی نبود مسئولین تعاونی های مسکن مهر به دفتر من برای حل مشکلاتشان نیایند اما با مدیریت موضوع مسکن مهر و حسن اخلاق و پیگیری مهندس رنجبر شش ماه است که مسئولین تعاونی ها به دفتر من مراجعه نکرده اند.

منصوری افزود: این بار که تودیع آقای رنجبر انجام شد بار سومی بود که مدیر کل محترم می خواستند که وی را به دلیل توانمندیشان به جائی دیگر منتقل کنند اما ما مخالف بودیم و درخواست ادامه کار ایشان را داشتیم ولی اینبار با توجه به نیازی که احساس شد با رفتن ایشان و خدمت وی در شهرستان دماوند موافقت کردیم.

وی خاطرنشان کرد: با ریاست علیرضا خالقدوست که بومی شهرستان و بهترین نیروی اداره مسکن شهرسازی ورامین هستند و کارهای زیادی مانده که امیدواریم آنها را پیگیری نمایند.

رئیس شورای اداری شهرستان ورامین ادامه داد: کارهائی که در حوزه مسکن و شهرسازی باید پیگری شود شامل 15هزار مسکن مهری که در دست ساخت است باید تکمیل شود، قیمت گذاری در مسکن مهر باید نظارت بشود مشکلاتی که از قبل بین تعاونی های مسکن مهر است مانند هزینه آماده سازی زمین های مسکن مهر در پیشوا شده است پیگیری شود.

وی یادآور شد: همچین مشکلات مالکیتی از جمله در جنوب مجتمع ادارات پیگری شود و برخی از پرونده هائی که نیاز است مسکن و شهرسازی وارد شود مانند پارک جنگلی قرچک پارک بنفشه پیگیری کنید.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , فرماندارورامین   , منصوری  


به نقل از سرویس سیاسی اسوه نیوز: در روزها و ماه های گذشته بعضا شاهد دخالت های نماینده محترم در امر انتصابات بوده ایم، این در حالی است که ایشان با مواضع متغیر گاهی دخالت در انتصاب مدیران را وظیفه خود می دانند و گاهی نیز وظایف خود را دخالت در این امور نمی خوانند. لذا با توجه به این موضوع حساس که بعضا منجر به اختلاف دستگاه اجرایی شهرستان با نماینده محترم میگردد،  طی یک نظر سنجی یک ماهه عقاید مردم را در خصوص این امر جویا شدیم.

در بازه زمانی یک ماه اخیر تعداد 106 نفر نظرات خود را برای ما ارسال نمودند که از این دسته تعداد 21 رای موافق دخالت نماینده و 85 رای مخالف دخالت نمایندگان مجلس در امر انتصابات بودند. (یعنی بیش از 80 درصد مردم مخالف دخات نماینده مجلس در انتصاب مدیران هستند)

حال این سوال مطرح می شود که ضرر این عزل و نصب های اخیر و بعضا درگیری نماینده و فرماندار و اختلاف نظر فرماندار و مدیران جدید گریبان چه کسانی را می گیرد؟

آیا آقای نماینده مقصر اصلی این اختلافات نمی باشند؟

آیا عزل میران بومی و انتصاب مدیران غیر بومی شعار نماینده محترم بود؟ یا عکس این شعار؟

آیا آقای نماینده می دانند در پیشوا، شهرستان جدیدی که بوجود آوردند، چند درصد مدیران غیر بومی هستند؟ ما به ایشان کمک می نماییم، بیش از 70 درصد مدیران پیشوا غیر بومی هستند؟ آیا این یعنی اینکه شهر سرداران شهید فاقد مدیران لایق است؟ قطعا این نظر غلطی می باشد، اما انتصابات صورت گرفته در پیشوا این امر را در ذهن تداعی می کند که شهر سرداران شهید فاقد مدیر است.

چه می شود در ورامین زاهدی رییس اداره ورزش و جوانان با اصرار نماینده محترم عزل می گردد؟ در حالی که بیس از 85 درصد هیئت های ورزشی و ورزشکاران طبق اسنادی که در روزهای گذشته ارائه نموده بودیم خواستار ابقا و تشویق زاهدی شده بودند. اما در عمل اتفاق دیگر رخ می دهد و زاهدی پایان ماموریتش می رسد و برای تمدید انگیزه هایش از بین می رود و یک مدیر غیر بومی بر مسند ریاست اداره ورزش و جوانان تکیه می زند. البته این بدان معنی نیست که  آقای حسینی را لایق این پست ندانیم، امیدوار هستیم با کمک خداوند منان ایشان بتوانند در کسوت ریاست اداره ورزش و جوانان ورامین موفق باشند، و ما نیز به عنوان یک خبرنگار و دوستار ورزش، قطعا در امر ارتقا ورزش شهرستان از هیچ کمکی به ایشان کوتاهی نخواهیم کرد. اما موضوع نوع جابجایی ها و دخالت ها می باشد که اداره ورزش یک نمونه ی آخر آن بوده است.

لذا باتوجه به نظرات مردم این انتظار از نماینده محترم می رود که ایشان موضوع انتصابات را به مدیران اجرایی بسپارند و موضوع ارتقا شهرستان به استان و موضوعات کلانی که روی زمین مانده است را به جد پیگیری نمایند.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


به گزارش اخبارشهرستان ورامین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان بهروز عطاییاظهار داشت: اگر بخواهیم تیم ها را در یک نگاه اجمالی و به طور ظاهری مورد آنالیز قرار دهیم باید گفت که تمامی آنها جزو مدعیان محسوب می شوند و نباید حریفان را دست کم گرفت.
وی گفت: پیکان همان تیمی را بسته است که دو سال قبل عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داده در ترکیب آن فقط سید جواد محمدی نژاد به جای محمد موسوی عراقی حضور دارد، قدرت تیم سایپا نسبت به سال قبل تا حدودی کاهش یافته اما نارنجی پوشان همیشه جزو مدعیان لیگ برتری هستند و خواهند بود تیم هایی مثل ورامین و یا شهرداری ارومیه جزو مدعیان هستند.
وی تصریح کرد: به طور کلی در لیگ برتر امسال پنج تیم بسیار قدرتمند و قوی حضور دارند که توان فنی آنها نزدیک بهم است در کنار آنها، قدرت تیم هایی مثل میزان خراسان، بانک کشاورزی ، پیشگامان کویر یزد ، تبریز و…. راهم نباید غافل شد.
وی گفت: نوع جذب نیرو از سوی اعضای کادر فنی تیم ها قابل تامل است و به جرات می گویم که هیچ تیمی در حاشیه امنیت نیست.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


به گزارش اخبارشهرستان ورامین، احمد افشار، مسئول اداری،مالی این اداره با بیان این مطلب گفت: حجت الاسلام محمود درخشانی، سرپرست اداره تبلیغات اسلامی بهارستان با سرپرست جدید این اداره دیدار و گفت وگو کرد. در این دیدار حجت الاسلام علی کنگرلو، سرپرست جدید این اداره ابراز امیدواری کرد تا با هم تعامل بیشتری داشته باشند، همچنین،سرپرست تبلیغات اسلامی بهارستان،انتخاب حجت الاسلام کنگرلو را به این سمت تبریک گفت و خواستار تبادل نظر ادین 2شهرستان با توجه به اینکه در مجاورت هم قراردارند شد. خاطر نشان می شود، این دیدار در روز پنج شنبه، ششم مهر جاری در اداره تبلیغات اسلامی اسلامشهر انجام شد.

لازم به ذکر است علی کنگرلو به عنوان معاونت فرهنگی سازمان تبلیغات ورامین فعالیت میکردند

وچندی است به عنوان رئیس سازمان تبلیغات شهرستان اسلامشهر فعالیت میکنند و ارزوی موفقیت واسه ایشان داریماخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , سازمان تبلیغات  


امام جمعه موقت ورامین در یادواره ۱۳ شهید گلگون کفن روستای ریحان آباد گفت:شهدا بهترین شاگردان مکتب ولایت و مکتب عاشورا هستند

به گزارش اخبارشهرستان ورامین شب گذشته یادواره ۱۳ شهید روستای ریحان آباد با حضور امام جمعه موقت ورامین٬نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه خیر آباد،امام جماعت، امنا و جمعی از نمازگزاران مسجد ریحان آباد و روستا های همجوار برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین و رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران در این مراسم گفت:شهدا بهترین شاگردان مکتب ولایت و مکتب عاشورا هستند،دانشگاه عاشورا و کربلا در هر عصر و زمانی دانشجو و طلبه می پذیرد و کربلاییان در این مکتب تحصیل می کنند و شهدا بهترین فارغ التحصیلان مکتب عاشورا هستند.

وی ادامه داد:خوشابحال آن خانواده های عزیزی که این لیاقت را پیدا کردند که خداوند با آنها معامله کند،هفته دفاع مقدس باید ما را در آن فضا ببرد،آنهایی که آن روزها را دیدند فراموش نمی کنند در دفاع مقدس بر ما چه گذشت،تمام دنیا در برابر ایران متحد شده بودند و به جنگ ایران آمدند،شوروی و امریکا که ابر قدرتهای آن زمان بودند و همین کشورهای خودفروخته عربی که از ارسال کمک های مالی و حتی نیروهای انسانی به عراق دریغ نورزیدند.

امام جمعه موقت ورامین تصریح کرد:اما به لطف خدا و رشادت مردی های شهدا توانستیم در این جنگ استقامت نماییم و با پایبندی به ارزشهای دینی و ولایتمداری حتی یک وجب از خاک کشور را از دست ندادیم و در این میدان سخت پیروز گشتیم،هفته دفاع مقدس بهانه است برای تداعی خاطات آن رشادت ها و اینکه بدانیم امروز بر سر سفره شهدا نشسته ایم.

وی اظهار داشت:اگر امروز امنیت و عزت داریم به برکت خون شهدا است،امروز دنیا در برابر ولایت و مرجعیت شیعه حرفی برای گفتن ندارد،امروز بین امریکا و اسراییل درمورد حمله به ایران اختلاف است تا جاییکه اسراییل سفیر خود را به نشانه اعتراض از امریکا فراخوانده است،غرب تمایلی برای حمله به ایران ندارد،چرا که در برابر نظام مبتنی بر ولایت فقیه متوقف شده است.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران اتحاد و پایبندی به ارزش ها را عمده عوامل حفظ قدرت و صلابت نظام اسلامی برشمرده و گفت:امروز هزاران شبکه ماهواره ای به جنگ اعتقادات ما آمده اند،می خواهند جوان های ما را به مواد مخدر معتاد نموده و یا آنها را به ولنگاری،بی حجابی،بی اعتقادی و بد اخلاقی بکشانند.

وی گفت:امروز رسالت جوانان ما بسیار سنگین تر از آن روزهای سخت است،باید راه شهدا را ادامه دهیم و اگر بر عقاید خود استوار باشیم و اتحاد را حفظ نماییم یقین بدانید پرچم نظام اسلامی را به صاحب اصلی آن مهدی موعود(عج) خواهیم سپرد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


دبیر اجرایی نخستین "جشنواره ادبی ۱۵ خرداد" از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه این جشنواره و سخنرانی وی قبل از خطبه های نمازجمعه 14 مهرماه ورامین خبر داد.

جعفر کاظمی  افزود: در روزهای گذشته داوری این جشنواره به اتمام رسید و اختتامیه این جشنواره، صبح جمعه 14 مهرماه با حضور سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

وی گفت: داوران نخستین "جشنواره ادبی ۱۵خرداد" بیش از ۵۰۰اثر را در قالب داستان، شعر، مقاله و خاطره مورد بررسی و ارزیابی قرار داده ‌اند که از این تعداد حدود ۲۴اثر به عنوان برگزیده و شایسته تقدیر انتخاب شدند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین ادامه داد: این جشنواره با همکاری اداراه کل ارشاد استان تهران و اداره ارشاد شهرستان ورامین برگزار شده است.

وی درباره هدایای اهدایی به نفرات برگزیده و شایسته تقدیر نیز بیان داشت: به نفرات اول این جشنواره کمک هزینه سفر حج، نفرات دوم کمک هزینه سفر به عتبات عالیات، نفرات سوم کمک هزینه سفر به مشهد مقدس و به نفرات شایسته تقدیر، هدایای نقدی اهدا می ‌شود.

کاظمی اظهار داشت: وزیر ارشاد پس از شرکت در اختتامیه این جشنواره، در نماز جمعه ورامین شرکت کرده و پیش از خطبه های نماز جمعه به سخنرانی خواهد پرداخت.

 


اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


به گزارش خبرنگار ما به مناسبت هفته دفاع مقدس  و همزمان با دهه کرامت و ولادت با سعادت حضرت امام علی بن موسی الرضا (ع)؛ در ششمین روز از این هفته که به نام روز "رزمندگان وجهادگران وفرماندهان" نام گذاری شده است، اولین همایش کانون پیشکسوتان سپاه ناحیه مقاومت بسیج  شهرستان پیشوا در حسینیه شهداء حوزه مقاومت بسیج شهید همت برگزار شد.
شایان ذگر است که این مراسم با حضور فرماندهی محترم  سپاه ناحیه پیشوا، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه پیشوا، بخشدار مرکزی پیشوا، ریاست شورا و اعضاء شورای شهر پیشوا، ریاست آموزش و پرورش پیشوا، خانواده معظم شهداء و ایثارگران،جانبازان و بسیجیان پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت برگزار گردید.
در این مراسم تعدای از رزمندگان و پیشکسوتان بسیج پیشوا به بیان خاطرات ارزشمندشان در مورد حماسه جاویدان هشت سال دفاع مقدس پرداختند و در ادامه مراسم به بیان خاطرات و نحوه اعزامشان از اردوگاه راهیان نور قدس شهرستان پیشوا که به عنوان یادمان و یادگار شهداء شهرستان هست مطالبی را بیان نمودند.
این یادگاران هشت سال دفاع مقدس شهرستان پیشوا در ادامه از اینکه برخی به دنبال تصرف کردن این مکان مقدس هستند اظهار تاسف نموده و آن را خیانت به شهداء دانستند و از مسئولین شهرستان پیشوا درخواست پیگیری مساعدت جهت حفظ زمین پادگان سپاه پیشوا نمودند.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحسن محمودی  با اشاره به توهین یکی از رسانه‌های منسوب به جریان فتنه گفت: قدمت و عظمت فرهنگی ورامین بر کسی پوشیده نیست، زمانی که جوانان این خطه در 15 خرداد 42 برای دفاع از ولایت به سوی تهران حرکت کرده و با نثار جان خود ولایتمداری خویش را ثابت کردند رژیم منحوس پهلوی سعی در خدشه دار کردن نام این شهر قهرمان داشت.

امام جمعه موقت ورامین بیان کرد: سعی کردند فرهنگ ورامینی‌ها را زیر سئوال ببرند و از این طریق در مقابل موج ولایتمداری در کشور بایستند، حال و پس از نیم قرن از آن حرکت یکی از رسانه‌های وابسته به جریان فتنه که از پاسداری و دفاع مردم غیور ورامین از ولایت در جریان فتنه 88 به شدت خشمگین است در اقدامی حساب شده به این مردم بزرگوار توهین کرده است.

وی ادامه داد: شرم‌آورتر آن است که این اهانت‌ها در آستانه شنبه 8 مهر ماه مصادف با 12 ذی‌القعده که سالروز وفات علامه «قطب‌الدین رازی ورامینی» رخ داد.

حجت‌الاسلام محمودی تصریح کرد: ابوجعفر محمدبن‌محمد بویهی معروف به قطب رازی که منسوب به سلاطین بنی‌بویه است و محقق کرکی فرموده یا به بابویه قمی چنان چه از شیخ شهید نقل شده و اصلش از ورامین است و از مصنفات وی «محاکمات، شرح شمسیه، شرح مطلع و  حاشیه بر قواعد علامه» است.

امام جمعه موقت ورامین ابراز داشت: ایشان از شاگردان علامه حلی بودند که در 700 سال پیش زندگی می‌کردند، قدمت 700 ساله این علامه بزرگ نشان از قدمت فرهنگ و علم و ادب در منطقه ورامین دارد، این شیخ در پشت قواعد از علامه حلی نوشته دارد و همه اقرار دارند که ایشان از بزرگان علمای امامیه بودند.

وی گفت: علمای عامه نیز از این شخصیت تجلیل فراوان کرده‌اند و میر سید شریف از شاگردان این بزرگوار بوده است.

حجت‌الاسلام محمودی از مسئولان و متولیان فرهنگی شهرستان خواست با برپایی بزرگداشت‌ها برای این شخصیت برجسته ورامینی و معرفی بیش از پیش ایشان و دیگر بزرگان ورامینی در جهت اعتلای نام این خطه پر قدمت و با فرهنگ گامی بردارند تا قلم به دستان و جرائدی که قصد مخدوش کردن فرهنگ و نام مردم دینی و انقلابی ورامین هستند مبارزه کرده و سابقه درخشان این دیار را پاس دارنداخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , امام جمعه ورامین   , محمودی  


برگزاری نمایشگاه هفته ناجا برای ارائه دستاوردهای معاونتها و پلیسهای تخصصی

وی بخش اول برنامه ها و محورهای اجرایی هفته ناجا فرماندهی انتظامی ویژق شرق استان تهران را برگزاری نمایشگاه هفته ناجا که معاونتها و پلیسهای تخصصی دستاوردهای خود را به نمایش می گذارند، عنوان کرد و در تشریح اهم برنامه ها در نمایشگاه و حاشیه نمایشگاه افزود: افتتاح مراسم با حضور کلیه مسئولان و ادارات و نماینده ولی فقیه برگزار خواهد شد، رئیس پلیس راهور استان ضمن ارائه عملکرد نسبت به گواهی صدور عدم خلافی به صورت رایگان و نیز تخفیف جرائم با حضور شورای حل اختلاف اقدام می کند.

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران گفت: در این هفته، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ضمن ارائه عملکرد در زمینه های تخصصی نسبت به صدور گذرنامه ظرف مدت 48 ساعت اقدام کرده و معاونت وظیفه عمومی خدمات مربوط به خدمت سربازی را ارائه می کند.

وی اضافه کرد: گزینش و استخدام نیروی انتظامی نسبت به تشکیل پرونده برای افرادی که متقاضی استخدام در نیروی انتظامی هستند، اقدام کرده و تیراندازی با سیمیلاتور توسط معاونت آموزش انجام می گیرد.

برنامه نهادهای برون سازمانی در نمایشگاه نیروی انتظامی

سرهنگ فتحی در تشریح بخش دوم برنامه های هفته نیروی انتظامی در شرق استان تهران اظهار داشت:نهادهای برون سازمانی از قبیل بهزیستی، اتوبوسرانی، سمن ها، اورژانس، مهدکودکها، کمپها، مشاوران خانواده، هلال احمر و خبرنگاران مشارکت داشته و در نمایشگاه نیروی انتظامی حضور دارند.

وی مشاوره خانوادگی توسط مشاوران فرماندهی انتظامی ویژه شرق تهران؛ ویزیت رایگان توسط بهداری فرماندهی انتظامی ویژه شرق تهران، مسابقه نقاشی ویژه کودکان و نوجوانان؛ مسابقه عکاسی با موضوع احساس امنیت و استقرار پلیس 197 و پاسخگویی مسئولان در خصوص مشکلات مردم را از برنامه های این بخش عنوان کرد.

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران افزود: همایش تجلیل از نمونه های ترافیکی؛ همایش فرهنگ یاران پلیس؛ همایش پلیس، اصناف، امنیت؛ همایش چگونگی مبارزه با مواد مخدر و همایش احساس امنیت قضایی و انتظامی از جمله برنامه های دیگر بخش دوم است.

برنامه هایی که در خارج از نمایشگاه نیروی انتظامی اجرا می شود

وی در خصوص برنامه هایی که در خارج از نمایشگاه به مرحله اجرا گذارده می شود، گفت: اجرای مانور اقتدار و به نمایش گذاردن قدرت پلیس در روز هشتم مهرماه؛ دیدار با خانواده معظم شهدا؛ حضور رؤسای کلانتریها در مساجد، مدارس، محلات و ارائه آموزشهای همگانی، آتش بازی و نورافشانی در میدان امام حسین(ع) ورامین بعد از نماز مغرب و عشاء در روز هشتم مهرماه از جمله این برنامه هاست.

سرهنگ فتحی ادامه داد: زنگ انضباط اجتماعی با حضور مسئولان در مدرسه فضیلت شاهد، بازدید دانش آموزان از مراکز انتظامی 110 و 197؛ مسابقه دو 110، استقرار همیاران پلیس در میادین؛ عیادت از جانبازان و بیماران، جلسه انس با قرآن و نشست امنیت اجتماعی زنان از دیگر برنامه های بخش دوم این هفته است.

وی گفت: اهدای خون توسط کارکنان نیروی انتظامی، روز موتورسواران قانون مدار، برگزاری مراسم زیارت عاشورا، غبارروبی مزار شهدا، مراسم روز رانندگی بدون تصادف، نشست مشترک نسوان ناجا با کمیسیون بانوان فرمانداری؛ دیدار با زندانیان ندامتگان خورین؛ اجرای مسابقات دانستنی های انتظامی؛ اجرای مانور یگان امداد و اجرای راهپیمایی خانوادگی نیز از جمله ویژه برنامه های هفته نیروی انتظامی در شرق استان تهران است.

اسامی روزهای هفته نیروی انتظامی

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران عناوین روزهای هفته نیروی انتظامی امسال را که با شعار کلی "سرمایه اجتماعی، اساس اقتدار ما" نامگذاری شده، چنین اعلام کرد:روز اول، شنبه هشتم مهرماه 91 روز "پلیس، قانون، اقتدار و انضباط" و روز دوم، یکشنبه نهم مهرماه 91 روز "پلیس، اعتماد عمومی و مشارکت اجتماعی" نامگذاری شده اند.

وی ادامه داد: روز سوم، دوشنبه دهم مهرماه 91 روز "پلیس، دانش و فناوری" و روز چهارم، سه شنبه یازدهم مهرماه 91 روز "پلیس، کارآمدی و پاسخگویی" هستند.

سرهنگ فتحی اظهار داشت: روز پنجم که چهارشنبه دوازدهم مهرماه 91 است، روز "پلیس، رسانه و پیشگیری اجتماعی"، روز ششم، پنجشنبه سیزدهم مهرماه 91 روز "پلیس، ولایتمداری و فداکاری" و روز هفتم، جمعه چهاردهم مهرماه 91 روز "پلیس، جامعه و پاسداری از ارزشها" نامگذاری شده اند.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , فرماندهی انتظامی شرق استان تهران  


امام جمعه ورامین با اشاره به اهمیت حضور فعالتر نیروی انتظامی در بحث امر به معروف و نهی از منکر خواستار حمایت قاطع این نیرو از تذکر دهندگان لسانی شدند.

 

به گزارش اخبارشهرستان ورامین حضرت آیت ا… سید مرتضی محمودی گلپایگانی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین در خطبه های نماز جمعه این شهر پس از دعوت خود و نمازگزاران جمعه به رعایت تقوای الهی و تبریک میلاد با سعادت امام رضا(ع) به بررسی آیات قرآن پرداخته و افزودند:دشمنان تنوانستند در قرآن تحریف کنند،نتوانستند حتی یک حرف به این حجت الهی کم و یا اضافه نمایند و همه مسلمانان در عدم تحریف قرآن اتفاق نظر دارند و اگر هم اختلافی است در معانی و برداشتهای مختلف از قرآن است.

ایشان ادامه دادند:بخش اعظمی از آیات قرآن به تشریح عالم آخرت که از زمان مرگ شروع می شود پرداخته است،مردم از زمان مردن تا روز حشر در عالم برزخ هستند،که یک قسم از آیات در مورد موت و حالات آن است و یک قسم دیگر از آیات در مورد عالم قیامت و روز حشر می باشد،در این آیات بسیار تامل کنید،اینها بسیار مهم هستند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین دلیل اهمیت بیش از تصور این آیات را اینگونه تشریح نمودند:آخرت و چگونگی اوضاع انسان در آن بسیار اهمیت دارد،اصل مطلب مهم است،سعادت و شقاوت اساسی انسان به زندگی اخروی بستگی دارد،دنیا دار بقا نیست و تنها مسیر رسیدن به حیات جاودانه اخروی است،اگر بشر این را بداند گناه نمی کند،دروغ نمی گوید،مرتکب بی عفتی و جنایت و قتل نفس نمی گردد،اصل اعتقاد به این مسایل و اعتقاد به حضور در محضر باریتعالی است.

ایشان سپس با اشاره به هفته نیروی انتظامی اظهار داشتند:نیروی انتظامی حق بزرگی بر گردن ما دارد،تامین بخش اعظمی از امنیت جامعه مرهون تلاش های این عزیزان زحمتکش است.

امام جمعه ورامین در ادامه یکی از مطالبات جدی مردم از نیروی انتظامی را ورود جدی به عرصه امر به معروف و نهی از منکر دانسته و تاکید نمودند:امر به معروف و نهی از منکر و تامین امنیت اخلاقی جامعه جروی از وظایف نیروی انتظامی است که انتظار می رود در این زمینه جدی تر عمل نمایند.

ایشان سپس به اجرای طرح تذکر لسانی همگانی از اول ماه مبارک رمضان در شهرستان اشاره نموده و افزودند:برای اجرای این طرح گروه های مختلفی از مردم تشکیل شده که به طور داوطلبانه در مورد برخی بد اخلاقی های اجتماعی تذکر می دهند،به این گروه ها سفارش شده است که با زبان لین به مردم تذکر دهند و اگر هم کسی پرخاش نمود نایستند و رد شوند.

رییس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ورامین تصریح نمودند:تا به حال هم درگیری و نزاعی صورت نگرفته است که از نیروی انتظامی انتظار می رود از این تذکر دهندگان حمایت قاطع نماید،بدانید این امر حتی اگر یک درصد موفق باشد کفایت می کند.

ایشان افزودند:فطرت انسان پاک و خداجو است،اگر به یک فردی که مغفول واقع شده تذکر داده شود،توجه داده شود قطعا موثر است،اگر دیدید لجاجت می ورزند آنگاه نیاز به حمایت نیروی انتظامی وجود دارد،متن صریح قرآن است که “فذکر” پس باید تذکر داد،در هر سن و سال،چه جوان چه میانسال،در هر کسوت و کار که باشید در این امر وارد شوید که اگر کوتاهی کنید باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشید.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , امام جمعه ورامین   , محمودی  


اسامی بازیکنان و کادر فنی تیم والیبال متین ورامین

۱- محسن عندلیب، تاریخ تولد ۲۶/۰۳/۱۳۶۲، محل تولد: اصفهان(عضو تیم ملی جمهوری اسلامی ایران)

۲- میکائیل تاجر، تاریخ تولد۰۷/۰۲/۱۳۶۳، محل تولد: گنبد(عضو تیم ملی جمهوری اسلامی ایران)

۳- امیر علی محمدفتحعلی، تاریخ تولد۲۶/۰۷/۱۳۷۲، محل تولد: شهرری(عضو تیم ملی نوجوانان و جوانان ایران)

۴- قاسم کارخانه، تاریخ تولد ۳۱/۰۵/۱۳۷۳، محل تولد: ورامین(عضو تیم ملی نوجوانان و جوانان ایران)

۵- شاهین مفیدی، تاریخ تولد ۱۹/۰۱/۱۳۶۵، محل تولد: تهران(بازیکن سابق پرسپولیس تهران)

۶- عارف باقرزاده، تاریخ تولد ۰۲/۰۲/۱۳۶۵، محل تولد: رامسر(عضو تیم ملی دانشجویان و مقام قهرمانی دانشجویان جهان)

۷- مصطفی شریفات، تاریخ تولد ۲۵/۰۲/۱۳۵۳، محل تولد: اهواز(بازیکن سابق پرسپولیس تهران)

۸- ابراهیم یولمه، تاریخ تولد ۱۵/۰۳/۱۳۵۳، محل تولد: آق قلا(بازیکن سابق سایپا و کاله آمل)

۹- مجتبی میرزاجانپور، تاریخ تولد ۱۵/۰۷/۱۳۷۰، محل تولد: بابل(عضو سابق تیم ملی جوانان ایران و بازیکن سابق پیکان)

۱۰- فرهاد نظری افشار، تاریخ تولد ۰۱/۰۳/۱۳۶۳، محل تولد: تهران(عضو تیم ملی جمهوری اسلامی ایران)

۱۱- علی اصغر رزم فر، تاریخ تولد ۲۷/۱۲/۱۳۶۹، محل تولد: ورامین

۱۲- علی حسین، تاریخ تولد ۰۸/۰۲/۱۳۶۱، محل تولد: تهران(لیبروی تیم ملی جمهوری اسلامی ایران)

۱۳- فرهاد سال افزون، تاریخ تولد ۱۵/۰۹/۱۳۷۱، محل تولد: کرمانشاه(عضو تیم ملی جمهوری اسلامی ایران)

۱۴- محمد میرزایی(عضو تیم ملی جوانان ایران) ۱۵- غلام حقی پور ۱۶-  جردی گنز باربارا(اسپانیایی) ۱۷- نیکولای یانچف نیکولوف(بلغار).اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , ت  


به گزارش اخبارشهرستان ورامین به‌نقل از روابط عمومی فرماندهی انتظامی شرق تهران، رئیس پلیس آگاهی ویژه شرق تهران، رئیس پلیس آگاهی ویژه شرق تهران در بیان جزئیات این خبر گفت: به دنبال دستگیری یکی از سارقان حرفه‌ای در شهرستان ورامین و اعتراف وی به چند فقره سرقت منزل طی بررسی‌های انجام شده و تطبیق چهره متهم با تصاویر فرضی سارق زورگیر مسافرکش نما، رسیدگی به این پرونده وارد مرحله جدیدی از تحقیقات شد.

سرهنگ کمانکش افزود: با حضور تعدادی از مالباختگان در پلیس آگاهی متهم مورد شناسایی قرار گرفت و درادامه بازجویی‌های فنی ماموران لب به اعتراف گشود و راز زورگیری‌های متعدد در سطح منطقه جنوب شرق تهران با هم‌دستی افرادی به نام‌های «بهر علی و عباس - ع» را فاش کرد.

وی با اشاره به کشف 15 فقره زورگیری در محدوده ورامین، پیشوا، پاکدشت، خاتون آباد و شهرری در بیان شیوه زورگیری سارقان بیان داشت: متهمان با استفاده از خودروهای مختلف تحت عنوان مسافرکش در یک فرصت مناسب و تهدید به وسیله سلاح سرد اقدام به سرقت اموال مسافران کرده و سپس آنها را در خارج از شهر در محلی متروکه پیاده می‌کردند.

رئیس پلیس آگاهی ویژه شرق تهران ادامه داد: با توجه به اعترافات متهم و گستردگی محل ارتکاب جرم از سوی نامبردگان، طی استعلام و جمع‌آوری اطلاعات مشخص شد یکی از هم‌دستان متهم چند روز قبل از دستگیری وی طی درگیری با ماموران استان البرز به ضرب گلوله کشته شده است.

کمانکش با اشاره به انتشار تصویر بدون پوشش متهم برابر دستور مراجع قضایی خاطر نشان کرد: به دلیل اهمیت موضوع و گستردگی حوزه فعالیت این باند در شهرهای اطراف تهران بزرگ، از سایر مالباختگان که توسط این باند مورد زورگیری واقع شده‌اند در خواست می‌شود جهت شناسایی و ارائه شکایت به پلیس آگاهی ویژه شرق تهران واقع در ورامین – نرسیده به پل دانش سرا روبروی کارخانه قند مراجعه کنند.

گفتنی است، پرونده جهت پیگیری بیشتر تحویل مقامات قضائی شده است.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , فرماندهی انتظامی شرق استان تهران  


چندی است اوضاع ترافیکی شهر ورامین تغییر کرده است وخیابان های محدود وکوچک ورامین جوابگوی انبوه اتومبیل های تولید شده توسط شرکت های خودرو سازی نیست.  بازگشایی مدارس ودانشگاهها وضعیت را وخیم تر نموده است وما شاهد تلاش برای بهبود این امر نیستیم.

برخی خیابان های ورامین بیش از 5 دهه قدمت دارند ودرطی این پنجاه سال ،فکری برای گسترش خیابان ها نشده است.نبود چراغ های قرمز برای نظم دادن به عبور ومرور اتومبیل ها،تغییر مداوم موانع راهنمایی ورانندگی،عدم وجود فرهنگ رانندگی دربین برخی رانندگان وکمبود علائم راهنمایی ورانندگی، عدم داشتن پارکینگ توسط برخی تاکسی های تلفنی وتالارهای پذیرایی ٬وجود ایستگاههای اتوبوس وتاکسی دربرخی ازخیابان های کم عرض ورامین،وجود مدارس غیرانتفاعی درکوچه های تنگ که درزمان تعطیلی مدارس براثرتجمع سرویس مدارس باعث بسته شدن برخی خیابان ها وکوچه ها میشود،مشکلات ورامین را دوچندان کرده است.

خبرنگاراجتماعی ما به سطح شهر رفت ونظر مردم را درباره وضعیت ترافیکی شهرجویا شد.اکثرقریب به اتفاق عزیزانی که حاضر به گفتگو با ما شدند ازوضعیت موجود ابراز نگرانی نمودند وخواستار توجه مسئولین به این امر مهم وحیاتی که بهداشت روانی مردم را تحت الشعاع قرار داده است شدند.با استقرار فرماندهی ویژه شرق استان تهران ،نیرورهای زحمت کش راهنمایی ورانندگی درسطح شهر افزایش یافت واین دربهبود نظم ترافیکی تاحدودی موثربود اما آنچه که دلخواه شهروندان عزیز ورامینی است هنوز محقق نشده است.

لازم است مسئولین راهنمایی ورانندگی،شهرداری وفرمانداری ومدیران ذیربط جلسه ای را ترتیب داده واین مشکل که حل شدنی است رامرتفع وباری ازمشکلات مردم زحمتکش این منطقه بردارند.  اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , شهرداری ورامین   , فرماندهی انتظامی شرق استان تهران  


معاون امور عمرانی استاندار تهران از امضای تفاهم نامه واگذاری۷۰ هکتار زمین برای صدا و سیمای شهرستانهای استان تهران در جنوب شهرستان ورامین خبر داد.

محمدرضا محمودی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با توجه به اینکه شبکه پنج سیما(شبکه تهران) به خاطر حجم زیاد کارهایی که در استان تهران با ۱۲٫۵ میلیون نفر جمعیت انجام می شود و استان البرز هم به آن پیوسته و همچنین شهر تهران که ۸٫۵ میلیون نفر جمعیت در خود جای داده، بارها تقاضا شد که یک شبکه استانی مستقل برای شهرهای دیگر استان تشکیل شود.

وی تأکید کرد: این تقاضاها به این دلیل بود که حدود چهار و نیم میلیون نفر جمعیت در شهرستانهای استان به غیر از شهر تهران ساکن هستند و اقدامات، فعالیتها و کارهایی که برای مردم انجام می شود کمتر به نظر مردم می آید و اطلاع رسانی نیز به مردم کمتر می شود؛ از طرفی مشکلات مردم نیز کمتر انعکاس داده می شود.

معاون امور عمرانی استاندار تهران ادامه داد: تشکیل شبکه استانی برای شهرستانهای تهران و استقلال از شبکه پنج فعلی، مدتهاست که پیگیری می شود چراکه چهار و نیم میلیون نفر جمعیت شهرستانهای استان تهران، جمعیتی مشابه استان اصفهان است و به همین دلیل، نیازی ضروری محسوب می شود.

وی بیان داشت: استان سمنان که یک شبکه استانی دارد، حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد یا ایلام حدود ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد ولی شبکه استانی دارد ولی چهار و نیم میلیون نفر جمعیت شهرستانهای استان تهران، در سایه شهر تهران است و امکانات توسعه ای و پخش فعالیت هایشان در تهران را ندارند.

زمین برای آنتن دهی در کل استان تهران تأمین شد

وی تصریح کرد: صدا و سیما از استانداری تهران برای تأمین خواسته مردم و مسئولان در این خصوص، خواستار معرفی زمین مطلوب شد که زمینی در دشت جنوب شهرستان ورامین برای استقرار امکانات مخابراتی، امکانات آنتن و امکانات ماهواره ای آن توسط صدا و سیما تأمین می شود، به آنها پیشنهاد شد.

محمودی افزود: دوشنبه هفته گذشته تفاهم نامه ای توسط مسئولان شهرستان ورامین امضا شده و حدود ۷۰ هکتار زمین در جنوب ورامین که آنتن دهی زیادی برای کل استان تهران دارد، تأمین شد و طبق این تفاهم نامه، بقیه امکانات توسط صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران آورده می شود.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


عضو شورای شهر قرچک در مورد ساخت بیمارستان خصوصی حیان گفت:زمین بیمارستان حیان به مردم و شهرداری بازگردد.

 

به گزارش اخبارشهرستان ورامین عضو شورای شهر قرچک در مورد ساخت بیمارستان خصوصی حیان گفت: زمین این بیمارستان چند سال قبل به بخش خصوصی به عنوان سهم آورده شهرداری واگذار شد تا بیمارستانی تخصصی در زمینی به وسعت ۲۰ هزارمتر مربع و قیمتی میلیاردی در بهترین جای شهر توسط بخش خصوصی ساخته شود.

قاسم باهو اظهار داشت: اما بنده از همان ابتدا مخالف واگذاری زمین به شخص متقاضی بودم زیرا وی توان مالی لازم جهت ساخت بیمارستان را نداشت و شورای شهر بدون بررسی سوابق فرد متقاضی و با عجله با طرح وی موافقت کرد.

وی خاطرنشان کرد: حتی اگر این بیمارستان ساخته می شد چون خصوصی بود و مردم قرچک اکثرا از قشر کارگر هستند نمی‌توانستند از امکانات آن استفاده کنند و امروز هم با گذشت چند سال زمین تنها گود برداری شده و عملیات ساخت شروع نشده است این زمین باید تعیین تکلیف شود و به شهرداری و مردم بازگردد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


با حضور معاونین،مدیران و کارشناسان شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران سیمنار آموزشی یک روزه تحت عنوان امنیت در فضای مجازی برگزار گردید.

به گزارش اخبارشهرستان ورامین معاون برنامه ریزی و منابع انسانی این شرکت گفت:با عنایت به این که در جوامع و تکنولوژی پیشرفته امروزی فضای مجازی و رایانه ای از حساسیت و کاربرد بسیاری برخوردار می باشد و همچنین پیدایش خدمات الکترونیکی،به موزات مزایایشان خطراتی را نیز به دنبال داشته اند که مهمترین آنها تهدیدات امنیتی بر علیه اطلاعات کاربران رایانه ای است در همین راستا شرکت آبفای جنوب شرقی اقدام به برگزاری سیمنار آموزشی امنیت در فضای مجازی نموده است.

مرتضی فخاری درادامه توضیح داد: در این سمینار آموزشی که با حضور استاد برجسته و بنام در زمینه فناوری اطلاعات سیدپاشاناصرآبادی برگزارشده سعی شده است دانش و شیوه های مقابله با آسیب های رایانه ای و خطرات ناشی از تهدیدات سایبری به کارکنان آموزش داده شود.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , ابفاجنوبشرقی تهران  


مدیر دفتر روابط عمومی آبفای جنوب شرقی گفت: پس از پیگیری های مجدانه از سوی گروه مروجین این دفتر  در جهت اضافه کردن کتاب 40 روش صرفه جویی به زبان انگلیسی به کتب آموزشی 7 آموزشگاه شهرهای تحت پوشش و همچنین با اتمام مرحله نخست تدریس این کتاب ،مسابقه ای شفاهی با مضامین کتاب مزبور در بین دانش آموختگان برگزارگردید.

سعید محمدیان در ادامه توضیح داد:روابط عمومی این شرکت در ادامه ی روند تدریس کتاب 40 روش صرفه جویی به زبان انگلیسی در آموزشگاهها ی زبان، با حضور در بین زبان آموزان و با کمک اساتیدشان اقدام به طرح سوالاتی در رابطه با راههای صرفه جویی در آب کرده و زبان آموزان مطالب این کتاب را به زبان انگلیسی آموزش دیدند.

وی خاطرنشان کرد:با توجه به آنکه مسابقه به صورت پرسش و پاسخ  برگزار شد ،زبان آموزان شور و هیجان زیادی برای شرکت در بحث ها و ارائه راهکارهای جدیدتر برای کسب مقام برتر داشتند.

محمدیان در پایان افزود:پس از برگزاری  این آزمون، به افراد برتر هدایایی از طرف شرکت اهدا شد و با هماهنگی های بعمل آمده کتاب 40 روش صرفه جویی به زبان انگلیسی تابستان هر سال در 7 آموزشگاه زبان شهرهای تحت پوشش تدریس می شود.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , ابفاجنوبشرقی تهران  


برای اولین بار کارگاه آموزشی روانشناسی با موضوع هوش هیجانی صبح روز سه شنبه چهارم مهرماه سال جاری در شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران برگزارگردید.

معاون برنامه ریزی و منابع انسانی این شرکت در خصوص هدف از برپایی این کارگاه گفت: به منظور پرورش مدیران و کارشناسان حرفه ای و با عنایت به این که هوش هیجانی به دلیل کاربردهایی که دارد،جایگاه بسیار مهمی در ارتقاءبهره وری و افزایش آگاهی نیروی انسانی خصوصاً مدیران دارد به همین جهت شرکت آبفای جنوب شرقی اقدام به برگزاری این  کارگاه آموزشی نموده است.

مرتضی فخاری در ادامه افزود:در این کارگاه که با حضور پروفسور فرازمند به عنوان مدرس، برگزارشد پیرامون شناخت و کنترل هوش هیجانی و موانع موجود در ایجاد آن در محیط کار مباحثی مطرح شد.

وی اظهار داشت: کارگاه آموزشی هوش هیجانی به مدت چهار ساعت با حضور مدیران و کارشناسان شرکت آبفای جنوب شرقی در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات شهرستان ورامین برگزار گردید.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , ابفاجنوبشرقی تهران  


به گزارش اخبارشهرستان ورامین ، در راستای رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌های کشور عصر دیروز از ساعت ۱۵:۳۰ دو تیم پرسپولیس ۱۵ خرداد ورامین و استقلال ساری در ورزشگاه تختی ورامین به مصاف هم رفتند .

استقلالی ها در همان ۲۰ دقیقه ابتدای بازی دو بار دروازه خود را باز شده دیدند. تیم پرسپولیس ۱۵ خرداد ورامین در دقیقه ۱۱ بازی توانست با شوت سنگین حسین قاسمی که  کنج دروازه استقلال ساری را نشانه گرفته بود به اولین گل خود دست یابد. در دقیقه ۱۸ این دیدار نیز اصغر کرمی طی یک ضربه دروازه ساروی ها را باز کرد .

در دقیقه ۸۰ این دیدار خطای مدافع پرسپولیس در محوطه جریمه یک پنالتی برای آبی ها به ارمغان آورد ولی شایان وفادار با از دست این پنالتی فرصت را از دست داد. یک دقیقه بعد این بازیکنان ورامینی بودند که با یک ضد حمله توانستند سومین گل خود را به ثمر برسانند تا تیم پرسپولیس ۱۵ خرداد ورامین دومین دیدار خود در لیگ دسته دوم فوتبال کشور را با پیروزی پست سر بگذارد.

مسابقه قبلی پرسپولیس ۱۵ خرداد ورامین با پرسپولیس گناوه با نتیجه سه بر صفر به سود حریف گناوه‌ای پایان یافت.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , پرسپولیس 15خرداد  
اخبارشهرستان ورامین: بخشداری مرکزی ورامین در  پانزدهمین جشنواره شهید رجایی به عنوان بخشداری نمونه استان معرفی شد.

در پانزدهمین جشنواره شهید رجایی بخشداری مرکزی ورامین به عنوان بخشداری نمونه استان معرفی و موفق به اخذ تندیس از استاندار تهران گردید.

در این تندیس که به سید رضا طباطبایی بخشدار مرکزی ورامین اهدا شد آمده است:به پاس مساعی و تلاش ارزشمند مدیران و کارکنان محترم آن مجموعه در جهت رشد و بالندگی و ارتقاء عملکرد سازمانی در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی مفتخر به کسب عنوان بخشداری نمونه می گردید.

این تندیس که به امضا مرتضی تمدن استاندار تهران رسیده است می افزاید: امید است با توکل به خداوند متعال شاهد موفقیت روز افزون و تلاش مضاعف آن بخشداری در ارائه خدمات مطلوب و تحقق آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی باشید.

گفتنی است حجم بالای اقدامات عمرانی و فرهنگی بخشداری مرکزی ورامین بر کسی پوشیده نیست به طوریکه راه اندازی شورای فرهنگی روستاها از ابداعات این بخشداری بوده است.

بدین وسیله کسب این افتخار که موجب سربلندی شهر شهیدان ۱۵ خرداد می باشد را به سید رضا طباطبایی بخشدار مرکزی ورامین و  کارکنان محترم بخشداری محترم مرکزی ورامین تبریک عرض نموده و آرزوی توفیق روز افزون این مجموعه را دارد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , فرمانداری ورامین  


به شهر شهیدان 15 خرداد تمامی ندارد.پس ازآنکه دراغلب سریال ها وفیلم های ساخته شده در رسانه ملی خلافکاران ،قاچاقچیان وآدم های لا ابالی از شهر ورامین به عنوان مقصد سفرخودیاد می کنند،روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد که گویی از حضور مردم ورامین در صحنه های مختلف دفاع از ارزشهای اسلام وانقلاب وحضور شجاعانه در محکومیت فتنه 88 درتهران ناراحت است،درشماره3583مورخ 3مهرماه91 درصفحه 13 ،درمطلبی به نقل از خبرآنلاین باعنوان روایتی تکان دهنده از زندگی یکی ازجانبازان اعصاب وروان،ورامین راته دنیا معرفی میکند ومردم آن را کسانی می پندارد که خلافکاران مولوی وناصرخسرو بایستی درمقابلشان لنگ بیاندازند ودرس پس دهند.به گفته این روزنامه که درجریان فتنه 88 مواضع مشخص وقابل تاملی ازخودنشان داد،زنان درورامین بدلیل حضور افرادی با شلوارکردی که در زیر آن قمه ،چاقو مخفی شده است ،امنیت ندارند.خواندن این جملات هر ورامینی را ناراحت ونگران مینماید.درپی این گزارش چند نکته مهم به چشم می خورد:

اولا چرا باید یک جانباز که هستی خود را برای دفاع از کیان ایران فداکرده است باچنین مشکلاتی دست وپنجه نرم کند تا این مطلب سوژه برخی رسانه های مغرض برای ضربه زدن به شهر شهیدان 15 خردادشود.

ثانیا،ورامین مردمی انقلابی ،مومن وبصیر دارد که مقام معطم رهبری درجریان سفر به ورامین درخرداد   1382ازمردم این دیار به خاطر بصیرتشان تقدیرنمود.حال چرا با  عده معدودی که با اعمال نابهنجارآرامش شهر را بهم می ریزند برخورد قاطع نمیشود تااین عدم برخورد باعث شود مردم ورامین فدای عده قلیلی انسان خلافکار٬ آن هم اکثرا غیر بومی شوند.

ثالثا،چرا مسئولان ارشد شهرستان درباره این مسایل مهم سکوت اختیار میکنند.اگر روزی که رسانه ملی باب این مسایل راباز کرد مسئولان شهرستان ،موضع شفاف و روشنی می گرفتند، حال شاهد چنین هتاکی بی سابقه ای نسبت به مردم این دیار نبودیم.

بازهم یاد آور می شویم که رسانه ای همچون روزنامه آفتاب یزد ،بدلیل حضور مردم غیرتمند ورامین در دفاع از مرجعیت و ولایت در برهه های مختلف ازمردم این منطقه کینه به دل دارد وسعی دارد با این توصیفات چهره مردم ورامین را نزد افکار عمومی مخدوش نمایند.پس لازم است نماینده محترم مجلس با تذکر جدی به وزیر ارشاد جلوی هتاکی هایی از این دست را بگیرند وفرماندارمحترم نیز ازپتانسیل موجود جهت برخورد با چنین رسانه هایی استفاده نماید. از رسانه های شهرستان نیز انتظار می رود با پرداختن به ظرفیت های مثبت وبالقوه ورامین از چهره انقلابی وارزشی آن منطقه پاسداری کند.درغیر اینصورت باید بازهم شاهد تخریب چهره شهرمان باشیم.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


سرویس سیاسی اسوه نیوز: یکی از سایتهای منتسب به نماینده ورامین که مواضع قابل تاملی را دارد٬ سایت یکی از ائمه جمعه منطقه را لینک کرده وخبرهای ایشان را پوشش می دهد.با توجه به اینکه درسطح شهرستان ورامین 4 امام جمعه٬ اقامه نمازجمعه داشته و هرکدام نیز سایتهای فعالی دارند٬لینک کردن یک سایت بسیارسوال برانگیز است. گویا نماینده محترم فقط نماینده آن منطقه است!!!

آقای نماینده دربرخی اظهارات خود گفته اند که امام جمعه هر منطقه نورآن منطقه محسوب می شود٬ اگرچه برخوردهای برخی اطرافیان وسایتهای منتسب به ایشان دررابطه با انتصابات قرچک غیر از این را اثبات کرد٬ حال این سوال مطرح است که آیا اینگونه برخورد با نهادنمازجمعه حاکی از وجود دستهای پیدا وپنهان جهت ایجاد اختلاف است؟ آیا هوشیاری نهادنمازجمعه در برخورد با این افرادو سایتها ضروری نمی باشد؟ معمولا این افراد هیچگاه دلسوز نمازجمعه نبوده ودنبال منفعت طلبی خود در برخی از انتخابات ها می باشند. سانسور کردن خبرهای منتسب به ائمه جمعه سایر مناطق شهرستان واتخاذ این روش جای تامل دارد. بدیهی است که مخاطبان این سایتها با هوشیاری وبیداری اینگونه مسائل را درک می نمایند و   می دانند که اینگونه رفتارها ناشی از چه مسائلی می باشد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , نقوی   , نماینده مجلس ورامین  


تلفن که زنگ می خورد، حاج خانم نراقی است. خوش خبر نیست. می گوید سقف خانه حسین آقا ریخته است.و من درجا خشکم می زند.
حسین آقای نعمتی در " بنیاد شهید و امور ایثارگران" تنها یک شماره است. او سال هاست که با یک شماره چندرقمی تعریف می شود. شماره ای که نه خانه و ماشینی برایش داشته و نه حتا حقوقی که با آن گذران زندگی کند. زندگی او، لیلاخانم و رضا و محمد با پول یارانه می گذرد. و وقتی همین پول جزئی دیر و زود می شود ، امان همیشگی شان بیشتر می برد.

حسین نعمتی با زن و بچه هایش جایی در خیابان کارخانه قند ورامین زندگی میکنند.  لیلا و بچه ها هزار بار بیشتر مردهایی با شلوار کردی دیده اند، که زیر پیژامه هایشان و به قد پاهای بلندشان چاقو و قمه و تفنگ دارند. لیلا می ترسد. بیشتر برای رضای 17 ساله تا محمد 11 ساله . اما لیلا ناچار است برای یک لقمه نان در خانه های همین مردم کار کند. او صبح تا شب را جان می کند برای 10 تا 15 تومانی که کف دستش می گذارند. می گوید تهران بیشتر می دهند. ولی دور است. نمی شود بچه ها و حسین را تنها بگذارم و بروم.

همه این سختی ها به خاطر حسین آقاست. همه آنها تا رسیدن دستشان به دهانشان فقط 5درصد فاصله دارند . و حالا پس از گذشت این همه سال از جنگ می شود به ارزش درصدها پی برد!

برای حسین آقا کسی کارت دعوت نفرستاده بود. او داوطلب بود. هنوز هم با این اوضاع احوال نزاری که دارد ، پشیمان نیست و با گریه می گوید اگر خدای ناکرده اتفاقی بیفتد، بازهم خواهد رفت .

حسین آقا قانون جنگ را نمی دانسته. نمی دانسته وقتی که شیمیایی شده، وقتی که از شدت موج انفجار پرت شده، وقتی در 10 تا بیمارستان صحرایی و پشت جبهه و چه و چه بستری شده، باید مدرک جمع می کرده. باید یقه پرستار و بیمارستان را می گرفته که برای بستری بودنش رسید بدهند تا او درصد جمع کند؛ تا حالا که در 45 سالگی یک پیرمرد درست و حسابی شده با پول یارانه زندگی نکند.

قانون جنگ به هر رزمنده ای شش ماه تا دوسال وقت می دهد که ضایعه اش را اعلام کند. و در جنگ هزار تا بیشتر حسین آقا داشته ایم که دربند این حرف ها و جمع کردن سند و مدرک نبوده اند. سرشان را نجیبانه پایین انداخته و برگشته اند. چون هدفشان چیز دیگری بوده.

موج گرفتگی چیز ساده ای به نظر می رسیده. طرف راست راست راه می رفته و ظاهرش سالم بوده. اما حالا در پس این سال هاست که رزمنده موج گرفته، تعریف تکان دهنده دیگری پیدا کرده. جانباز اعصاب و روان. جانباز اعصاب و روان یعنی خود بدبختی. ته درد. دربه دری از این بیمارستان به آن بیمارستان. مشت مشت قرص خوردن و از خود بی خود شدن های زود به زود.

جانباز اعصاب و روان یعنی 30 سال زندگی در میدان جنگ. یعنی زندگی در میان انبوهی از جسدهای بی دست و سر. یعنی محاصره بودن، یعنی ذره ذره مردن. یعنی زندگی در ته ورامین، در خانه ای که امروز و فرداست که باید خالی اش کنی. در خانه ا ی که به دیوارهایش که دست می زنی، دستت فرو می رود ، از بس نم تمام خانه را گرفته.

جانباز اعصاب و روان یعنی زندگی در خانه ای که دیوارهایش با کاغذ کادو پوشانده شده. یعنی یخچالی که آنقدر خالی مانده که بیشتر یک کمد است تا یخچال . یعنی حسرت یک کیلو میوه. یک قابلمه زرشک پلو با مرغ. یک دست لباس درست و حسابی داشتن. یعنی اینکه سقف آشپزخانه ات هم بریزد و خوشبختی ات کامل بشود.

همه اینها به خاطر همان 5 درصد است. اگر حسین آقای نعمتی بهتر می جنگیده و حداقل 20 – 30 درصد بیشتر جانباز می شده، این اندازه خودش و دیگران را به زحمت نمی انداخته!!!

حسین آقا با تلخی گریه می کند. گریه او از شرمندگی همیشگی اش است. از این همه دردی که به خانواده اش نثار کرده. از این همه بی پولی. از این اندازه فقر. از...

حسین آقا روزی هزار بار آرزوی مرگ می کند. مرگ برای او عین خوشبختی است. او می داند طبق قانون بلافاصله پس از مرگ، 15 درصد جانبازی اش، تبدیل به 30 درصد می شود و آن وقت خوشبختی برای خانواده اش آغاز می شود. حداقلش آن است که ماه به ماه یک حقوق 300 – 400 تومانی دست لیلا و بچه ها را می گیرد. دیگر لیلا مجبور نمی شود برای چندرغاز در خانه های مردم چرخ بخورد و شیشه و زمین پاک کند. شاید حتا معجزه ای بشود و لیلا بتواند برای خانه فرش هم بخرد. یک فرش نو. قشنگ، با زمینه لاکی. نه مثل فرشی که احمد آقا میوه فروش محل به آنها داده. یک فرش کهنه که بچه اش روی آن جوهر آبی رنگ ریخته و پاک فرش را از بین برده.

حسین آقا با رویای مرگ زندگی می کند و به آدم هایی نگاه می کند که درست روبه روی خانه اش در دوشنبه بازار راه می روند و برای خود خرید می کنند. محله قیامت است. هندوانه محبوبی کیلو 100 تومان، انگور شاهرودی کیلویی 1000 تومان، موز 2000 تومان. حسین آقا آب دهانش را که معلوم نیست از بغض است یا چیز دیگر، قورت می دهد و با تشر به محمد می گوید بیاید تو و در خانه را ببندد. اینجا ایران است . شهر ورامین. خانه حسین آقای نعمتی .اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


امام جمعه ورامین گفت: برخی بازارهای ما، برخی مجالس عروسی ما، برخی تالارهای ما اوضاع اسفبار فرهنگی دارند.محمودی گلپایگانی از ایجاد ترافیک توسط کاروان‌های عروسی انتقاد کرد و افزود: در برخی عروسی‌ها پس از پایان عروسی و در زمانی که می‌خواهند عروس را ببرند، وسط خیابان اتومبیل عروس را متوقف می‌کنند و راه مردم را می‌بندند.

 

 جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ورامین در بیت آیت‌الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان و با حضور اعضا برگزار شد.

تاکید بر ادامه طرح تذکر لسانی

در این جلسه بر ادامه طرح تذکر لسانی در سطح شهرستان و حمایت آحاد مردم، نیروی مقاومت بسیج، ادارات و نهادهای شهرستان و مساجد تاکید شد.

امام جمعه ورامین در این ارتباط تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه است، مردم باید با خوشرویی و الفت و دوستی با یکدیگر مراوده داشته باشند، مشکلات یکدیگر را به هم تذکر دهند و در جهت ارتقاء جامعه اسلامی گام بردارند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: چه بسیار افرادی که از طریق یک تذکر که به آنها با روی خوش و گشاده‌رویی داده شده، عمل ناشایست خود را اصلاح کرده‌اند.

لزوم نظارت جدی بر مراکز صنفی

تاکید بر لزوم نظارت جدی بر مراکز صنفی توسط اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان، بسیج اصناف، مجمع امور صنفی و نیز اتحادیه‌های صنفی شهرستان ورامین نیز از دیگر موارد مطروحه در جلسه مذکور بود.

برخورد با ایجاد ترافیک توسط کاروان‌های عروسی و نیز ایجاد آلودگی‌های صوتی و بدحجابی در سطح شهر توسط گشت امنیت اخلاقی و پلیس راهور نیز از دیگر مصوبات جلسه مذکور بود.

امام جمعه موقت ورامین گفت: برخی بازارهای ما، برخی مجالس عروسی ما، برخی تالارهای ما اوضاع اسفبار فرهنگی دارند.

محمودی گلپایگانی نیز از ایجاد ترافیک توسط کاروان‌های عروسی انتقاد کرد و افزود: در برخی عروسی‌ها پس از پایان عروسی و در زمانی که می‌خواهند عروس را ببرند، وسط خیابان اتومبیل عروس را متوقف می‌کنند و راه مردم را می‌بندند.

تدوین دستورالعمل برای سالن‌های پذیرایی شهرستان

در ادامه جلسه تدوین دستورالعمل برای سالن‌های پذیرایی شهرستان توسط دستگاه قضایی و نیز دستگاه‌های امنیتی مطرح و مصوب شد و تعدادی دستورالعمل پیشنهادی نیز ارائه شد.

جلوی ورود بی‌رویه کالاهای فرهنگی خارجی را بگیرید

وفور کالاهای فرهنگی خارجی به خصوص کالاهای فرهنگی چینی در بازار از جمله موارد دیگر مورد اعتراض اعضاء ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بود.

امام جمعه موقت ورامین در این جلسه گفت: اقلام آموزشی در بازارهای ما اجناس خارجی هستند و تبلیغات شیطان‌پرستی و یهود در آنها دیده می‌شود، در سالی که رهبر معظم انقلاب اسلامی آن را سال تولید ملی خوانده‌اند این امر زیبنده نیست، این تبلیغات فرهنگی روی کالاهای خارجی در اذهان فرزندان ما تاثیر نامطلوب می‌گذارد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , امام جمعه ورامین  
اخبارشهرستان ورامین: دوره آموزشی و آشنایی نگهبانان با آخرین شیوه های حفاظتی و حراستی با بهره گیری از تجارب اساتید فن و دستاوردهای علمی در آبفای جنوب شرقی برگزارشد.

میرمحمد حسینی مدیر دفتر حراست و امور محرمانه شرکت آبفای جنوب شرقی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: با توجه به این که آموزش و فراگیری نیروی انسانی به اصول و قواعد کاری مربوط به مشاغل و تخصص های حرفه ای به عنوان اصلی انکار ناپذیر در ارتقاء سطح کارائی و میزان قابلیت های فردی آنان نقش بسزایی دارد به همین جهت شرکت آبفای جنوب شرقی در راستای آموزش نگهبانان ستاد ، امورات و ادارات تابعه، مخازن و اماکن حساس اقدام به تشکیل دوره آموزشی حراستی نموده است.

وی در ادامه توضیح داد: با عنایت به این که شغل نگهبانی یکی از مهم ترین و حساس ترین مشاغل در جامعه می باشد در این دوره ،اصول دفاع شخصی و نحوه بکار گیری و عملکرد وسایل دفاعی آموزش داده شد.

وی در پایان افزود: این دوره با حضور ۴۰ نفر از پرسنل نگهبانی طی ۱۶ساعت کلاس آموزشی پایان یافت.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , ابفاجنوبشرقی تهران  


حکایت دیدار ما با “حاج احمد پاریاب” بیش از آن که خواندنی باشد ، دیدنی بود. سرداری که حمید داودآبادی  ( رزمنده، جانباز، عکاس، خبرنگار، محقق و نویسنده دفاع مقدس ) درباره وی می نویسد :“احمد پاریاب” فرماندۀ شیر و دلیر گردان شهادت، که فقط اگر لحظه ای سُرفه سراغش نیاید، برایش عروسی است و خوشی ای وصف ناشدنی…

صدایش آرام است وقتی می گوید “امام می فرماید اگر پیشکسوتان شهادت و جهاد را در روزمرگی شان تنها بگذارید ، جهنم در انتظار شماست» و بعد به آرامی می‌گوید “به ما ظلم شد” .

می پرسیم اگر دوباره جنگ شود؟ “اگر جنگ شود و انشاء الله آقای خامنه ای باشد ، می رویم اما برای خیلی های دیگر حاضر نیستیم بجنگیم”!!

به حرفهای رهبری استناد می کند و از قوه قضاییه به خاطر برخورد نکردن جدی با مفاسد اقتصادی و از دولت به خاطر گرانی خانه گرفته تا بر خورد سرد جامعه با جانبازان گله می کنند و شاید حالا نوبت اوست که سوال کند: “چرا وضعیت جامعه به این شکل در آمده؟ ” وقتی می‌بیند که سرم را پایین انداخته‌ام می‌فهمد که شاید جوابی ندارم.خودش می‌گوید:” مقصر را نباید در بین مردم جست‌وجو کنیم” “مقصر مردم نیستند، مقصر کسانی هستند که کار فرهنگی نکردند. اما کار فرهنگی اینطور نیست. کار فرهنگی بیست سال طول می کشد تا جواب بدهد. “و باز هم سکوتش حرف‌های زیادی برای گفتن دارند…

و بعد خاطره ها شروع می شود. هر چند خودش می گوید‌:”دیگر دوران خاطره ها تمام شده ، حالا باید کارهای فرهنگی عمیقتری انجام شود…”

«همه تیپی توی جبهه بود .همه هم از همان اول که با اخلاص و یک شکل نبودند. از این تیپ های داش مشدی تهرانی که به جای چفیه ، دستمال یزدی داشتند و پاشنه کفش می خواباندند و بیشتر توی گردان «میثم » بودند تا همین تیپهای مذهبی همه بودند.هوای جبهه همه را خالص کرد.»

می‌گویم جوان‌های الان چطورند؟می‌گوید:” اگر از جوانیهای ما بهتر نباشند بدتر نیستند.ما جوان‌های خوبی داریم”

“روزهای اول که تازه اعزام شده بودیم پرسیدند کی آر پی جی بلده؟ گفتم من بلدم!یک گروه ۵- ۶ نفری رفتیم و آرپی جی شلیک می کردیم. گفتند سیصد متر به چپ!! سیصد متر دویدیم سمت چپ و دوباره شلیک کردیم.بعد گفتند چهارصد متر به شمال … همین طور تا یک دفعه فرمانده گفت چی کار می کنید؟شما از کجا آر پی جی یاد گرفتی؟ گفتیم از تلویزیون “و سرفه مجالی برای خنده شیرینش نمی‌گذارد.

«یکی از بچه ها شب عملیات قرار شد برود روی مین برای باز کردن معبر، لباسها و پوتینش را در آورد. پرسیدم چرا ؟ گفت اینها لباسهای بیت المال است….. من که شهید می‌شوم چرا لباس‌ها را پاره کنم… »

شاید دیگر حوصله نداشته باشیم که بدانیم خیلی هاشان اصلا نمی خوابند. شاید اگر بیست روز هم باشد که از فضای بیرون استفاده نکرده باشی و مجبور باشی سالی چند ماه را روی تخت بیمارستان بگذرانی … شاید شنیدنشان برایمان دیگر عادت یاشد اما تحمل این همه درد برای او هیچ وقت عادت نشده…

چرا عسکهای اینان در مجلات ما نیست؟ چرا تخت بغلی اش نمی شناسدش؟ چرا باید دلش برای بچه ها یش تنگ باشد و هیچ مسئولی سراغی از او نگیرد ؟

«به درد مجله ها که نمی خوریم! به دوستان هم گفته ام نیایند. دور است. خوش مسیر نیست ….. »سرفه میکند… شرم می کنم.

می گویند نصف عمرت را دنبال دوست باید باشی و نصف دیگرش را برای حفظ آن دوست تلاش کنی! حاج احمد پاریاب از هفده سالگی دوستی به نام گازهای خردل دارد. حالا ۲۵ سال است که آنها را حفظ کرده ! توی بخش اعصاب و روان بیمارستان بقیه الله ، جایی دور است و خوش مسیر نیست و مسیر هیچ کس نمی خورد.

و اگر حسینی‌ها رفتند و وظیفه زینب را بر دوش ما نهادند ،کاشکی یزیدی نباشیم…اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


مردم از منتخبین خود انتظار راستگویی و عمل درست را دارند، در این پروژه هایی که به گفته ی شهردار ورامین پانصد میلیارد ریال هزینه صرف شده است نکاتی عجیب وجود دارد که از آن پرده برمی داریم به این امید که از اینگونه امور اجتناب نمایند.

 

سرویس اجتماعی اسوه نیوز: در روزهای گذشته شاهد افتتاح پروژه های شهرداری ورامین بودیم، در این  افتتاحیه ها و رونمایی ها چند نکته بسیار زشت و تاسفبار به چشم می آید که این نکات توهین به شعور مردمانی می باشد که با سادگی و روح لطیف خود به پای صندوق های رای آمدند و اعضای شورای شهر را انتخاب کردند تا آنان با انتخاب یک شهردار مومن و متخصص در امور شهری به کمک مردم بیایند. مردم با صداقت رای دادند و از منتخبین خود انتظار راستگویی و عمل درست را دارند، اما در این پروژه ها که به گفته ی شهردار ورامین پانصد میلیارد ریال هزینه صرف شده است نکاتی عجیب وجود دارد که از آن پرده برمی داریم به این امید که دوستانمان از اینگونه امور اجتناب نمایند.

اگرهمراه آقای دکتر تمدن استاندار تهران، شهردار و اعضای شورای شهر ورامین می شدید و به پروژه هایی که توسط آنان (به قول خودشان) افتتاح شد، دقت می نمودید کاملا متوجه می شدیدکه این اماکن ماه ها و بعضا سال ها است که در اختیار مردم قرار گرفته است و شهروندان ورامینی در حال استفاده از آنان بوده اند. لذا با توجه به اسنادی که اکثر آن از سایت شهرداری ورامین جمع آوری  شده است  فرض خود را مبنی بر بازی با افکار عمومی اثبات می نماییم.

البته قبل از ارائه اسناد چند نکته ضروری به نظر می آیید که در ذیل اشاره میگردد.

نکته اول:  ما هرگز منکر زحمات دوستانمان  در مجموعه ی شورای شهر ورامین و شهرداری این شهر نیستیم و نخواهیم بود چرا که بالاخره تمامی این پروژه ها و خیلی از پروژه های دیگر جدای از بحث های مطرح شده مرهون زحمات آنان می باشد.

نکته دوم: 20 پروژه توسط شهرداری (بازهم تاکیید مینماییم به قول خودشان) با حضور استاندار تهران افتتاح می شود اما بیش از 2برابر تعداد پروژه ها،  بنرهای تبلیغی و خیر مقدم چاپ و نصب می گردد که البته آقایان به همین هم اکتفا نمی کنند و چندین هزار نسخه نشریه با کاغذ سفید و به صورت تمام رنگی در سطح شهر پخش میکنند و بدون شک جزو اسراف کنندگان نام خود را ثبت می نمایند. اما نکته دیگر که در همین بند وجود دارد٬ عدم زیرنویس روابط عمومی شورا و شهرداری در بنر های این پروژه ها می باشد که این خود گویای اختلافات درونی شهرداری است چرا که حتی با وجود مصوبه ی شورا٬ روابط عمومی در بسیاری از مناسبت ها نامش دیده نمی شود.

نکته سوم: با ماژیک آبی روی سنگ٬ هرچقدر هم که هنرمندانه بنویسید بازهم ماژیک٬ آن هم از نوع آبی در کنار خط های حک شده ی مشکی به چشم می آید و فرق 1390 و 1391 کاملا مشخص میگردد.

نکته چهارم: این سوال مطرح می شود که نکند این جابه جایی تاریخ ها و افتتاحیه های عجیب و غریب دلیلش خرداد سال آینده باشد؟

نکته پنجم: شنیده بودیم که گنجشک را رنگ می نمایند و به جای قناری می فروشند اما ندیده بودیم  چمن مصنوعی که ماه ها استفاده شده را رنگ کنند و جای چمن نو جا بزنند.

 نکته آخر: شاید میتوانستیم با ادبیات بهتر به این موضوع بپردازیم٬ اما مطمئن باشید اگر خطا ها تکرار نشده بود این ادبیات تغییر میکرد اما ما بر حسب وظیفه٬ مردم را آگاه می نماییم و صدای آنان را منعکس میکنیم. البته نمی گوییم صدای همه ی مردم٬ چرا که بالاخره سلایق متفاوت است٬ اما آنچه که مسلم است خیلی ها با ما همسو هستند و تشنه ی حقایق اند.

 

اسناد شهدای گمنام

یک میلیارد ریال در ابهام

در ذیل اسنادی از افتتاح گلزار شهدای گمنام که از سایت شهرداری ورامین و نشریه این مجموعه به دست آمده ارائه میگردد.

1-آقای کارخانه شهردار ورامین در اول خرداد 1391خبر تکمیل این پروژه را میدهد در حالی که اواخر شهریور ماه به دست استاندار افتتاح میشود نکته ی جالب این است که چون آقای شهردار در مراسم عزاداری امام صادق(ع) حضور نداشتند با خبر نبودند که این مجموعه در روز شهادت، با حضور آیت الله محمودی و عزاداران مورد استفاده قرار گرفته بود.

2-در سایت شهرداری آقای کارخانه هزینه احداث مجموعه ی شهدای گمنام را بالغ بر هشت میلیارد ریال اعلام می نماید در حالی که در نشریه ی وارنا شهر که متعلق به شهرداری می باشد در صفحه اول هزینه ی اجرایی نه میلیارد ریال اعلام میگردد. یعنی یک میلیارد ریال در ابهام

 

((کارخانه شهردار ورامین :
مجموعه گلزار شهدای گمنام ، نگین درخشان شهر ورامین شده است
شهردار ورامین از افتتاح مجموعه گلزار شهدای گمنام شهر ورامین  خبر داد و افزود: به زودی این مجموعه به عنوان یکی از زیباترین و بزرگترین گلزارهای شهدای گمنام کشور افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد .
 رضا کارخانه تصریح کرد : شهدا افتخارات این نظام و کشور بوده و زنده نگهداشتن یاد و خاطره آنان را وظیفه خود دانسته و در نشراندیشه و آرمانهای والای آنها از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.
 شهردار ورامین با اشاره به پروژه عمرانی مجموعه گلزار شهدای گمنام این شهر خاطرنشان کرد: گلزار شهدای گمنام  افتخار و نگین درخشان منطقه ورامین بوده و از همین رو  طرح احداث مجموعه فرهنگی و مذهبی این گلزار را در چند فاز طراحی و فعالیت عمرانی آن را از سال 1388 آغاز نمودیم.
وی افزود: با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد ریال  ،  در سه فاز ،از جمله گنبد و بنای گلزار ، خانه عالم ، سر درب ورودی ، کف سازی محوطه ، سرویس بهداشتی ، سالن دار القرآن ، حسینیه ثارا… احداث شده است.
کارخانه در پایان گفت : گلزار شهدای گمنام ورامین رنگ و بوی شهر ورامین را دگرگون و معطر ساخته واین مجموعه فرهنگی به نگین نگین درخشان شهر ورامین شده است .

 تاریخ درج خبر : دوشنبه 1 خرداد 1391))

                                                                                                                                                      

                                                                         

اسناد المان شهدای جاویدالاثر

المان شهدای جاوید الاثر در مقابل مسجدجامع ورامین نیز از موارد عجیب می باشد. المانی که طبق سنگ نوشته ی آن در خرداد 1390 به بهره برداری رسیده است و نکته دیگر اینکه راشدی در خبر ذیل که از سایت شهرداری بدست آمده اعتبار احداث المان را بالغ بر 200میلیون ریال اعلام مینماید در حالی که در نشریه ی وارنا شهر اعتبار احداث نماد 150 میلیون ریال اعلام شده است.

 

به منظور گرامیداشت حماسه سازان دفاع مقدس
المان و بنای یادبود شهدای جاوید الاثر شهر ورامین آماده پرده برداری شد

دوران هشت ساله دفاع مقدس، دوران طلایی تاریخ معاصر ایران و سند افتخار پیروان خمینی کبیر (ره) و اضمحلال بعثیان کافر بود و برای همیشه جهانیان از جنگ هشت ساله و تجاوزگرانه عراق و دفاع مقدس پیروزمندانه ایرانیان یاد خواهند کرد.
محمد راشدی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری ورامین با اظهار این خبر گفت: نام دلیرمردان این سرزمین صفحاتی از کتاب زرین دفاع مقدس را به خود اختصاص داده و فرزندان شهید و جاوید الاثرش به فرموده مقام عظمای ولایت حضرت آیت ا... خامنه ای (مدظله العالی) همچون ستارگانی درخشان در آسمان ایران اسلامی می درخشند.
وی تصریح کرد: در جهت گرامیداشت یاد و خاطره این شهدای عزیز و معرفی آنان به نسل سوم و نسل های بعدی انقلاب که سازندگان ایران اسلامی و رهروان این شهدا خواهند بود، ساخت و نصب المان و بناهای یادبود این شهدا به عنوان پروژه های فرهنگی در بودجه سالیانه شهرداری منظور گردیده است .
راشدی افزود : در دو سال گذشته المان یادبود شهدای 10 دی شهرستان به همراه لوح تصاویر آنان در محل قتلگاهشان در خیابان شهدای ورامین احداث و مورد رضایت خانواده های شهدا و شهروندان قرار گرفت .
وی با اشاره به جزئیات المان و بنای یادبود شهدای جاوید الاثر گفت: در این المان و بنای یادبود ، نام و تصاویر 18 شهید جاوید الاثر شهر ورامین حک گردیده و بنای اصلی المان نیز تلفیقی از سنگ، فلز، رنگ مخصوص و نورپردازی است و یادآور شهدای عزیز مفقودالجسدی  می باشدکه از آنها فقط پلاک به دست آمده است .
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری ورامین خاطرنشان کرد: با حمایت های شورای اسلامی شهر و پیگیری های  شهردار و معاونت فنی و عمرانی شهرداری، این پروژه با اعتباری بالغ بر 200.000.000 ریال و در مدت دوماه توسط یکی از هنرمندان ورامینی طراحی، اجرا و احداث گردیده و انشاءا... بزودی همراه با سایر پروژه های جدید شهرداری و با حضور مسئولین ارشد استان و شهرستان به صورت رسمی پرده برداری خواهد شد                                                                                       

                                                                                                                                                                     

  تاریخ درج خبر : جمعه 11 آذر 139۰

 

اسناد پروژه پیاده رو سازی سطح شهر

در ذیل سندی مبنی بر انجام این فعالیت عمرانی در آذر 1390 از سایت شهرداری ورامین ارائه میگردد که افتتاح آن در شهریور 1391 بیشتر شبیه یک جوک می باشد.

عباسی معاون فنی و عمرانی شهرداری ورامین :
بهسازی و پیاده روسازی ، هدیه شهرداری به شهروندان و کسبه خیابان 15 خرداد
پس از سالها انتظار، پروژه بهسازی و پیاده روسازی خیابان 15 خرداد ورامین به عنوان یکی از خیابان های اصلی ، پرتردد و دارای مراکز تجاری  متعدد ،  با شیوه های نوین و مصالح استاندارد انجام شد.
مهندس صادق عباسی معاون فنی و عمرانی شهرداری ورامین با اظهار این خبر افزود: مدیریت شهری ورامین ارتقاء سطح زندگی  شهری و شهروندی را از طریق اجرای پروژه های عمرانی و خدمات شهری در سرلوحه برنامه های خود قرار داده و تاکنون پروژه های متعددی را برنامه ریزی و در حوزه عمرانی اجرا نموده است.
وی بهسازی و پیاده روسازی معابر اصلی و پرتردد شهری ورامین را یکی از همین پروژه ها دانست و افزود: شهر محل فعالیت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و خدماتی و ارائه خدمات متقابل شهروندان در حوزه  دادوستد بوده و در صورت ایجاد پروژه های عمرانی و خدماتی مورد نیاز شهر، رضایت شهروندان را از  زندگی شهری به عنوان فعالان حوزه تجاری، زندگی اجتماعی ، تحصیل  ، تفریح  و… به دنبال خواهد داشت.
مهندس عباسی تصریح کرد: از چهار سال گذشته تاکنون پروژه بهسازی و پیاده روسازی معابر اصلی و پرتردد شهر در خیابان های  آیت ا... طالقانی ، مسجد جامع  ، شهدای 10 دی ، شهید زواره ، کمربندی شهید بهشتی ، بلوار شهید باهنر و ...  با شیوه های نوین و مصالح استاندار و جدید اجرا گردیده است.
وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته نیز بهسازی و پیاده روسازی خیابان 15 خرداد به عنوان یکی از خیابان های طولانی ، پرتردد ، اصلی و مرکز تجاری  در دستور کار قرار گرفت و در فاز نخست در سال گذشته  از میدان امام خمینی (ره) تا گلزار شهدای سیدفتح ا… ( ع ) و در سال جاری نیز در فاز دوم ، از این گلزار تا میدان علامه قطب الدین رازی ورامینی  به مساحت بیش از چهار هزار مترمربع اجرا گردید.
مهندس عباسی افزود: همزمان با اجرای این طرح ، بهسازی فضاهای سبز و درختان موجود با اجرای لوله کشی جهت آبیاری قطره ای انجام و  نیز لایروبی نهرها و جوی ها از طریق نصب جداول جدید ،  پل ها و تعریض و مناسب سازی پیاده رو برای تردد معلولان و افراد سالمند  اجرا و جهت تامین روشنایی بهترمعابر ، پایه چراغ های کوتاه  و جدید نصب گردید.

 

تاریخ درج خبر : یک‌شنبه 6 آذر 1390

 

پروژه کمربندی خیرآباد

این پروژه نیز طبق اسناد ذیل در اواسط سال 1390 به بهره برداری رسیده است. اسناد ذیل نیز از سایت شهرداری ورامین بدست آمده است.

حجت الاسلام محسن زاده امام جمعه منطقه خیرآباد :
همت شهرداری ورامین در زمینه احداث و آسفالت کمربندی خیرآباد قابل تقدیر است

                                                                                                                                          

 تاریخ درج خبر : شنبه 29 مرداد 1390

 

نماینده شورا در کمیسیون تحویل و ناظرعالی شورا از پروژه های عمرانی منطقه خیرآباد بازدید کردندخلیلی نائب رئیس و عضو کمیسیون تحویل شورای اسلامی شهر ورامین پس از بازدید از پروژه های در دست اقدام  شهرداری در منطقه خیرآباد و پروژه کمربندی شمالی گفت: مشکلات ترافیکی این منطقه و به خصوص خیابان شهید زواره به صورت یک معضل بزرگ درآمده و گاهی اوقات عبور خودروهای سنگین در حدی بود که باعث ایجاد یک گره ترافیکی و انسداد راه عبور و مرور می شد که به لطف خدا ، همت مسؤولین و همکاری مردم با احداث راه کمربندی وعبورخودروهای سنگین از آن ، ترافیکی روان ایجاد شده است.

 تاریخ درج خبر : سه‌شنبه 29 شهریور 1390

 

البته به پروژه های دیگر مانند جایگاه های گاز و پارک زیتون٬ زمین چمن های مصنوعی پارک جوان و دانشسرا نیز سری زدیم و آن پروژه ها هم در رونمایی دست کمی از پروژه های مطرح شده نداشتند.   کلنگ زنی پروژه پارکینگ طبقاتی واقع در خیابان شهید محمودی نیز از نظر مالکیت شهرداری بر روی زمین ها ی آن و ترافیک آن محله و مهمتر از همه تخریب پایگاه بسیج  در سال های گذشته٬ به واسطه احداث پرکینگ طبقاتی٬ جای بحث و بررسی دارد که در آینده نزدیک بدان نیز خواهیم پرداخت.

امید است شهردار ورامین و اعضای شورای شهر به خود آیند و موضوعات مطرح شده را جدی بگیرند و تز بازی با افکار عمومی اجتناب نمایند.

 البته آماده هستیم هرگونه توضیحات شهرداری و شورای شهر را در خصوص موارد فوق به آگاهی شهروندان عزیز برسانیم.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , شهرداری ورامین