منوی اصلی
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
صفحات اختصاصی
نویسندگان
درباره نویسنده
لوگوی دوستان
امکانات دیگر

سرویس فرهنگی اسوه نیوز: ریاست  میراث فرهنگی ورامین مصاحبه ای با باشگاه خبرنگاران جوان انجام داده اند که به نظر می رسد با توجه به بند ((مصلی ورامین درفصل گرما،جوابگوی نمازگزاران نیست و ما مجبور به استفاده از بنای مسجد جامع برای اقامه نماز جمعه هستیم.)) که در مصاحبه وی آمده است، ذکر نکاتی به آقای ژاله نیا ضروری می باشد.

نکته اول: خوب است آقای ژاله نیا بداند که مسئول خرابی های بوجود آمده در مسجدجامع ورامین مردم و نمازگزاران جمعه نمی باشند بلکه مجموعه ی میراث فرهنگی ورامین در اثر سوء مدیریت از مسببین خرابی های پیش آمده در مسجدجامع هستند.

نکته دوم: آقای ژاله نیا باید ممنون مردم و نمازگزاران جمعه باشند که با حضور خود در 6 ماه اول سال در مسجد جامع ورامین سبب احیا این بنای تاریخی می شوند. سن آقای ژاله نیا در این حد نیست که اوضاع اسفبار و وحشتناک مسجد جامع ورامین را قبل از اقامه نماز جمعه به یاد آورد. اما اگر ایشان کمی تحقیق کند متوجه می شود که زمانی این مکان مقدس به محل تجمع افراد خلافکاروانباشت زباله تبدیل شده بود که کسی جرات رفتن به آن مکان رانداشت، در حالی که هم اکنون مسجد جامع یکی از امن ترین اماکن تاریخی ورامین محسوب میگردد. چه بسا اگر اقامه ی نمازجمعه در این مکان برپا نمی شد الآن مسجدجامع نیز مانند خیلی از بناهای تاریخی دیگر نابود شده بود. آیا غیر از این است که رفت وآمد نمازگزاران سبب احیا وزنده ماندن مسجد جامع شده است؟

نکته سوم : اگر آقای ژاله نیا نگران بنای مسجد جامع ورامین هستند بهتر است هرچه سریعتر اداره میراث فرهنگی وگردشگری را از مسجد جامع به مکان دیگری منتقل نمایند تا بنای مسجد به واسطه رفت وآمد اتومبیل ولوازم اداری آن اداره تخریب نگردد.

نکته چهارم:خداوند متعال در آیه 114 سوره مبارکه بقره، ستمکارترین افراد را کسانی می نامد که مردم را از ذکر نام خدا درمساجد منع می کنند ودرخرابی آن اهتمام و کوشش می نمایند .لذا باتوجه به اینکه عدم حضور نمازگزاران جمعه درمسجد جامع سبب فراموشی این بنای تاریخی و درنهایت تخریب این مکان ارزشمند خواهدشد مسئول میراث فرهنگی باید از این حضور شادمان باشد نه آن را یک اجبار برای خود تلقی نماید.امروزه در بسیاری از مساجد جامع شهرهای کشور نماز جماعت درهر 3وقت اقامه می گردد وهیچگونه تخریب ونابسامانی گزارش نشده است.لذابهتر است جناب آقای ژاله نیا قدردان نمازگزاران جمعه بوده وازقرار گرفتن دردسته ستمکاران اجتناب نمایند وهر چه سریعتر از مردم به علت مصاحبه تاسف بار خود عذرخواهی نماید.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


حجت‌الاسلام محمودی با اشاره به پنجم ذیقعده و روز احترام به امامزادگان اظهار داشت: شهرستان ما از موهبتی برخوردار است که در هر گوشه و کنار آن فرزندی از فرزندان پیامبر (ص) مدفون است، باید طبق فرمایشات مقام معظم رهبری این امامزادگان در هر روستا و منطقه به پایگاه فرهنگی تبدیل شوند، اما متاسفانه برخی از امامزاده‌ها تبدیل به مرکز قبر فروشی با قیمت نجومی شده است و دفن در فضای کم و ناسالم صورت می‌گیرد.

امام جمعه موقت ورامین سپس افزود: کار متولیان امامزاده‌ها فقط قبر فروشی نیست، باید امامزاده با هدایت متولی آن مرکز فرهنگی و مشعل هدایت جامعه شود.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , امام جمعه ورامین  


حجت‌الاسلام محمودی که سخنانش در اوج فریادهای تکبیر نمازگزاران ورامین ایراد می‌شد به هفته دفاع مقدس اشاره کرد و اذعان داشت: بیش از سه دهه از دفاع مقدس می‌گذرد و تاریخ ایثار و آزاد مردی و مقاومت غیور مردان ما را ثبت کرده است، در دوران دفاع مقدس دشمن وحشیانه‌ترین کارها را با رزمندگان ما انجام داد اما ملت ایران غریبانه دفاع کردند و افتخار آفریدند.

خطیب جمعه ورامین ادامه داد: هرچند متاسفانه هنوز حضور پر رنگ مردم ورامین در دفاع مقدس تدوین نشده است اما دفاع جانانه ملت ایران الهام‌بخش ملل دیگر شده است، امروز موج بیداری اسلامی و موج اسلام‌گرایی در دنیا مدیون شهدا و فرهنگ شهادت است، حاصل فرهنگ دفاع مقدس است، امروز برکات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس چنان خواب را از چشمان استکبار زدوده است که به پیامبر (ص) توهین می‌کنند.

وی افزود: بدانید ساخت یک فیلم موهن و یک کاریکاتور در روزنامه فرانسوی آخرین بی‌احترامی نیست، این اعمال نشان از ذلت و عجز و خواری مستکبران دارد، امروز سفارتخانه‌های فرانسه در بسیاری از کشورهای دنیا از ترس خشم مسلمانان تعطیل شده است، ادعای آزادی بیان دارند، آزادی بیان در توهین به عروس ملکه انگلیس، به چالش کشیدن هولوکاست و یا توهین به حضرت مسیح وجود ندارد.

حجت‌الاسلام محمودی تصریح کرد: این اعمال سخیف موج اسلام‌گرایی در جهان و تنفر از استکبار جهانی را افزایش می‌دهد.

از اسوه‌های شجاعت غافل نشویم

وی گفت: باید ارزش‌های خود را حفظ کنیم، از اسوه‌های شجاعت و فضیلت غافل نشویم، ای کاش به جای آن هزینه سنگین در پروژه لاله برای ام‌البنین زمان، مادر چهار شهید، حاجیه خانم جنیدی فیلم می‌ساختیم، ای کاش برای آن زنی که تنها فرزند خود را برای دفاع از کیان ایران عزیز به جبهه فرستاد فیلم می‌ساختیم، ای کاش به جای این نواهای مسموم نوای «هر که دارد هوس کربلا بسم الله» به گوش می‌رسید، مسئولان فرهنگی ما به کجا می‌روند، نمی‌دانم.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , امام جمعه ورامین  


چهارمین یادواره شهدای تخریب چی و غواص سراسر کشور با حضور استاندار تهران آغاز شد

 

 

به گزارش اخبارشهرستان ورامین، چهارمین یادواره شهدای تخریب‌چی و غواص سراسر کشور با حضور مرتضی تمدن استاندار تهران و معاون سیاسی‌ ـ ‌انتظامی استانداری در ورامین آغاز شد.

این یادواره که با عنوان یادواره حسین ایرلو فرمانده گروه تخریب لشکر المهدی (عج) و شهدای تخریب‌چی و غواص کشور در دو بخش همایش و رزمایش اجرا می‌شود.

این گزارش حاکی است، یادواره شهدای تخریب چهارشنبه شب با حضور پرشور خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران و مسئولان و مردم ولایت‌مدار و شهید پرور شهرستان ورامین در سال هفتم تیر قرچک برگزار شد.

همچنین بخش رزمایش یادواره شهدای تخریب‌چی و غواص سراسر کشور در منطقه اقبالیه شهرستان ورامین پنج‌شنبه شب آغاز و تا 31 شهریور ادامه می‌یابد.

رزمایش یادواره شهدای تخریب کشور با تعبیه شدن بیش از 30 میلیارد ریال استحکامات در مساحت پنج هکتار در منطقه اقبالیه شهرستان ورامین برگزار می‌شود.

 

 

 

اجرای این رزمایش، بازسازی گوشه‌ای از عملیات بدر است که در آن حسین ایرلو فرمانده گروه تخریب لشکر المهدی (عج) حضور داشت و به درجه رفیع شهادت رسید.

در این رزمایش که با حضور رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و بسیجیان دریادل ورامین برگزار می‌شود، یادگاران هشت سال دفاع مقدس که در گردان تخریب حضور داشتن در میادین مصنوعی طراحی شده از تخریب به‌طور نمادین اقدام به تخریب کرده و صحنه‌های دفاع مقدس را برای نسل جدید روای می‌کنند.

در رزمایش شهرستان ورامین بر خلاف رزمایش‌های گذشته که تجهیزات سنگینی در آن استفاده نمی‌شد تعداد زیادی تانک، نفربر و بالگرد به کار گرفته شده است تا صحنه‌های دفاع مقدس در این رزمایش برای نسل جدید قابل لمس‌تر باشد.

این گزارش حاکی است، چهارمین یادواره شهدای تخریب چی و غواص سراسر کشور با حضور مرتضی تمدن استاندار تهران، صفرعلی براتلو معاون سیاسی‌ ـ انتظامی استاندار تهران، محسن منصوری فرماندار شهرستان ورامین، مومنی‌فر فرمانده ناحیه ورامین سپاه حضرت سیدالشهداء (ع) استان تهران و جمعی از مسئولان ارشد استانی و شهرستانی در کنار بسیجیان سلحشور شهرستان ورامین آغاز شد.

 اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


معاون امور مشترکین آبفای جنوب شرق استان تهران از  کاهش ۲ الی ۱۰ درصدی مصرف آب در ادارات دولتی و اماکن عمومی خبر داد.

 

به گزارش اخبارشهرستان ورامین میزان مصرف مشترکین آبفای جنوب شرق استان تهران طی سه ماهه پیک مصرف آب (خرداد،تیر،مرداد) به تفکیک کاربری و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اعلام شد.

معاون امور مشترکین این شرکت در خصوص خبر فوق ابراز داشت:با عنایت به آنکه شرکت آب و فاضلاب در کنار وظیفه مهم آبرسانی به شهروندان محترم،وظیفه بررسی تاثیر آموزش ها و برنامه های های فرهنگی و همچنین بررسی  روند افزایش و کاهش مصرف آب و اتخاذ سیاست های مقتضی را نیز بر عهده دارد،معاونت امور مشترکین این شرکت نسبت به میزان مصرفی آب به تفکیک کاربری در ماه های خرداد و تیر و مرداد سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل اقدام کرده است.

محمد حسن خدادادی در ادامه با اشاره به اینکه عمده مشترکین شرکت در قالب کاربری خانگی می باشند اعلام کرد میزان مصرف خانگی سال جاری با توجه به افزایش جمعیت نسبت به سال گذشته در این بخش با میانگین مصرفی ۱۸ متر مکعب تغییری نکرده است.وافزود: با توجه به آمار گرفته شده میزان میانگین مصرف آب در بخش های  ادارات عمومی و دولتی،اماکن مذهبی و تجاری مسکونی بین ۲ تا ۱۰ درصد کاهش داشته است.

محمد حسن خدادادی در پایان خبر ابراز داشت که با توجه به افزایش مصرف آب در بخش های تجاری، آب ساختمانی و آب آزاد  امیدواریم با ارائه راهکارهای مناسب و پیگیری اقدامات انجام شده مصرف آب را در جنوب شرق استان تهران به حد مطلوب برسانیم.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , ابفاجنوبشرقی تهران  


در ورامین اینطور جا افتاده که باید خبرنگار را دعوت کنی، یک چیزی هم کف دستش بگذاری تا از تو گزارش تهیه کند، دلیلش هم این است که مسئولین شهر آنها را بد عادت کرده اند .

 

در ورامین اینطور جا افتاده که باید خبرنگار را دعوت کنی، یک چیزی هم کف دستش بگذاری تا از تو گزارش تهیه کند. دلیلش هم این است که مسئولین شهر آنها را بد عادت کرده اند و بابت خبر و گزارش و عکس صفحه اول به آنها پول می دهند. الان اگر آرشیو نشریات شهرستان را ببینید، بجز یکی دو نشریه، مابقی تبدیل شده به آلبوم عکس مسئولین.  البته این را هم بگویم که کار کردن در خارج از تهران این لطف را دارد که حاشیه ها کمتر است و آدم میتواند به کار خودش برسد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


به نقل از روابط عمومی فرماندهی انتظامی شرق تهران، رئیس پلیس پیشگیری ویژه شرق تهران در بیان جزئیات این خبر بیان داشت: به دنبال به سرقت رفتن سه کتیبه قرآنی یکی از امامزادگان سطح شهرستان ورامین و به‌دلیل حساسیت موضوع  مأموران انتظامی شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان سرقت را در دستور کارخود قرار دادند.

سرهنگ باهنر افزود: با انجام یک سری کارهای اطلاعاتی و پلیسی، سرانجام مأموران کلانتری مرکزی موفق به شناسایی سارق سابقه‌داری از اتباع خارجی مقیم شهرستان ورامین شدند.

وی با اشاره به اعتیاد شدید متهم به مواد مخدر تصریح کرد: متهم که جهت ترک اعتیاد در کمپ به سر می‌برد با شگردهای خاص پلیسی دستگیر و در بازجویی‌ها عنوان داشت، قصد فروش کتیبه‌ها به قیمت ۷۵ میلیون ریال را داشته که در این راستا با راهنمایی وی کتیبه‌های چوبی قدیمی منقش به آیات قرآنی در یکی از محلات قدیمی ورامین کشف شد.

این مقام مسئول ادامه داد: فرد دستگیر شده به همراه کتیبه‌های مکشوفه با تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضایی شد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , فرماندهی انتظامی شرق استان تهران  


مصطفی فخاری امروز در گفت‌و‌گو با اخبارشهرستان ورامین اظهار داشت: در راستای خدمات‌رسانی مطلوب‌تر و ارتقای کیفیت آبرسانی به شهروندان محترم شهر شریف‌آباد چند طرح آبرسانی نظیر حفر چاه، اجرای خط انتقال، توسعه و اصلاح شبکه آبرسانی در این شهر اجرا شده است.

رئیس اداره آبفای شریف‌آباد عنوان کرد: با هدف افزایش تولید آب آشامیدنی و پاسخگویی به نیاز جمعیت رو به رشد شهر شریف‌آباد در ارتباط با تامین آب، یک حلقه چاه در این شهر حفر شده و آزمایش پمپاژ آن نیز انجام شده است.

وی در ارتباط با آبرسانی به مجتمع مسکونی شن‌زار توضیح داد: به منظور دسترسی ساکنین شهرک مذکور به آب آشامیدنی یک‌هزار و 500 متر خط انتقال آب و 400 متر عملیات توسعه شبکه آبرسانی اجرا شده است.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , ابفاجنوبشرقی تهران  


به گزارش اخبارشهرستان ورامین  شب گذشته یادواره شهدای تخریبچی و غواص کشور و یادبود شهید حسین ایرلو با حضور علی طاهر نژاد مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تهران،حجت الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران،محسن منصوری فرماندار شهرستان ورامین،حجت الاسلام والمسلمین حجت الله اسماعیلی امام جمعه قرچک،تعدادی از مسئولین ادارات و نهادهای ورامین و جمع کثیری از جانبازان و خانواده های شهدا و ایثارگران از سراسر کشور و هزاران تن از مردم مومن شهرستان ورامین در سالن هفتم تیر ماه قرچک برگزار گردید.

سردار جانباز حاج احمد پاریاب که از همرزمان حاج همت و از خط شکنان جنگ در گروه شهید حسین ایرلو بود طی سخنانی گفت:دلم پر از حرف های سیاسی است اما به احترام شهید ایرلو و شهدای بزرگ تخریب سیاسی حرف نمی زنم.

اما حاج احمد که به سختی و از طریق کیسه اکسیژنی که همراه داشت نفس می کشید طاقت نیاورد سیاسی نگوید،در بین بیان خاطرات دلاور مردی های سربازان رشید اسلام گفت:مرگ بر امریکا با کاخ نشینی تناقض دارد،نمی توان در منازل مجلل نشست و گفت مرک بر امریکا،اینها خودشان را مسخره کرده اند.

این فرمانده گردان که امروز در  در یک واحد آپارتمان محقر در طبقه چهارم واحد سیزده در شهر قرچک ورامین زندگی می کند تصریح کرد: زمان جنگ ایران ۳۷ میلیون جمعیت داشت یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر داوطلبانه در جبهه ها حضور داشتند و ایران می توانست ۲۲ میلیون جمعیت به جبهه بفرستد،همه داوطلب بودند،همه جان بر کف بودند

وی در پایان گفت: نیاز امروز به بچه ولایتی های مخلص است،نه کسانی که راهنمای چپ می زنند و به راست حرکت می کنند.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


طی حکمی از سوی فرهاد دانشجو سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی ورامین-پیشوا معرفی شد.

 

به گزارش اخبارشهرستان ورامین طی حکمی از سوی فرهاد دانشجو  رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور طی حکمی حسینعلی شیبانی به عنوان سرپرست واحد ورامین را به عنوان سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا معرفی نمود.

گفتنی است پیش از این محمد رضا ربیعی مندجین به عنوان رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا مشغول به خدمت بود.

حسینعلی شیبانی پیش از این رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا بود.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


امام جمعه موقت شهرستان ورامین با اشاره به اینکه دشمنان اسلام به خواری و ذلالت افتاده‌اند، گفت: دشمنی دنیای کفر با اسلام مربوط به ۱۴ قرن پیش است.

 

 حجت‌الاسلام سید محسن محمودی ضمن اعتراض به انتشار فیلم آمریکایی – صهیونیستی اظهار داشت: مبارزه با اسلام و رسول خدا (ص) در تاریخ اسلام پیشینه زیادی دارد و چیز جدیدی نیست.

امام جمعه موقت ورامین افزود: حتی در زمان خود پیامبر گرامی اسلام (ص) نیز جریان یهود و نصاری و سپس نفاق وجود داشت که ایشان به همراه یارانشان با دشمنان مبارزه کردند. دشمنی دنیای کفر با اسلام مربوط به ۱۴ قرن پیش است اما هتک حرمت‌های امروزی به‌ صورت تازه و جدید است.

وی ادامه داد: دنیای اسلام با اتفاقاتی نظیر انقلاب مردم جمهوری اسلامی ایران، بیداری اسلامی کشورهای منطقه و گرایش مردم و حتی غربی‌ها به اسلام در حال پیشرفت روزافزون است و این چیزی است که آمریکا و اسرائیل از آن هراس دارند.

محمودی بیان داشت: امروزه اگر فردی در حد خیلی کم هم با اسلام آشنا باشد به این دین گرایش پیدا می‌کند و امروزه همان‌طور که مشاهده می‌کنید، وضعیت ساخت مساجد و حفظ حجاب حتی در کشورهایی نظیر آمریکا و انگلیس رو به رشد است و طبق نظر روشنفکران دشمنان اسلام راهی را پیش گرفته که به پیروزی منتهی می‌شود و در روزگاری نه چندان دور، غرب نیز در اختیار اسلام قرار می‌گیرد.

سکوت کردن دشمنان جای تعجب دارد

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات شهرستان‌های استان تهران با تأکید بر مقاومت در برابر کفار ابراز داشت: دنیای کفر در زمان خود پیامبر اکرم (ص) نیز با ایشان مبارزه می‌کردند و امروز هم طبیعی است که آنها نباید ساکت بنشینند و اگر سکوت کنند جای تعجب دارد و وظیفه ما نیز مقاومت و پایداری در مقابل آنها است.

وی در ادامه تأکید کرد: آنها تصور می‌کنند که با روحیه استکباری خود و اهانت به پیامبر (ص) می‌توانند مردم را از اسلام متنفر کنند، اما این اقدام آنها بالعکس جواب می‌دهد و طبق اخبار رسیده مسلمانان زیادی برای دفاع از پیامبر و اسلام قیام کرده‌ و در حال مبارزه با آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی هستند.

محمودی یادآور شد: در تاریخ کجا را سراغ دارید که سفیر آمریکا در کشوری را به هلاکت برسانند اما در لیبی این اتفاق مهم صورت گرفت و این به نوعی ذلت و خواری بزرگی برای دشمنان محسوب می‌شود و همان‌گونه که شاهد هستید، امروزه پرچم آمریکا در همه جای دنیا در حال به آتش کشیده شدن است و این از معجزات پیامبر گرامی اسلام (ص) است و حقانیت دین مبین و الهی اسلام را ثابت می‌کند.

امام جمعه موقت ورامین با اشاره به اینکه دیگر کشوری از آمریکا هراس ندارد، عنوان کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی که کسی جرئت نمی‌کرد به آنها بگوید «بالای چشمتان ابرو است»، امروز به ذلت و خواری افتاده‌اند و در واقع در خود کشورهای اروپایی نیز پرچم آمریکا به آتش کشیده می‌شود و مردم در مقابل مسئولان قرار گرفته و مسئولان نیز برای دفاع از خود هیچ وسیله‌ای ندارند.

تهدیدهای دشمنان اثری ندارد

وی در ادامه اضافه کرد: آنها تهدید کردند اما اثری ندارد. آنها در کشورهای مختلف پایگاه‌های نظامی راه‌اندازی کرده‌اند اما باید بگویم که این فقط موجب منفورتر شدن آمریکا و همدستانش شده و هیچ دستاوردی برای آنها ندارد. امروز باید علما و روحانیون جوامع اسلامی با یکدیگر متحد شوند و این طبیعی است که امروز آینده‌ای روشن در انتظار مسلمانان است و در حال مشاهده کردن به ذلت افتادن غربی‌ها هستیم.

ایران به کمک هیچ کشوری نیاز ندارد

محمودی در ارتباط با تعطیلی سفارت کانادا در ایران اذعان داشت: کشورهای اروپایی نیز مزدورانی هستند که هدف اصلی خود را نمی‌دانند. روزی در کشور ایران تمام سفرای غربی به کشورشان بازگشتند اما هیچ اتفاقی نیفتاد و آنها با کمال شرمندگی دوباره به ایران آمدند و این بیانگر آن است که ایران به کسی نیازی ندارد و این سایر کشورها هستند که به ایران وابستگی دارند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات شهرستان‌های استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: کانادا به‌ خاطر نوکری آمریکا سفارت خود در ایران را تعطیل کرد و باید بگویم که ایران اسلامی به اهداف خود رسیده و بیداری اسلامی نیز در آستانه پیروزی است و امیدوارم که مسلمانان با حفظ اتحاد، آینده‌ای درخشان را برای خود رقم بزننداخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , امام جمعه ورامین   , محمودی  


 

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ورامین گفت: تمام تمهیدات لازم برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی ۹۲-۹۱ مهیاست.

 

به گزارش اخبارشهرستان ورامین مجتبی عرب عامری ضمن تبریک فرارسیدن سال تحصیلی جدید به تمام فرهنگیان، دانش آموزان و والدین آنها افزود: با توجه به اجرایی شدن نظام آموزشی جدید تحت عنوان نظام ۳-۳-۶ باید به تمام مسئولان وزارت آموزش و پرورش، اداره کل و تمامی همکاران در سطح شهرستان ورامین تبریک گفت.

وی با اظهار امیدواری برای آغاز مهر پویا و آرام خاطرنشان کرد: برای بازگشایی مدارس اقدامات و فعالیتهای بسیاری صورت گرفت و امسال نیز اتفاق مهمی در سیستم آموزش و پرورش رخ داد و مهمترین تفاوت را با سالهای گذشته داشت.

عرب عامری گفت: در سال ۹۰ از سند ملی تحول بنیادین با حضور ریاست جمهوری رونمایی شد که این سند حاصل تلاش کارشناسان و صاحبنظران طی سالیان گذشته است و توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین مبانی این سند تحول در محتوای آموزشی مورد نیاز دانش آموزان است که تحت عنوان برنامه درسی ملی در حال تدوین و برنامه ریزی است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ورامین با اشاره به اینکه برای سال تحصیلی جدید محتوای دو پایه دوم و ششم ابتدایی دچار تحول شده است، افزود: این تحول هم اکنون در قالب کتاب درسی در اختیار دانش آموزان قرار گرفته و نکته مهم این است که برای تحول در محتوا حتما بایستی ساختاری متناسب با این محتوا طراحی و اجرا شود که این ساختار را اصطلاحا نظام آموزشی ۳-۳-۶  می نامند.

وی در توضیح بیشتر این نظام آموزشی بیان داشت: یعنی یک سال به دوره ابتدایی افزوده شد و دوره راهنمایی سه سال و و دوره متوسط نیز سه سال است.

عرب عامری افزود: برای اجرای این ساختار، اقداماتی نظیر ساماندهی نیروی انسانی، ساماندهی فضاهای آموزشی و آموزش معلمان باید صورت می گرفت که خوشبختانه در شهرستان ورامین به بهترین نحو انجام شد.

فضای آموزشی موردنیاز پایه ششم تأمین شد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ورامین با تأکید بر اینکه در ساماندهی نیروی انسانی، ابلاغ رسمی کامپیوتری نیروهای ابتدایی، راهنمایی و متوسطه در اختیار آنان قرار گرفته است، یادآور شد: در ساماندهی فضاهای آموزشی نیز باید گفت که ۷۵ مدرسه دولتی ابتدایی وجود دارد و در بررسی های اولیه دریافتیم که برای تأمین فضای مورد نیاز پایه ششم هیچگونه مشکلی نداریم.

معلمان پایه دوم و ششم آماده حضور در کلاسهای درس هستند

عرب عامری ادامه داد: در تابستان ۹۱، کلاسهای آموزشی ضمن خدمت برای معلمان پایه دوم و ششم برگزار شد و آنها هم اکنون آماده حضور در کلاسهای درس هستند، کتب جدید پایه دوم و ششم نیز در اختیار معلمان و مدارس است.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , ا  


دومین پیروزی متوالی تیم پارسیا ورامین در لیگ تکواندو استان تهران رقم خورد تا این تیم در صدر جدول قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری اخبارشهرستان ورامین، خردسالان ورامین توانستند در هفته دوم رقابتهای قهرمانی لیگ تکواندو استان تهران با شکست قاطعانه 10 بر صفر مقابل شهرداری اندیشه خود را برای قهرمانی در لیگ مهیا نمایند.

این تیم با هدایت علی اکبری از مربیان ارزشمند شهرستان ورامین موفق شد در دور اول نیز تیم هواپیمایی تهران را با نتیجه 6 بر 4 شکست دهد.

با این دو پیروزی ارزشمند، آینده داران تکواندو ورامین توانستند صدر جدول لیگ استان را به خود اختصاص دهند.

مربی تیم پارسیا با ابراز خوشحالی از کسب دومین پیروزی خردسالان خود گفت: تکواندوکاران خردسال ورامین که از ماه ها پیش برای حضور در این مسابقات مهیا می شدند توانستند با بروز استعداد خود در این رشته متولیان ورزش را امیدوار به آینده روشن تکواندو نمایند.

اکبری افزود: این ورزشکاران با حمایت جامعه ورزشی و مسوولان، آینده ای درخشان خواهند داشت؛ چراکه از لحاظ کیفی در سطح بسیار بالایی قرار داردند و فقط توجه و حمایت از آنان کافیست تا سرنوشت ورزش ورامین به سمت و سوی امیدواری پیش رود.

وی ادامه داد: قطع به یقین در صورت ادامه این روند در آینده جهان شاهد حضور تکواندو کاران ورامین در رقابتهای ملی و المپیک خواهد بود.

مربی ارزنده ورامین اظهار داشت: حمایت های رییس هیات تکواندو ورامین در این امر دخیل بوده است که امیدواریم با برنامه ریزی های موثر و مدون شاهد حضور تیمهای بیشتری در لیگ استان یا حتی کشور باشیم.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


با حضور قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استاندار تهران استخر مجموعه شهید ملاآقایی در بخش قرچک افتتاح شد.

به گزارش اخبارشهرستان ورامین، این استخر که در گذشته به صورت رو باز در اختیار عموم قرار می‌گرفت در سال ۱۳۸۶ در دور اول سفر ریاست جمهوری با اعتباری بالغ بر ۵/۱ میلیارد تومان جهت مسقف کردن آن آغاز شده بود به بهره برداری رسید.

پس از گذشت ۵ سال صبح امروز این مجموعه با حضور مسئولان کشوری و استانی ورامین مورد افتتاح قرار گرفت.

استخر شهید ملاآقایی با زیربنای یک هزار و ۲۰۰ متر شامل سونای خشک، بخار، جکوزی، بدنسازی و سایر فضاهای خدماتی دیگر است.

باید اشاره داشت مجموعه ورزشی شهید ملاآقایی به مساحت ۳۵ هزار متر مربع بوده و دارای زمین چمن فوتبال، پیست دو و می‌دانی، سالن چند منظوره، استخر و سالن کشتی و ورزشهای رزمی بوده که جهت استفاده کارگران طبق ماده ۱۵۴ قانون کار در نظر گرفته شده است.

در این مراسم قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به اهمیت وزارتخانه به ورزش کارگری در نظر گرفتیم این مجموعه را هرچه زود‌تر آماده بهره برداری این قشر زحمت کش کنیم.

دوستعلی در ادامه افزود: این وزارت خانه در کل کشور ۲۷۱ پروژه ورزشی جهت ساخت در دستور کار دارد که با بهرده برداری از این پروژه‌ها سرانه فضای ورزشی کارگران بیش از ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت.

استاندار تهران در ادامه این مراسم اظهار داشت: این مجموعه می‌بایست در اختیار کارگران قرار گیرد و ظرفیت خالی آن در اختیار عموم مردم باشد.

مرتضی تمدن افزود: ورزش کارگری به سلامت جسمی کارگران کمک فراوان می‌کند و این ورزشگاه سهم بسزایی در سلامتی جسمی روحی کارگران خواهد داشت.

در حاشیه این مراسم کارگران کارخانه پارس سرام و کارخانه قند ورامین ضمن بیان مشکلات خود به استاندار تهران خواستار پیگیری وی شدند که استاندار تهران به مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهران و همچنین فرماندار ورامین دستورات لازم را داد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


میزان مصرف مشترکین آبفای جنوب شرق استان تهران طی سه ماهه پیک مصرف آب (خرداد،تیر،مرداد) به تفکیک کاربری و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی آبفای جنوب شرقی استان تهران:معاون امور مشترکین این شرکت در خصوص خبر فوق ابراز داشت:با عنایت به آنکه شرکت آب و فاضلاب در کنار وظیفه مهم آبرسانی به شهروندان محترم،وظیفه بررسی تاثیر آموزش ها و برنامه های های فرهنگی و همچنین بررسی  روند افزایش و کاهش مصرف آب و اتخاذ سیاست های مقتضی را نیز بر عهده دارد،معاونت امور مشترکین این شرکت نسبت به میزان مصرفی آب به تفکیک کاربری در ماه های خرداد و تیر و مرداد سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل اقدام کرده است.

مهندس خدادادی در ادامه با اشاره به اینکه عمده مشترکین شرکت در قالب کاربری خانگی می باشند اعلام کرد میزان مصرف خانگی سال جاری با توجه به افزایش جمعیت نسبت به سال گذشته در این بخش با میانگین مصرفی ۱۸ متر مکعب تغییری نکرده است.وافزود: با توجه به آمار گرفته شده میزان میانگین مصرف آب در بخش های  ادارات عمومی و دولتی،اماکن مذهبی و تجاری مسکونی بین ۲ تا ۱۰ درصد کاهش داشته است.

محمد حسن خدادادی در پایان خبر ابراز داشت که با توجه به افزایش مصرف آب در بخش های تجاری، آب ساختمانی و آب آزاد  امیدواریم با ارائه راهکارهای مناسب و پیگیری اقدامات انجام شده مصرف آب را در جنوب شرق استان تهران به حد مطلوب برسانیم.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , ابفاجنوبشرقی تهران  


سعید هداوند و محمد رضا خسروی دو تن از ورزشکاران ورامین توانستند با کسب عنوان‌های قهرمانی و نایب قهرمانی مسابقات پرس سینه کشور جواز حضور در رقابت‌های جهانی را کسب کنند.

لازم به ذکر است، در این رقابت‌ها که با حضور ۲۰۰ ورزشکار از استان‌های مختلف و به میزبانی شهرستان شهریار برگزار شد، نمایندگان ورامین با حریفان خود به رقابت پرداخته و در پایان توانستند صاحب گردن آویز طلا و نقره شوند.

هداوند در وزن ۱۰۵ گیلوگرم با مهار وزنه ۵/۲۲۲ کیلویی بالاتر از حریفان خود عنوان قهرمانی کشور را به‌دست آورد و علی اشرف نرگسی از ایلام دوم شد و محمدجواد جوزانی روی سکوی سوم ایستاد.

این گزارش حاکی است، محمدرضا خسروی دیگر نماینده ورامین در وزن ۹۳ کیلوگرم با مهار وزنه ۲۰۰ کیلویی بعد از جمشید شفیع زاده از اصفهان به مدال نقره رسید و داریوش جوزانی از دزفول نیز به عنوان سوم دست یافت.

در پایان نفرات اول و دوم هر وزن جهت حضور در مسابقات جهانی انتخاب شدند.

این رقابت‌ها قرار است در اردیبهشت ماه سال آینده به میزبانی کشور جمهوری چک برگزار شود و قهرمانان ورامین امیدوارند با حمایت ارگان‌ها و نهادهای مختلف جهت تامین هزینه حضور در این مسابقات، برای کشورمان افتخار آفرینی کرده و نام ورامین را در جهان طنین‌انداز کنند.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


کاش استاندار محترم در کنار افتتاح پروژه ها٬ به صورت سرزده با برخی از مشکلات شهری سرکشی می نمودند و از نزدیک مصائب مردم آشنا می شدند.

 

سرویس اجتماعی اسوه نیوز: امروز شاهد افتتاح 20 پروژه  در زمینه های فرهنگی و عمرانی و...با حضور دکتر تمدن استاندار محترم که توسط شهرداری ورامین صورت پذیرفته است خواهیم بود.

لازم است به سهم خود از فعالیت های انجام شده چه در حال حاضر و چه در گذشته از مجموعه ی شهرداری ورامین تقدیر گردد. اما به راستی اگر قرار بود شهرداری کار های انجام نشده ی خود را لیست کند و به استاندار محترم ارائه نماید چه می شد؟ در این راستا به کمک دوستانمان در شهرداری ورامین می آییم و 20 مورد از فعالیت هایی که شهرداری می توانست در این زمینه ها نیز مثبت عمل نماید اما متاسفانه نمره ی منفی گرفته است لیست می نماییم. امید است که رسانه ای شدن این موضوعات سبب دلخوری عزیزان شهرداری نگردد چرا که بارها این موارد به دوستان تذکر داده شده اما تغییری حاصل نگردیده است.

البته اگر قرار بود مورد به مورد و محله به محله مشکلات بازگو شود موارد بیش از این ها بود، که ما به همین 20 مورد اکتفا می نماییم. کاش استاندار محترم در کنار افتتاح پروژه ها٬ به صورت سرزده با برخی از مشکلات شهری که در ذیل به آن اشاره میگردد سرکشی می نمودند و از نزدیک با محل چهار راه قتلگاه و امثالهم آشنا می شدند.

 ۱-تغییر المان میدان کفن پوشان و عدم ایجاد نمادی مناسب

 ۲-تعطیلی برخی از جایگاه های سی ان جی

 ۳-عدم نصب دور بین های امنیتی در سطح شهر

 ۴- عدم توجه به کوچه ها و خیابان های محله های محروم

۵-عدم احداث میدان در چهارراه قتلگاه

۶-عدم تعریض و بهسازی جاده حسین رضا

۷-عدم احداث دستشوئی های عمومی

۸-عدم جامعیت در تابلوهای راهنمایی سطح شهر

۹-عدم واگذاری زمین برای مصلی نمازجمعه ورامین

۱۰-عزل و نصب های سفارشی

۱۱-عدم تسهیل در پیچ و خم های اداری

۱۲-عدم رسیدگی به برخی جوی های سطح شهر

۱۳- وجود سگ های ولگرد در سطح شهر

۱۴- عدم ساماندهی دستفروشان در سطح شهر

۱۵- عدم رسیدگی مناسب به امور متکدیان

۱۶- اصراف در چاپ و انتشار نشریه شهرداری

۱۷- عدم نصب چراغ های خیابان مسجد جامع

۱۸- از جای در آوردن پایه های پرچم و ریسه های چراغ در خیابان شهیدرجایی

 وعدم نصب پایه های جایگزین و در نتیجه تضعیف مراسمات اهل بیت(ع)

19-عدم ارائه گزارش دقیق در صرف بودجه ی اختصاص یافته به برنامه های فرهنگی و ورزشی

20-بهاندادن به متولیان فرهنگی

در پایان امید است نقد های انجام شده کمکی در راستای خدمت رسانی هرچه بهتر مجموعه ی شهرداری ورامین به مردم خوب و فهیم شهر شهیدان 15 خرداد باشد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , شهرداری ورامین  


مرتضی تمدن که بعداز ظهر امروز برای افتتاح 20 پروژه عمرانی شهرداری ورامین به این شهرستان سفر کرده بود، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین پروژه‌های جنوب شرق استان تهران، راه‌اندازی مرکز صدا و سیمای مستقل شهرستان‌های استان تهران در ورامین است که تفاهمنامه آن در استانداری تهران به امضا رسیده است.

استاندار تهران گفت: نیاز وجود صدا و سیمای مستقل برای شهرستان‌های استان تهران دیده می‌شد و راه‌اندازی این مرکز از مصوبات سفر رئیس جمهوری بود.

راه‌اندازی مرکز صدا و سیمای مستقل شهرستان‌های استان تهران از جمله در خواست‌های موکد مردم این شهرستان‌ها و ائمه جمعه شهرستان‌های استان تهران بود و نیز درخواست مسئولان شهرستان ورامین از رئیس جمهوری در سفر به ورامین بود که مقرر شد این مرکز در شهرستان ورامین راه‌اندازی شود و تنها شهرستان‌های استان تهران را پوشش دهد.

حجت‌الاسلام سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین نیز در خطبه‌های نماز جمعه 14 مرداد 1390 با تأکید بر محرومیت فراوان استان تهران از بهره رسانه ملی، خواستار راه‌اندازی شبکه شهرستان‌های این استان در شهرستان ورامین برای برطرف شدن این محرومیت‌زدایی شد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


مرتضی تمدن  با اشاره به احداث ساختمان دانشکده علوم پزشکی در ورامین خاطرنشان کرد: احداث ساختمان دانشکده علوم پزشکی شهرستان ورامین و بهره برداری از مجتمع فرهنگی شهرداری ورامین از مهم‌ترین پروژه‌هایی است که خدمت رسانی به مردم را افزایش می‌دهد.

محسن منصوری فرماندار شهرستان ورامین نیز در این ارتباط تصریح کرد: از مهر ماه دانشجویان پرستاری دانشگاه شهید بهشتی وارد این دانشکده می‌شوند اما از ترم‌های بعدی دانشجویان پزشکی هم به دانشکده مذکور می‌آیند.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


مرتضی تمدن که برای بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی، فرهنگی‌ و ورزشی به ورامین سفر کرده بود در جمع خبرنگاران در ارتباط با راه‌اندازی دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت عنوان کرد: به ‌زودی دفتر سازمان حج و زیارت در شهرستان ورامین راه‌اندازی می‌شود.

استاندار تهران افزود: در مورد راه‌اندازی دفتر نمایندگی حج و زیارت استانداری تهران پیگیری جدی انجام داده است و نوید این را می‌دهم که این دفتر در ورامین ایجاد می‌شود.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


سرویس سیاسی اسوه نیوز:

آقای نقوی علیرغم قولی که داده بود به جلسه نیامد

مهندس مهماندوست بااشاره به نحوه انتخاب کاندیدای ائتلاف در انتخابات مجلس نهم، ازعدم حضوردکترنقوی درجلسه ائتلاف خبرداد.وی ادامه داد:درانتخابات اخیراکثر نامزدهای مطرح رابه جلسه ائتلاف دعوت کردیم تانظرات خودرابیان کنند.آقای نقوی علیرغم قولی که داده بود درجلسه حضورنیافت تابرنامه خودراارائه نماید.درآخرین جلسه، رأی گیری به عمل آمدواز16نفرعضو حاضر،13نفربه آقای نوش آبادی رأی دادندوبدین ترتیب کاندیدای ائتلاف، مهندس نوش آبادی انتخاب شد.

مردم ازنماینده انتظاردارند درعزل و نصب ها ی مدیران دخالت نکند

دبیرائتلاف پیروان ولایت باانتقاد ازدخالت نماینده درعزل ونصب های اخیر، وظایف نماینده مجلس رامشخص ودرراستای قانون دانست.وی بیان داشت:تکالیف نماینده راقانون مشخص نموده که قانون گذاری ازاهم برنامه یک نماینده است.اما اینکه نماینده درعزل ونصب های مختلف دخالت کند مورد پسند مردم نیست.مقام معظم رهبری( مدظله العالی) نیز درچند نوبت ازنمایندگان ملت خواسته اند که درانتصابات دخالت نکنندوبه دنبال کاراصلی خودباشند.

تناقض گویی شایسته یک نماینده نیست/ موضع فرماندار به حق بود

ایشان درادامه به جابجایی مسئول آموزش وپرورش قرچک اشاره کردوبیان داشت:دکترنقوی دراین ارتباط دومصاحبه انجام دادند که تناقض دراین دومصاحبه آشکاربود.جایی گفتندکه بنده دراین انتصاب دخالتی نداشتم ودرجایی دیگر گفتند که من دخالت داشتم.حقیقتا تناقض گویی شایسته یک نماینده مجلس نیست.حق این بودکه جایگزینی که برای رییس قبلی معرفی شد ازنظر توانایی مدیریتی کارآمدترباشداما تا آنجا که مشخص است مدیرقبلی ازنظرتحصیلات(فوق لیسانس مدیریت)،بومی بودن درشهرستان،اصولگرایی وسوابق مدیریتی بالاتربود.آقای فرماندار و امام جمعه قرچک نیز موضع گیری نمودند وبه نظربنده موضع مهندس منصوری که دررأس انتصابات قراردارند به حق بود.شایسته سالاری معنایش همین است که خود افرادفرهنگی حداقل مدیرجدید راقبول داشته باشند.مدیر جدید ازاقوام یکی ازاعضای شورای شهرقرچک است که ممکن است درانتخابات آتی شورا تأثیرگذارباشد. درانتخابات شورا بایستی مردم دخیل باشند.اگرمسئولین جهت دهنده شوراها باشند آن خروجی که باید شکل بگیرد، تحقق نمی یابد.

درخصوص استان شدن ورامین ازجانب خیلی ازافرادکوتاهی صورت می پذیرد

مهندس مهماندوست با انتقاد ازعملکرد نماینده درخصوص جداسازی بخش ها ی ورامین بیان داشت:هیچ فردی با شهرستان شدن قرچک و پیشوا مخالفتی ندارد اما ابتدا بایستی تکلیف ورامین مشخص شود.ورامین درحال کوچک شدن است اما استان شدن درابهام است. درخصوص استان شدن ورامین ازجانب خیلی ازافرادکوتاهی صورت می پذیرد.درجلسات مختلف با نماینده محترم، مقرر گردیدتا ابتدا فرمانداری ویژه ورامین اعلام شود وبحث استان شدن ورامین تسریع گردد، بعد شهرستان شدن پیشوا وقرچک اعلام شود.درواقع اگر بنا برعدالت بود شانس قرچک برای شهرستان شدن بیش از پیشوا بود اما با پیگیری نماینده ابتدا پیشوا شهرستان شد.حال شاهد آن هستیم که فرمانداری ویژه ورامین اعلام نشد وشهرستان ری که پرونده آن پس از ورامین مطرح گردیدوساختار آن جزیکی ازمناطق 22گانه شهرداری تهران است، به فرمانداری ویژه ارتقا یافت، اما ورامین همچنان درحال درجازدن است.

کسانی که به دنبال تغییر فرماندار ورامین هستند اهداف سیاسی خاصی رادنبال می کنند

مهماندوست بااشاره به شایعاتی که درمورد تغییر فرماندار ورامین شنیده می شود آن را یک بازی سیاسی خطرناک دانست وافزود:آقای منصوری علیرغم جوان بودن، فعالیت خوبی داشته است ومردم  وی را به دلیل فعالیت های چشمگیرو موفق دوست دارند.این شایعات باعث دلسردی افرادمسئول       می شود.این تغییر اگر صحت داشته باشد به مصلحت نیست.هرگروهی که این امر را دنبال می کنند به ضرر شهرستان قدم بر می دارند. چه کسی بهتر از ایشان را می خواهند بگذارند. آنهادارند با این شایعات فرصت خدمت رااز بین می برند.

در پایان نظر مهندس مهماندوست را درباره افراد زیر جویا شدیم که ایشان اینگونه پاسخ گفتند.

آیت الله محمودی:اسوه ایمان ،تعهدوتقوا و نماد وحدت وثبات درمنطقه

دکترنقوی:ناهماهنگ

مهندس منصوری: جوان پرتلاش وزحمتکش

نوش آبادی:مدیری توانمند

اعضای فعلی شورای شهرورامین:  درمجموع نمره قبولی را دارند ولی درمقابل انتظارات مردم درشهرتحول اساسی اتفاق نیافتاده وبرحسب موفقیت وکارایی ،هرعضو بایدجداگانه کارشناسی وارزیابی شود.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


اخبارشهرستان ورامین:
بهنام میرزایی معاونت توسعه بازرگانی خارجی اداره که دبیری جلسه را بعهده داشت ضمن بیان کلیات و همچنین تشریح دستورالعملی های مربوطه از نحوه و شرایط پرداخت تهسیلات ویژه بسته حمایتی اصناف خبر داد.

وی افزود: پیرو اطلاع رسانی قبلی که از سال 1389 آغاز گردید. متقاضیان تهسیلات 10 تا 100 میلیونی در سایتی که به این منظور اعلام گردیده بود ثبت نام بعمل آورده که در حال حاضر کارگروه مربوطه بررسی شرایط و احراز مدارک و پذیرش متقاضیان برابر دستورالعمل های ارسالی از سازمان محترم صنعت، معدن وتجارت و شورای اصناف کشور را در دستور کار خود قرار داده است.

وی ادامه داد: بدیهی است متقاضیانی که قبلا ثبت نام انجام داده اند ولیکن در حال حاضر واحد صنفی ایشان فاقد فعالیت صنفی می باشد ضمن بررسی و اعلام نظر مجمع امور صنفی شهرستان، از لیست معرفی تهسیلات حذف خواهند شد.

وی در پایان با اعلام اینکه ریاست کارگروه مربوطه بعهده ریاست اداره صنعت،معدن وتجارت شهرستان می باشد گفت: این اداره با جدیت نسبت به پیگیری موضوع و همچنین افزایش خدمت رسانی و حمایت از اصناف اقدام خواهد نمود.


نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین در مراسم میثاق با شهیدان روستای یوسف رضا اظهار داشتند:سکوت سران حجاز در برابر اهانت به پیامبر اکرم(ص) نشان از خودفروختگی آنان دارد.

 

به گزارش اخبارشهرستان ورامین مراسم میثاق با شهیدان به یاد شهدای روستای یوسف رضا در مسجد این روستا برگزار گردید.

در این مراسم که جمع کثیری از اهالی روستا و اعضا ستاد نماز جمعه ورامین حضور داشتند حضرت آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان پیروی از اهل بیت را نشان شیعه بودن ذکر نموده و افزودند: اعتقاد به ولایت اهل بیت تنها تفاوت ما با اهل تسنن است.

ایشان ادامه دادند:لذا باید در رفتار و اعمال خود طوری عمل نماییم که این اعتقاد و ارادت به خاندان نبوت نمایان باشد.

امام جمعه ورامین سپس ضمن محکوم نمودن اهانت به ساحت مقدس رسول اکرم(ص) خاطر نشان ساختند: در پی این اهانت سخیف تمامی مسلمین عالم بپا خاستند و اعتراض نمودند لکن سران حجاز سکوت را ترجیح دادند،سکوت ننگین اینها نشان از خود فروختگی و سرسپردگی آنها دارد.

ایشان تصریح کردند: به زودی سرزمین حجاز از لوث وجود خائنین به حرمین شریفین پاک خواهد شد.

گفتنی است شهید ابراهیم پشت مشهدی،شهید مظفر هداوند خانی،شهید ذبیح الله خانی،شهید مسعود خانی،شهید اسدالله تاجیک و شهید فریدون هداوند خانی شهدای دلیر روستای یوسف رضا هستند.

لازم به ذکر است مراسم میثاق با شهیدان از سوی ستاد نماز جمعه در بیوت خانواده های شهدا به طور سیار برگزار می گردد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , محمودی   , امام جمعه ورامین  


عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: فتنه‌ای مثل فتنه ۸۸ در راه است و برای آن در حال برنامه‌ریزی هستند؛ این مسئله اصولگرایان را موظف به حرکت منسجم و اتحاد در برابر فتنه‌گران می‌کند.

جناب نماینده اصولگرا:

شما میفرمائید منسجم شویم پس چرا هفته پیش پاتونو کردین تو کفش رئیس دولت اصولگرا؟؟؟؟؟؟؟؟

این کارتون نه تنها منسجم نمیکنه بلکه باعث میشود 20سال ورامین عقب بیافتد شما فکر کنم فراموش کردید اول نماینده مردم شهید پرور ورامین هستید

جناب نماینده اصولگرا لطف کنید به گفته خودتان منسجم باشید وباعث عقب ماندگی شهرستان ورامین به خاطر درگیریهای شخصی خودتان بادولت خدمتگذار نشوید

این درگیریها گذراست وسوابق انسانها ماندگار استاخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , نماینده مجلس ورامین   , نقوی  


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین معاون عمرانی فرمانداری شهرستان ورامین در خصوص احداث متروی ورامین گفت: طرح احداث متروی شهرستان ورامین در قالب پروژه مهر ماندگار دولت تعریف شده است.

حسین دهقان اظهار داشت: اجرای طرح متروی شهرستان ورامین در قالب پروژه مهر ماندگار دولت خدمتگزار تعریف شده و تا پایان دوره فعالیت دولت دهم به اتمام خواهد رسید.

وی گفت: برای اجرای این طرح مهم و تأثیرگذار، ۳ هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: اجرای این طرح مهم و تأثیر گذار به عنوان یکی از مطالبات مهم و به حق مردم شهرستان ورامین محسوب می شود که اجرای آن زمینه رشد و توسعه همه جانبه شهرستان ورامین را فراهم می سازد.

 

دهقان اظهار داشت: با توجه به مصوبه هیأت دولت از ۱۷ متر حریم راه آهن، ۱۰ متر آن به اجرای متروی ورامین اختصاص یافته که این موضوع مشکل تملک مسیر را به طور کامل حل و فصل خواهد نمود.

 

وی افزود: اعتباراتی که تا امروز به شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران تخصیص یافته بود به شرکت متروی تهران و حومه منتقل خواهد شد.

معاون عمرانی فرمانداری شهرستان ورامین گفت: اجرای طرح های مهر ماندگار زمینه مناسب جهت ارتقاء خدمت رسانی به مردم را فراهم آورده و باعث می شود تا همه مردم طعم خوش خدمت را بچشند.

وی افزود: رایزنی های مناسب جهت افزایش طرح های مهر ماندگار در شهرستان ورامین صورت گرفته که امیدواریم با محقق شدن آن، شهرستان ورامین در مسیر رشد و توسعه پایدار قرار گیرد.

شایان ذکر است متروی تهران -ورامین هدیه دولت و طرحی ماندگار برای شهرستان ورامین است که در قالب طرح های مهرماندگار قرار دارد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , فرمانداری ورامین  


پرسپولیسی های ۱۵ خرداد ورامین برای اولین بازی خود در لیگ دسته دوم به گناوه می روند و سراجی این بازی را قضاوت می کند.

 

به گزارش اخبارشهرستان ورامین اسامی داوران قضاوت کننده در لیگ دسته دوم باشگاههای کشور از هفته اول از سوی کمیته داوران اعلام شد.

در بین این اسامی سراجی به عنوان داور بازی دوشنبه ۲۷ شهریور ماه پرسپولیس ۱۵ خرداد ورامین و پرسپولیس گناوه انتخاب شده است.

سرخپوشان ۱۵ خرداد ورامین اولین بازی خود را میهمان بندر گناوه و پرسپولیس این شهر هستند.

شمس الدین خانی مدیر عامل این باشگاه قبل از سفر به گناوه  گفت:برای آنکه تیم فوتبال پرسپولیس ۱۵ خرداد ورامین بتواند به جایگاهی در شان و اندازه نام ۱۵ خرداد و مردم غیور ورامین دست یابد با آمادگی کامل به گناوه می رویم و به امید خدا با دست پر به دیار شهیدان ۱۵ خرداد بازخواهیم گشت.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , پرسپولیس 15خرداد  


مراسم عزاداری سالگرد شهادت  امام جعفر صادق(ع) و گرامیداشت شهدای روحانیت برگزار شد.

 

 لحظاتی پیش مراسم عزاداری سالگرد شهادت امام جعفر صادق(ع) و گرامیداشت شهدای روحانیت شهرستان ورامین با حضور حضرت آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان،،محسن منصوری فرماندار شهرستان ورامین،جمع کثیری از مسئولین ادارات و نهادهای ورامین و جمع کثیری از طلاب،روحانیون و مردم متدین شهرستان برگزار گردید.

بر پایه این گزارش در مراسم مذکور که در مصلی بزرگ صاحب الزمان(عج) به همت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ورامین،شهرداری ورامین،اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان،اداره تبلیغات اسلامی ورامین،مرکز رسیدگی به امور مساجد،نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران ناحیه ورامین و حوزه علمیه امام صادق(ع) برگزار گردید

سپس با اهدای لوح های تقدیر و هدایایی از خانواده های شهدای طلبه و روحانی ورامین قدردانی شد.

لازم به ذکر است طلبه شهید محمد ناصر رحیمی،روحانی شهید رجبعلی اسلامی خوزانی،طلبه شهید ابراهیم رمضانی،طلبه شهید سید حسن احمدی،روحانی شهید حسین کاشانی،طلبه شهید غلامحسن ضرغام،روحانی شهید محسن عرب بهشتی،روحانی شهید سید منصور دلاوری،طلبه شهید سید مصطفی محمودی،طلبه شهید مرتضی اکبری،طلبه شهید سید محمد تقی حسین تبار،طلبه شهید مجید بلوچی،طلبه شهید صدرا… حجازی فر،طلبه شهید علی(ذوقعلی)جلالی نیا،طلبه شهید سید علاء الدین ضیاء،طلبه شهید سید مجتبی طباطبایی،طلبه شهید محمد جواد خاکباز،طلبه شهید مسعود صانعی،طلبه شهید حمید حسن زاده متعلق به حوزه علمیه امام صادق(ع) شهرستان ورامین می باشند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین شیخ حسن عرفان از اساتید رشته معانی بیان و بدیع حوزه علمیه قم و از سخنرانان معروف ایران اسلامی و نویسنده کتب ارزشمندی همچون  کرانه ها طی سخنانی به بیان عوامل جهل و نادانی پرداخت.

سپس با توجه به اینکه این روز سالروز دفن ۵ شهید گمنام در شهرستان نیز بود مومنین پس از عزاداری در مسجد عزاداران به سوی گلزار شهدای گمنام ورامین حرکت نمودند و در حالیکه بر سر و سینه می کوبیدند نسبت به مقام شامخ رییس مذهب شیعه اظهار ادب نمودند.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


امروز باخبرشدیم که شهردار ورامین از دانش اموزان ممتاز 91-90 تجلیل کرد است

اقای کارخانه شهردار محترم دلیل این تاخیر چه چیزی بوداست ؟؟؟؟؟

به نظر نویسنده یکی از این چندموردمیتونه باشه:

1-مشغله زیاد شهردار

2-شاید امروز کاری نبوده انجام بشه تدارک یک جشن وتجلیل رواونم شب شهادت امام صادق (ع)رو برنامه کاری خود قرار دادن که خیلی جالبه واقعا اگر اینطوری باشه !!!!!!!!!!

3-شاید گذاشتن بچه هاامتحانات تجدیدیاشونم تمام بشه بعد جایزه همه رو باهم اهداکنن

ماقضاوت را به خوانندگان این مطلب میگذاریم !!!!!!!!!!!!اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , شهرداری ورامین  


جشن برداشت محصول پسته در باغات عباس آباد کریمخانی روستای حصارگلی شهرستان ورامین برگزار شد.

به گزارش اخبارشهرستان ورامین، در این مراسم که با حضور سید محمد موسوی مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران به همت شرکت تعاونی "لاله های بهشت" در جنوب شهرستان ورامین برگزار شد، محصول پسته باغات این شهرستان برداشت شد.

محصولات سه هزار و 500 هکتار باغ پسته در حالی به اکثر نقاط دنیا صادر می شود که تا 15 سال پیش شوره زاری خشک و لم یزرع محسوب می شد.

شرکت تعاونی تولید روستایی لاله های بهشت که از 26 گروه مشاع تشکیل شده و 350 نفر عضو دارد، تا پنج سال، فقط شوره زارهای کویر ورامین را آبیاری کردند تا زمین برای کشت آماده شود.

پس از امکان کشاورزی شدن زمین ها، درختان پسته کاشته شدند و نکته جالب اینجاست که این درختان سه تا چهار سال زودتر از دیگر مناطق کشور به بار می نشینند و کیفیت بالایی دارند.

نکته مهم دیگر این است که میانگین برداشت پسته در زمینهای ورامین تا پنج برابر میانگین برداشت کشور ثبت شده است.

 


اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران طی سخنانی عملکرد شرکت متبوع خودرا در مسکن مهر 12هزار واحدی پاکدشت تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی این شرکت مهندس منصور جنتی اقدامات صورت گرفته در این خصوص را مثبت ارزیابی کردو اظهار داشت: براساس برنامه زمان بندی شده و تخصیص اعتبارات پیشرفت پروژه های آبرسانی در مسکن مهر پاکدشت از روند بسیار خوبی برخوردار می باشد.

مدیرعامل آبفای جنوب شرقی هفته دولت را جهت اطلاع رسانی  عملکرد دستگاههای دولتی  و خدماتی زمان بسیار مناسبی دانست و افزود: از جمله اقدامات بسیار مهمی که جهت تامین آب شرب مورد نیاز ساکنین مسکن مهر پاکدشت صورت گرفته  می توان به حفر ،تجهیز و راه اندازی چهار حلقه  چاه  اشاره کرد.

مهندس جنتی  در ادامه با اشاره به این که این شرکت از ابتدای ساخت مجتمع مسکونی مذکور با تامین آب کارگاهی  اقدام به خدمت رسانی نموده است،خاطرنشان ساخت: در حال حاضر جهت اجرای شبکه توزیع آب 37کیلومترو به منظور انتقال آب 14کیلومتر لوله گذاری اجرا شده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت آبفای جنوب شرقی اجرای طرح فاضلاب را امری ضروری و زیست محیطی  در مسکن مهر پاکدشت دانست وافزود:در همین راستا 11 کیلومتر لوله  گذاری جهت اجرای شبکه های اصلی و فرعی به منظور  انتقال ،جمع آوری و دفع فاضلاب در این مجتمع مسکونی  طی چند عملیات اجرایی جداگانه اجرا شد.

مهندس منصور جنتی در پایان سخنان خود از نصب 3700 فقره انشعاب آب مستقل و تفکیکی برای ساکنین این مجتمع خبر داده است.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , جنتی   , ابفاجنوبشرقی تهران  


به نقل از روابط عمومی فرمانده انتظامی شهرستان پیشوا، سرگرد سلمان آدینه‌وند در بیان جزئیات این خبر گفت: با دریافت گزارشی از مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر اینکه تعدادی از افراد شرور با یکدیگر درگیر و باعث ایجاد ناامنی برای شهروندان شده‌اند، بلافاصله با توجه به حساسیت موضوع اکیپی از ماموران به محل اعزام شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان پیشوا اضافه کرد: در تحقیقات اولیه پلیس، دو اراذل و اوباشی که طی این درگیری در بیمارستان بستری شده بودند شناسایی و مورد بازجویی قرار گرفتند که مشخص شد، آنان به همراه دو نفر از دوستانشان در حال بازگشت از مراسم عروسی، به عمد با یک دستگاه موتورسیکلت با سه راکب برخورد کرده که در نتیجه آن موتورسیکلت واژگون و هر هفت متهم با یکدیگر درگیر شده‌اند که پس از مصدومیت دو نفر از آنان، سایر متهمان متواری می‌شوند.

وی تصریح کرد: با شناسایی منازل و پاتوق اراذل و اوباش طی چند مرحله کار اطلاعاتی و تعقیب و مراقبت، سرانجام تمام متهمان فراری که دارای سوابق متعددی از قبیل شرارت، نزاع و عربده‌کشی با سلاح سرد بودند، دستگیر و با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند.

آدینه‌وند در ادامه از دستگیری دو شرور دیگر در حاشیه شهرک‌های اقماری خبر داد و عنوان داشت: در راستای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و با هدف ارتقای احساس امنیت در بین شهروندان، مأموران حین گشت‌زنی در حاشیه یکی از شهرک‌های اقماری دو نفر از اراذل و اوباش که قصد قدرت نمایی و ایجاد رعب و وحشت در بین شهروندان را داشتند را دستگیر و به مراجع قضایی منتقل کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان پیشوا در پایان با تشکر از همکاری و تعامل خوب مردم با پلیس، خواستار تداوم همکاری آنها با پلیس شد تا منطقه از لوث وجود چنین افرادی پاکسازی شود.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , فرماندهی انتظامی شرق استان تهران  


روستای حسین آباد دفتری از توابع بخش مرکزی دیروز بعد از ظهر میزبان فرماندار، معاونین، بخشدار مرکزی و مسؤولین شهرستان بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین: دومین دور بازدید از روستای حسین آباد دفتری با حضور فرماندار و مسؤولین شهرستان برگزار شد.

در این دیدار که طبق روال بازدیدهای روستایی مسؤولین شهرستان صورت پذیرفت علاوه بر بررسی مسائل و مشکلات این روستا روند اجرایی مصوبات بازدید قبلی نیز مورد ارزیابی قرار گرفت.

 

در پایان و پس از بازدید فرماندار و مسؤولین شهرستان از روستا و با تشکیل جلسه در مسجد روستا مصوبات جدیدی نیز برای این روستا صورت پذیرفت که برخی از آن مصوبات بدین شرح است:

 

1. مقرر گردید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جهت سرعت بخشیدن به زیرسازی و آسفالت  و پیاده روسازی و جدول  گذاری تمامی معابر خاکی روستا اقدامات لازم را معمول نماید.
2. مقرر گردید اداره برق قرچک نسبت به اصلاح و بهینه سازی روشنایی معابر روستا اقدام لازم را معمول نماید.
3. مقرر گردید جهاد کشاورزی جهت تسریع دریافت وام توسعه کشاورزی اهالی روستا مذاکراتی با سرپرستی بانک عامل توزیع وام داشته باشد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , فرمانداری ورامین   , منصوری  


اخبارشهرستان ورامین: فرمانده انتظامی شهرستان ورامین گفت: مأموران انتظامی شهرستان ورامین شرق تهران ، در بازرسی از یکدستگاه خودرو خاور ۵ تن ماده سولفور سدیم قاچاق ، توزیع خارج از شبکه دولتی را کشف کردند.

سرهنگ صامتی در گفتگو با خبرنگار وارنا اظهار داشت: ماموران فرماندهی انتظامی بخش جوادآباد شهرستان ورامین هنگام گشت زنی در شهرک چرمشهر به یک دستگاه خودرو خاور مظنون شدند.

وی افزود: مأموران با استفاده از علائم هشداردهنده اقدام به متوقف کردن وسیله نقلیه کرده و در بازرسی از خودرو ، پنج تن ماده سولفور سدیم قاچاق ، توزیع خارج از شبکه دولتی کشف شد.

وی در پایان گفت: در این رابطه راننده به نام ” جمشید” که قصد تخلیه محموله در کارخانه های این شهرک صنعتی را داشت ، دستگیر و به پلیس آگاهی ویژه شرق تهران منتقل گردید.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , فرماندهی انتظامی شرق استان تهران  


اداره ورزش و جوانان شهرستان ورامین از تمامی خبرنگاران فعال عرصه اطلاع رسانی شهرستان ورامین به جهت همکاری، همراهی و پوشش خبری مناسب قدردانی کرد.

مصطفی زاهدی ضمن قدردانی از زحمات اهالی رسانه نقش آنان را در پیشبرد اهداف ورزش منطقه بی‌بدیل توصیف کرد و اظهار داشت: خبرنگاران درحال حاضر به عنوان یکی از مهم‌ترین ارکان ورزش هستند، چراکه این قشر موجبات فرهنگ سازی، تشویق و ایجاد انگیزه در میان قهرمانان و ورزشکاران را فراهم کرده‌اند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان وارمین افزود: هر رویدادی ممکن است در یک برهه زمانی تنها با حضور قشر کمی از جامعه رخ دهد ولی این خبرنگار است که با انعکاس این اتفاق تمامی مردم را از انجام آن آگاه می‌سازد.

وی ادامه داد: بنابراین نقش خبرنگار به عنوان رکن چهارم قانون اساسی در کشور قابل احترام است و باید تحت هر شرایطی حرمت این عزیزان که مورد وثوق همگان هستند، حفظ شود.    

نام‌گذاری سالن ورزشی با عنوان خبرنگار

زاهدی در ادامه گفت: به جهت ارج نهادن به مقام والای اهالی رسانه در نظر داریم یک مجموعه ورزشی با عنوان خبرنگار در شهرستان ورامین نام‌گذاری کنیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ورامین بیان داشت: این موضوع به زودی در دستور کار قرار خواهد گرفت تا نام این قشر بی‌مدعا و زحمت‌کش بر روی سردر مجموعه‌ای ورزشی بدرخشد.

تشکیل تیم‌های ورزشی با حضور خبرنگاران

وی ادامه داد: در نظر داریم با تشکیل تیم‌های ورزشی، خبرنگاران را به سمت و سوی ورزش سوق دهیم که این امر با تشکیل تیم‌هایی با عنوان خبرنگار  تحقق خواهد یافت.

زاهدی بیان کرد: تیم فوتسال، والیبال، تیراندازی، شنا، پرورش اندام و تنیس روی میز از جمله ورزش‌هایی است که در قسمت بانوان و آقایان تشکیل خواهد شد تا علاوه بر پرداختن خبرنگاران به ورزش، در صورت امکان با این نام تیم‌هایی را راهی مسابقات مختلف کنیم.

اداره ورزش خانه مطبوعات است

وی سپس اداره ورزش و جوانان شهرستان ورامین را خانه مطبوعات دانسته و اظهار داشت: اداره ورزش و جوانان ورامین، خانه مطبوعات است و هر خبرنگاری می‌تواند برای پیگیری مسایل ورزش و حتی برای صرف چای به جهت رفع خستگی ناشی از پیگیری اخبار منطقه در سطح شهر به این اداره مراجعه کند.

دبیر شورای ورزش شهرستان در پایان خاطر نشان کرد: این اداره در هر زمانی پذیرای اصحاب رسانه است.

در ادامه این مراسم محسن بوربور تصریح کرد: از تمامی خبرنگاران به جهت انعکاس مسابقات تیراندازی قهرمانی کشور که یکی از رویدادهای مهم ورزشی در سال جاری بوده و در شهرستان رقم خورد، تقدیر و تشکر می‌کنیم.

مدیر سایت تک تیرانداز افزود: نشر این مسابقه در سایت‌ها و نشریات موجب شد تا فدراسیون مربوطه از اجرای این رقابت‌ها به میزبانی ورامین تقدیر کند و این خود جای بسی خوشحالی است که این منطقه دارای پتانسیل خوبی به نام خبرنگار است.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


رضا لک پس از کسب پیروزی سه بر یک مقابل هلال احمر آذربایجان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جنوب استان تهران اظهار داشت: از عملکرد بازیکنانم راضی‌ام.

سرمربی تیم شهید منصوری قرچک در ادامه در ارتباط با جایگاه پیش‌بینی شده برای این تیم یادآور شد: سعی می‌کنیم هفته به هفته بهتر شویم چرا که توقعات از ما بالا رفته است. هدف اصلی ما حضور در سه تیم بالای جدول رده‌بندی است.

در این بازی که با پیروزی سه بر یک شهید منصوری خاتمه یافت، 3 هزار تماشاگر در سالن حضور داشتند. برای شهید منصوری محمد طاهری دو گل و علی رهنما یک گل به ثمر رساندند و تک گل هلال احمر را محمد وزیر زاده وارد دروازه منصوری قرچک کرد.

لازم به ذکر است، شهید منصوری با این پیروزی 9 امتیازی شد و تا رده ششم جدول صعود کرد.

نتایج سایر دیدارها به شرح زیر است:

شهرداری تبریز 4 - گاز خوزستان 2

ارژن شیراز 2 - میثاق تهران یک

راه ساری 3 - ملی حفاری 2

فرش‌آرا مشهد 2 - دبیری تبریز 3

دیدار صبای قم و شهرداری ساوه هم به دلیل فوت یکی از بازیکنان ساوه به زمان دیگری موکول شد.

تیم گیتی‌پسند اصفهان نیز این هفته استراحت داشت.

مروری بر جدول رده بندی تا پایان هفته پنجم

تا پایان هفته پنجم لیگ برتر فوتسال تیم گیتی پسند اصفهان با دوازده امتیاز از چهار بازی در صدر قرار دارد و ملی حفاری اهواز نیز با یک بازی بیشتر نسبت به گیتی ‌پسند با 10 امیتاز در رده دوم قرار دارد و تیم‌های صبای قم، فرش‌آرای مشهد، دبیری تبریز و شهید منصوری قرچک رده‌های سوم تا ششم جدول را در اختیار دارند و تیم‌های گاز خوزستان و هلال احمر آذربایجان نیز قعرنشین هستند.

نگاهی کوتاه به عملکرد شهید منصوری در نقل و انتقالات

می‌توان گفت منصوری قرچک با به خدمت گرفتن بازیکنان سرشناسی مانند محمد طاهری، مهدی جاوید، حمید احمدی، مصطفی طیبی و میثم خیام و البته از دست دادن احمد اسماعیل‌پور آقای گل فصل گذشته لیگ برتر فوتسال، بهترین عملکرد را در بین سایر تیم‌ها داشت اما این بازیکنان تاکنون انتظارات را برآورده نکرده‌اند و باید تا هفته‌های آتی منتظر درخشش این بازیکنان باشیم.

نگاهی به شهید منصوری فصل 92-91

منصوری قرچک در هفته اول مسابقات رو در روی میهمان خود تیم میثاق تهران قرار گرفت و در حالی که بازی با نتیجه 7 بر 2 به‌نفع میثاق در جریان بود، به علت تخلف هواداران منصوری داور بازی را نیمه تمام رها کرد و با رأی کمیته انضباطی نتیجه این بازی 7 بر صفر به‌نفع میثاق تهران اعلام شد.

شاگردان رضا لک در هفته دوم مسابقات مهمان تیم دبیری تبریز بودند. در این بازی که با حضور ترابیان و صانعی برگزار شد، منصوری قرچک با گل دقایق پایانی توانست با نتیجه نزدیک 3 بر 2 حریف قدرتمند خود را مغلوب کند.

در هفته سوم پیکارهای لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های ایران منصوری مقابل شاگردان سید مهدی ابطحی در باشگاه شرکت ملی حفاری اهواز صف‌آرایی کرد. منصوری که در این بازی میزبان بود، هوادارانش را به علت تخلف در هفته اول در سالن نمی‌دید. منصوری در نهایت در یک بازی تماشایی 2 بر یک نتیجه را به مهمان خود واگذار کرد تا به جمع تیم‌های قعرنشین جدول بپیوندد.

هفته چهارم لیگ برتر از حساسیت بالایی برخوردار بود و منصوری باید در مقابل گاز خوزستان قرار می‌گرفت. شاگردان رضا لک در این بازی توانستند با دو گل علی رهنما و یک گل مهدی جاوید حریف خوزستانی خود را شکست دهند.

حال باید با این اوصاف منتظر ماند و دید که مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر فوتسال قهرمانی خود را این فصل نیز تکرار می‌کند یا خیر.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


یارانه مرحله نوزدهم – شهریورماه- بامداد دوشنبه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی به ازای هر نفر بامداد دوشنبه به حساب سرپرستان خانوار واریز و سپس قابل برداشت می‌شود. 

 بیش از ۷۴ میلیون ایرانی یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی – فاز اول هدفمندی یارانه‌ها- را دریافت می‌کنند.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


برخی از کسبه ها رعایت انصاف را نمی کنند، باید نظارت ها دقیق تر شود، اوضاع مدیریت شود، از دولت محترم به صراحت و قاطعیت می خواهم که هر کاری می تواند زودتر برای مهار قیمت ها انجام دهد.

  آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی در خطبه های نماز جمعه ورامین افزود: مسئله گرانی بسیار بغرنج شده است، دولتمردان هم مدام وعده می دهند که چنین می کنیم و چنان می کنیم اما در عمل می بینیم روز بعد قیمت ها بالا می رود، صبح یک قیمت، عصر یک قیمت و فردا صبح باز هم یک قیمت جدیدتر و بالاتر؛ این صحیح نیست، قشر مستضعف در فشار هستند.

وی عنوان کرد: برخی از کسبه ها نیز رعایت انصاف را نمی کنند، باید نظارت ها دقیق تر شود، اوضاع مدیریت شود، از دولت محترم به صراحت و قاطعیت می خواهم که هر کاری می تواند زودتر انجام دهد، تعلل جایز نیست، نگذارید زمان بگذرد، هرچقدر منابع و ذخیره وجود دارد بیاورید در میدان و گرانی را مهار کنید، منابع برای چه موقع است؟ الان باید استفاده شود.

آیت الله محمودی گلپایگانی ادامه داد: اگر دولت قدرت ندارد و نمی تواند گرانی را مهار کند، بگوید قدرت ندارم، اعلام کند نمی توانم تا خود مردم یک فکری بکنند، اگر هم می تواند که باید زودتر وارد شود، معیشت بسیار  سخت شده است، مردم گرفتار هستند، چه زمانی می خواهید جلوی این بدبختی ها را بگیرید؟!اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , محمودی   , امام جمعه ورامین  


آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی در خطبه‌های نماز جمعه ورامین پس از توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به ایام شهادت امام جعفر صادق (ع) اظهار داشت: این امام بزرگوار رئیس مذهب تشیع هستند.

صراط مستقیم تنها یک راه است

امام جمعه ورامین افزود: از بین دو نقطه تنها یک خط مستقیم عبور می‌کند، خطوط دیگر باید دارای انحنا باشند تا بتوانند از بین دو نقطه عبور کنند و آن خط مستقیم بدون انحنا تنها مسیر سعادت و صراط مستقیم است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این مسیر و صراط جز پیروی از اهل بیت عصمت و طهارت و اعتقاد عملی به اسلام ناب محمدی (ص) نیست.

امام صادق (ع) از فرصت نزاع امویان و عباسیان بیشترین بهره را برای نشر معارف اسلامی بردند

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین یادآور شد: خلفای ثلاث در 25 سال حکومت خود بدعت‌های فراوانی گذاشتند که حضرت امیر (ع) نیز در پنج سال خلافت ظاهری خود به دلیل حفظ وحدت جامعه اسلامی نتوانستند تمام آن بدعت‌ها را اصلاح نمایند، بعد از مولا (ع) نیز معاویه و یزید و آل مروان و امویان حکومت را به ناحق تصرف کردند و جامعه اسلامی را به سوی انحراف سوق دادند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین اضافه کرد: اما در برهه‌ای از زمان و در زمان امامت امام باقر (ع) و امام صادق (ع) نزاع تصرف حکومت بین امویان و عباسیان شروع شد و خلا قدرت واحد در جامعه ایجاد شد و این دو بزرگوار از فرصت به وجود آمده بیشترین استفاده را در راستای نشر معارف اسلامی بردند.

محمودی در ادامه تاکید کرد: به همین دلیل بسیاری از احادیث ما و حتی بسیاری از معارف اهل تسنن از احادیث و عقاید این دو امام بزرگوار است، چندین هزار شاگرد به صورت مستقیم و غیر مستقیم توسط این دو بزرگوار تربیت شد که بسیاری از آنها به درجه فقاهت رسیدند، این دو امام بزرگ حق فراوانی بر ما دارند، این‌ها اسلام را احیا کردند.

امام جمعه ورامین در ادامه با اشاره به پیروزی بنی عباس بر بنی امیه در غصب حکومت تاکید کرد: بنی عباس در ظلم و ستم بر اهل بیت یک قدم فراتر از بنی امیه و آل مروان گذاشت و آن جسارت به قبور ائمه هدی علیه‌السلام بود، هرچه می‌توانستند در سال‌های حکومت نکبت‌بار خود بر اهل بیت ستم کردند.

سه خصلت منافق از نظر امام صادق (ع)

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین سپس با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) عنوان کرد: ایشان سه خصلت را برای منافق بیان کردند، هرچند که آن منافق نماز بخواند و روزه بگیرد.

وی در ادامه بیان داشت: نخستین خصلت دروغ گفتن در بیان اخبار است، ممکن است شخصی خبری را از دیگری در جایی نقل کند اما به دروغ، این از نشانه‌های منافق است.

محمودی ادامه داد: دومین خصلت خلف وعده است، بسیار رواج پیدا کرده است برخی به دیگران وعده می‌دهند که فلان موقع فلان کار را می‌کنم، فلان پول را می دهم اما سر موقع که می‌رسد انجام نمی‌دهند، این از نشانه‌های نفاق است، به وعده خود عمل کنید، اگر هم در عمل به آن شک دارید به قطعیت وعده ندهید، بگویید «اگر توانستم فلان کار را انجام می‌دهم».

خطیب نماز جمعه ورامین گفت: سومین خصلت آن است که اگر مورد امانت قرار گرفتید خیانت نکنید، ممکن است فردی حرفی را به شما بزند و بعد بگوید جایی مطرح نکن، در این حالت اگر حرف وی را مطرح کردی خیانت در امانت نمودی، بترس و آگاه باش.

رزق انسان بین‌الطلوعین نازل می‌شود

امام جمعه ورامین سپس با تاکید بر نماز صبح از قضا شدن آن توسط برخی از افراد اظهار تاسف کرد و افزود: در ماه رمضان هنگام نماز صبح تمام مساجد شلوغ است، همه نمازها را به موقع می‌خوانند اما بعد از این ماه فراموش می‌شود، ساعت بین‌الطلوعین ساعت بهشت است، از آن برای تضرع و دعا بهره برید، رزق انسان بین‌الطلوعین نازل می‌شود.

وی اضافه کرد: اگر بگویند در پیشوا یا قرچک شکر آوردند و کیلویی پنج ریال می‌فروشند و تنها در ساعت بین‌الطلوعین توزیع می‌شود همه از خواب خود گذشته به آنجا می‌روید، صف می‌ایستید، آقایان و خانم‌ها، بین‌الطلوعین ساعت بهشت است، نماز را به جماعت بخوانید، هر قدم به سوی مسجد دارای ثواب است، نگذارید صبح‌ها مساجد خلوت بمانند.

محمودی تاکید کرد: همسایه‌های مساجد کجا هستند، ما موظفیم، این‌ها تکلیف است.

 

17 شهریور چهره واقعی رژیم طاغوت را برملا کرد

امام جمعه ورامین سپس به حادثه خونین 17 شهریور ماه در میدان ژاله تهران اشاره کرد و گفت: چند صد نفر از مردم عزیز ما در 17 شهریور 57 به شهادت رسیدند، یادمان نمی‌رود رشادت‌های آن انسان‌هایی که به خون خود غلتیدند تا چهره واقعی طاغوت برملا شود.

نماینده ولی فقیه در پایان تصریح کرد: این عزت و عظمت امروز نظام در سایه شهادت، جانفشانی و ایثارگری عزیزانی است که در تمام صحنه‌ها حضور قدرتمند داشتند، مستشاران غربی برای حضور در ایران حق توحش می‌گرفتند اما امروز در سایه همین جانفشانی‌ها نظام ما مانند خورشیدی در جهان می‌درخشد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , محمودی   , امام جمعه ورامین  


حجت‌الاسلام حجت‌الله اسماعیلی در آیین عبادی ـ سیاسی نماز جمعه این هفته اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران خلع سلاح هسته‌ای را واجب و امری ضروری می‌داند، چراکه مدافع اصلی حقوق بشر، قربانی تروریسم بین‌المللی و پیشقراول تمدن اسلامی و اصیل انسانی است.

امام جمعه شهرستان قرچک افزود: جنبش عدم تعهد باید یک مدیریت عادلانه و واقعا مشارکتی را در جهان فراهم آورد و اتاق فرمان فعلی جهان را که توسط نمرودیان و فرعونیان زمان فرماندهی می‌شود، از پایه تخریب کند.

وی تصریح کرد: برای اولین بار پس از تبلیغات گسترده و چندین ساله دشمنان علیه ایران مبنی بر اینکه ایران عامل ناامنی - ضد حقوق بشر و به دنبال سلاح‌های کشتار جمعی است، این بار ایران از بالاترین مقام و منزلت جهانی با ابرقدرت‌ها صحبت می‌کند و اعلام می‌دارد که به دنبال صلح و امنیت بین‌المللی است.

اسماعیلی ادامه داد: رجزخوانان دروغین صلح و امنیت، عامل اصلی ناامنی هستند، جنجال تراشان ضد بشری مخالف استقلال ملت‌ها هستند و مظلوم نمایان مکار خود مولدان و صاحبان سلاح‌های اتمی هستند. 

امام جمعه قرچک بیان داشت: ابرقدرت‌های ظالم که برای زن و کودک بی‌دفاع رجزخوانی می‌کنند و با تمام رعب و وحشت از حزب الله و مقاومت می‌هراسند و نای مقابله در برابر ایشان ندارند، هرگز توان مقابله در برابر ایران قهرمان و قدرتمند نخواهند داشت.

وی اضافه کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری، همواره اعتراضات معقول و مشروع ابراهیمی، همانند حضرت ابراهیم (ع) و با تأسی از اجدادش بوده است.

اسماعیلی تأکید کرد: ایشان در فرصتی بی‌بدیل و تاریخی علیه استکبار خروشید و بستر جدیدی را برای بیداری آزادی‌خواهان جهان فراهم کردند، جنبش عدم تعهد را به وضوح از قالب صرف اسم و رسم درآوردند و جان و روح تازه‌ای بخشیدند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها، با اشاره به سالگرد 17 شهریور، یاد و خاطره شهدای گرانقدر این روز تاریخی را گرامی داشته، بر حماسه‌های ایثار و از جان گذشتگی آنها درود فرستاد و گفت: در روز شانزدهم شهریور که اعتراضات به اوج رسید و ارتش دستور تیراندازی داشت، بین ارتش و مردم دوستی و محبت برقرار شد و ارتش به مردم پیوست، شعار مردم در آن روز این بود «برادر ارتشی چرا برادر کشی» و وحشت سراپای شاه را گرفته بود و مثل بید می‌لرزید و این اتفاق و پیروزی خیلی برای شاه و عمالش سخت بود.

اسماعیلی افزود: فردای آن روز جمعه خونینی بود که اول صبح مردم با حرکتی حسین گونه به سوی قتلگاه رفتند. در تهران و 11 شهر دیگر حکومت نظامی برقرار شد و مردم به سوی میدان ژاله سابق حرکت کردند که رژیم با خشمی بی‌نظیر مانع تجمع و حرکت مردم شد و نیروی ضد اغتشاش اسرائیلی به کمک شاه آمدند و با لباس نظامی ایرانی سینه‌های پاک عزیزان ما را هدف گرفتند و مردم نیز خون پاکشان را نثار کردند.

امام جمعه قرچک بیان کرد: مزدوران بی‌رحمانه به روی مردم آتش گشودند و به خاک و خون کشیدند و خاک اره‌های آغشته به بنزین را که کف خیابان‌ها ریخته بودند، آتش زدند و هم‌زمان چند اتومبیل و اتوبوس آتش زدند و محشری درست شد، در اوج واماندگی مردم، آتش گشودند و رگبار مسلسل‌ها به سوی مردم نشانه گرفته شد.

وی تصریح کرد: در کمتر از دو ساعت هزاران شهید در خون پاک خود غلتیدند و آن جمعه، جمعه سیاه نامیده شد و در پی این قیام خونین، امام (ره) عزیز فرمودند «دیگر انقلاب شما تضمینی است و به زودی به پیروزی کامل خواهد رسید» و این اتفاق مقدمه‌ای بر 22 بهمن بود.

اسماعیلی در فراز دیگری از خطبه‌های نمازجمعه گفت: حضرت علی (ع) در نامه 31 نهج البلاغه به امام حسن (ع) می‌فرمایند «پسرم همانا تو را به ترس از خدا سفارش می‌کنم که پیوسته در فرمان او باش و دلت را به یاد خدا زنده کنی و به ریسمان او چنگ زنی، چه وسیله ای مطمئن‌تر از رابطه تو با خداست؟»

امام جمعه قرچک اضافه کرد: قلب انسان به خاطر ارتباط نزدیکی که با مرگ و زندگی دارد، به عنوان تجلیگاه روح و نفس آدمی ظهور کرده است، لذا مخاطب بخش عمده‌ای از پیام قرآن دل است.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


حجت‌الاسلام سید حسین امیری ظهر امروز در آیین سیاسی عبادی نماز جمعه شهرستان قیامدشت پس از توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با بیان حدیثی از مولای متقیان در ارتباط با رعایت تقوای الهی اظهار کرد: تقوا دژ محکم انسان‌های مؤمنی است که آن‌ها را از خطرات سخت مصون می‌دارد.

امام جمعه شهرستان قیامدشت افزود: بهترین تکیه‌گاه برای آن‌ها ایمان و تقوا بوده که قادر است در برابر هر دشمنی انسان متقی را بیمه کند.

یاسینی به قدرت بالای نماز در برابر مشکلات اشاره کرد و گفت: ائمه اطهار نیز در مقابل هر مشکلی صبر و نماز را توشه راه خود می‌کردند و این گونه موفق شدند در برابر کفار و منافقین استوار و پابرجا قد علم کنند.

وی ادامه داد: انسان باید سعی کند که آلوده نشده و دشمن در او رسوخ نکند و راه نفوذ دشمن را ببندد که این به دست نمی‌آید مگر با تکیه بر صبر و نماز که صبر را در تفاسیر به روزه تعبیر می‌کنند.

یاسینی عنوان کرد: هر جا خونریزی است، دست آمریکا در آنجا پیداست و پیام رهبر در این اجلاس کشورهای دنیا را بیدار کرد و فرمودند انرژی هسته‌ای برای همه کشورها و سلاح اتمی برای هیچ کس.

امام جمعه شهرستان قیامدشت تاکید کرد: پیام رهبر فرزانه انقلاب در این اجلاس این بود که به فکر بیفتیم و از عقل استفاده کنیم و فطرت بیداری داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به ناکامی‌های اخیر دشمنان ابراز داشت: این اجلاس موجب خشم دشمنان انقلاب از جمله اسرائیل شده که به طرق مختلف آن را ابراز کرده است.

امام جمعه شهرستان قیامدشت اجلاس غیر متعهدها را نشانه بزرگی و عظمت انقلاب اسلامی در جهان دانست و گفت: برگزاری موفق این اجلاس دستاورد بزرگی داشت که تو دهنی به استکبار و صهیونیست‌ها در رأس همه این موفقیت‌ها بود.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 17 شهریور اظهار داشت: 17 شهریور از روزهای مهم انقلاب ایران اسلامی است.

یاسینی روز 17 شهریور را قیام 17 شهریور خواند و تاکید کرد: در این روز جمع بسیاری از مردم بی‌دفاع کشورمان توسط رژیم ستمشاهی در میدان ژاله تهران و در جمعه سیاه 1357 به شهادت رسیدند.

امام جمعه شهرستان قیامدشت ادامه داد: 17 شهریور از ایام‌الله و هدیه‌ای از عالم غیب است تا نسل‌های آینده ببینند جمهوری اسلامی با چه جان‌نثاری‌هایی به پیروزی رسیده تا در حفظ آن بیش از پیش تلاش کنند.

وی توضیح داد: روز 17 شهریور گزارشگر جنایات ضد انسانی و اسلامی رژیم شاهنشاهی و نشانگر مقاومت و شجاعت و ایستادگی ملت در مقابل ستمگران و جنایتکاران است.

یاسینی همچنین سالروز 11 سپتامبر را مورد اشاره قرار داد و افزود: این حادثه ساخته و پرداخته  آمریکا برای غارت کشورها بود.

امام جمعه قیامدشت اضافه کرد: رازهای پشت پرده و پنهان حادثه 11 سپتامبر باید افشا شود تا همه جهانیان بدانند دولت آمریکا برای رسیدن به اهداف خود چه اقدام‌هایی انجام می‌دهد.

وی همچنین حادثه 11 سپتامبر را بهانه‌ای برای لشکرکشی آمریکا به مناطق متعدد جهان برشمرد و اظهار کرد: تمام شواهد نشان می‌دهد این حادثه از قبل توسط آمریکا برنامه‌ریزی شده بود.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , امام جمعه قیامدشت  


میدان سراجه قم تنها میدان ذخیره سازی گاز در کشور نیست و میادین دیگری مانند شوریجه در شرق کشور با توان برداشت روزانه ۲۰ میلیون متر مکعب گاز و میدان یورتشاه در منطقه ورامین با توان برداشت روزانه ۴٫۸ میلیون متر مکعب از دیگر میادین ذخیره سازی هستند که در مرحله آماده سازی به سر می برند.

 

 میدان ذخیره سازی سراجه قم اولین میدان ذخیره سازی گاز طبیعی است که با همت متخصصین ایرانی توسط شرکت ملی نفت مناطق مرکزی در منطقه سراجه احداث و در اختیار شرکت ملی گاز ایران قرار گرفته است.

کار ذخیره سازی گاز در این میدان از روز اول اردیبهشت ماه سال جاری با تزریق ۳ تا ۵ میلیون متر مکعب گاز به صورت روزانه آغاز شده است که تا مرداد ماه گذشته تزریق گاز در آن روزانه به ۱۱ میلیون متر مکعب نیز رسید.

براین اساس پیش بینی می شود قبل از آغاز فصل سرما این میدان بتواند بیش از ۱ میلیارد متر مکعب گاز ذخیره کند که تا امروز حدود ۴۰۰ میلیون متر مکعب گاز در این میدان ذخیره شده است و در موقع لزوم از این میدان برای مصرف و حتی صادرات برداشت می شود.

این گزارش حاکی است میدان سراجه قم تنها میدان ذخیره سازی گاز در کشور نیست و میادین دیگری مانند شوریجه در شرق کشور با توان برداشت روزانه ۲۰ میلیون متر مکعب گاز و میدان یورتشاه در منطقه ورامین با توان برداشت روزانه ۴٫۸ میلیون متر مکعب از دیگر میادین ذخیره سازی هستند که در مرحله آماده سازی به سر می برند.

براساس این گزارش چندی پیش مدیرعامل شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی اعلام کرده بود که در میدان ذخیره سازی شوریجه می توان ۵۵۰ میلیون متر مکعب گاز ذخیره کرد.

این گزارش اضافه می کند: وزارت نفت در برنامه پنجم توسعه تکلیف کرده است که سالانه ۱۴ میلیارد مترمکعب گاز در کشور ذخیره شود.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


محمدرضا تاجیک با اظهار این خبر تصریح کرد: در این کتاب که توسط استاد سعید وزیری از چهره های ماندگارفرهنگ و هنر ورامین به رشته تحریر در آمده است اوضاع سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، مردم شناسی، اقوام و طوایف و... دشت بزرگ ورامین و خصوصاً شهر ورامین در دوره معاصر بررسی و منعکس شده است.

وی خاطرنشان کرد: چاپ نخست این کتاب در سال جاری توسط انتشارات لوح زرین و در شمارگان هزار نسخه و با قیمت چهل و پنج هزار ریال در یکصد و بیست صفحه به صورت مصور منتشر شده است.

مسئول گردشگری شهرداری ورامین افزود: با توجه به حمایت شهرداری ورامین و مصوبه شورای اسلامی شهر ورامین از نویسندگان و ناشران بومی که با موضوع ورامین اقدام به انتشار و تالیف کتاب می نمایند، این کتاب نیز منتشر و قاجاریه و طایفه های ورامین، ورامین در انقلاب مشروطه، چهره ورامین در شصت سال پیش، مراسم عزاداری، احزاب و گروههای سیاسی، وضعیت آموزش و پرورش، مدارس و حوزه های علمیه، ورامین و انقلاب اسلامی، ورامین و دفاع مقدس، نمایندگان ورامین در مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر ورامین و... قسمتی از عناوین فصل های این کتاب است.

تاجیک در پایان گفت: تاکنون توسط استاد سعید وزیری، محقق و پژوهشگر ورامینی کتابهایی همچون تاریخ ورامین، ورامین در قلمرو هنر و اندیشه، آشنایی با کتاب احسن الکبار و... با موضوع ورامین منتشر شده است.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


به‌نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران، سعید محمدیان گفت: خط انتقال آب 900 شهر قرچک روز گذشته به علت شکستگی از مدار انتقال آب خارج شد که ترمیم آن به قطع آب قسمتی از منطقه نیاز داشت.

مدیرروابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران ادامه داد: با اطلاع رسانی از طریق نصب بنر، ارسال پیامک و استفاده از سامانه پیام گویای مخابرات، زمان و محدوده قطع آب به اطلاع شهروندان قرچک رسید تا در زمان قطع آب، شهروندان با مشکل مواجه نشوند.

وی افزود: با وجود حجم سنگین عملیات، ترمیم این شبکه در زمانی کمتر از 10 ساعت انجام شد و شبکه آب‌رسانی به فعالیت عادی خود ادامه داد.

محمدیان اظهار داشت: با اجرای کامل ترمیم شبکه آب‌رسانی و ذخیره آب در مخازن، هیچ مشکلی از این نظر در شهر قرچک وجود ندارد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , ابفاجنوبشرقی تهران   , جنتی  


امام جمعه قرچک ضمن ابراز گله‌مندی از فرماندار شهرستان ورامین بیان داشت: از فرماندار نیز گله کوچکی دارم و آن نیز کم‌کاری مسئولان در بخش بهداشت و درمان شهرستان ورامین است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین حجت‌الله اسماعیلی ساعاتی پیش در جمع مسئولان اجرایی شهرستان ورامین با قدردانی از زحمات مسئولان شهرستان ورامین اظهار داشت: مردم این منطقه شایسته بهترین خدمات از جانب مسئولان هستند.

امام جمعه قرچک افزود: در بخش خدمات شهری و روستایی خدمات خوبی صورت گرفته است و جا دارد از فرماندار زحمت‌کش ورامین نیز تشکر ویژه‌ای داشته باشم چرا که خدمات خوبی صورت گرفته و هم ما و هم مردم شهرستان راضی هستند.

وی در ادامه ضمن ابراز گله‌مندی از فرماندار شهرستان ورامین بیان داشت: از فرماندار نیز گله کوچکی دارم و آن نیز کم‌کاری مسئولان در بخش بهداشت و درمان شهرستان ورامین است.

حجت‌‌الاسلام اسماعیلی با بیان اینکه بیشترین گله مردم شهرستان مربوط به بخش بهداشت و درمان است، تصریح کرد: بیشترین گله مردم در بخش بهداشت و درمان است و ما نیز در این بخش حتی کوچک‌ترین تحولی ندیده‌ایم و مشکلات همچنان باقی است.

امام جمعه قرچک با تأکید بر قوی‌تر شدن بخش امداد و بهداشت شهرستان ورامین ابراز داشت: از مسئولان درخواست می‌کنم تا در این بخش نیز مانند بخش‌های دیگر برنامه‌ریزی‌های کارآمد داشته باشند تا به لطف خدا بخش‌ بهداشت و درمان نیز نظیر بخش‌های دیگر به مردم شهرستان ورامین خدمت صادقانه داشته باشد.

مسئولان در رفع مشکلات مردم شتاب کنند

وی ضمن تشکر از مسئولان شهرستان ورامین یکی از عوامل موفقیت‌های آنها را رسیدگی سریع به امور شهروندان دانست و اظهار داشت: ارتباط ما با مسئولان شهرستان ورامین ارتباط خوبی است و یکی از عوامل موفقیت مسئولان ما این است که وقتی شهروندی با آنها تماس می‌گیرد، مسئولان سریع برای رفع مشکل می‌آیند و به مشکلات مردم رسیدگی می‌کنند.

مسئولان با همان صلابت گذشته خدمت کنند

حجت‌‌الاسلام اسماعیلی خاطرنشان کرد: امیدوارم خداوند روز به روز بر قدرت ملت ایران بیفزاید و همه مسئولان با هم همکاری کرده و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری با همان صلابت گذشته به‌ صورت شبانه‌روزی برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


مدیرعامل پرسپولیس ۱۵ خرداد ورامین اعلام کرد: تیم فوتبال پرسپولیس ۱۵ خرداد ورامین با قدرت و صلابت  در لیگ دسته دو کشور به میدان می‌رود.

 

 شمس الدین خانی اظهار داشت: برای آنکه تیم فوتبال پرسپولیس ۱۵ خرداد ورامین بتواند به جایگاهی در شان و اندازه نام ۱۵ خرداد و مردم غیور ورامین دست یابد درصدد تقویت این تیم از زوایای مختلف برآمدیم و مسئولین شهرستان نیز از ما حمایت می کنند.

وی افزود: عباس شهرابی به عنوان سرمربی با دانش در خدمت تیم است و می‌تواند برای پرسپولیس ۱۵ خرداد ورامین مثمرثمر باشد و به‌زودی نیز اعضای کادر فنی از سوی سرمربی پرسپولیس ۱۵ خرداد ورامین نیز معرفی می‌شوند.

خانی تصریح کرد:همه عوامل تیم فوتبال  پرسپولیس ۱۵ خرداد ورامین و نیز مسئولان ارشد شهرستان امسال عزم خود را جزم کردند تا با همدلی و همکاری یکدیگر تیم فوتبال پرسپولیس ۱۵ خرداد ورامین را به جایگاه واقعی‌اش در فوتبال کشور برسانند.

گفتنی است  تیم فوتبال پرسپولیس ۱۵ خرداد ورامین در گروه دوم لیگ دسته دو فوتبال کشور با تیم‌های صنعت نفت نوین آبادان، سیاه جامگان مشهد، سپیدرود رشت، پیام مخابرات کازرون، استیل آذین تهران، شموشک نوشهر، استقلال ساری، پرسپولیس گناوه، سایپا مهر کرج، داتیس لرستان، شهرداری دزفول، البدر بندر کنگ و مس سنگون ورزقان تبریز هم گروه است.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


جالب است که عضو شورای شهر ورامین درسایت خود عکس معاون مالی شهرداری را کنار مطلبی از معاون اداری مالی فرمانداری گذاشته این نشان شناخت دقیق این مقام مسئول از مسئولین شهرداری می باشد؟؟؟؟؟؟؟؟......اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


بیشترین بودجه به بخش آموزش اختصاص یافته است

وی با اعلام اینکه تعداد برنامه‌ها و عملیات و شاخص‌ها مشخص شده است، افزود: بر اساس آمار موجود در واقع بخش آموزش با ۳۱ میلیارد تومان بیشترین بودجه را به خود اختصاص داده و تربیت بدنی با ۲۸ میلیارد تومان اعتبار رده دوم را به خود اختصاص داده است و کشاورزی، مسکن و … در رده‌های بعدی قرار دارند.

یاسینی متذکر شد: تمام بودجه‌های اختصاص داده شده به قسمت‌های مختلف مانند آموزش، تربیت بدنی و … این اعتبارات از بودجه ۱۳۰ میلیارد تومانی مذکور است.

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار شهرستان ورامین ادامه داد: مسئله دیگری که باید به آن پرداخته شود، آموزش کارکنان است و همانطور که می‌دانید ما از حیث آموزش مدیران کارکنان یک سرانه سالانه داریم و میزان سرانه امسال برای مدیران ۶۰ ساعت و برای کارکنان نیز ۴۰ ساعت در سال است.

تهیه شناسنامه آموزشی برای مدیران و کارمندان ادارات شهرستان

وی با اشاره به تهیه شناسنامه آموزشی برای کارکنان و مدیران ادارات بیان کرد: بعد از شرکت در کلاس‌های آموزش، به کارمندان و مدیران شناسنامه‌ای تحویل داده می‌شود که طبق آن تعداد ساعت آموزش هر کارمند مشخص می‌شود.

تجلیل از کارمندان نمونه ادارات شهرستان ورامین

یاسینی در ادامه گفت: مسئله مطرح دیگر تقدیر از کارمندان نمونه ادارات بود که قرار بر برگزاری آن در هفته دولت بود اما مصادف شدن آن با اجلاس نم موجب شد به تعویق انداخته شود و به لطف خدا این مراسم هفته آینده برگزار می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار شهرستان ورامین در پایان در ارتباط با نحوه انتخاب کارمند نمونه خاطرنشان کرد: ما از مسئولان ادارات خواستیم که یک نفر از کارمندان نمونه خود را به ما معرفی کنند و آنها نیز این کار را انجام دادند و کارشناسان ما نیز از بین کارمندان معرفی شده پنج کارمند نمونه‌ را شناسایی کردند و به‌ زودی از آنها تجلیل و تقدیر می‌شود.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , فرمانداری ورامین  


ساعاتی پیش نخستین جلسه ثبت وقایع حیاتی بخش قرچک در سال جاری با حضور بخشدار و تمام اعضای این گروه برگزار شد.

حبیب‌الله ابراهیمی ثبت وقایع حیاتی را بسیار مهم برشمرد و افزود: چهار واقعه ولادت، ازدواج، طلاق و وفات در زندگی هر فرد در طول عمرش رخ می‌دهد که از نظر امنیتی و هویتی برای فرد بسیار مهم است.

بخشدار قرچک اظهار داشت: در این راستا راه‌اندازی سامانه‌های الکترونیکی و رسانه‌های مجازی و ... باید بسترسازی شده و مردم در تمام مناطق امکان ثبت وقایع را داشته باشند.

وی اضافه کرد: در مناطق روستایی و محروم نیز باید با راه‌اندازی دفاتر پیشخوان دولت بسترهای ثبت وقایع با سرعت بیشتری انجام شود.

ابراهیمی افزود: در این راستا دهیاران در روستاها نیز می‌توانند به صورت محوری عمل کرده و تمام تلاش خود را در ثبت به موقع وقایع حیاتی به کار بندند. 

بخشدار قرچک ادامه داد: دهیارانی که در این بخش قوی عمل کنند تشویق و افرادی که عملکرد ضعیفی داشته باشند ارزیابی می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه ثبت وقایع حیاتی در قرچک خوب و در برخی موارد نیز ضعیف بوده است، ابراز داشت: برای رسیدن به هدف مطلوب مسئولان ثبت احوال، بهداشت و درمان، دهیاران و بقیه دستگاه‌های اجرایی باید با یکدیگر همکاری لازم را داشته باشند.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری ورامین گفت: افزایش کرایه با در نظرگرفتن شرایط موجود بوده که پس از طی مراحل قانونی امروز با نصب برچسب های جدید کرایه برای اجرا، ابلاغ شد.

ˈیزدان خانی ˈ افزود: میزان کرایه تاکسی های درون شهری ورامین ۵۰۰ ریال افزایش یافت که با این افزایش، کرایه تاکسی سه هزار و ۵۰۰ ریال خواهد بود.

وی گفت: نرخ کرایه تاکسی های برون شهری بین خطوط ورامین تا میدان شوش و نیز میدان افسریه نیز از ۱۷ هزا ر ریال به ۲۰ هزار ریال ، و کرایه ورامین به مترو شهرری از ۱۶ هزار ریال به ۱۹ هزار ریال افزایش یافت .

خانی افزود : با توجه به افزایش نرخ اعمال شده، کرایه آژانس های مسافربری درون شهری نیز از ۱۷ هزار ریال به ۲۰ هزار ریال افرایش یافته است .

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف و کسب کرایه اضافه بر این مبالغ مراتب را به سازمان تاکسیرانی ورامین با شماره تلفن ۳۶۲۳۷۵۷۵اطلاع دهند.

افزایش کرایه تاکسی پس از پیشنهاد شهرداری و تصویب شورا و طی مراحل قانونی آن در فرمانداری ورامین اجرایی شده است.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


بعد از ظهر امروز جلسه شورای اداری شهرستان ورامین با حضور محسن ترکی معاونت برنامه‌ریزی استانداری تهران و مسئولان شهرستان ورامین برگزار شد.

محسن منصوری اظهار داشت: در این چند ساله و در سطح دولت کارهای خوبی انجام شده، مسیر خدمت به سمتی پیش می‌رود که همه خود را وقف مردم کرده‌اند.

فرماندار شهرستان ورامین با اشاره به اقداماتی که در این چند ساله در سطح شهرستان انجام شده بیان کرد: از ترکی به جهت تخصیص اعتبارات به شهرستان تشکر می‌کنیم و با توجه به قرار گرفتن در سال آخر دولت از ایشان درخواست می‌کنیم دریچه اعتبارات را به شهرستان ورامین بیشتر بگشایند تا کارهای خوبی که در سطح شهرستان انجام شده به پایان برسد و یادگار خوبی از دولت برای مردم به جای بماند.

وی در ارتباط با برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان تصریح کرد: هفته دفاع مقدس به عنوان هفته‌ای برای ترویج گفتمان انقلاب اسلامی برای کشور ما مطرح است و باید همه دستگاه‌ها با هماهنگی و برنامه‌ریزی دقیق نسبت به برگزاری مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سطح شهرستان اقدام کنند.

منصوری ضمن ابراز خرسندی از فعالیت‌های چند ساله تیم فوتسال شهید منصوری قرچک در ارتباط با ایجاد یک تیم سوپرلیگی والیبال در ورامین خبر داد و گفت: به فضل خدا ما تجربه خوبی در زمینه تیم‌داری در سطح اول فوتسال کشور داریم و با رایزنی‌هایی که انجام شده به زودی شاهد ایجاد تیمی سوپرلیگی در مسابقات والیبال کشور با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و با مربی‌گری مصطفی کارخانه در ورامین خواهیم بود.

فرماندار شهرستان ورامین افزود: ما اعتقاد داریم وجود چنین تیم‌های ورزشی در شهرستان سبب ایجاد نشاط اجتماعی و رشد ورزش شهرستان می‌شود.

معاونت اداری مالی و برنامه ریزی فرمانداری شهرستان ورامین در ادامه ضمن عرض خیر مقدم به مهندس ترکی و مسئولان شهرستان و با یادی از شهدای گرانقدر جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با برنامه عملیاتی پنج‌ساله شهرستان تصریح کرد: به لطف خدا نسخه نهایی و اصلاح شده برنامه عملیاتی پنج‌ساله شهرستان آماده و به استان ارائه شده است.

یاسینی در ارتباط با اعتبارات تملک دارایی‌های شهرستان در سال 91 اظهار داشت: از مجموعه اعتبارات تملک دارایی‌های سال 91 در حدود 14 میلیارد آن ابلاغ شده و مابقی در حال پیگیری است تا ابلاغ آنها نیز صورت بپذیرد.

در ادامه ترکی ضمن تقدیر از فرماندار و رؤسای ادارات و ائمه جمعه شهرستان عنوان کرد: هر جا که مردم از کار ما راضی بودند قطعا کار ما خوب بوده و هر جا مردم از ما ناراضی بوده‌اند کارهای ما خوب انجام نشده است.

معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران با اشاره به برگزاری اجلاس کشورهای عضو جنبش عدم تعهد یادآور شد: پیروزی گفتمان جمهوری اسلامی در جهان را در این اجلاس تبریک عرض می‌کنم. قطعا این اجلاس بعد از اجلاس سازمان ملل بزرگ‌ترین اجلاس در سطح کشورهای دنیاست و به خاطر برگزاری با شکوه این اجلاس باید از مسئولان اجرایی این اجلاس تقدیر و تشکر کرد.

وی افزود: فلسفه وجودی اجلاس کشورهای عضو جنبش غیر متعهدها همان شعار بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و همان شعار نه شرقی نه غربی است.

در ادامه و پس از سخنان مهندس ترکی از رؤسای ادارات صنعت، معدن و تجارت ورامین، آب و فاضلاب روستایی، راه و ترابری، آموزش و پرورش ورامین و اوقاف و امور خیریه ورامین به عنوان مدیران برتر شهرستان تقدیر و به آنان لوح سپاسی اهدا شد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , منصوری   , فرمانداری ورامین  


به منظور روان‌سازی ترافیک و کاهش زمان انتظار خودروها، چهارراه تقی‌آباد اصلاح هندسی شد و گره ترافیکی جاده ورامین رفع شد.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری منطقه 20 تهران با اشاره به اینکه جاده ورامین ارتباط دهنده شهرری به شهرستان ورامین است، خاطرنشان کرد: نصب 450 نیوجرسی، تغییر فازهای چراغ راهنمایی و رانندگی زمان‌دار و تعریض بخشی از خیابان مصطفی خمینی از جمله اقداماتی است که به منظور کاهش حجم ترافیک در تقاطع تقی‌آباد انجام شده است.

اسفراینی‌نژاد رفع گره ترافیکی چهارراه تقی‌آباد را از مهم‌ترین نیازمندی‌های شهروندان استفاده‌کننده از معبر شریانی جاده ورامین برشمرد و تصریح کرد: کاهش زمان انتظار خودروهای عبوری، رفع بار ترافیکی جاده ورامین تا پل عبدالرحمن صوفی، عدم انسداد راستگرد ورودی به جاده ورامین از بزرگراه شهید آوینی و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی از مهم‌ترین اهداف طرح مورد اشاره است.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری منطقه 20 در ادامه یادآور شد: به منظور افزایش ایمنی عبور عرضی عابران پیاده از جاده ورامین، به زودی یک دستگاه پل عابر پیاده در ضلع شمالی تقاطع تقی‌آباد نصب می‌شود.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


به گزارش اخبارشهرستان ورامین رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ورامین  ساعاتی پیش درجلسه شورای اداری شهرستان خبردادامتیاز لیگ برتر والیبال با نام متین وارنا به سرمربیگری مصطفی کارخانه که از مربیان نام آشنای کشورمان است و حضور بازیکنان مطرح و ملی پوش که به همت مجموعه فرمانداری ورامین و بخش خصوصی شکل گرفته است را در جلسه شورای اداری به حاضران مژده داد و این حضور را نویدبخش رونق ورزش در منطقه عنوان کرد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


 

مسئول امور گردشگری شهرداری ورامین گفت: با حمایت مادی و معنوی شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین کتاب جدید "ورامین در آئینه تاریخ معاصر" منتشر و روانه بازار کتاب شد.

محمدرضا تاجیک  افزود: در این کتاب که توسط استاد سعید وزیری از چهره های ماندگار فرهنگ و هنر ورامین به رشته تحریر در آمده، اوضاع سیاسی، اجتماعی،  فرهنگی، اقتصادی، مردم شناسی، اقوام و طوایف و ... دشت بزرگ ورامین و خصوصاً شهر ورامین در دوره معاصر بررسی و منعکس شده است.

وی یادآور شد: چاپ نخست این کتاب در سال جاری توسط انتشارات لوح زرین و در شمارگان هزار نسخه، با قیمت 45هزار ریال در 120 صفحه به صورت مصور منتشر شده است.

مسئول امور گردشگری شهرداری ورامین افزود: با توجه به حمایت شهرداری ورامین و مصوبه شورای اسلامی شهر ورامین، از نویسندگان و ناشران بومی که با موضوع ورامین اقدام به انتشار و تألیف کتاب می کنند، این کتاب نیز منتشر شد.

وی بیان داشت: قاجاریه  و طایفه های ورامین، ورامین در انقلاب مشروطه، چهره ورامین در 60 سال پیش، مراسم عزاداری، احزاب و گروههای سیاسی، وضعیت آموزش و پرورش، مدارس و حوزه های علمیه، ورامین و انقلاب اسلامی، ورامین و دفاع مقدس، نمایندگان ورامین در مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر ورامین و... قسمتی از عناوین فصل های این کتاب است.

تاجیک افزود: تاکنون توسط استاد سعید وزیری، محقق و پژوهشگر ورامینی کتاب هایی همچون تاریخ ورامین، ورامین در قلمرو هنر و اندیشه، آشنایی با کتاب احسن الکبار و ... با موضوع ورامین منتشر شده استاخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


در آستانه سال جدید تحصیلی و در حالیکه هنوز حکم ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین – پیشوا تمدید نشده، سونامی تغییرات داخلی در این واحد دانشگاهی از مدتی قبل آغاز شده است.

  با توجه به تغییرات کلی ایجاد شده در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی که در رأس هرم آن با انتصاب فرهاد دانشجو انجام پذیرفت، پس لرزه های این انتصابات تا مدیران خرد واحد ها نیز رسیده است.

در دی ماه سال گذشته با انتصاب ریاست جدید دانشگاه آزاد، همان گونه که در ایران مرسوم است، فرهاد دانشجو با برکناری و انتصابات پی در پی، قصد پالایش مجموعه دانشگاه آزاد بنا بر سلایق شخصی یا گروهی کرد و با تغییر معاونان و مدیران ارشد سازمان مرکزی دانشگاه آزاد، بزرگترین دانشگاه کشور را با تغییرات زیادی روبرو کرد.

در سال جدید، پس از انتصابات جدید دبیران و مسئولان مناطق هشتگانه دانشگاه آزاد که با تنشها و واکنشهای متفاوتی همراه بود، اکنون گردونه تغییرات به واحدهای بزرگ شهرستانهای استان تهران رسیده است که نمونه آن را می توان در حکم انتصاب ریاست جدید واحد بزرگ رودهن مشاهده کرد.

مرکز نیمه جامع ورامین - پیشوا گرفتار در سونامی تغییرات داخلی

در همین اثنا، پس از عدم تمدید حکم ریاست واحد ورامین - پیشوا توسط فرهاد دانشجو که از دی ماه گذشته تا به حال به طول انجامیده، اکنون در آستانه سال  تحصیلی جدید، این مرکز نیمه جامع به سونامی تغییرات گرفتار شده است.

بر اساس گزارش پورتال اطلاع رسانی این واحد دانشگاهی، پس از تودیع مدیران امور دانشجویی و فوق برنامه واحد و انتصاب آنها در واحد های فرعی و سمتهای کارشناسی و با استعفای دکتر کریمی معاون باسابقه دانشجویی واحد، در حال  حاضر دکتر سیامک یوسفی معاون آموزشی واحد به عنوان معاون دانشجویی انجام وظیفه می کند.

با پایان یافتن دوره احکام معاونان پژوهشی و اداری، مالی واحد ورامین - پیشوا و عدم ابقای مجدد آنها نیز علاوه بر سردرگمی در این بخشها، تغییرات گسترده ای در پستهای کلیدی اعم از مدیر پژوهش و مسئولان خرد و کلان دیگر مشاهده می شود که طبق شنیده ها و شایعاتی که دهان به دهان می چرخد، در روزهای آتی شاهد جابجایی های بیشتری نیز خواهیم بود.

سونامی تغییرات واحد ورامین – پیشوا در 10 روز اخیر، با تودیع ریاست دانشکده های کشاورزی و علوم انسانی و انتصاب معاونان آنها به عنوان ریاست دانشکده ها ادامه داشت.

همچنین در آخرین تغییر اطلاع رسانی شده توسط روابط عمومی این واحد دانشگاهی، مسئول حراست واحد ورامین - پیشوا طی روزهای گذشته جای خود را به مدیری جوان در همین حوزه داده است.

لیست کامل سونامی تغییرات در واحد ورامین - پیشوا

ریاست دانشکده علوم انسانی: پیشین: زهره صادقی افجه/ فعلی: پوریا کاشانی

ریاست دانشکده کشاورزی: پیشین: حسینعلی شیبانی/ فعلی: رضوان پور احمد

مدیر حراست: پیشین: علی احمدی/ فعلی: حامد جغتایی

معاون دانشجویی: پیشین: ناصر کریمی/ فعلی: سیامک یوسفی(معاونت آموزشی سرپرست است)

مدیر دانشجویی: پیشین: محمد بیدگلی/ فعلی: مریم خسروی (سرپرست)

مدیر پژوهش: پیشین: رضا محمدی/ فعلی: نازنین زند

نکته مهم اینجاست که در یک سال اخیر، چند مدیر و معاون این دانشگاه نیز در حالیکه دانشجویان و مراجعان به آنها رضایت کاملی از عملکردشان داشتند، در دایره تغییرات رئیس واحد دانشگاهی آمده اند و به مدارجی پایین تر سقوط کرده اند.

ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که با پایان یافتن امتحانات ترم تابستانی، مرحله نخست انتخاب واحد این مجموعه دانشگاهی با حضور خیل عظیم دانشجویان آغاز شده و مدیر این واحد دانشگاهی که حکم وی تمدید نشده، توجه خویش را بر تغییرات با چنین گستره و عمیقی متمرکز کرده است.

این در حالی است که مدیران برخی واحدهای کم کار و غیرحرفه ای مانند روابط عمومی و... که عملکرد ضعیفی داشته اند، هنوز سر جای خود بوده و مدیران باسابقه مثبت و کارآمد به صورت عجیبی در حال برکناری و تنزل پست سازمانی هستند.

رئیس دانشگاه آزاد واحد ورامین – پیشوا پاسخگو نیست

پیگیریهای خبرنگار مهر برای شنیدن دلایل این تغییرات وسیع در آستانه سال تحصیلی با محمدرضا ربیعی مندجین تا لحظه انتشار این گزارش بی نتیجه مانده و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین – پیشوا که تنها فرد برای گفتن این دلایل است، پاسخگو نبوده است.

نکته کلیدی نیز آن است که اگر حکم رئیس فعلی دانشگاه تمدید نشود -که چنین احتمالی با توجه به شواهد موجود، بعید به نظر نمی رسد- تکلیف رئیس بعدی معلوم نیست که باید با چینش جدید رئیس قدیم بسازد و اولین تغییرات را حداقل سه ماه پس از استقرارش، انجام دهد.

به هر تقدیر، روند تغییرات در واحد دانشگاهی که در سال 1364 تأسیس شده و به گفته ربیعی، از همان زمان تاکنون نقش بی بدیلی در توسعه فرهنگی واقتصادی و اجتماعی دو شهرستان ورامین و پیشوا ایفا کرده، کمی شتابان و هدفدار به نظر می رسد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین- پیشوا نیز همانند واحدهای دیگر دانشگاهی با ابتدایی ترین امکانات ولی با توکل به خدا و حمایتهای مسئولان منطقه و حمایتهای مردمی، کار خود را آغاز کرده و اکنون در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در 91 رشته دانشجو می پذیرد.

این واحد دانشگاهی با ۱۵۰هکتار زمین و فضاهای آموزشی و پژوهشی به همراه اعضای هیئت علمی و استادان مطلوب، در زمره بهترین واحدهای دانشگاهی کشور قرار گرفته و در آستانه دانشگاه جامع شدن است.

بنابراین، باید در راستای تقویت این واحد تأثیرگذار در اجتماع گام برداشت و به تشویق مدیران لایق حاضر در این مجموعه پرداخت، نه آنکه با تغییرات گسترده، باعث دلهره، عدم احساس امنیت شغلی برای مدیران باقیمانده و کارمندان خدوم این دانشگاه، آنهم در آستانه سال تحصیلی جدید دانشگاه ها شد.

از آنجا که این واحد دانشگاهی، تنها دانشگاه آزادی محسوب می شود که منتسب به دو شهرستان است، لزوم عدم ایجاد تنشهای کاذب در آن به خوبی ملموس است و امید می رود، پاسخ قانع کننده ای برای این تغییرات وسیع از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین – پیشوا داده شود.

موج سئوالاتی که بی پاسخ مانده اند

روند تغییر نیروهای بومی از رأس هرم مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین – پیشوا، چند سالی است که شتابان شده و با نگاهی سطحی به این تغییرات به خوبی نشانگر تغییر نیروهای بومی منطقه از مدیریتهای مختلف این دانشگاه و گرفتن احکام توسط طیفی خاص به عادتی دیرینه تبدیل شده است.

عدم اجرای مصوباتی از قبیل الزامی شدن چادر در این دانشگاه نیز از نکات مهمی است که بزرگان شهرستانهای ورامین و پیشوا بارها تذکر داده اند و با جوابهای "در آینده نزدیک" رئیس دانشگاه روبرو شده اند.

 در دو سال اخیر، در پاره ای از اوقات، ظاهر برخی استادان این دانشگاه نیز دچار تغییرات معکوس حجابی شده و این امر، نه تنها به معنی عدم اجرای برخی مصوبات شورای فرهنگ عمومی و... محسوب می شود، بلکه معنایی جز دهن کجی به فرهنگ و پیشینه مذهبی و انقلابی مردم ورامین و پیشوا ندارند!

توقف روند احداث بیمارستان دانشگاه آزاد در پیشوا که روبروی این واحد دانشگاهی است نیز از دیگر موارد مسکوت مانده محسوب می شود که فقط به وعده ها ختم شده است.

اینها تنها بخشی از سئوالاتی است که در طول مدت بیش از چهار ساله ریاست فعلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین – پیشوا بی پاسخ مانده اند و معلوم نیست با آمدن رئیس جدید یا تمدید حکم رئیس فعلی، جوابی برای آنها یافت می شود یا نه؟اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


به‌ نقل از روابط عمومی فرمانده انتظامی شرق تهران، جعفر چناری گفت: از مدتی پیش ماموران یگان در جریان اقدامات تبهکارانه یک باند بزرگ تهیه و توزیع مواد مخدر قرار گرفته و تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر جنوب شرق تهران در بیان جزئیات این خبر اظهار داشت: با بررسی اقدامات قاچاقچیان، مشخص شد که این متهمان قصد جابه‌جایی و قاچاق یک محموله قاچاق مواد مخدر را از یکی از استان‌های مرکزی کشور به ورامین دارند.

وی افزود: تحقیقات در این زمینه ادامه داشت تا اینکه با به‌دست آوردن اطلاعاتی از مبدا و زمان حرکت سوداگران مرگ از محور «کاشان- قم- چرمشهر» به سوی مرکز استان، مبادی ورودی این محور به شهر ورامین تحت نظر ماموران قرار گرفت.

چناری ادامه داد: مأموران با کنترل نامحسوس این محور مواصلاتی، پس از مشاهده و شناسایی یک دستگاه کامیون، اقدام به تعقیب خودروی مذکور تا مخفیگاه متهمان کردند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر جنوب شرق تهران تصریح کرد: واحدهای عملیاتی پس از محاصره مخفیگاه قاچاقچیان در یک عملیات ضربتی، هفت عضو این باند بزرگ قاچاق مواد مخدر را دستگیر و در بازرسی از کامیون تحت تعقیب 24 کیلوگرم تریاک و شش کیلوگرم مرفین که به طرز ماهرانه‌ای در داخل لاستیک‌های عقب خودرو جاسازی شده بود را کشف کردند و در ادامه بازرسی از محل تجمع متهمان چهار دستگاه خودروی سواری، دو دستگاه موتورسیکلت و 10 دستگاه گوشی تلفن همراه کشف شد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , فرماندهی انتظامی شرق استان تهران  


ساعاتی پیش جلسه شورای اداری شهرستان ورامین با حضور محسن ترکی معاون برنامه‌ریزی استاندار تهران، محسن منصوری فرماندار شهرستان ورامین و دیگر مدیران ادارات و نهادهای شهرستان برگزار شد.

مصطفی زاهدی پیشرفت ورزش ورامین در دولت نهم و دهم را چشمگیر توصیف کرد و اظهار داشت: مسئولان و شهروندان شاهد پیشرفت روزافزون ورزش شهرستان ورامین هستند و همین امر جوانان بسیاری را به ورزش علاقمند کرده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ورامین افزایش پایگاه‌های قهرمانی و همگانی و همچنین افزایش سرانه فضای ورزشی را به عنوان مهم‌ترین کارکرد اداره مربوطه در طول عمر دولت اصولگرا عنوان کرد.

دبیر ورزش شورای اداری شهرستان، افزایش سرانه فضای ورزشی از 5/5 به 18 سانت را عملکردی بی‌بدیل توصیف کرد که این امر موجب شده شهرستان ورامین از بسیاری شهرستان‌ها و حتی استان‌های کشور پیشی بگیرد.

وی یادآور شد: علی‌رغم پیشرفت در سرانه فضای ورزشی این رقم با استانداردهای پیش‌بینی شده فاصله بسیاری دارد.

زاهدی خاطرنشان کرد: ورامین تا سال 87 تنها دارای چند مجموعه ورزشی بوده که به واسطه تلاش‌های مسئولان مربوطه این عدد با ساخت سالن‌ها و اماکن ورزشی در راستای قهرمان‌پروری رشد خوبی داشته است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ورامین همچنین ساخت استادیوم 5 هزار نفری ورامین به مساحت 50 هزار متر مربع با همکاری فرمانداری که در تحویل زمین، شناسایی پیمانکار و تجهیز کارگاه این مجموعه نقشی بی‌بدیل داشته است را از دیگر اقدامات یاد شده برشمرد.

وی تاکید کرد: این مجموعه با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد تومان ساخته خواهد شد.

زاهدی ادامه داد: در نظر گرفتن مکان‌های ورزشی در روستاها موجب شد علاوه بر استجابت خواسته اهالی کشف استعدادهای ورزشی نیز به صورت محسوس قابل درک باشد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ورامین در ادامه افزایش 3 برابری بودجه ورزش ورامین توسط فرماندار را نشان دهنده اهمیت مسئولان به این امر دانست که باعث شکوفایی و رونق آن می‌شود.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


نماینده مردم پاکدشت در مجلس ، گفت: بروکراسی اداری همچون موریانه‌ای توسعه اقتصادی را تخریب می‌کند و این درحالی است که توسعه تکنولوژی مدرن به حمایت دولت برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف صنعتی و کشاورزی نیاز دارد، زیرا با توسعه فناوری اینترنتی می‌توانیم ظرفیت بالایی در توسعه اشتغال ا‌یجاد کنیم.

 

فرهاد بشیری افزود: دولت باید تسهیلات لازم را البته بدون بروکراسی‌های خاص اداری برای سرمایه‌گذاری عرصه صنعتی و کشاورزی مهیا کند و بر روی عملکرد این بخش‌ها نظارت کارآمد داشته باشد.

نماینده مردم پاکدشت درمجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: یکی از شاخص‌هایی که موجب موفقیت اقتصادی و صنعتی می‌شود این است که توسعه فنا وری ایتنرنتی  به عنوان یک عضو محرک و پیشرو در اقتصاد و صنعت کشورمورد حمایت ویژه قرار گیرد.

 وی ادامه داد : روزانه  افراد بسیاری برای انجام اموراداری وارد  کلان شهرتهران می شوند وبه همین علت دولت برای اینکه بتواند خدمات رسانی کار آمد در این راستا داشته باشد باید برنامه‌ریزی کاربردی والکترونیکی داشته باشد.

بشیری افزود : تحول امور اداری درکشورباید به طریق علمی و پژوهشی باشد و این امربه این معنا است که افراد در استان های خود بتواند بسیاری از امور اداری را انجام دهند.

نماینده پاکدشت  ادامه داد :  دانش الکترونیکی  می‌تواند درجهت توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی منطقه و کشور و گسترش رقابت، اشتغالزایی، توسعه فعالیت و کاهش هزینه‌های جاری شرکتها بسیار مفید باشد.

 وی تصریح کرد :باید برای جلب اعتماد عمومی مردم در ادارات به طریق کارشناسی و مشاوره با مرد برخورد کنند، زیرا بررسی‌ها نشان می‌دهد که بسیاری از مردم از پیچ و خم‌های اداری در ادارات گله‌مند هستند.

 بشیری افزود : کاهش بروکراسی اداری در گرو توسعه خدمات الکترونیکی است زیرا این امر موجب رونق مبادلات تجاری و اقتصادی می‌شود.

نماینده پاکدشت ادامه داد : توسعه صنعت کشاورزی و مراکز صنعتی استان تهران  درگرو مدیریت کارآمد است و این امر موجب می‌شود شاخص اقتصادی این حوزه انتخابیه به نحو چشمگیری افزایش یابد.

  عضو کمیسیون  آموزش و تحقیقات مجلس, یاد آورشد :مدیریت کارامد در یک دوره بلند مدت امری اجتناب ناپذیراست، چرا که عمر کوتاه مدیریتی اجازه نخواهد داد، مدیران برنامه های اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و آموزشی خود را اجرا کنند.اخبارشهرستان ورامین   , نماینده مجلس  


مدیر آموزش و پرورش ورامین از رشد تحصیلی دانش آموزان این منطقه خبر داد.

 

به گزارش اخبارشهرستان ورامین مجتبی عرب عامری افزود: یکی از مهمترین اهداف در مجموعه مدیریت آموزش و پرورش ورامین ارتقای سطح تحصیلی دانش آموزان منطقه است که در همین زمینه خبر رشد تحصیلی دانش آموزان منطقه نسبت به سال گذشته به میزان ۱۱٫۱ درصد، یکی از شیرین ترین اخبار این روزهای آموزش و پرورش منطقه است.

وی این موفقیت به دست آمده را نتیجه زحمات صورت گرفته توسط فرهنگیان شهرستان دانست و افزود: بحمدالله امسال در حالی که بسیاری از مناطق اطراف با کاهش رشد تحصیلی روبرو بودند، آموزش و پرورش ورامین از این حیث جایگاه برتر را در استان کسب کرد.

عرب عامری با اشاره به فعالیت های پرورشی و فرهنگی مجموعه مدیریتی خود افزود: کسب رتبه سوم مسابقات فرهنگی هنری در سطح استان تهران، یکی دیگر از افتخارات ما در سال تحصیلی گذشته بوده که برتری گروه هم آوایی دانش آموزان ورامین در مسابقات کشوری یکی از دلایل این عنوان ارزشمند است.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


رئیس جدید دانشکده ادبیات وعلوم انسانی  دانشگاه آزاد واحد ورامین – پیشوا معرفی شد.

 

به گزارش اخبارشهرستان ورامین جلسه تودیع ومعارفه رییس دانشکده ادبیات دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا در محل دفتر ریاست واحد با حضور اعضای هیات رئیسه برگزار شد.

محمد رضا ربیعی مندجین ریاست واحد در این مراسم تودیع و معارفه طی سخنانی ضمن تبریک هفته دولت و ذکر یاد وخاطره شهیدان رجایی وباهنر وروز کارمند، توسعه این مجموعه را مرهون همکاری وهمدلی همه ی همکاران دانست .

وی جامع شدن واحد ر آینده ای نزدیک را از دیگر  فعالیت ها و پویایی  واحد برشمرد  و در ادامه از زحمات زهره صادقی افجه در زمان مسئولیت وی در دانشکده ادبیات وعلوم انسانی واحد تقدیر و تشکرنمود  و طی حکمی پوریا کاشانی را به عنوان ریاست دانشکده علوم انسانی  معرفی کرد.

 اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


به گزارش روابط عمومی آبفای جنوب شرقی  معاون نظارت بر بهره برداری این شرکت با بیان خبر فوق اظهار داشت : سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی سازگار با سایر سیستم های مدیریتی شرکت است که موجب حذف یا کاهش خطرات برای کارکنان و سایر افراد ذینفع می شود.

غلامرضا مرادی  با اشاره به نقش مهم نیروی انسانی در سازمان،اهم اهداف اصلی استقرار این سیستم را شامل ارتقای سطح کیفیت خدمات،توانمند سازی نیروی انسانی،کاهش حوادث و بیماری های شغلی و حمایت از سلامت کارکنان برشمرد.

 وی همچنین اظهار داشت: کسب این گواهینامه شامل هفت مرحله بوده که با تلاش همکاران کنترل کیفیت طی ۵ماه تمامی این مراحل با موفقیت انجام شده و شرکت مجاز به اخذ این گواهینامه گردیده است.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , ابفاجنوبشرقی تهران  


محسن منصوری در گفت‌وگوی اختصاصی در ارتباط با طرح مترو ورامین اظهار داشت: با دستور مستقیم رئیس جمهور و مصوبه هیئت دولت، اجرای طرح مترو ورامین به شرکت تهران و حومه واگذار شده است.

فرماندار شهرستان ورامین افزود: در گذشته بنا بر این بود که این طرح به شرکت راه‌‌آهن محول شود اما معتقد بودیم که این شرکت توانایی رفع نیازهای مردم و پوشش مشکلات متروی این شهرستان را ندارد و در نهایت این پروژه را به شرکت مترو تهران واگذار کردیم.

وی درباره علت واگذار کردن این طرح به شرکت مترو تهران بیان داشت: باید مترویی که در تهران و البرز حرکت می‌کند، در ورامین نیز در جریان باشد و طی جلساتی که با استاندار و مدیرعامل شرکت مترو تهران برگزار کردیم، تمامی امکانات و اعتبارات برای آغاز این طرح آماده است.

 

تخصیص 53 میلیارد تومان اعتبار برای طرح متروی ورامین

منصوری با اشاره به میزان بودجه اختصاص یافته به این طرح عنوان کرد: به‌فضل خدا عملیات اجرایی این طرح به‌زودی آغاز می‌شود و دولت هم برای آن بودجه خوبی در نظر گرفته است.

وی ادامه داد: اعتبار این طرح حدود 29 میلیارد تومان است و 24 میلیارد تومان هم از سال 90 اعتبار باقی مانده است که در مجموع 53 میلیارد تومان می‌شود. البته رئیس جمهور و مدیرعامل شرکت مترو نیز وعده تخصیص اعتبار بیشتر را داده‌اند.

فرماندار ورامین در پایان با اشاره به تاریخ افتتاح متروی شهرستان ورامین خاطرنشان کرد: بر اساس تعهد شرکت مترو تهران، قرار است که متروی ورامین تا پایان سال 92 راه‌اندازی و تحویل مردم ورامین داده شود ولی ما درصدد آن هستیم که این طرح تا پایان دولت دهم افتتاح شود.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , فرمانداری ورامین   , منصوری  


جناب آقای میلاد زارعی- مدیر پایگاه اطلاع رسانی ورامین نیوز

حسن انتصاب جنابعالی را به سمت مسئول اطلاع رسانی و امور خبری دفتر امام جمعه بخش قرچک تبریک عرض می نمایم و برای شما آرزوی موفقیت دارم.

سیدمحمددلاوری
مدیر وبلاگ – اخبارشهرستان ورامیناخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


به گزارش روابط عمومی اداره صنعت،معدن وتجارت شهرستان ورامین ، اولین جلسه کارگروه اجرایی بسته حمایتی اصناف ورامین در روز پنجشنبه  مورخ ۸/۶/۹۱ و با حضور نمایندگان ادارات فرمانداری، بانک ملی و مجمع امور صنفی شهرستان ورامین در محل اداره برگزار گردید.

بهنام میرزایی مسئول واحد توسعه بازرگانی خارجی اداره که دبیری جلسه را بعهده داشت ضمن بیان کلیات و همچنین تشریح دستورالعملی های مربوطه از نحوه و شرایط پرداخت تسهیلات ویژه بسته حمایتی اصناف خبر داد .

وی افزود : پیرو اطلاع رسانی قبلی که از سال ۱۳۸۹ آغاز گردید. متقاضیان تسهیلات ۱۰ تا ۱۰۰ میلیونی در سایتی که به این منظور اعلام گردیده بود ثبت نام بعمل آوردند که در حال حاضر کارگروه مربوطه بررسی شرایط و احراز مدارک و پذیرش متقاضیان برابر دستورالعمل های ارسالی از سازمان محترم صنعت، معدن وتجارت و شورای اصناف کشور را در دستور کار خود قرار داده است .

وی ادامه داد : بدیهی است متقاضیانی که قبلا ثبت نام انجام داده اند ولیکن در حال حاضر واحد صنفی ایشان فاقد فعالیت صنفی می باشد ضمن بررسی و اعلام نظر مجمع امور صنفی شهرستان ، از لیست معرفی تسهیلات حذف خواهند شد .

وی در پایان با اعلام اینکه ریاست کارگروه مربوطه بعهده ریاست اداره صنعت،معدن وتجارت شهرستان می باشد گفت : این اداره با جدیت نسبت به پیگیری موضوع و همچنین افزایش خدمت رسانی و حمایت از اصناف اقدام خواهد نمود .اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


ساعاتی پیش نخستین جلسه کارگروه طرح شبنم با حضور نمایندگان اتحادیه‌های اصناف برگزار شد و مسائل مربوط به اجرایی شدن طرح شبنم در شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

جمشید حاتمی با اشاره به اهمیت زیاد طرح شبنم اظهار داشت: در زمینه اجرای طرح شبنم، توجه جدی اعضای کارگروه، می‌تواند اهداف این طرح عظیم ملی را در شهرستان ورامین محقق کند.

مسئول بازرسی و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ورامین عنوان کرد: هم‌فکری و همکاری اتحادیه‌ها و مجامع امور صنفی شهرستان در اجرای طرح‌های ارائه شده از سوی دولتمردان باید کاملا هوشیارانه و با تبادل نظر و مشورت با کارشناسان صورت گیرد تا زمینه اجرای به موقع، مناسب و بدون اشکال آنها فراهم شود.

وی در ادامه با تاکید بر مشارکت همگانی در اجرای طرح شبنم، تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی اصلی بخش تجارت و شبکه توزیع کالا، برای مبارزه با توزیع کالای قاچاق و جعلی، سامانه شبکه نظارت مردمی، شبنم را ایجاد کرده و همکاری مردم و صنوف می‌تواند زمینه اجرای صحیح آن را فراهم کند.

حاتمی تقویت امکان سیاست‌گذاری و کنترل دولت در بخش کالا و خدمات، تسهیل در اجرایی شدن سیاست‌های ویژه دولت در کنترل بازار، اطمینان مردم از نقش موثرتر دولت در حوزه کالاها و خدمات، افزایش امنیت و جلوگیری از توزیع کالای قاچاق و جلوگیری از تولید و توزیع کالای جعلی را از مهمترین نتایج اجرای این طرح اعلام کرد.

مسئول بازرسی و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ورامین در ادامه گفت: یکی از اساسی‌ترین اهداف مورد نظر این طرح افزایش تعداد بازرسان است که در این بین بازرسی‌های صورت گرفته از سوی مردم به عنوان بازرسان افتخاری می‌تواند زمینه مقابله با کالاهای غیرمجاز و قاچاق را فراهم آورد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


در جلسه امضای تفاهم نامه تأسیس صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان ورامین که روز یکشنبه با حضور مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران در محل فرمانداری ورامین تشکیل شد، مسایل مربوط به توسعه بخش کشاورزی در این شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

قائم مقام ﺷﺮﮐﺖ ﻣﺎدر ﺗﺨﺼﺼﯽ ﺻﻨﺪوق ﺣﻤﺎﯾﺖ از ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ‏ ﮔﺬاری ﺑﺨﺶ ﮐﺸﺎورزی استان تهران در این جلسه گفت: ۴۸ صندوق حمایتی در هشت سال اخیر در کشور تشکیل شده که تشکیل این صندوق‏ها به توسعه حوزه‏ های مختلف کشاورزی منجر شده است.

‘ﻋﻮض علیزاده ﻣﻘﺪم ‘ افزود : پیش از این شش صندوق توسعه کشاورزی در استان تهران تشکیل شده بود که شهرستان ورامین هفتمین صندوق توسعه کشاورزی را به خود اختصاص داده است .

وی افزود : بخش کشاورزی در حوزه اقتصاد کلان کشور تنها بخش اقتصادی غیردولتی است که در حوزه نظام تامین مالی و سرمایه نیاز به یک سامانه ای دارد تا متناسب با شرایط بخش کشاورزی بتواند نیازهای مالی اعتباری و سرمایه گذاری بخش کشاورزی را ساماندهی کند.

وی اظهار داشت : با گذشت هشت سال از تشکیل صندوق های توسعه بخش کشاورزی سرمایه ۴۸ صندوق کشور به حدود ۲۸۰ میلیارد تومان رسیده است .

وی گفت : در بررسی های انجام شده مشخص شد که صندوق های توسعه بخش کشاورزی در حوزه استان ها، در تعامل مستقیم با تولید کنندگان و بهره برداران شهرستانی قراردارند لذا با تشکیل صندوق های شهرستانی سعی شده تا جامعه سهامداری در حوزه صندوق های شهرستانی به صورت مستقیم با صندوق های شهرستان خود در ارتباط باشند .

وی افزود: اکنون بیش از ۱۰۰ آبادی در حوزه شهرستان ورامین وجود دارد که باید شرایطی فراهم شود که تمام تولید کنندگان و بهره برداران روستایی بتوانند از امکان سهامداری و مراوده مستقیم با صندوق برخوردار باشند .

علیزاده گفت: صندوق توسعه بخش کشاورزی در بین تولید کنندگان و تشکل های بخش کشاورزی این باور و اطمینان را ایجاد کرده که می توان با استفاده از ظرفیت های درون زای بخش کشاورزی، امر مهم نظام تامین مالی و سرمایه گذاری در بخش های کشاورزی را ساماندهی کرد.

قائم مقام ﺷﺮﮐﺖ ﻣﺎدر ﺗﺨﺼﺼﯽ ﺻﻨﺪوق ﺣﻤﺎﯾﺖ از ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ‏ ﮔﺬاری ﺑﺨﺶ ﮐﺸﺎورزی استان تهران افزود: در یک سال گذشته تنها منبع مالی برای تامین سهم مشارکت دولت در صندوق های بخش توسعه کشاورزی صرفا فروش اموال و امکانات مازاد وزارت جهاد کشاورزی بود اما از سال گذشته در چارچوب قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی کشور قانونگزار و دولت شرایطی را ایجاد کرده که با ایجاد یک ردیف در چارچوب بودجه عمومی سنواتی کشور، تامین سهم مشارکت دولت از محل بودجه عمومی دولت قابل تامین است.

وی تصریح کرد: در سال گذشته مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران موفق شد از محل اعتبارات استانی ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار را برای تشکل صندوق های توسعه بخش کشاورزی استان تهران تأمین کند.

وی افزود: با برنامه ریزی های انجام شده، ۱۴ صندوق در شهرستان های استان تهران تشکیل می شود که این صندوق ها در آینده سهامداران صندوق استان تهران خواهد شد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


گروه هنرهای آوایی آموزش وپرورش ورامین با کسب رتبه اول در سرود کشور افتخاری دیگر در آموزش و پرورش ورامین رقم زدند.

 

 مجتبی عرب عامری مدیر آموزش و پرورش ورامین اظهار داشت:سی امین جشنواره فرهنگی هنری هنرهای آوایی که با حضور

برگزیدگان یازده گروه از استانهای تهران،یزد،بوشهر،هرمزگان،چهار محال بختیاری،فارس،خراسان رضوی،قم،گلستان،آذربایجان غربی بمدت دو روز در اردوگاه شهید رجائی

شهرستان نیشابور برگزار گردیده بود با افتخار آفرینی ورامینی ها به کار خود پایان داد.

وی افزود: باردیگر گروه سرود دانش آموزان دختر و پسر توانستند برگ زرین دیگری برافتخارات آموزش وپرورش ورامین افزوده ورتبه اول کشورر ااز آن خودنمایند.

عرب عامری ادامه داد:این مهم در پی همت و تلاش اعضا و دست اندرکاران سرود آموزش و پرورش شهرستان ورامین حاصل شده است و موفقیت این عزیزان جای تقدیر دارد.

این مسئول تصریح کرد:سطح رقابت های این دوره از مسابقات بسیار بالا بود و این امر نشان از پیشرفت هنرهای آوایی در کشور دارد.

وی تصریح کرد : باید تلاش شود جهت گیری هنرهای آوایی به سوی ترویج فرهنگ دینی قرار گیرد و در واقع این هنر ابزاری برای نشر معارف عمیق اسلامی شود.
عرب عامری گفت:انتخاب مکان برگزاری این مسابقات در جوار حرم حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در جهت گیری دینی این هنرها نقش مهمی ایفا خواهد نمود.


اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


به مناسبت هفته دولت مهندس منصوری فرماندار شهرستان ورامین جمعه 91/6/10مهمان مردم شریف بخش قرچک و سخنران پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه قرچک بود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین فرماندار ورامین ضمن عرض ارادت به محضر حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و با تبریک هفته دولت به همه خدمتگزاران به خصوص خدمتگزاران بخش قرچک گفت: هفته دولت در هر کشور به مناسبتی خاص و یا گرامی داشت خدمت خاصی که دولت انجام داده است برگزار می شود اما در کشور ما این گرامی داشت رنگ و بویی دیگر دارد.در کشور ما همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند هفته دولت هفته ای است که به نام شهدای عزیز رجایی و باهنر مزین شده و این بدان معناست که راه شهدا ادامه دارد و ادامه خواهد داشت.

 

وی در خصوص خصلت های اخلاقی شهید رجایی افزود: شهید رجایی در ولایت مداری انسانی کاملا مؤدب و مظهر حقیقی ولایتمداری در زمان خودش بوده است. شهید رجایی در همان زمان در موضع گیری و نقد میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد پیشقدم بوده است آن زمانی که عده زیادی از اصولگرایان همراه موسوی بودند ایشان نسبت به موسوی نقد می کرد نه آن زمان که آتش فتنه فروکش کرده بود.
فرماندار ورامین اظهار داشت: هر چه جامعه اسلامی ضربه خورده از نفاق بوده و تمام ضربه هایی که امروز دشمن به ما وارد می سازد نیز از همین جنس و از جنس نفاق است. شهیدان رجایی و باهنر را هم همین نفاق و همین منافقینی که با چهره موجه وارد شده بودند ار ما گرفت.
وی با بیان این نکته که هفته دولت فرصت خوبی برای بیان خدمات دولت است بیان کرد: در حوزه دیپلماسی کشور ما رشد بی نظیری داشته است. امروز مشاهده می کنید بزرگترین اجلاس در سطح کشورهای دنیا بعد از اجلاس سازمان ملل و با حضور بیش از 120 کشور دنیا در جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده و این نشان قدرت بالای دیپلماسی و محبوبیت کشور ما در سطح کشور های دنیاست.
وی اظهار داشت: در هر کشوری که معاونین رییس جمهور و یا وزیر امور خارجه برای دعوت از مسؤولین آن کشور می رفتند بعد از آنها خانم کلینتون و یا مسؤولین آمریکایی می رفتند تا آن کشورها را از حضور در اجلاس تهران منصرف سازند اما می بینیم که به فضل خدا همه نقشه های آنان نقش بر آب شد و اجلاس کشورهای عضو جنبش عدم تعهد درکشور ما با چه شکوهی در حال برگزاری است.
فرماندار ورامین افزود: شما دیدید سخنرانی باشکوه مقام معظم رهبری در آغاز این اجلاس را و مواضعی که ایشان در مقابل امپریالیسم و استکبار جهانی داشتند چگونه با استقبال و تشویق حضار و سران کشورهای حاضر در اجلاس مواجه شد.
وی بیان کرد: برگزاری این اجلاس در کشور ما سند افتخاری برای جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و فرصت سه ساله ریاست جمهوری اسلامی ایران بر این اجلاس فرصت خوبی برای فعال تر شدن دیپلماسی ما در فضای جامعه جهانی خواهد بود.
مهندس منصوری با بیان این که هفته دولت فرصتی برای بیان خدمات دولت از سوی مسؤولین و نقد مردم از دولت است اظهار داشت: در این هفته مسؤولین باید خدمات ارائه شده را به گوش مردم برسانند و مردم نیز نقد سازنده خود را بیان نمایند تا نواقص مرتفع و راه خدمت رسانی هموار شود.حدود یک سال از عمر دولت باقی است و ما سعی داریم با تمام توان به مردم شریف شهرستان خدمت رسانی خود را انجام دهیم تا نواقص موجود را مرتفع نماییم.
وی افزود: در جلسه اخیر مسؤولین با مقام معظم رهبری، ایشان فرمودند این دولت به پرکاری مشهور است و باید تا آخر بر این نحوه خدمت رسانی ادامه دهید.ما هم با استفاده از تمام توان و ظرفیتمان در راه خدمت رسانی به مردم خوب و شریف شهرستان تا آخر ادامه خواهیم داد.
وی در خصوص اقدامات انجام شده برای مردم بخش قرچک گفت: در این چند سال در بخش قرچک اتفاقات خوبی افتاده است، جاده اصلی ورامین-شهرری که مسیر اصلی تردد مردم قرچک نیز هست بهسازی شده و به فضل خدا امروز به اتوبانی استاندارد تبدیل شده است. متاسفانه پیش از این این جاده به قتلگاه مردم ورامین تبدیل شده بود که الحمدلله با خدماتی که انجام شده امروز مردم قرچک و ورامین از جاده بسیار خوبی برخوردار شده اند.
فرماندار ورامین در خصوص راه اندازی مترو اظهار داشت:متروی قرچک ،ورامین ،پیشوا که به تهران منتهی می شود به فضل خدا و با پیگیری مسؤلین به نتایج خوبی رسیده، مصوبه ای از دولت گرفته شد که طی آن دولت کار را به صورت کامل از راه آهن گرفته و به مترو سپرد و حریم فعلی راه آهن از تهران تا پیشوا در اختیار شرکت مترو قرارداد که این مشکلات بسیاری را از سر راه احداث مترو برداشته است .
وی در این باره افزود: چندین جلسه با مدیر عامل شرکت مترو، استاندار و شهردار تهران انجام شده و شرکت مترو متعهد شده تا پایان سال 92 مترو را تحویل دهد. اما نظر ما این است که تا پایان دولت انجام شود و به اتمام برسد به همین خاطر نهایت تلاش ما این است که تا پایان دولت پروژه احداث متروی شهرستان انجام شود.
وی پیرامون راه اندازی بیمارستان قرچک بیان داشت: پروژه احداث بیمارستان قرچک در ردیف اعتبارات ملی و با بودجه ای بیش از 2 میلیارد تومان برای سال 91 قرار گرفته و به حمد الله تجهیز کارگاه این پروژه نیز انجام شده است.
وی در این خصوص افزود: روند کار به این صورت است که اگر بخواهد عملیان اجرایی یک بیمارستان صورت بپذیرد حدود 3 سال زمان می برد که به حمد الله این سه سال سپری شده و اقدامات لازم یکی پس از دیگری به انجام رسیده که به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه خواهیم بود.
فرماندار ورامین در خصوص اجرای بهسازی مسیر اصلی قرچک ورامین گفت: پس از چندین سال که مردم قرچک و همچنین مردم ورامین برای تردد بین این دو شهر با مشکلات عدیده ای مواجه بودند به حمد الله و با پیگیری مسؤلین این مسیر نیز بهسازی شده است.
مهندس منصوری با بیان این که در حوزه مسکن مهر خدمات خوبی در بخش قرچک انجام شده اظهار داشت: در حوزه مسکن مهر 14 هزار وام مسکن در بخش قرچک و به مردم شریف قرچک واگذار شده که نشان از توجه دولت به بخش قرچک می باشد.
ایشان در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه آبرسانی به بخش قرچک گفت: در حوزه آبرسانی به بخش قرچک تسویه خانه سد ماملو در حال راه اندازی و آغاز به کار است. برای این تسویه خانه بیش از 300 میلیارد تومان هزینه شده که امیدواریم تا پایان دولت کار احداث این تسویه خانه نیز به اتمام برسد.
وی پیرامون اقدامات شهرداری و شورای شهر قرچک بیان داشت: به فضل خدا در حوزه شهرداری و شورای شهر قرچک اقدامات خوبی انجام شده و زحمات قابل توجهی صورت پذیرفته که نشانه این خدمات تغییر ظاهر شهر قرچک است که به عنوان نمونه تا امروز بیش از 50 پارک محله در قرچک احداث شده و ان شاء الله تا پایان سال جاری بیش از 30 پارک محله دیگر نیز احداث خواهد شد.
فرماندار ورامین افزود: پارک جنگلی قرچک نیز به برکت حضور پیکر پاک شهدا به مکانی مذهبی و قطبی برای فعالیت های مذهبی قرچک تبدیل شده و زحمات شهرداری قرچک نیز در ساخت مقبره شهدا خدمات بسیار خوبی بوده است.
وی در خصوص احداث کمربندی جنوبی قرچک گفت: تا امروز بیش از 2 میلیارد تومان در برای احداث کمربندی جنوبی قرچک هزینه شده و پیگیر احداث و بهره برداری از این کمربندی هستیم.
ایشان در خصوص احداث بیمارستان خصوصی حیان طب گفت: متاسفانه چند مدتی روند احداث بیمارستان خصوصی حیان طب با مشکلاتی روبرو بود که به همت بخشدار و شهردار محترم قرچک روند اجرایی این پروژه نیز در حال انجام می یاشد.
مهندس منصوری با اشاره به بازدید از تمامی روستاهای واجد شرایط بخش قرچک افزود: به فضل خدا از همه روستاهای واجد شرایط بخش قرچک با حضور مسؤولین شهرستان از نزدیک بازدید به عمل آمده و در همه این روستاها خدماتی ارائه شده است.
وی با بیان این که با تمام توان در حال خدمت رسانی به مردم شریف شهرستان هستیم گفت: در مسیر خدمت رسانی به هیچ کس باج نداده ایم و نسب ما با همه نسبت کار است.
منصوری افزود: موضوع وحدت و هماهنگی بین مسؤولین تأکید مقام معظم رهبری بوده است که نصب العین و بر روی چشم ماست که این وحدت، وحدت روی اصول است اگر کسی از این اصول خارج شود می شود ترکمانچای سیاسی که ما نخواهیم پذیرفت.
فرماندار ورامین اظهار داشت: ما اجازه نمی دهیم کسی در حوزه اجرا وارد شود و دخالت کند . ما روی اصول ایستاده ایم و اگر جایی لازم باشد هزینه اش را هم خواهیم داد.
محسن منصوری افزود: زیادند عده ای که امروز از ما تعریف می کنند و فردا در جایگاه نقد وارد می شوند ما نه به تعریف و نه به چیز دیگری دلبستگی نداریم ما اصولی داریم و تا لحظه ای که در کسوت خدمت به مردم هستیم روی این اصول خواهیم ایستاد.
محسن منصوری فرماندار شهرستان ورامین در پایان سخنان خود از امام جمعه و مردم محترم قرچک بابت فراهم نمودن زمینه های خدمت برای مسؤولین تقدیر و تشکر نمود.

 اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , فرمانداری ورامین   , منصوری  


بعد از ظهر دیروز طبق روال شنبه های هر هفته بازدید روستایی فرماندار ورامین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین: شنبه این هفته فرماندار ورامین به همراه معاونین، بخشدار قرچک و دیگر مسؤولین شهرستان میهمان اهالی شریف قشلاق دوم داوود آباد بودند تا با مسائل و مشکلات اهالی از نزدیک آشنا و نسبت به رفع آنها اقدامات لازم را انجام دهند.

ابتدای این دیدار اختصاص به بازدید از روستا داشت و در ادامه مسؤولین با حضور در مسجد روستا نسبت به رفع مشکلات اهالی تصمیماتی اتخاذ نمودند که بخشی از مصوبات این بازدید به شرح زیر است.

1. مقرر گردید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نسبت به زیرسازی و آسفالت تمامی معابر خاکی روستا تا پایان تیرماه سال آتی اقدام نماید.
2. مقرر گردید اداره آب و فاضلاب شهر قرچک و شبکه بهداشت و درمان جهت رفع آلودگی ها و املاح آب آشامیدنی روستا بررسی و اقدام لازم را معمول نمایند.
3. مقرر گردید نیروی انتظامی جهت ایجاد امنیت در روستا نسبت به افزایش گشت زنی ها و اجرای طرحهای مورد نیاز اقدام لازم را معمول نماید.

 اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , فرمانداری ورامین   , منصوری  


 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران به تشریح عملکرد شرکت متبوع خود در این شهر پرداخت.

منصور جنتی به اهمیت آب در نگاه  قرآن و همچنین در زندگی روزمره مردم اشاره کرد و اظهارداشت: با عنایت به این که آب یکی از نعمت‌های مهم الهی و از نیازهای ضروری بشر می‌باشد احساس مسئولیت کارکنان و مسئولان شرکت آب و فاضلاب که وظیفه خطیر و مهم آبرسانی به مشترکین را بر عهده دارند دوچندان می‌کند.

وی ادامه داد: در همین ارتباط این شرکت تلاش می‌کند با ارائه راهکارهای صحیح و اثر بخش این وظیفه را به بهترین نحو  ممکن انجام داده تا رضایت مردم شریف را جلب کند.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران، سپس به اقدامات آبرسانی انجام شده در قیامدشت اشاره کرد و افزود: می‌توان از حفر، تجهیز و راه‌اندازی دو حلقه چاه آب در سال جاری، اصلاح 3 کیلومتر شبکه آبرسانی و اجرای خطوط انتقال آب نام برد.

جنتی تصریح کرد: تلاش کارکنان این اداره قابل قبول است و تابستان سال جاری بدون قطعی آب و افت فشار در حال سپری می‌باشد.

وی در پایان با تشکر از نگاه دقیق مسئولان قیامدشت به عملکرد شرکت و همچنین جهت ارائه برنامه‌های آینده در محدوده این شهر خواستار همکاری بیشتر ایشان با شرکت شد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , ابفاجنوبشرقی تهران   , جنتی  


 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین فرماندار ورامین ضمن عرض ارادت به محضر حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و با تبریک هفته دولت به همه خدمتگزاران به خصوص خدمتگزاران بخش قرچک گفت: هفته دولت در هر کشور به مناسبتی خاص و یا گرامی داشت خدمت خاصی که دولت انجام داده است...


برگزار می شود اما در کشور ما این گرامی داشت رنگ و بویی دیگر دارد.در کشور ما همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند هفته دولت هفته ای است که به نام شهدای عزیز رجایی و باهنر مزین شده و این بدان معناست که راه شهدا ادامه دارد و ادامه خواهد داشت.

وی در خصوص خصلت های اخلاقی شهید رجایی افزود: شهید رجایی در ولایت مداری انسانی کاملا مؤدب و مظهر حقیقی ولایتمداری در زمان خودش بوده است. شهید رجایی در همان زمان در موضع گیری و نقد میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد پیشقدم بوده است آن زمانی که عده زیادی از اصولگرایان همراه موسوی بودند ایشان نسبت به موسوی نقد می کرد نه آن زمان که آتش فتنه فروکش کرده بود.

فرماندار ورامین اظهار داشت: هر چه جامعه اسلامی ضربه خورده از نفاق بوده و تمام ضربه هایی که امروز دشمن به ما وارد می سازد نیز از همین جنس و از جنس نفاق است. شهیدان رجایی و باهنر را هم همین نفاق و همین منافقینی که با چهره موجه وارد شده بودند ار ما گرفت.

وی با بیان این نکته که هفته دولت فرصت خوبی برای بیان خدمات دولت است بیان کرد: در حوزه دیپلماسی کشور ما رشد بی نظیری داشته است. امروز مشاهده می کنید بزرگترین اجلاس در سطح کشورهای دنیا بعد از اجلاس سازمان ملل و با حضور بیش از 120 کشور دنیا در جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده و این نشان قدرت بالای دیپلماسی و محبوبیت کشور ما در سطح کشور های دنیاست.

وی اظهار داشت: در هر کشوری که معاونین رییس جمهور و یا وزیر امور خارجه برای دعوت از مسؤولین آن کشور می رفتند بعد از آنها خانم کلینتون و یا مسؤولین آمریکایی می رفتند تا آن کشورها را از حضور در اجلاس تهران منصرف سازند اما می بینیم که به فضل خدا همه نقشه های آنان نقش بر آب شد و اجلاس کشورهای عضو جنبش عدم تعهد درکشور ما با چه شکوهی در حال برگزاری است.

فرماندار ورامین افزود: شما دیدید سخنرانی باشکوه مقام معظم رهبری در آغاز این اجلاس را و مواضعی که ایشان در مقابل امپریالیسم و استکبار جهانی داشتند چگونه با استقبال و تشویق حضار و سران کشورهای حاضر در اجلاس مواجه شد.

وی بیان کرد: برگزاری این اجلاس در کشور ما سند افتخاری برای جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و فرصت سه ساله ریاست جمهوری اسلامی ایران بر این اجلاس فرصت خوبی برای فعال تر شدن دیپلماسی ما در فضای جامعه جهانی خواهد بود.

مهندس منصوری با بیان این که هفته دولت فرصتی برای بیان خدمات دولت از سوی مسؤولین و نقد مردم از دولت است اظهار داشت: در این هفته مسؤولین باید خدمات ارائه شده را به گوش مردم برسانند و مردم نیز نقد سازنده خود را بیان نمایند تا نواقص مرتفع و راه خدمت رسانی هموار شود.حدود یک سال از عمر دولت باقی است و ما سعی داریم با تمام توان به مردم شریف شهرستان خدمت رسانی خود را انجام دهیم تا نواقص موجود را مرتفع نماییم.

وی افزود: در جلسه اخیر مسؤولین با مقام معظم رهبری، ایشان فرمودند این دولت به پرکاری مشهور است و باید تا آخر بر این نحوه خدمت رسانی ادامه دهید.ما هم با استفاده از تمام توان و ظرفیتمان در راه خدمت رسانی به مردم خوب و شریف شهرستان تا آخر ادامه خواهیم داد.

وی در خصوص اقدامات انجام شده برای مردم بخش قرچک گفت: در این چند سال در بخش قرچک اتفاقات خوبی افتاده است، جاده اصلی ورامین-شهرری که مسیر اصلی تردد مردم قرچک نیز هست بهسازی شده و به فضل خدا امروز به اتوبانی استاندارد تبدیل شده است. متاسفانه پیش از این این جاده به قتلگاه مردم ورامین تبدیل شده بود که الحمدلله با خدماتی که انجام شده امروز مردم قرچک و ورامین از جاده بسیار خوبی برخوردار شده اند.

فرماندار ورامین در خصوص راه اندازی مترو اظهار داشت : متروی قرچک ،ورامین ،پیشوا که به تهران منتهی می شود  به فضل خدا و با پیگیری مسؤلین به نتایج خوبی رسیده، مصوبه ای از دولت گرفته شد که طی آن دولت کار را به صورت کامل از راه آهن گرفته و به مترو سپرد و حریم فعلی راه آهن از تهران تا پیشوا در اختیار شرکت مترو قرارداد که این مشکلات بسیاری را از سر راه احداث مترو برداشته است .

وی در این باره افزود: چندین جلسه با مدیر عامل شرکت مترو، استاندار و شهردار تهران انجام شده و شرکت مترو متعهد شده تا پایان سال 92 مترو را تحویل دهد. اما نظر ما این است که تا پایان دولت انجام شود و به اتمام برسد به همین خاطر نهایت تلاش ما این است که تا پایان دولت پروژه احداث متروی شهرستان انجام شود.

وی پیرامون راه اندازی بیمارستان قرچک بیان داشت: پروژه احداث بیمارستان قرچک در ردیف اعتبارات ملی و با بودجه ای بیش از 2 میلیارد تومان برای سال 91 قرار گرفته و به حمد الله تجهیز کارگاه این پروژه نیز انجام شده است.

وی در این خصوص افزود: روند کار به این صورت است که اگر بخواهد عملیان اجرایی یک بیمارستان صورت بپذیرد حدود 3 سال زمان می برد که به حمد الله این سه سال سپری شده و اقدامات لازم یکی پس از دیگری به انجام رسیده که به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه خواهیم بود.

فرماندار ورامین در خصوص اجرای بهسازی مسیر اصلی قرچک ورامین گفت: پس از چندین سال که مردم قرچک و همچنین مردم ورامین برای تردد بین این دو شهر با مشکلات عدیده ای مواجه بودند به حمد الله و با پیگیری مسؤلین این مسیر نیز بهسازی شده است.

مهندس منصوری با بیان این که در حوزه مسکن مهر خدمات خوبی در بخش قرچک انجام شده اظهار داشت: در حوزه مسکن مهر 14 هزار وام مسکن در بخش قرچک و به مردم شریف قرچک واگذار شده که نشان از توجه دولت به بخش قرچک می باشد.

ایشان در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه آبرسانی به بخش قرچک گفت: در حوزه آبرسانی به بخش قرچک تسویه خانه سد ماملو در حال راه اندازی و آغاز به کار است. برای این تسویه خانه بیش از 300 میلیارد تومان هزینه شده که امیدواریم تا پایان دولت کار احداث این تسویه خانه نیز به اتمام برسد.

وی پیرامون اقدامات شهرداری و شورای شهر قرچک بیان داشت: به فضل خدا در حوزه شهرداری و شورای شهر قرچک اقدامات خوبی انجام شده و زحمات قابل توجهی صورت پذیرفته که نشانه این خدمات تغییر ظاهر شهر قرچک است که به عنوان نمونه تا امروز بیش از 50 پارک محله در قرچک احداث شده و ان شاء الله تا پایان سال جاری بیش از 30 پارک محله دیگر نیز احداث خواهد شد.

فرماندار ورامین افزود: پارک جنگلی قرچک نیز به برکت حضور پیکر پاک شهدا به مکانی مذهبی و قطبی برای فعالیت های مذهبی قرچک تبدیل شده و زحمات شهرداری قرچک نیز در ساخت مقبره شهدا خدمات بسیار خوبی بوده است.

وی در خصوص احداث کمربندی جنوبی قرچک گفت: تا امروز بیش از 2 میلیارد تومان در برای احداث کمربندی جنوبی قرچک هزینه شده و پیگیر احداث و بهره برداری از این کمربندی هستیم.

ایشان در خصوص احداث بیمارستان خصوصی حیان طب گفت: متاسفانه چند مدتی روند احداث بیمارستان خصوصی حیان طب با مشکلاتی روبرو بود که به همت بخشدار و شهردار محترم قرچک روند اجرایی این پروژه نیز در حال انجام می یاشد.

مهندس منصوری با اشاره به بازدید از تمامی روستاهای واجد شرایط بخش قرچک افزود: به فضل خدا از همه روستاهای واجد شرایط بخش قرچک با حضور مسؤولین شهرستان از نزدیک بازدید به عمل آمده و در همه این روستاها خدماتی ارائه شده است.

وی با بیان این که با تمام توان در حال خدمت رسانی به مردم شریف شهرستان هستیم گفت: در مسیر خدمت رسانی به هیچ کس باج نداده ایم و نسب ما با همه نسبت کار است.

منصوری افزود: موضوع وحدت و هماهنگی بین مسؤولین تأکید مقام معظم رهبری بوده است که نصب العین و بر روی چشم ماست که این وحدت، وحدت روی اصول است اگر کسی از این اصول خارج شود می شود ترکمانچای سیاسی که ما نخواهیم پذیرفت.

فرماندار ورامین اظهار داشت: ما اجازه نمی دهیم کسی در حوزه اجرا وارد شود و دخالت کند . ما روی اصول ایستاده ایم و اگر جایی لازم باشد هزینه اش را هم خواهیم داد.

محسن منصوری افزود: زیادند عده ای که امروز از ما تعریف می کنند و فردا در جایگاه نقد وارد می شوند ما نه به تعریف و نه به چیز دیگری دلبستگی نداریم ما اصولی داریم و تا لحظه ای که در کسوت خدمت به مردم هستیم روی این اصول خواهیم ایستاد.

محسن منصوری فرماندار شهرستان ورامین در پایان سخنان خود از امام جمعه و مردم محترم قرچک بابت فراهم نمودن زمینه های خدمت برای مسؤولین تقدیر و تشکر نمود.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , فرمانداری ورامین   , منصوری  


برترین مربی سالهای اخیر والیبال کشور به مردم ورامین مژده شنیدن خبرهای خوش از ورزش شهرستان در آینده ای نزدیک داد که پیگیری خبرنگار مهر، حاکی از حضور تیم "15 خرداد" ورامین در لیگ برتر کشور است.

مصطفی کارخانه در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به سوابق مردم ورامین درجریان پیروزی انقلاب اسلامی، آنها را پیشگام درعرصه دفاع از ولایت و مرجعیت دانست.

وی با تجلیل از جایگاه علمی، سیاسی و اجتماعی آیت الله محمودی نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین، ایشان را الگوی خانواده خود دانست و گفت: امام جمعه ورامین مرکز و محور منطقه است و همیشه و درطول دوران زندگی ام یکی ازالگو هایی که برای من قابل ستایش بوده آیت الله محمودی بوده است.

پیوند من و خانواده ام با روحانیت عمیق و ناگسستنی است

کارخانه خود را مرید روحانیت دانست و افزود: پدر بنده خود از روحانیون بود، پیوند من و خانواده ام با روحانیت عمیق و ناگسستنی است وموفقیتهایی که درطی دوران مربیگری خود کسب کردم، مرهون دعای روحانیت و خون شهدای 15 خرداد است.

وی اظهار داشت: با تشویق حجت الاسلام سیدمحسن محمودی امام جمعه موقت شهرستان و مصطفی زاهدی مسئول اداره ورزش و جوانان ورامین، آمده ام تا  30 سال تجربه مربیگری خود را در اختیار مردم و جوانانی قرار دهم که از همشهری بودن با آنان افتخار می کنم.

آمده ام تا دین خود را به ورامین ادا کنم

موفق ترین سرمربی تاریخ والیبال جمهوری اسلامی ایران در بیان دلیل بازگشت خود به ورزش ورامین گفت: آمده ام تا دین خود را به ورامین ادا کنم.

کارخانه با اشاره به اینکه متولد جلیل آباد پیشواست که تا چندی پیش جزوی از شهرستان ورامین بود، افزود: افتخار می کنم از منطقه ورامین که سرشار از استعداد است به والیبال کشور معرفی شدم که البته امثال بنده درسطح منطقه زیاد هستند که می توانند در بارور شدن ورزش شهرستان نقش بسزایی را ایفا کنند.

تنها مربی  ایرانی با افتخار سرمربیگری تیم های ملی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان

وی تأکید کرد: درسطح کشور تنها مربی  ایرانی هستم که افتخار سرمربیگری تیم های ملی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان ایران را دارم؛ درهیچ رشته ای چنین سابقه ای وجود ندارد که یک مربی درسه رده، سرمربی تیم ملی باشد و این یک افتخار بزرگ برای من است.

موفق ترین سرمربی تاریخ والیبال جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: ازجمله افتخاراتم می توان به 4 بار قهرمانی جوانان آسیا، یک بارقهرمانی نوجوانان آسیا، یک بار نایب قهرمانی نوجوانان جهان، یک بار مقام سوم جوانان جهان که این مقام باعث شد از دست ریاست محترم جمهور جناب آقای احمدی نژاد نشان ملی دریافت کنم، پنج بار قهرمانی باشگاههای آسیا، دو بار بهترین مربی ورزش کشور درسالهای  2006و2001 که تنها مربی ایرانی هستم که این افتخار راکسب کردم، بهترین مربی اخلاق ورزش کشور درسال 1386، 9 بار قهرمانی باشگاههای ایران در طول 13 دوره برگزاری مسابقات نیز از افتخاراتم است که می توانم اشاره کنم.

حضور در خدمت مقام معظم رهبری به عنوان یکی از 10 نخبه برتر کشور

وی تصریح کرد: سه افتخار بزرگ است که درزندگی به آنها بسیار می بالم؛ یکی زمانی که درسال2001 نایب قهرمان نوجوانان جهان شدیم و به عنوان یکی از 10 نخبه برتر کشور خدمت مقام معظم رهبری رسیدم و این یکی از لحظات زیبای زندگی ام بود.

کارخانه افزود: افتخاردیگر، انتخاب به عنوان برترین مربی اخلاق ورزش کشوربود و افتخارسومم کسب نشان ملی از دستان دکتراحمدی نژاد ریاست جمهوری است که این سه افتخار راهمیشه جزو نقاط درخشان زندگی خودم محسوب می کنم.

وی از خاطرات حضور نزد رهبر معظم انقلاب نیز گفت: همان طورکه گفتم در سال 2001 که نایب قهرمان نوجوانان جهان شدم، به عنوان یکی از 10 نخبه برترکشور توفیق یافتم خدمت مقام معظم رهبری برسم؛ هرکس می توانست 10 دقیقه صحبت کند که من در صحبتم به دو نکته اشاره کردم.

این مربی برتر والیبال اضافه کرد: یکی اینکه من ازشهرستان ورامین آمده ام که سابقه درخشانی در دینداری و دفاع از مرجعیت و ولایت دارد و قیام 15 خرداد این منطقه، نقطه عطف تاریخ مبارزاتی ملت ایران است و نکته دیگری که بدان اشاره کردم این بود که من از خانواده ای روحانی هستم و پدر و برادرم  روحانی هستند.

وی افزود: وقتی این مطالب رابیان کردم مقام معظم رهبری در جواب فرمودند: "شما دردوجبهه موفق هستید، هم درجبهه دینداری و دفاع از انقلاب موفق بودید و درشهرستانی متولد شده اید که مظهر دینداری است و هم در عرصه های ورزشی پیروز و سربلند هستید"؛ ایشان سپس اشاره کوتاهی به حادثه 15خرداد 42 کردند.

تیم والیبال "15 خرداد" ورامین در لیگ برتر کشور

اگرچه کارخانه، اشاره ای به خبر خوش ورزشی برای شهرستان ورامین نداشت ولی پیگیریهای خبرنگار مهر، حاکی از آن است که والیبال ورامین از فصل آتی در لیگ برتر کشور تیمی خواهد داشت که به نام 15 خرداد نامگذاری خواهد شد.

سرمربی این تیم نیز خود مصطفی کارخانه خواهد بود و بازیکنان ملی پوش کشورمان همچون احسن الله شیرکوند و... نیز به عضویت این تیم درخواهند آمد.

این برای اولین بار خواهد بود که شهرستان ورامین در لیگ برتر والیبال کشور تیمداری خواهد کرد، اگرچه بازیکنان و مربیان ملی پوش زیادی در سالهای اخیر از این شهرستان در لیگ برتر و رده های مختلف ملی توپ زده اند.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


  غلامرضا مرادی گفت: به منظور بررسی آبخوان دشت ورامین جهت امکان سنجی حفظ چاه‌های آب با کیفیت مناسب که منجر به مکان‌یابی دقیق چاه‌های آب، حذف هزینه‌های اضافی حفر و راه‌اندازی چاه‌های با کیفیت نامطلوب می‌شود، بر مبنای علمی و کاربردی نقشه‌های منابع آبی زیرزمینی ترسیم و تهیه شده است.

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در ادامه توضیح داد: با بهره‌گیری از این دانش و فناوری ضمن این که کلیه سفره‌های زیرزمینی منطقه از نظر آلاینده‌های شیمیایی اندازه‌گیری می‌شوند، مناطقی که دارای کیفیت نامناسب باشند نیز از لیست حفر چاه حذف می‌شوند.

وی اضافه کرد: همچنین شناسایی تاثیرات منابع آلاینده محیطی همچون مکان‌های دفع زباله و پیشگیری از آلودگی منابع زیرزمینی آب‌های شیرین نیز با این فناوری امکان‌پذیر می‌شود.

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در پایان با اشاره به اینکه حفر چاه‌های جدید با استفاده از این نرم‌افزار در بهترین شرایط کیفی آب انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: برای ترسیم این نقشه‌ها بیش از یک‌صد حلقه چاه آب مورد مطالعه و بررسی قرار گرفتند.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , ابفاجنوبشرقی تهران  


عضای جامعه روحانیت شهرستان ورامین نگرانی عمیق خود را نسبت به افت شدید جذب طلبه در حوزه‌های علمیه ابراز کردند.

 

 

 جلسه شورای مرکزی جامعه روحانیت شهرستان ورامین با حضور حضرت آیت‌الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی امام جمعه ورامین و نماینده ولی‌فقیه در شهرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین حجت‌الله اسماعیلی امام جمعه قرچک و سایر اعضا تشکیل جلسه داد.

در این جلسه روحانیت ورامین از برگزاری مناسب اجلاس عدم تعهد تقدیر و از مواضع حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در افتتاحیه اجلاس حمایت کردند.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین رضا غلامی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت مطلوب تبلیغی ماه مبارک رمضان گفت: 190 روحانی و مبلغ در این ماه به شهرستان‌ها اعزام شدند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ورامین ادامه داد: برآوردهای ما نشان از رشد استقبال مردم از مراسم تبلیغی سال جاری نسبت به سال گذشته دارد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر یکی از معضلات عمده، تضعیف حوزه‌های علمیه شهرستان‌ها است که شورای مرکزی جامعه روحانیت نسبت به آن بسیار نگران است.

غلامی اظهار داشت: باید شرایط ورود به حوزه‌های علمیه برای علاقمندان به تحصیل در علوم حوزوی تسهیل شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ورامین با اشاره به تقاضای جدی طالبان تحصیل در حوزه‌های علمیه، تاکید کرد: وجود شرایط دست و پا گیر و غیر ضروری همانند شرایط سنی، تحقیقات، امتحان ورودی، سلامت جسم بسیاری از افراد را از تحصیل در حوزه‌ها محروم ساخته است.

وی یادآور شد: جای تعجب است به جای آنکه تسهیلات و جاذبه‌های بیشتر جهت جذب طلاب ایجاد شود این اتفاق نامبارک به وقوع پیوسته است.

غلامی در ادامه عنوان کرد: در شرایطی که باید برای آشنا کردن جوانان با معارف اهل بیت تلاش بیشتری صورت گیرد، بروز این مشکلات زنگ خطری برای آینده حوزه‌ها است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برخی کارشناسان معتقدند استمرار این روش‌ها در آینده نه چندان دور برخی حوزه‌ها را به تعطیلی خواهد کشاند که جا دارد مدیر حوزه علمیه قم دستور تجدید نظر در این تصمیم‌گیری‌ها را صادر کند.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسقط با بیان اینکه اجلاس عدم تعهد نقطه عطفی برای مسائل منطقه ای است، تصریح کرد: اجلاس عدم تعهد برای جمهوری اسلامی ایران نیز فرصت مناسبی برای تبیین دیدگاه ها و ارائه نقطه نظرات در مسائل بین المللی است.

وی با اشاره به تقویت جنبش غیرمتعهدها ادامه داد: به نظر می رسد جنبش غیر متعهد ها در سال های اخیر از هدف های بنیانگذاران فاصله گرفته و نیازمند است که از سوی سران توجه بیشتری نسبت به این جنبش در جهت آزاداندیشی و حفظ منافع کشورهای غیر متعهد در جهت ساختارشکنی در مقابل اروپای شرق و غرب که از اهداف اولیه جنبش بوده است، صورت گیرد.

نوش آبادی خاطرنشان کرد: امیدواریم  شانزدهمین دوره اجلاس عدم تعهد که ریاست آن به جمهوری اسلامی ایران واگذار شده است، نقطه حرکت برای رویش و تولد دوباره جنبش باشد .

وی تصریح کرد: عمان نیز در گروه کشورهایی است که همیشه در جنبش عدم تعهد فعال بوده است و در گروه کشورهای موثر و حساس خاورمیانه است که می تواند در تقویت جنبش عدم تعهد بسیار تأثیرگذار باشد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , نوش ابادی   , سفیرعمان  


مجید ژاله نیا گفت: با توجه به برگزاری اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران، برنامه‌های ویژه‌ای برای معرفی جاذ‌به‌های گردشگری مناطق مختلف اجرا شد.

رئیس دفتر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان ورامین افزود: با توجه به قدمت و اهمیت شهرستان ورامین در زمینه‌های مختلف فرهنگی و گردشگری، گروه موسیقی نمونه شهرستان ورامین به همراه گروه‌های اطلاع رسانی میراث فرهنگی شهرستان با استقرار در برج میلاد، آثار تاریخی، مذهبی و گردشگری این شهرستان را معرفی کردند.

وی ادامه داد: علاوه بر شهرستان ورامین، گروه‌های دیگری از استان‌های گلستان، چهار محال و بختیاری‌، سیستان و بلوچستان و دیگر نقاط کشور نیز با استقرار در این محل نسبت به معرفی جاذبه‌های گردشگری استان خود اقدام کردند.

ژاله‌نیا اظهار داشت: گروه نمونه ورامین با برپا کردن دو سیاه چادر در مجاورت برج میلاد، اقدام به برپایی نمایشگاهی از عکس‌های مربوط به آثار تاریخی شهرستان ورامین کرد که با استقبال خوب مردم و میهمانان مواجه شد.

به گفته رئیس دفتر میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان ورامین در این نمایشگاه بولتن و بروشورهای اطلاع رسانی در زمینه آثار تاریخی ورامین به بازدیدکنندگان ارائه شد.

وی تصریح کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته با مسئولان، شهرستان ورامین آمادگی لازم برای پذیرایی از میهمانان خارجی و خبرنگاران برای بازدید از آثار مهم تاریخی نظیر مسجد جامع، برج آرامگاهی علاء‌الدوله، قلعه ایرج به عنوان بزرگ‌ترین قلعه خشتی نظامی جهان و بیش از یک‌صد اثر ثبت ملی شده دیگر را دارد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


رئیس هیئت کشتی شهرستان ورامین از آغاز تمرینات کشتی فرنگی برای اولین بار در تایخ ورزش این منطقه خبر داد.

حسن بختیاری  با اعلام این خبر گفت: با توجه به وجود تنها سه پایگاه قهرمانی در رشته کشتی فرنگی در شهرستانهای اسلامشهر، شهریار و ری از توابع استان تهران، اقدامات برای راه اندازی این رشته پرطرفدار در ورامین در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: این پایگاه قهرمانی که در سالن ورزشی فجر واقع شده در روزهای فرد و از ساعت 16 آماده استقبال از علاقه مندان است.

قهرمان اسبق کشتی کشور ادامه داد: بعد از کسب نتایج مطلوب و تاریخ سازی قهرمانان نام آور کشورمان در رقابتهای المپیک 2012 لندن، درخواست ها برای مهیا کردن شرایط راه اندازی تمرینات کشتی فرنگی بالا گرفت و سرانجام تصمیم براین شد تا با دعوت از مربیان باتجربه و کاربلد این رشته آغاز به کار نماید.

وی اظهار داشت: در تاریخ ورزش ورامین تاکنون کشتی فرنگی جایگاهی در میان رشته های موجود نداشته ولی با حمایت اداره ورزش و جوانان شهرستان ورامین در نظر داریم این رشته را در منطقه رونق دهیم.

ملی پوش سابق کشتی کشورمان افزود: این رشته در رده های سنی نونهالان و نوجوانان پایه ریزی شده است و در صورت مهیا بودن شرایط موجود و حمایت از این رشته قطع به یقین کشورمان از حضور استعدادهای این منطقه بهره مند خواهد شد.

رئیس هیئت کشتی ورامین تأکید کرد: به همت اداره ورزش و جوانان ورامین مکانی در سالن ورزشی فجر به صورت اختصاصی به کشتی واگذار شده است و از این به بعد شهرستان ورامین شاهد خانه کشتی خواهد بود.

بختیاری افزود: به زودی این مکان با حضور مسئولان منطقه، اصحاب رسانه و پیشکسوتان ورزشی افتتاح می شود.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


فرمانده سپاه حضرت سید الشهدا(ع) از بسیجیان شهرستان ورامین به دلیل تامین امنیت اجلاس تهران تقدیر نمود.

 

به گزارش اخبارشهرستان ورامین سردار علی نصیری فرمانده سپاه حضرت سید الشهدا(ع) و حجت الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین و رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران با حضور در محل اسکان بسیجیان ورامین از تلاش های این عزیزان جهت تامین امنیت اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران تقدیر و تشکر نمودند.

فرمانده سپاه حضرت سید الشهدا(ع) استان تهران طی سخنانی با اشاره به نقش برجسته بسیج در عرصه های انقلاب اسلامی گفت:تلاش های شما عزیزان تحسین بر انگیز است.

وی سپس بر حضور مقتدر بسیجیان در بحث اجرایی امر به معروف و نهی از منکر تاکید نمود و تصریح کرد:اهمیت این دو فریضه مهم بر کسی پوشیده نیست و این عرصه یکی از عرصه هایی است که بسیج باید حضور فعال داشته باشد.

لازم به ذکر است حجت الاسلام والمسلمین حجت الله اسماعیلی امام جمعه قرچک نیز طی دیداری جداگانه با بسیجیان قرچک تلاش های آن عزیزان را قابل تقدیر خواند.

گفتنی است قسمت عمده ای از بحث تامین امنیت مسیر تردد محور فرودگاه امام خمینی(ره) و کهریزک به بسیجیان ورامین،قرچک،پیشوا و جوادآباد سپرده شده بود که حضور فعال و آگاهانه این بسیجیان سلحشور در ایجاد امنیت محور مذکور بسیار مثمرثمر بود.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


زن فریبکار که با اعتمادسازی نزد اعضای یک خیریه دست به کلاهبرداری ۱۰۰ میلیونی زده بود، یک خانه سه طبقه و دو خودرو در ورامین داشت.

 

این زن که زندگی مرفهی داشت با ادعای فقر شدید خانوادگی و صحنه سازی‌های ماهرانه، در طول ۳ سال بیش از ۱۰۰ میلیون تومان از سه نیکوکار پول گرفت و با یک خانه سه طبقه و دو خودروی شخصی در محاصره مأموران قرار گرفت. ماجرای شیادی این زن از وقتی در سیستم قضایی ثبت شد که زمستان سال گذشته دو زن و یک مرد خیر به کلانتری ۱۳۱ رفتند و از کسی شکایت کردند که ماهرانه میلیون‌ها تومان پول به جیب زده بود. محسن مرد نیکوکاری بود که با توجه به عضویتش در یک مؤسسه خیریه با این زن آشنا شده بود.

وی به بازپرس شعبه ۱۱ دادسرای شهرری گفت: «۳سال پیش وقتی در جریان زندگی فقیرانه اکرم قرار گرفتیم، بعد از ۳ مرحله تحقیق و تأیید وضعیت زندگی‌اش توسط همسایه‌ها به صورت گروهی وی را تحت حمایت مالی قرار دادیم. در طول این چند سال من به همراه دو زن نیکوکار همه هزینه زندگی این زن و دو دخترش که اجاره‌خانه، پول رهن خانه، هزینه تحصیل بچه‌ها و مواد غذایی بود را به عابر بانک وی واریز می‌کردیم. اما جالب بود که مدتی از مراجعه وی می‌گذشت که زن شیاد ادعا کرد به سرطان مبتلا شده و با مدارکی که نشان داد ما حتی هزینه درمانش را هم پرداخت کردیم.» مرد نیکوکار در ادامه گفت: «ادعاهای این زن تمامی نداشت و بعد از مدتی ما با یکی از دخترانش مواجه شدیم که ویلچر نشین بود و با توجه به حرف هایشان متوجه شدیم مبتلا به‌ام اس شده است. این موضوع برای ما خیلی دردناک بود و بدون این‌که از وی مدرکی بخواهیم همه هزینه‌های درخواستی‌اش را برای درمان دخترش هر ماه به حساب عابر بانکش واریز کردیم. اما حالا متوجه شدیم در طول این مدت کلاه بزرگی بر سرمان رفته است.»

ثروت میلیونی زن فقیرنما

اعضای مؤسسه خیریه به بازپرس نوفرستی گفتند که با توجه به تغییر آدرس ناگهانی این زن دست به تحقیقات زده‌اند و پرده از راز وی برداشته‌اند. تحقیقات خیرین نشان داده بود، این زن نه تنها فقیر نیست بلکه با داشتن یک خانه سه طبقه در ورامین و دو خودروی شخصی، برای جلب اعتماد همسایه‌ها و اعضای خیریه شوهرش را که ادعا می‌کرد گمشده و به خاطر اعتیاد آنها را ترک کرده، در این سه سال نقش برادرش را بازی می‌کرد. با توجه به شکایت ۳ مرد و دو زن نیکوکار پرونده در اختیار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی قرار گرفت و در کمتر از چند روز اکرم به دام افتاد. بررسی پلیسی نیز نشان داد زن شیاد با پول‌های کلاهبرداری از دو مغازه جواهر فروشی در پاساژ المهدی شهرری حتی خرید چند میلیونی طلا هم انجام داده است.

اکرم پس از پذیرفتن کلاهبرداری‌هایش با سپردن وثیقه میلیونی آزاد شد و چند روز بعد اعضای خیریه به دادسرای شهرری رفتند و اعلام کردند، اکرم همه پول‌ها را به آنها بازگردانده و به همین خاطر وی را بخشیده‌اند. محسن به عنوان نماینده همکارانش به بازپرس نوفرستی گفت: «بعد از دستگیری اکرم خانواده وی به مؤسسه مراجعه کردند و با پرداخت همه پول‌های دریافتی گفتند که این زن را تحت کنترل قرار گرفته و به هیچ عنوان اجازه کار خلاف به وی نمی‌دهند. ما هم وقتی متوجه شدیم که این زن برای نخستین بار است که دست به تبهکاری زده و با توجه به التماس هایش از پیگیری شکایت منصرف شدیم و می‌خواهیم با رضایت کامل یک فرصت دیگر به زن جوان و خانواده‌اش بدهیم.»

بعد از طرح این موضوع پرونده اکرم بار دیگر تحت بررسی قرار گرفت و بعد از مدتی با توجه به عدم سوء سابقه زن کلاهبردار و بخشش مردان و زنان نیکوکار، پرونده این زن از سوی بازپرس نوفرستی مختومه شد.

 اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


حجت‌الاسلام حسین  امیری در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته قیامدشت پس از توصیه خود و همگان به رعایت تقوای الهی، بیان داشت: تقوا انسان را از گناه و معصیت باز می‌دارد و چه پسندیده است در این ایام که هنوز قلوب همه افراد به نور ماه مبارک رمضان زنده است این نورانیت را با تقوا حفظ کنیم.

امام جمعه قیامدشت با اشاره به هفته دولت و سالگرد شهیدان رجایی و باهنر عنوان کرد: پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در همان اوایل انقلاب به مذاق دشمنان خوش نیامد و دشمنان از ابتدا اقدام به ترور شخصیت‌های بزرگی چون شهیدان رجایی و باهنر نموده و سعی داشتند با این کار به انقلاب ضربه بزنند.

وی با اشاره به هفته دولت که بهترین فرصت برای ارزیابی دستاوردهای دولت و تلاش مضاعف در خدمتگزاری به مردم است، گفت: هفته دولت گرامیداشت یاد شهیدان بزرگی است که در راه اعتلای ایران اسلامی جان خود را فدا کردند و همه مدیران و مسئولان باید این شهیدان بزرگ را برای خدمت به مردم الگو قرار دهند.

حجت‌الاسلام امیری بیان کرد: ایران میزبان اجلاس بزرگ جنبش عدم تعهد است و کشورهای مختلفی در دنیا در این اجلاس شرکت می‌کنند که این موضوع بسیار مهمی است.

امام جمعه قیامدشت در ادامه برگزاری اجلاس غیر متعهد‌ها در تهران را رویدادی بسیار بزرگ دانست و گفت: تاسیس این جنبش به واسطه نفی حکومت‌های شرقی و غربی و دو قطبی بودن جهان بود و حال با برگزاری آن در ایران باید تجدید نظر جدی در خصوص این جنبش انجام دهد و امیدواریم این اجلاس، اجلاسیه‌ای باشد که تمام ملت‌های مستضعف دنیا به آن امید بندند و ایران نیز نقش کلیدی خود را در این میان به خوبی ایفا کند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه نبض اقتصاد خاورمیانه و ارتباطات بین‌المللی در دست کشورهای غیر متعهد قرار دارد باید این کشورها با اقتدار در برابر زیاده خواهی‌های استکبار جهانی و ناتو قد علم کنند و نگذارند که حقوق حقه آنان پایمال شود.

حجت‌الاسلام امیری تاکید کرد: امروز همه دنیا به این اجلاس تمرکز کرده‌اند و همه دنیا می‌داند، ایران در منطقه تاثیرگذار است، این اجلاس با نیم قرن سابقه، وابسته به غرب و شرق نیست و برگزاری این اجلاس در ایران، اهمیت زیادی دارد و نشان خواهد داد دشمنان ملت ایران، ادعاهای پوچ دارند.

امام جمعه قیامدشت در پایان با اشاره به تلاش‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای متقاعد کردن سران کشورها بر حضور نیافتن در این اجلاس تصریح کرد: در این اجلاس دنیا خواهد دید که چه کشوری به انزوا کشیده شده و ناکارآمدی تهدیدها و تحریم‌ها علیه ایران در این اجلاس به رخ جهانیان کشیده خواهد شد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , امام جمعه قیامدشت  


مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستانهای استان تهران گفت:یکی از مواهب الهی که به ما ارزانی نموده است موهبت و نعمت عمر می باشد،عمر سرمایه ارزشمندی است که با هیچیک از مادیات قابل قیاس نمی باشد،برکت عمر به معنای زیادی آن نیست بلکه خیر فراوان عمر است،برخی از انسان ها عمری کوتاه و با برکت داشتند و برخی دیگر عمری بلند اما بی خاصیت.

 وی در ادامه افزود:امیرالمومنین(ع) در حدیثی حسن عمل را از عوامل برکت عمر دانستند،مراقب باشیم در هر شغلی که قرار داریم کار خود را به نیکی انجام دهیم،در فن و تخصص خود سعی در انجام نیکوی کار خود داشته باشیم.

 امام جمعه موقت ورامین سپس گفت:به فرموده پیامبر(ص) هرکس ولایت و سرپرستی کار مومنین را برعهده داشته باشد و میان آنها به عدالت حکم نمود عمرش افزون می گردد،عدالت فقط مخصوص قاضی و یا وزیر و رییس اداره نیست که هست،عدالت مخصوص همه جامعه است،حتی در خانه هم هم مرد و هم زن باید عادل باشند،تمام مشکلات خانواده ها از بی عدالتی است.

وی در ادامه تصریح کرد: عامل مهم دیگر افزونی عمر صله رحم است،قطع رابطه با نزدیکان و خویشاوندان خسارات فراوان دارد،باید به یاد فامیل باشیم،از آنها دستگیری کنیم و حرمت آنها را حفظ نماییم.

امام جمعه موقت ورامین سپس عنوان کرد:احترام به والدین نیز کارهای انسان را آسان و عمر وی را با برکت می نماید،شادی پدر و مادر و دعای آنها چه در حال حیات و چه بعد از ممات موثر است،دعای والدین حتی بعد از مرگ و در عالم برزخ نیز کارساز است،مبادا حرمت شکنی کنید،یکی از مواردی که فرهنگ منحط غرب ترویج می کند همین حرمت شکنی است،آگاه باشید.

اظهار نظر سیاسیون در مورد برخی نظرات مراجع و ولایت صحیح نیست

 وی سپس با گرامیداشت سالگرد ارتحال مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی بروجردی گفت: باید قدردان نعمت ولایت و مرجعیت شیعه باشیم،پرورش شاگردان بزرگی که امروز از اعاظم جهان تشیع هستند از جمله آثار با برکت این مرجع عالیقدر است،عمر با برکت یعنی عمر امثال آیت الله بروجردی ها داشتن.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستانهای استان تهران افزود:جایگاه مرجعیت و ولایت به واسطه انتساب به ساحت مقدس حضرت ولی عصر(عج) دارای قداست است،فتاوای مراجع تقلید از این جنس است،لذا پیروی از ولایت فقیه و مراجع تقلید بر همگان واجب است و همین امر رمز موفقیت و قدرت شیعه است.

وی سپس گفت:دشمنان با علم بر این موضوع بارها در جهت تضعیف جایگاه مرجعیت و ولایت گام برداشته اند،گاه مرجع تراشی می کنند،هوشیار باشیم،ملاک های مراجع را خود معصومین تعیین کردند،مرجع تقلید را که نباید BBC اعلام کند.

امام جمعه موقت ورامین گفت :گاهی برخی از سیاسیون به دلیل عدم علم و یا شاید آگاهانه  برخی اظهار نظرات را در مورد نظرات مراجع و ولایت می کنند،این صحیح نیست،دلسوزان اجازه ورود به این عرصه را به کسی ندهند،مراجع تقلید پشتوانه های دین هستند و حضرت امام(ره) با تکیه بر قدرت جایگاه مرجعیت و ولایت توانست اینگونه دنیا را تحت تاثیر قرار دهد.

وی ادامه داد:قدر دان نعمت مرجعیت و ولایت باشیم و اجازه ندهیم این جایگاه ذره ای مورد تعرض قرار گیرد.

امروز ذلت منافقین کوردل خون بهای ۱۷۰۰۰ شهید ترورهای خباثت آلود آنان است

وی سپس به سالروز شهادت آیت الله قدوسی دادستان کل کشور و سرتیپ وحید دستجردی رییس کل شهربانی کشور اشاره نموده و عنوان کرد:امروز ذلت منافقین کوردل خون بهای ۱۷۰۰۰ شهید ترورهای خباثت آلود آنان است،این افراد به کشور خیلی خیانت کردند،قریب به یک هفته پس از فاجعه ۸ شهریور این دو ترور را انجام دادند،قدوسی و دستجردی رفتند اما خون آنها انقلاب را بیمه کرد.

فتنه ۸۸ جنگ احزاب بود

حجت الاسلام محمودی سپس به ۱۵ شوال سالروز جنگ احد و ۱۷ شوال سالروز جنگ احزاب اشاره نموده و گفت:در جنگ احد مسلمانان ۱۰۰۰ نفر بودند که ۳۰۰ تن در راه بازگشتند و کفار ۲ الی ۳ هزار نفر اما در ابتدا پیروزی نصیب مسلمانان شد اما اتفاق دردناک غفلت مسلمانان و رها کردن تنگه کوه و پرداختن به جمع آوری غنائم بود که دشمن از همین غفلت استفاده نمود و به مسلمانان حمله نمود.

وی  گفت:دندان پیامبر(ص) در این جنگ شکست،پیشانی ایشان آسیب دید،مدعیان خلافت پس از پیامبر(ص) پا به فرار گذاشتند اما امیرالمومنین(ع) ایستاد و از رسول خدا(ص) دفاع کرد و بدن مبارکش بیش از ۹۰ زخم برداشت.

امام جمعه موقت ورامین سپس افزود:باید از جنگ احد درس بگیریم،دشمنان اسلام همواره از غفلت مسلمین نهایت بهره را برده اند،تنگه ها را حفظ کنیم،گاه این تنگه ها سیاسی است،یکی از مهمترین حمله های دشمن از تنگه ها فتنه ۸۸ است،فتنه ۸۸ جنگ احزاب بود،تمام احزاب ضد انقلاب،استکبار جهانی و منافقین داخلی دست به دست هم دادند تا با اصولی ترین اعتقادات ما مبارزه کنند.

حجت الاسلام محمودی گفت:این تنگه نه آخرین است و نه اولی،هوشیار باشید،مدعیان دروغین دین گاهی با نام و ماسک امام و ارزش ها می آیند که به ارزش ها صدمه بزنند،گاهی این تنگه ها فرهنگی است،رهبری در دیدار هیات دولت فرمودند که نباید اقدامات فرهنگی دولت سطحی باشد اما متاسفانه علیرغم تاکیدات رهبری تنگه ها را خالی گذاشتیم.

بیان مطالبات فرهنگی دلسوزان از دولت

وی سپس به بیان مطالبات جدی فرهنگی از دولت پرداخت و  گفت: اجرای جدی اصل هشتم قانون اساسی،کمک های مالی به مراکز فرهنگی و مساجد،تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها و مراکز آموزشی،حمایت از طرح های امر به معروف و نهی از منکر عمده این مطالبات است.

خطیب جمعه ورامین ادامه داد:دولت به برخی جشن ها کمک های مالی فراوان می کند اما مساجد و مراکز فرهنگی در پرداخت هزینه های خود می لنگند،برخی اختلاط ها در مراکز تعلیم و تربیت درد آور است،در خصوص تذکر لسانی هم از تمام عزیزان خصوصا آنهایی که ادعای بسیجی بودن دارند می خواهم با تمام قوا وارد شوند،،هیچکس حق ندارد در اجرای طرح تذکر لسانی مانع ایجاد کند،این ها تنگه های فرهنگی هستند.

شکوه اجلاس تهران “نه” بزرگ جامعه جهانی به استکبار

وی افزود:برگزاری اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران چند نکته قابل تامل داشت،اول آنکه شکوه اجلاس تهران “نه” بزرگ جامعه جهانی به استکبار بود،امریکایی ها و صهیونیست ها تمام تلاش خود را به کار بستند تا سران کشورها در این اجلاس شرکت نکنند اما مشاهده کردید چطور مورد بی اعتنایی سران عدم تعهد واقع شدند.

امام جمعه موقت ورامین سپس گفت:نکته دوم فرمایشات گهربار مقام معظم رهبری در افتتاحیه این اجلاس بود،من در جایی دیگر هم گفتم آقا با این فرمایشات خود در برابر نمایندگان بلند پایه سیاسی ۱۲۰ کشور جهان سیاست های امریکا و اسراییل را به چالش کشیده و آنها را محاکمه نمود.

وی تصریح نمود: نکته سوم نمایش مظلومیت ایران در نمایشگاه ترور دانشمندان هسته ای و عزت کشور در نمایشگاه پیشرفت ها در حاشیه اجلاس بود که پیروزی بزرگی بود،از دولت و دست اندرکاران برگزاری این اجلاس تشکر می کنم.

این مسئول گفت:برخی از کشورها مانند ترکیه،قطر و … خود را غیر متعهد می دانند اما غلام حلقه به گوش امریکا و رژیم صهیونیستی هستند،اما این ها باید بدانند پیروزی نهایی متعلق به جبهه حق است و باطل محکوم به شکست می باشد.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , محمودی   , امام جمعه ورامین  


اخبارشهرستان ورامین: نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین به برگزاری اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران اشاره نمود و گفت: برگزاری اجلاس عدم تعهد در تهران نشان از عزت اسلام دارد.

حضرت آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی با بحرانی خواندن دهه ۶۰ خاطر نشان ساختند: انقلاب نوپای ما در اولین سالهای تشکیل خود و اولین دهه آن با بحران ها و فتنه های فراوانی دست به گریبان بود که اغلب آنها با طراحی های غربی صورت می گرفت.

ایشان ادامه دادند: یکی از صحنه های دلخراش این زمان شهادت شهیدان رجایی و باهنر به عنوان بالاترین مقام های اجرایی در دولت بود،می خواستند در حرکت رو به جلو و مستحکم این انقلاب خدشه وارد آورند لکن نتوانستند.

امام جمعه ورامین اظهار داشتند: فتنه ها و کارشکنی های جریان نفاق به رهبری غرب در کشور ما به شهادت رجایی و باهنر اختصاص نداشت، همین فتنه ۸۸ از جمله منصه ظهور همکاری های جریان نفاق داخلی و خارجی با استکبار جهانی بود که بحمدالله مدیریت شد،بدانید این فتنه آخرین فتنه نبود و فتنه ها تمام شدنی نیستند.

حضرت آیت الله محمودی گلپایگانی افزودند: جنگ بین حق و باطل از ابتدای خلقت بشر وجود داشته و خواهد داشت لکن با قاطعیت عرض می کنم پیروز نهایی این جنگ طرفداران حق هستند.

امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین سپس به برگزاری اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران اشاره نموده و افزودند: برگزاری این اجلاس نشان از عزت اسلام دارد ، ایران اسلامی با قدرت و عظمت نقش برجسته ای در رهبری کشورهای مستقل جهان خواهد داشت.

با سابقه ترین امام جمعه کشور ادامه دادند:امروز استقلال و عظمت کشور بزرگترین نعمتی است که هر ایرانی با غیرت دارد الته مشکلاتی به خصوص مشکلات اقتصادی و گرانی وجود دارد،نباید هم باشد لکن قطعا ملت و دولت ایران از سد این مشکلات نیز با سربلندی عبور خواهند نمود.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , محمودی   , امام جمعه ورامین  


سرمربی باشگاه پرسپولیس ۱۵ خرداد از آمادگی کامل این باشگاه برای اولین بازی در لیگ دسته دوم کشور در ۲۶ شهریور خبر داد.

 

به گزارش اخبارشهرستان ورامین حجت الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین و رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران با حضور در ورزشگاه تختی محل تمرین باشگاه پرسپولیس ۱۵ خرداد از تمرینات این باشگاه دیدن نمود.

در جریان این دیدار که با حضور مصطفی زاهدی رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان ورامین برگزار شد عباس شهرابی ضمن تقدیر از حضور مسئولین شهرستان در تمرینات گفت:حضور شما عزیزان باعث دلگرمی بچه ها و کادر باشگاه می شود،روحانیت در هر جا حضور می یابند آرامش خاطر ایجاد می شود.

وی ارتقای جایگاه شهرستان ورامین را مهمترین هدف بازیکنان باشگاه دانست و افزود: ما با یکدیگر هم پیمان شدیم تا برای ارتقا و سربلندی ورامین و نام ۱۵ خرداد بازی کنیم.

شهرابی سپس به وجود پر رنگ اعتقادات در باشگاه اشاره نموده و افزود:همه بچه های ما از خانواده های مومن و اعتقادی هستند،بدون وضو و قرائت دعای فرج هیچگاه وارد مسابقه نمی شویم،در حد توان و امکان نیز بحث های فرهنگی و معنوی در شهرستان ایجاد نمودیم.

وی ادامه داد:سال اول تشکیل این تیم توانستیم قهرمان لیگ استان تهران شویم و به لیگ دسته دوم کشور وارد شویم،از مسابقات لیگ دسته دوم ۴ تیم وارد لیگ دسته یک می شوند و ما در سال اول حضور در لیگ دسته دوم هشتم و در سال گذشته هفتم شدیم.

این مسئول اظهار داشت:با توجه به بودجه اندک باشگاه که حدود ۲۰ درصد باشگاه های دیگر است کسب مقام های مذکور برای ما موفقیت فراوانی محسوب می شود،در حال حاضر تیم ما در مرحله بدنسازی است و چند بازی دوستانه به احتمال زیاد با خود تیم پرسپولیس و یا تیم منتخب جام جهانی ۹۸ خواهیم داشت و برای بازی ۲۶ شهریور با پرسپولیس گناوه آمادگی کامل خواهیم داشت.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


برنامه کامل رقابت های نیم فصل اول باشگاه پرسپولیس ۱۵ خرداد در لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های کشور در فصل ۹۲ – ۹۱ اعلام شد.

 

به گزارش اخبارشهرستان ورامین, در حالی که رقابت های لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های کشور در فصل ۹۲ – ۹۱ طبق برنامه قرار است از روز ۲۶ شهریورماه آغاز شود، برنامه کامل نیم فصل نخست پیکارهای پرسپولیس ۱۵ خرداد در ادامه می آید.

بر این اساس، برنامه کامل نیم فصل رقابت های پرسپولیس ۱۵ خرداد در لیگ دسته دوم فوتبال کشور در فصل ۹۲ – ۹۱ به شرح ذیل است:

هفته اول (۲۶ و ۲۷ شهریور)

* پرسپولیس گناوه – پرسپولیس ۱۵ خرداد

هفته دوم (۳ و ۴ مهرماه)

پرسپولیس ۱۵ خرداد – استقلال ساری

هفته سوم (۱۰ و ۱۱ مهرماه)

* استیل آذین تهران – پرسپولیس ۱۵ خرداد

هفته چهارم (۱۷ و ۱۸ مهرماه)

پرسپولیس ۱۵ خرداد – سپیدرود رشت

هفته پنجم (۲۳ و ۲۴ مهرماه)

* مس سونگون تبریز – پرسپولیس ۱۵ خرداد

هفته ششم (۳۰ مهرماه و ۱ آبان)

پرسپولیس ۱۵ خرداد – البدر بندر کنگ

هفته هفتم (۷ و ۸ آبان ماه)

* سایپا مهر کرج -پرسپولیس ۱۵ خرداد

هفته هشتم (۱۶ و ۱۷ آبان ماه)

پرسپولیس ۱۵ خرداد – نوژن شهرداری نوشهر

هفته نهم (۲۳ و ۲۴ آبان ماه)

* نفت نوین آبادان – پرسپولیس ۱۵ خرداد

هفته دهم (۳۰ آبان و ۱ آذرماه)

* پیام مخابرات فارس -پرسپولیس ۱۵ خرداد

هفته یازدهم (۸ و ۹ آذرماه)

پرسپولیس ۱۵ خرداد – سیاه جامگان خراسان

هفته دوازدهم (۱۶ و ۱۷ آذرماه)

* شهرداری دزفول -پرسپولیس ۱۵ خرداد

هفته سیزدهم (۲۴ و ۲۵ آذرماه)

پرسپولیس ۱۵ خرداد – داتیس لرستاناخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین با اشاره به برگزاری اجلاس سران جنبش عدم تعهد در ایران نقش کشورمان در رهبری کشورهای مستقل جهان را بسیار برجسته دانستند.

 

به گزارش اخبارشهرستان ورامین شب گذشته و به مناسبت گرامیداشت هفته دولت مراسمی با حضور مردم در بیت حضرت آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین برگزار گردید.

در این مراسم معظم له با بحرانی خواندن دهه ۶۰ خاطر نشان ساختند:انقلاب نوپای ما در اولین سالهای تشکیل خود و اولین دهه آن با بحران ها و فتنه های فراوانی دست به گریبان بود که اغلب آنها با طراحی های غربی صورت می گرفت.

ایشان ادامه دادند:یکی از صحنه های دلخراش این زمان شهادت شهیدان رجایی و باهنر به عنوان بالاترین مقام های اجرایی در دولت بود،می خواستند در حرکت رو به جلو و مستحکم این انقلاب خدشه وارد آورند لکن نتوانستند.

امام جمعه ورامین اظهار داشتند:فتنه ها و کارشکنیهای جریان نفاق به رهبری غرب در کشور ما به شهادت رجایی و باهنر اختصاص نداشت،همین فتنه ۸۸ از جمله منصه ظهور همکاری های جریان نفاق داخلی و خارجی با استکبار جهانی بود که بحمدالله مدیریت شد،بدانید این فتنه آخرین فتنه نبود و فتنه ها تمام شدنی نیستند.

حضرت آیت الله محمودی گلپایگانی افزودند:جنگ بین حق و باطل از ابتدای خلقت بشر وجود داشته و خواهد داشت لکن با قاطعیت عرض می کنم پیروز نهایی این جنگ طرفداران حق هستند.

ایشان سپس به برگزاری اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران اشاره نموده و افزودند:برگزاری این اجلاس نشان از عزت اسلام دارد،ایران اسلامی با قدرت و عظمت نقش برجسته ای در رهبری کشورهای مستقل جهان خواهد داشت.

با سابقه ترین امام جمعه کشور ادامه دادند:امروز استقلال و عظمت کشور بزرگترین نعمتی است که هر ایرانی با غیرت دارد الته مشکلاتی به خصوص مشکلات اقتصادی و گرانی وجود دارد،نباید هم باشد لکن قطعا ملت و دولت ایران از سد این مشکلات نیز با سربلندی عبور خواهند نمود.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , امام جمعه ورامین   , محمودی  


حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی در گفت‌و‌گو اختصاصی  در ارتباط با کیفیت برگزاری شانزدهمین اجلاس جنبش عدم تعهد در تهران اظهار داشت: برگزاری اجلاس تاکنون بر اساس قضاوت همه رسانه‌ها این است که با نظم و شکوه خاصی برگزار شده است.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تهران با اشاره به حضور پرشور سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران گفت: حضور سران و هیئت‌های عالی‌رتبه عضو جنبش عدم تعهد در طول دوران این جنبش و اجلاس 15 دوره گذشته کم‌نظیر و یا بی‌نظیر بوده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این استقبال و حضور کشورها در سطح عالی نشان دهنده عزت انقلاب اسلامی ایران است و با وجود اینکه حجم عظیم رسانه‌های دنیا را بر علیه ایران داریم اما همه به این عزت و اقتدار ایران اعتراف کردند.

امام جمعه موقت ورامین تاکید کرد: هر کس کمترین نگاهی به رسانه‌های موجود دنیا و خبرگزاری‌های حتی کشورهای غربی داشته باشد به این دست می‌یابد که همه معتقدند که حضور در این اجلاس بسیار محکم و قوی بوده است.

 

فرمایشات رهبر معظم انقلاب نقطه عطفی در تاریخ اجلاس نم است

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تهران تاکید کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری در افتتاح شانزدهمین اجلاس سران کشورهای جنبش عدم تعهد حقیقتا یک نقطه عطفی در تاریخ اجلاس عدم تعهد است.

حجت‌الاسلام محمودی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد عنوان کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری محاکمه آمریکا و رژیم صهیونیستی در جنبش عدم تعهد بود و در این بیانات ارزشمند سیاست‌های استکباری و استعماری آنها به‌طور جدی به چالش کشیده شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب با مقایسه اتفاقاتی که در غرب صورت می‌گیرد با اتفاقاتی که در کشورهای آسیا و دیگر کشورها رخ می‌دهد این را به همه دنیا اعلام کردند که چه تبعیضی به اسم عدالت در دنیا حاکم است.

حجت‌الاسلام محمودی بیان داشت در بیانات رهبری برای دنیا مشخص شد که چه حق کشی به اسم حقوق بشر دارد صورت می‌گیرد و چه ملت‌هایی دارند تازیانه قدرت‌های استعماری را تحمل می‌کنند.

 

فرمایشات رهبری زنگ خطر و بیدار باشی برای مجامع بین‌المللی بود

امام جمعه موقت ورامین تصریح کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری علی‌رغم محاکمه سیاست‌های استکبار، زنگ خطر و بیدار باشی برای مجامع بین‌المللی که بعضی از سران آن در همین اجلاس حضور دارند، بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تهران تاکید کرد: امروز سازمان ملل و دیگر سازمان‌ها که به‌صورت منطقه‌ای و ... کار را دنبال می‌کنند بدانند که دنیا در حال ورود به یک شرایط جدید است و آنها باید نقش خودشان را ایفا کنند.

وی ادامه داد: به نوعی سیاست‌های موجود آنها هم زیر سئوال است که تاکنون کوتاهی کردید و از این به بعد خودتان باید فضایی را در این شرایط جدید فراهم کنید.

امام جمعه موقت ورامین در پایان با بیان اینکه شانزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد قطعا روشنگری و بیداری ملت‌های اسلامی و سران این کشورهای اسلامی تاثیر خاص خود خودش را می‌گذارد، تصریح کرد: اگر چه دنیای استکبار هم هم دنبال سیاست‌های استکباری خودش است ولی انقلاب اسلامی ایران و حرکت ملت غیور ایران اسلامی با رهبری‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری انقلاب راه خودش را پیدا کرده است و مخاطب خودش را هم در دنیا دارد و قطعا آینده روشن‌تری را خواهیم داشت.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , محمودی  


حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی امام جمعه موقت شهرستان ورامین با حضور در ورزشگاه تختی محل تمرین باشگاه پرسپولیس 15 خرداد از تمرینات این باشگاه دیدن کرد.

امام جمعه موقت شهرستان ورامین پس از پایان تمرینات باشگاه طی سخنانی تحولات یکی دو سال اخیر ورزش شهرستان ورامین را خیره‌کننده دانست و افزود: تحولات چشمگیر بوده است اما ظرفیت شهرستان در عرصه‌های مختلف ‌بیش از این‌ها است و ورزش یکی از این عرصه‌ها است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تهران اظهار داشت: روند حرکتی تیم شما در سال‌های اخیر مثبت و رو به جلو بوده است، موفقیت شما می‌تواند انگیزه جوانان و دیگر ورزشکاران شهرستان را بیشتر کند و دلگرمی در جوانان را افزایش دهد.

وی تصریح کرد: تمام سعی خود را به کار بندید تا با نام 15 خرداد ورامین بدرخشید، وجود نام 15 خرداد در باشگاه شما مسئولیتتان را افزایش می‌دهد، متخلق بودید متخلق‌تر شوید، موفق بودید موفق‌تر شوید.‌

محمودی یادآور شد: در حال حاضر که تعامل با دوستان باشگاه پرسپولیس مرکزی بیشتر شده فرصت برای موفقیت‌ها فراهم آمده است بنابراین با انگیزه فراوان و سعی و تلاش موجب بالندگی جوانان شهر 15 خرداد شوید.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , محمودی  


 حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین و رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تهران با حضور در ورزشگاه تختی محل تمرین باشگاه پرسپولیس 15 خرداد از تمرینات این باشگاه دیدن کرد.

مصطفی زاهدی در این دیدار با اشاره به نقش ورزش در تندرستی و نشاط گفت: ورزش به لحاظ اعتقادی برای سالم نگهداشتن جسم و روح انسان‌ها اهمیت دارد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ورامین تاثیرات فرهنگی ورزش را نیز قابل قبول دانست و افزود: در واقع ورزش سد مستحکمی در برابر تهاجمات فرهنگی دشمن است.

وی در ادامه با اشاره به باشگاه پرسپولیس 15 خرداد اظهار داشت: شرایط شهرستان برای ورود این باشگاه به لیگ دسته دوم مساعدتر از گذشته بوده و تیم در شرایط مطلوبی از نظر روحی و روانی قرار دارد.

زاهدی ادامه داد: حمایت‌های اداره ورزش و جوانان شهرستان از این باشگاه افزایش می‌یابد و در حد توان و با توجه به اهمیت حضور قدرتمند این باشگاه از آن حمایت‌های لازم را می‌کنیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ورامین در ادامه تصریح کرد: تمام شرایط برای صعود پرسپولیس 15 خرداد به لیگ دسته یک فراهم است و به امید خدا شاهد حضور این تیم در لیگ دسته یک در آینده‌ای نزدیک خواهیم بود.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


اخبارشهرستان ورامین: مدیر آموزش وپرورش ورامین از آغاز به کار ساخت استخر سرپوشیده فرهنگیان ورامین خبر داد.

مجتبی عرب عامری طی بازدیدی که ازاین مجموعه ورزشی داشت، اظهارداشت : استخرمجتمع ورزشی شهیدرجایی چندین سال به صورت رو باز بود واکنون با اختصاص بودجه درکمیته ی برنامه ریزی فرمانداری و پیگیری اداره کل نوسازی استان تهران مراحل اجرای فندانسیون جهت نصب سوله حفاری از اوایل مرداد ماه توسط پیمانکار مربوطه آغاز گردید.

وی گفت: این پروژه درحال حاضر در مرحله فندانسیون می باشد.که انشاءالله بعد از اختصاص بودجه در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی اشاره کرد: مجتمع ورزشی شهیدرجایی ورامین بازمینی به مساحت ۱۵۰۰۰هزارمترمربع شامل استخر، ساختمان اداری، هنرستان تربیت بدنی ،تاسیسات ،زمین چمن ، زمین والیبال وباشگاه بدن سازی به فعالیت مشغول است که انشاءالله بااعتبارات جذب  بعدی برای این پروژه عظیم درسال تحصیلی جدیدشاهدافتتاح این پروژه خواهیم بود.

گفتنی است این پروژه به همت اداره کل نوسازی استان تهران وپیگیری های فرمانداری ورامین ودیگرمسئولین استانی وشهرستانی آغازگردیده است.

 اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


اخبارشهرستان ورامین: ریاست اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان ورامین از برگزاری نمایشگاه پاییزه در نیمه دوم شهریورماه در شهرهای ورامین و قرچک خبر داد.

حسن میرزایی در گفتگو با خبرنگار وارنانیوز اظهار داشت: این اداره با همکاری مجمع امور صنفی شهرستان ورامین اقدام به برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم پاییزه ۹۱ به منظور جلوگیری از افزایش قیمت ها و جهت رفاه حال شهروندان در شهرستان ورامین – قرچک می نماید .

وی ادامه داد: امسال نمایشگاه‌های پاییزه از نیمه دوم شهریور‌ماه کار خود را آغاز می‌کنند و تلاش شده تا کیفیت این نمایشگاه‌ها بیشتر مورد توجه قرار گیرد و برای نمایشگاه‌های پاییزه تفاوت معنادار قیمت و کیفیت را در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی گفت: نمایشگاه پائیزه ورامین و قرچک از ۱۵ شهریور افتتاح و تا روز ۲۵ شهریور و همه روزه از ساعت ۱۰ صبح الی ۲۳ در شهرستان ورامین ، بلوار شهید باهنر ، ابتدای خیایان دانشسرا ، بازارچه ایثارگران و شهر قرچک ، ترمینال مسافربری دایر می باشد.

وی گفت: این نمایشگاه غالب نیازهای مردم که شامل نوشت‌افزار ، لوازم‌التحریر ، کیف و کفش و البسه ، مواد غذایی و پروتئینی ، شوینده‌ها و مواد بهداشتی با کیفیت بالا عرضه خواهد شد.

میرزایی در پایان گفت: شهروندان می تواند در صورت مشاهده هرگونه تخلف شکایات خود را به صورت شفاهی با بازرسان مستقر در نمایشگاه و یا از طریق تلفن ۱۲۴ اعلام نمایند.

محل برگزاری نمایشگاه:
شهرستان ورامین: جنب پل پانزده خرداد، ابتدای خ دانشسرا
بخش قرچک: در محل پایانه مسافربری قرچک


اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


شانزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد صبح امروز با سخنرانی مقام معظم رهبری و با حضور سران ۱۲۰ کشور عضو سازمان ملل در محل سالن اجلاس سران در تهران آغاز به‌کار کرد.

متن کامل بیانات مقام معظم رهبری در این اجلاس به نقل از دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به شرح ذیل است:

بسم‌اللّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌

الحمد للّه ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام على الرّسول الأعظم الأمین و على اله الطّاهرین‌ و صحبه المنتجبین و على جمیع الأنبیاء و المرسلین.‌

به شما میهمانان گرامى، سران و هیئتهاى نمایندگى کشورهاى جنبش عدم تعهد و نیز دیگر شرکت‌کنندگان در این اجلاس بزرگ بین‌المللى خوشامد میگویم.

ما در اینجا گرد آمده‌ایم تا به هدایت و کمک پروردگار، حرکت و جریانى را که در شش دهه‌ى قبل با هوشمندى و موقعیت‌شناسى و شجاعت چند تن از رهبران سیاسىِ دلسوز و مسئولیت‌پذیر پایه‌گذارى شد، به اقتضاى موقعیتها و نیازهاى امروز جهان ادامه دهیم و بلکه به آن جانى تازه و تحرکى دوباره ببخشیم.

میهمانان ما از مناطق جغرافیائى دور و نزدیک در اینجا گرد آمده و متعلق به ملیتها و نژادهاى گوناگون و داراى تعلقات اعتقادى و فرهنگى و تاریخى و وراثتىِ متنوعند؛ ولى همان طور که «احمد سوکارنو» یکى از بنیانگذاران این جنبش در کنفرانس معروفِ باندونگ در سال ۱۹۵۵ گفت، مبناى تشکیل عدم تعهد، نه وحدت جغرافیائى یا نژادى و دینى، بلکه وحدت نیاز است. آن روز کشورهاى عضو جنبش عدم تعهد، به پیوندى که بتواند آنها را از سیطره‌ى شبکه‌هاى اقتدارگرا و مستکبر و سیرى‌ناپذیر مصون بدارد، نیازمند بوده‌اند؛ امروز با پیشرفت و گسترش ابزارهاى سلطه‌گرى، این نیاز همچنان پابرجا است.

من میخواهم حقیقت دیگرى را مطرح کنم:

اسلام به ما آموخته است که انسانها با وجود ناهمگونیهاى نژادى و زبانى و فرهنگى، فطرت همسانى دارند که آنها را به پاکى و عدالت و نیکوکارى و همدردى و همکارى فرا میخواند و همین سرشت همگانى است که اگر از انگیزه‌هاى گمراه‌کننده به سلامت عبور کند، انسانها را به توحید و معرفت ذات متعالى خداوند رهنمون میگردد.

این حقیقت تابناک داراى چنان ظرفیتى است که قادر است پایه و پشتوانه‌ى تشکیل جوامع آزاد و سرافراز و برخوردار از پیشرفت و عدالت – توأماً – گردد و شعاع معنویت را بر همه‌ى فعالیتهاى مادّى و دنیائى انسانها نفوذ دهد و بهشتى دنیائى – پیش از بهشت اخروىِ موعود ادیان الهى – براى آنان فراهم آورد. و نیز همین حقیقت مشترک و همگانى است که میتواند شالوده‌ریز همکاریهاى برادرانه‌ى ملتهائى باشد که از نظر شکل ظاهرى و سابقه‌ى تاریخى و منطقه‌ى جغرافیائى، شباهتى به یکدیگر ندارند.

همکاریهاى بین‌المللى هرگاه بر چنین شالوده‌اى استوار باشد، دولتها ارتباطات میان خود را نه بر اساس ترس و تهدید یا افزون‌طلبى و منافع یکجانبه یا واسطه‌گرىِ افراد خائن و خودفروش، بلکه بر پایه‌ى منافع سالم و مشترک، و برتر از آن، منافع انسانیت بنا میکنند و وجدان بیدار خود و خاطر ملتهاى خود را از دغدغه‌ها آسوده میسازند.

این نظم آرمانى در نقطه‌ى مقابل نظام سلطه قرار دارد، که در قرنهاى اخیر قدرتهاى سلطه‌گر غربى، و امروز دولت زورگو و متجاوز آمریکا، مدعى و مبلّغ و پیشقراول آن بوده‌ و هستند.

میهمانان عزیز!

امروز آرمانهاى اصلى جنبش عدم تعهد با گذشت شش دهه همچنان زنده و پابرجاست؛ آرمانهائى مانند استعمارزدائى ، استقلال سیاسى و اقتصادى و فرهنگى، عدم تعهد به قطبهاى قدرت و ارتقاء همبستگى و همکارى میان کشورهاى عضو. واقعیتهاى امروز جهان با آن آرمانها داراى فاصله است؛ ولى اراده‌ى جمعى و تلاش همه‌جانبه براى عبور از واقعیتها و دست یافتن به آرمانها، هرچند پُر چالش، لیک امیدآفرین و ثمربخش است.

ما در گذشته‌ى نزدیک، شاهد شکست سیاستهاى دوران جنگ سرد و نیز یکجانبه‌گرائىِ پس از آن بوده‌ایم. جهان با عبرت‌آموزى از این تجربه‌ى تاریخى، در حال گذار به نظام بین‌المللى جدیدى است و جنبش عدم تعهد میتواند و باید نقش نوینى ایفاء نماید. این نظام باید بر پایه‌ى مشارکت همگانى و برابرى حقوق ملتها استوار باشد؛ و همبستگى ما کشورهاى عضو این جنبش براى شکل‌گیرى این نظم نوین، از ضرورتهاى بارز عصر کنونى است.

خوشبختانه چشم‌انداز تحولات جهانى، نویدبخش یک نظام چند وجهى است که در آن، قطبهاى سنتى قدرت جاى خود را به مجموعه‌اى از کشورها و فرهنگها و تمدنهاى متنوع و با خاستگاههاى گوناگون اقتصادى و اجتماعى و سیاسى میدهند. اتفاقات شگرفى که در سه دهه‌ى اخیر شاهد آن بوده‌ایم، آشکارا نشان میدهد که برآمدن قدرتهاى جدید با بروز ضعف در قدرتهاى قدیمى همراه بوده است. این جابه‌جائى تدریجى قدرت، به کشورهاى عدم تعهد فرصت میدهد تا نقش مؤثر و شایسته‌اى را در عرصه‌ى جهانى بر عهده بگیرند و زمینه‌ى یک مدیریت عادلانه و واقعاً مشارکتى را در پهنه‌ى گیتى فراهم آورند. ما کشورهاى عضو این جنبش توانسته‌ایم در یک دوران طولانى، با وجود تنوع دیدگاهها و گرایشها، همبستگى و پیوند خود را در چهارچوب آرمانهاى مشترک حفظ کنیم؛ و این دستاورد ساده و کوچکى نیست. این پیوند میتواند دستمایه‌ى گذار به نظمى عادلانه و انسانى قرار گیرد.

شرائط کنونى جهان فرصتى شاید تکرارنشدنى براى جنبش عدم تعهد است. سخن ما آن است که اتاق فرمان جهان نباید با دیکتاتورى چند کشور غربى اداره شود. باید بتوان یک مشارکت دموکراتیک جهانى را در عرصه‌ى مدیریت بین‌المللى شکل داد و تضمین کرد. این است نیاز همه‌ى کشورهائى که مستقیم یا غیرمستقیم از دست‌اندازى چند کشور زورگو و سلطه‌طلب زیان دیده‌اند و مى‌بینند.

شوراى امنیت سازمان ملل داراى ساختار و سازوکارى غیرمنطقى، ناعادلانه و کاملاً غیر دموکراتیک است؛ این یک دیکتاتورىِ آشکار و یک وضعیت کهنه و منسوخ و تاریخ مصرف گذشته است. با سوء استفاده از همین سازوکار غلط است که آمریکا و همدستانش توانسته‌اند زورگوئیهاى خود را در لباس مفاهیم شریف بر دنیا تحمیل کنند. آنها میگویند «حقوق بشر»، و منافع غرب را اراده میکنند؛ میگویند «دموکراسى»، و دخالت نظامى در کشورها را به جاى آن مى‌نشانند؛ میگویند «مبارزه با تروریسم»، و مردم بى‌دفاع روستاها و شهرها را آماج بمبها و سلاحهاى خود میسازند. در نگاه آنها، بشریت به شهروندان درجه‌ى یک و دو و سه تقسیم میشوند. جان انسان در آسیا و آفریقا و آمریکاى لاتین ارزان، و در آمریکا و غرب اروپا گران قیمت‌گذارى میشود. امنیت آمریکا و اروپا مهم، و امنیت بقیه‌ى بشریت بى‌اهمیت دانسته میشود. شکنجه و ترور اگر به دست آمریکائى و صهیونیست و دست‌نشاندگان آنها صورت گیرد، مُجاز و کاملاً قابل چشم‌پوشى است. زندانهاى مخفى آنها که در نقاط متعددى در قاره‌هاى گوناگون شاهد زشت‌ترین و نفرت‌انگیزترین رفتارها با زندانیان بى‌دفاع و بى‌وکیل و بى‌محاکمه است، وجدان آنان را نمى‌آزارد. بد و خوب، کاملاً گزینشى و یکطرفه تعریف میشود. منافع خود را به نام «قوانین بین‌المللى»، و سخنان تحکم‌آمیز و غیرقانونى خود را به نام «جامعه‌ى جهانى» بر ملتها تحمیل میکنند و با شبکه‌ى رسانه‌اىِ انحصارىِ سازمان‌یافته، دروغهاى خود را راست، و باطل خود را حق، و ظلم خود را عدالت‌طلبى وانمود میکنند و در مقابل، هر سخن حقى را که افشاگر فریب آنها است، دروغ، و هر مطالبه‌ى برحقّى را یاغیگرى مینامند.

دوستان! این وضعیت معیوب و پر زیان، غیرقابل ادامه است. همه از این هندسه‌ى غلط بین‌المللى خسته شده‌اند. جنبش ۹۹ درصدى مردم در آمریکا بر ضدّ کانونهاى ثروت و قدرت در آن کشور، و اعتراض عمومى در کشورهاى اروپاى غربى به سیاستهاى اقتصادى دولتهاشان نیز نشان لبریز شدن پیمانه‌ى صبر و تحمل ملتها از این وضعیت است. باید این وضعیت نامعقول را علاج کرد.

پیوند مستحکم و منطقى و همه‌جانبه‌ى کشورهاى عضو جنبش عدم تعهد میتواند در یافتن و پیمودن راه علاج، تأثیرات عمیقى بر جاى بگذارد.

حضار محترم!

صلح و امنیت بین‌المللى از جمله‌ى مسائل حادّ جهان امروز ما است و خلع سلاحهاى کشتار جمعى و فاجعه‌بار، یک ضرورت فورى و یک مطالبه‌ى همگانى است. در دنیاى امروز، امنیت، پدیده‌اى مشترک و غیرقابل تبعیض است. آنها که سلاحهاى ضد بشریت را در زرادخانه‌هاى خود انبار میکنند، حق ندارند خود را پرچمدار امنیت جهانى قلمداد کنند. این – بى‌شک – نخواهد توانست نیز امنیت را براى خود آنها به ارمغان آورد. امروز با تأسفِ فراوان دیده میشود که کشورهاى دارنده‌ى بیشترین تسلیحات هسته‌اى، اراده‌اى جدّى و واقعى براى حذف این ابزارهاى مرگبار از دکترین نظامى خود ندارند و آن را همچنان عامل رفع تهدید و شاخصى مهم در تعریف جایگاه سیاسى و بین‌المللى خود میدانند. این تصور، به کلّى مردود و مطرود است.

سلاح هسته‌اى نه تأمین‌کننده‌ى امنیت و نه مایه‌ى تحکیم قدرت سیاسى است، بلکه تهدیدى براى این هر دو است. حوادث دهه‌ى ۹۰ قرن بیستم نشان داد که داشتن این تسلیحات نمیتواند رژیمى همانند شوروى سابق را هم حفظ کند. امروز نیز کشورهائى را میشناسیم که با داشتن بمب اتم، در معرض امواج ناامنى‌هاى مهلکند.

جمهورى اسلامى ایران استفاده از سلاح هسته‌اى و شیمیائى و نظائر آن را گناهى بزرگ و نابخشودنى میداند. ما شعار «خاورمیانه‌ى عارى از سلاح هسته‌اى» را مطرح کرده‌ایم و به آن پایبندیم. این به معنى چشم‌پوشى از حق بهره‌بردارى صلح‌آمیز از انرژى هسته‌اى و تولید سوخت هسته‌اى نیست. استفاده‌ى صلح‌آمیز از این انرژى، بر اساس قوانین بین‌المللى، حق همه‌ى کشورها است. همه باید بتوانند از این انرژى سالم در مصارف گوناگونِ حیاتى کشور و ملتشان استفاده کنند و در اِعمال این حق، وابسته به دیگران نباشند. چند کشور غربى که خود دارنده‌ى سلاح هسته‌اى و مرتکب این کار غیرقانونى‌اند، مایلند توان تولید سوخت هسته‌اى را نیز در انحصار خود نگه دارند. حرکتى مرموز در حال شکل‌گیرى است تا انحصار تولید و فروش سوخت هسته‌اى را در مراکزى با نام بین‌المللى ولى در واقع در پنجه‌ى چند کشور معدود غربى، تثبیت و دائمى کنند.

طنز تلخ روزگار ما آن است که دولت آمریکا که دارنده‌ى بیشترین و مرگبارترین سلاحهاى هسته‌اى و دیگر سلاحهاى کشتار جمعى و تنها مرتکبِ به‌کارگیرى آن است، امروز میخواهد پرچم مخالفت با اشاعه‌ى هسته‌اى را به دوش بگیرد! آنها و شرکاى غربى‌شان رژیم صهیونیستىِ غاصب را به سلاحهاى هسته‌اى مجهز کرده و براى این منطقه‌ى حساس، تهدیدى بزرگ فراهم کرده‌اند؛ اما همین مجموعه‌ى فریبگر، استفاده‌ى صلح‌آمیز از انرژى هسته‌اى را براى کشورهاى مستقل برنمیتابند و حتّى با تولید سوخت هسته‌اى براى رادیوداروها و دیگر مصارف صلح‌آمیز انسانى، با هرچه در توان دارند، ستیزه‌گرى میکنند. بهانه‌ى دروغین آنان، بیم از تولید سلاح هسته‌اى است. در مورد جمهورى اسلامى ایران، آنان خود میدانند که دروغ میگویند؛ اما سیاست‌ورزى، آنگاه که کمترین اثرى از معنویت در آن نباشد، دروغ را هم مجاز میشمرد. آیا آن که در قرن بیست‌ویکم زبان به تهدید اتمى میگشاید و شرم نمیکند، از دروغگوئى پرهیز و شرم خواهد کرد؟!

من تأکید میکنم که جمهورى اسلامى هرگز در پى تسلیحات هسته‌اى نیست، و نیز هرگز از حق ملّت خود در استفاده‌ى صلح‌آمیز از انرژى هسته‌اى چشم‌پوشى نخواهد کرد. شعار ما «انرژى هسته‌اى براى همه، و سلاح هسته‌اى براى هیچکس» است. ما بر این هر دو سخن پاى خواهیم فشرد و میدانیم که شکستن انحصار چند کشور غربى در تولید انرژى هسته‌اى در چهارچوب معاهده‌ى عدم اشاعه، به سود همه‌ى کشورهاى مستقل و از جمله کشورهاى عضو جنبش عدم تعهد است.

تجربه‌ى سه دهه ایستادگىِ موفقیت‌آمیز در برابر زورگوئى‌ها و فشارهاى همه‌جانبه‌ى آمریکا و متحدانش، جمهورى اسلامى را به این باور قطعى رسانده است که مقاومت یک ملت متحد و داراى عزم راسخ، قادر است بر همه‌ى خصومتها و عنادها فائق آید و راه افتخارآمیز به سوى هدفهاى بلند خود را بگشاید. پیشرفتهاى همه‌جانبه‌ى کشور ما در دو دهه‌ى اخیر واقعیتى است که در برابر چشم همگان قرار دارد و رصدکنندگان رسمى بین‌المللى مکرراً بدان اذعان کرده‌اند؛ و این همه در شرائط تحریمها و فشارهاى اقتصادى و تهاجم تبلیغاتى شبکه‌هاى وابسته به آمریکا و صهیونیسم اتفاق افتاده است. تحریمهائى که یاوه‌گویان، آن را فلج‌کننده نامیدند، نه تنها ما را فلج نکرده است و نخواهد کرد، بلکه گامهاى ما را محکمتر، و همت ما را بلندتر، و اطمینان ما را به درستى تحلیلهاى خود و نیز به توانائى درون‌زاى ملتمان راسختر کرده است. ما یارى خداوند را در این چالشها بارها و بارها به چشم دیده‌ایم.

میهمانان گرامى!

لازم میدانم در اینجا از یک مسئله‌ى بسیار مهم سخن بگویم؛ که اگرچه مربوط به منطقه‌ى ما است، ولى ابعاد گسترده‌ى آن از این منطقه فراتر رفته و سیاستهاى جهانى را در طول چندین دهه تحت تأثیر قرار داده است و آن، مسئله‌ى دردآور فلسطین است. خلاصه‌ى این ماجرا آن است که یک کشور مستقل و داراى شناسنامه‌ى روشنِ تاریخى به نام «فلسطین»، بر اساس یک توطئه‌ى وحشتناک غربى با سردمدارى انگلیس در دهه‌ى ۴۰ قرن بیستم، از ملت آن، غصب و به زور سلاح و کشتار و فریب، به جماعتى که عمدتاً از کشورهاى اروپائى مهاجرت داده شده‌اند، واگذار گردیده است. این غصب بزرگ که در آغاز با کشتارهاى جمعىِ مردم بى‌دفاع در شهرها و روستاها و راندن مردم از خانه و کاشانه‌ى خود به کشورهاى هم‌مرز همراه بود، در طول بیش از شش دهه همچنان با همین جنایتها ادامه یافته است و امروز هم ادامه دارد. این، یکى از مهمترین مسائل جامعه‌ى بشریت است. سران سیاسى و نظامى رژیم غاصب صهیونیست، در این مدت از هیچ جنایتى پرهیز نکرده‌اند؛ از کشتار مردم و ویران کردن خانه‌ها و مزارع آنان و دستگیرى و شکنجه‌ى مردان و زنان و حتّى کودکان آنان، تا تحقیر و توهین به کرامت این ملت و سعى در نابودى و هضم آن در معده‌ى حرامخوار رژیم صهیونیستى، و تا محورهای بیانات در شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهددوحمله به اردوگاههاى آنان در خود فلسطین و در کشورهاى همسایه که میلیونها آواره را در خود جاى میداده است. نامهاى «صبرا» و «شتیلا» و «قانا» و «دیر یاسین» و امثال اینها با خون مردم مظلوم فلسطین در تاریخ منطقه‌ى ما ثبت شده است. اکنون نیز پس از شصت و پنج سال، هنوز همچنان همین جنایتها در رفتار گرگان درنده‌ى صهیونیست با باقى‌ماندگان در سرزمینهاى اشغالى ادامه دارد. آنها پى‌درپى جنایتهاى جدیدى مى‌آفرینند و منطقه را با بحران تازه‌اى روبه‌رو میکنند. کمتر روزى است که خبرى از قتل و جرح و زندانى کردن جوانهائى مخابره نشود که به دفاع از وطن و کرامت خود برخاسته و به ویرانگرى مزارع و خانه‌هاى خود اعتراض کرده‌اند. رژیم صهیونیستى که با به راه انداختن جنگهاى فاجعه‌بار و کشتار مردم و اشغال سرزمینهاى عربى و سازماندهى تروریسم دولتى در منطقه و جهان، دهها سال ترور و جنگ و شرارت به راه انداخته، ملت فلسطین را که براى احقاق حق خود به پا خاسته و مبارزه میکنند، تروریست مینامد و شبکه‌ى رسانه‌هاى متعلق به صهیونیزم و بسیارى از رسانه‌هاى غربى و مزدور نیز با زیر پا گذاشتن تعهّد اخلاقى و رسانه‌اى، این دروغ بزرگ را تکرار میکنند. سردمداران سیاسىِ مدعى حقوق بشر نیز چشم بر این همه جنایت بسته و بدون شرم و پروا، از آن رژیم فاجعه‌آفرین حمایت کرده و در نقش وکیل‌مدافع آن ظاهر میشوند.

سخن ما آن است که فلسطین متعلق به فلسطینى‌ها است و ادامه‌ى اشغال آن، ظلمى بزرگ، تحمل‌ناپذیر و خطرى عمده براى صلح و امنیت جهانى است. همه‌ى راههائى که غربیها و وابستگان آنها براى «حل مسئله‌ى فلسطین» پیشنهاد کرده و پیموده‌اند، غلط و ناموفق بوده است و در آینده نیز چنین خواهد بود. ما راه‌حلى عادلانه و کاملاً دموکراتیک را پیشنهاد کرده‌ایم: همه‌ى فلسطینى‌ها، چه ساکنان کنونى آن، و چه کسانى که به کشورهاى دیگر رانده شده و هویت فلسطینى خود را حفظ کرده‌اند، اعم از مسلمان و مسیحى و یهودى، در یک همه‌پرسىِ عمومى، با نظارتى دقیق و اطمینان‌بخش شرکت کنند و ساختار نظام سیاسى این کشور را انتخاب نمایند و همه‌ى فلسطینیانى که سالها رنج آوارگى را تحمل کرده‌اند، به کشور خود باز گردند و در این همه‌پرسى و سپس تدوین قانون اساسى و انتخابات، شرکت نمایند. آنگاه صلح برقرار خواهد شد.

در اینجا مایلم پندى خیرخواهانه به سیاستمداران آمریکائى که تاکنون همواره به عنوان مدافع و پشتیبان رژیم صهیونیستى در صحنه حاضر شده‌اند، بدهم: این رژیم تاکنون براى شما دردسرهاى بیشمار داشته است؛ چهره‌ى شما را در میان ملتهاى منطقه، منفور و شما را در چشم آنان شریک جنایات صهیونیستهاى غاصب معرفى کرده است؛ هزینه‌هاى مادى و معنوى که در طول سالهاى متمادى از این رهگذر به دولت و ملت آمریکا تحمیل شده است، سرسام‌آور است؛ و احتمالاً در آینده اگر همین روش ادامه یابد، هزینه‌هاى شما سنگین‌تر هم خواهد شد. بیائید به پیشنهاد جمهورى اسلامى درباره‌ى همه‌پرسى بیندیشید و با تصمیمى شجاعانه، خود را از گره ناگشودنى کنونى نجات دهید. بى‌شک مردم منطقه و همه‌ى آزاداندیشان گیتى از این اقدام استقبال خواهند کرد.

میهمانان محترم!

اکنون به سخن آغازین باز میگردم. شرائط گیتى حساس و جهان در حال گذار از یک پیچ تاریخىِ بسیار مهم است. انتظار میرود که نظمى نوین در حال تولد یافتن باشد. مجموعه‌ى غیرمتعهدها حدود دو سوم اعضاء جامعه‌ى جهانى را در خود جاى داده است و میتواند در شکل‌دهى آینده نقشى بزرگ ایفاء کند. تشکیل این اجلاس بزرگ در تهران نیز خود حادثه‌اى پرمعنا است که باید در محاسبات به کار آید. ما اعضاء این جنبش با هم‌افزائى امکانات و ظرفیتهاى گسترده‌ى خود میتوانیم براى نجات جهان از ناامنى و جنگ و سلطه‌گرى، نقشى تاریخى و ماندگار بیافرینیم.

 

این مقصود فقط با همکاریهاى همه‌جانبه‌ى ما با یکدیگر امکان‌پذیر است. در میان ما، کشورهاى بسیار ثروتمند و نیز کشورهاى داراى نفوذ بین‌المللى کم نیستند. علاج مشکلات با همکاریهاى اقتصادى و رسانه‌اى و انتقال تجربه‌هاى پیشبرنده و تعالى‌بخش، کاملاً امکان‌پذیر است. باید عزمهامان را راسخ کنیم؛ به هدفها وفادار بمانیم؛ از اخم قدرتهاى زورگو نترسیم و به لبخند آنان دل خوش نکنیم؛ اراده‌ى الهى و قوانین آفرینش را پشتیبان خود بدانیم؛ به شکست تجربه‌ى اردوگاه کمونیستى در دو دهه پیش، و شکست سیاستهاى به اصطلاح لیبرال دموکراسى غربى در حال حاضر – که نشانه‌هاى آن را در خیابانهاى کشورهاى اروپائى و آمریکایی و گره‌هاى ناگشودنى اقتصاد این کشورها همه مى‌بینند – با چشم عبرت بنگریم. و بالاخره سقوط دیکتاتورهاى وابسته به آمریکا و همدست رژیم صهیونیستى در شمال آفریقا و بیدارى اسلامى در کشورهاى منطقه را فرصتى بزرگ بشماریم. ما میتوانیم به ارتقاء «بهره‌ورى سیاسى جنبش عدم تعهد» در مدیریت جهانى بیندیشیم؛ میتوانیم براى تحول در این مدیریت، سندى تاریخى تهیه کنیم و ابزارهاى اجرائى آن را فراهم نمائیم؛ میتوانیم حرکت به سمت همکاریهاى مؤثر اقتصادى را طراحى و الگوهاى ارتباط فرهنگى میان خود را تعریف کنیم. بى‌شک تشکیل دبیرخانه‌ى فعال و پرانگیزه‌اى براى این تشکیلات، خواهد توانست به حصول این مقاصد کمکى بزرگ و پر تأثیر تقدیم کند.


مراسم گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر با حضور جمعی از مسئولان اداری و دولتی شهرستان ورامین و تعداد کثیری از مردم این شهرستان برگزار شد.

در این مراسم محسن منصوری گفت: دولت نهم و دهم در شرایطی بر سر کار آمد که نیاز بود گفتمان انقلاب اسلامی تقویت شود، نیاز بود اعتماد مجددی بین مردم و مسئولان ایجاد شود و بنابراین تمام توان دولت خدمت‌رسانی به عامه مردم بود و برای ما تفاوتی بین ساکنان روستا و شهر وجود نداشت.

فرماندار شهرستان ورامین ادامه داد: مسئولان دولت خود را متعلق به قشر کمتر برخوردار می‌دانند و لذا توجه به مناطق روستایی و محروم باید بیشتر باشد، امروز مدیران ما مدیران میدانی هستند، خود در صحنه‌ها حضور پیدا کرده و نظارت می‌کنند، امروز تفاوت خدمات دولت در شهرستان با دولت‌های پیشین مشهود است، در همین شهرستان خود در روستای قوئینک زهری تا دو سال پیش یک وجب آسفالت پیدا نمی‌شد اما امروز به جایی رسیدیم که تا چند هفته دیگر در این روستا یک وجب جاده خاکی یافت نمی‌شود، روستاهای اطراف مانند عبدل‌آباد، ریحان‌آباد و جعفرآباد نیز همین‌طور است.

وی تصریح کرد: اگر خدمات اساسی مانند راه، بهداشت و مدارس در روستاها به سطح مطلوب برسد قطعا مهاجرت به شهرها متوقف می‌شود، کسی نمی‌آید منزل ۴۰۰ متری در روستا را رها کرده و در یک آپارتمان کوچک در شهر ساکن شود، علت این مهاجرت‌ها کم‌کاری منِ مسئول است.

منصوری در پایان با اشاره به ویژگی‌های شهیدان رجایی و باهنر خاطرنشان کرد: به جا است اگر بگوییم این دو عزیز جمع اضداد بودند، در اوج قدرت دارای صفا و صمیمیت بودند، در اوج مقام دارای ساده زیستی بودند، از جهات مختلف در مدیریت به امیرالمومنین (ع) تاسی کرده بودند.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , منصوری   , فرمانداری ورامین  


مدیرعامل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات شهرستان ورامین با اعلام اینکه دانش آموزان ورامینی سفیر مبارزه با دخانیات می شوند گفت: طرح سفیر دانش آموزی یک بحث و بسته فرهنگی آموزشی است که بر روی فرهنگ دانش آموزان، اولیا و مربیان به صورت همزمان کار می کند.

حمیدرضا شاهسون  افزود: طرح سفیر دانش آموزی یک بحث و بسته فرهنگی آموزشی است که بر روی فرهنگ  دانش آموزان، اولیا و مربیان به صورت همزمان کار می کند تا در نهایت، دانش آموزان سفیر مبارزه با دخانیات شوند.

وی بیان کرد: دانش آموزانی که مقطع ابتدایی و راهنمایی را تمام می کنند و در معرض مصرف دخانیات قرار می گیرند، باید با فرهنگسازی های لازم، عوارض ناشی از دخانیات مانند قلیان و سیگار را دریابند و در این مسیر، باید به آنها اطلاع رسانی کرد.

شاهسون افزود: برای اطلاع رسانی کامل درمورد طرح و هدف طرح، برنامه ها و بسته هایی در اختیار دانش آموزان  قرار می گیرد.

برای اولین بار در کشور "مبارزه با دخانیات" وارد مدارس می شود

وی عنوان داشت: برای اولین بار در کشور بحث "مبارزه با دخانیات"  وارد مدارس می شود؛ بحث دخانیات یک مورد از مسائل اجتماعی است که ورود آن به آموزش و پرورش برای سیستمهای مردم نهاد مقدور نبوده است.

این مسئول افزود: برخی از مسئولان آموزش و پرورش عقیده داشتند که با بیان بحثهای مرتبط با دخانیات، افکار دانش آموزان به سمتهایی کشیده می شود که ممکن است علاوه بر اینکه نتوانید کار مفیدی انجام دهید بلکه فرد را بیشتر ترغیب به مصرف دخانیات کنید و مسائلی که در مورد دخانیات مطرح می شود، دانش آموزان را ترغیب برای دانستن و به دنبال دخانیات رفتن می کند.

 

وی تأکید کرد: این کار، کار فرهنگی است و نباید انتظار داشت که بعد از این جلسه به سرعت این کار انجام شود اگر 100 سال، سالی یک درصد نیز طول بکشد باید به حرکت خود ادامه دهیم.

شاهسون افزود:همه باید برای فرهنگسازی همکاری کنیم تا بتوانیم حدود20 سال دیگر ادعا کنیم، 50 درصد مصرف دخانیات را از طریق فرهنگسازی کم کرده ایم.

قانون جامع کنترل دخانیات مصوب سال 85 اجرا نمی شود

وی تصریح کرد: متأسفانه در ادارات دولتی قانون جامع کنترل دخانیات مصوب سال 1385 اجرا نمی شود که طبق بند 9 این قانون استعمال دخانیات در ادارات ممنوع شده است.

مدیرعامل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات شهرستان ورامین اضافه کرد: در ادارات شهرستان ورامین نیز این کار صورت نمی گیرد؛ طبق این قانون، فردی که در ادارات از دخانیات استفاده می کند باید 50 تا 100 هزار تومان جریمه شود که در شهرستان ورامین اعمال نمی شود.

وی ادامه داد: اگر این کار به صورت کلی با مسئولیت وزارت بهداشت و با کمک فرمانداری اجرا شود، آنگاه می توان اعمال قانون کرده و آن را اجرایی کرد؛ بهترین قانون همین قانون جامع کنترل دخانیات در ایران است ولی متأسفانه اجرا نمی شود.

کمیته های روان شناسی باید حضور جوانان در سفره خانه ها را آسیب شناسی کنند

مدیرعامل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات شهرستان ورامین تأکید کرد: باید با آسیب شناسی در کمیته های روان شناسی، دلیل حضور جوانان در سفره خانه ها را پیدا کنیم؛ به نظر می رسد که یکی از دلایل این گونه امور، کمبود فضاهای فرهنگی و فرهنگسازی است.

وی افزود: چهار هزار ماده خطرناک در سیگار و هفت هزار ماده مضر در قلیان وجود دارد که سالانه بیش از شش میلیون نفر در دنیا به خاطر بیماریهای ناشی از سیگار فوت می کنند و در کشورمان این میزان به طور سالانه 70 هزار نفر است.

 

مدیرعامل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ورامین تأکید کرد: برای اینکه بتوانیم درسفره خانه ها، میادین و پارکها از عرضه قلیان جلوگیری کنیم، فقط یکسال و نیم – یعنی تا پایان سال 92- زمان خواهیم داشت.

وی ادامه داد: با حرکتی که چندی پیش  با کمک دادستان شهرستان و رایزنیهای لازم انجام شد، این نتیجه گرفته شد که در سفره خانه ها قلیان توزیع نشود و در پارکها و مکانهای عمومی از این کار جلوگیری شود که بنرهایی نیز تهیه شد که منجر به تعطیلی سفره خانه ها شد.

این مسئول اظهار داشت: تعدادی از سفره خانه ها به صورت غیر مجاز قلیان عرضه می کردند که 25 مورد از این سفره خانه ها پلمپ شد.

وی اضافه کرد: تعدادی از این سفره خانه ها هنوز قلیان را عرضه می کنند ولی خوشبختانه به افراد زیر 18 سال قلیان نمی دهند و این فرهنگسازی به نحوی شده که خود افراد 18 ساله برای گرفتن قلیان مراجعه نمی کنند.

تا 20 سال آینده "سونامی سرطانی" به ایران می آید

وی افزود: طبق تحقیقات مستند پژوهشگران، متأسفانه کشورهای غربی با یک سری از کارها باعث تشدید وجود دخانیات در کشورمان شده اند و تا 20 سال آینده یک سونامی از سرطان در ایران می آید.

شاهسون بیان داشت: در ایران، سیگاری ها بالای هفت میلیارد تومان در روز از بین می برند و به خود و خانواده اش ضرر می زنند و دو برابر این مبلغ را صرف درمان می کنند.

لزوم مشارکت مردم  برای مبارزه با استعمال دخانیات

مدیرعامل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات شهرستان ورامین گفت: همه مردم باید برای مبارزه با استعمال دخانیات تلاش کنند و فرهنگسازی در این زمینه به یک بستر خیلی جدی و مداوم نیاز دارد تا آگاهی سازی را مرتب به مردم منتقل کند.

وی افزود: این جنبش نیازمند همکاری مردم است و مردم با مشارکت در این جمعیت باید بتوانند به 14 درصد افراد کشور که سیگار مصرف می کنند و متأسفانه جوانان و نوجوانان نیز در این بازه قرار دارند، کمک کنند تا آن را ترک کنند.

 

شاهسون عنوان کرد: 86 درصد مردم کشور ما سیگار نمی کشند و این رقم خوبی است و باید کاری کنیم که به آن افزوده نشود که این حرکت نیاز به یک بسیج فرهنگی با مشارکت عمومی دارد و ممکن است سالیان سال طول بکشد اما با اراده افراد برای مبارزه با استعمال دخانیات ممکن خواهد شد.

ارائه خدمات رایگان از سوی جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات

وی تأکید کرد: این جمعیت برای ترک سیگار از سوی افراد مصرف کننده، خدمات رایگان از جمله برگزاری کلاسهای آموزشی و کلینیک ترک سیگار را ارائه می دهد.

مدیرعامل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات شهرستان ورامین ادامه داد: روزانه ۵۰میلیارد ریال سرمایه ملی به صورت سیگار دود شده و دود آن به چشم زن و فرزندان و خانواده های ما و سود آن نیز به جیب کارخانه های سازنده که اغلب متعلق به امریکا و صهیونیسم بین الملل هستند می رود.

روزانه ۱۰۰میلیارد ریال صرف درمان بیماری های ناشی از مصرف دخانیات می شود

وی افزود: بیش از ۱۰۰میلیارد ریال نیز در روز صرف درمان بیماریهای ناشی از مصرف دخانیات می شود و به این ترتیب مصرف دخانیات روزانه ۱۵۰میلیارد ریال هزینه بر کشور تحمیل می کند.

شاهسون تصریح کرد: آمار خرج سیگار مردم ایران، سالانه به 1800 میلیارد تومان می رسد و خرجی که دولت برای بیماری های ناشی از استعمال سیگار از جمله سکته قلبی، بیماری های تنفسی، سرطان و ... می کند، دو برابر پولی است که مردم برای آن هزینه می کنند.

در مبارزه با دخانیات نیز باید تذکر لسانی داد

وی با اشاره به طرح تذکر لسانی در شهرستان ورامین که گویا موفقیت آمیز نیز بوده است، افزود: طرح مبارزه با دخانیات و پیشگیری از استعمال آن(پاد) باید در قالب مردمی انجام شود و در مورد ضررهای دخانیات با مردم صحبت شود؛ در مبارزه با دخانیات نیز باید تذکر لسانی داد و همه مردم این فرهنگسازی را انجام دهند.

مدیرعامل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات شهرستان ورامین اظهار داشت: ایران در وضعیتی بحرانی در زمینه مصرف دخانیات قرار دارد؛ مصرف دخانیات جزو منکراتی است که بسیاری از مراجع تقلید نیز آن را حرام می دانند.

دسترسی به سیگار در کشورهای غربی 37 دقیقه و در ایران 3 دقیقه

وی یادآور شد: بر طبق آماری، اگر فردی در کشورهای غربی مانند آمریکا بخواهد سیگار تهیه کند 37 دقیقه طول می کشد ولی در ایران سه دقیقه است؛ اگر این دسترسی کم شود، عادت ترک سیگار آسان تر می شود.

شاهسون ادامه داد: در رابطه با اصناف، اداره صنعت، معدن و تجارت مسئول مستقیم کار است که به اصناف اعلام شده که هیچ مؤسسه، مغازه و مکانی نمی تواند قلیان یا دخانیات را ارائه کند مگر از آن اداره مجوز داشته باشد.

وی با تقدیر و تشکر از مغازه هایی که دخانیات توزیع نمی کنند، از بسیج اصناف شهرستان ورامین نیز خواست تا در زمینه مبارزه و پیشگیری از استعمال دخانیات در این شهرستان، به یاری این جمعیت مردم نهاد بیاینداخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


اخبارشهرستان ورامین: فرماندار شهرستان ورامین در مراسم گرامیداشت هفته دولت در ریحان آباد ورامین گفت:امروز تفاوت خدمات دولت در شهرستان با دولتهای پیشین مشهود است.

در این مراسم محسن منصوری فرماندار و عالی ترین نماینده دستگاه اجرایی کشور در شهرستان ورامین طی سخنانی گفت:دولت نهم و دهم در شرایطی بر سر کار آمد که نیاز بود گفتمان انقلاب اسلامی تقویت شود، نیاز بود اعتماد مجددی بین مردم و مسئولین ایجاد گردد و لذا تمام توان دولت خدمت رسانی به عامه مردم بود و برای ما تفاوتی بین ساکنین روستا و شهر وجود نداشت.

وی ادامه داد: مسئولین دولت خود را متعلق به قشر کمتر برخوردار می دانند و لذا توجه به مناطق روستایی و محروم باید بیشتر باشد،امروز مدیران ما مدیران میدانی هستند،خود در صحنه ها حضور پیدا نموده و نظارت می نمایند،امروز تفاوت خدمات دولت در شهرستان با دولتهای پیشین مشهود است،در همین شهرستان خود در روستاهای قوئینک زهری تا دو سال پیش یک وجب آسفالت پیدا نمی شد اما امروز به جایی رسیدیم که تا چند هفته دیگر در این روستا یک وجب جاده خاکی یافت نمی شود،روستاهای اطراف مانند عبدل آباد،ریحان آباد و جعفر آباد نیز همینطور است.

فرماندار شهرستان ورامین تصریح کرد: اگر خدمات اساسی مانند راه،بهداشت و مدارس در روستاها به سطح مطلوب برسد قطعا مهاجرت به شهرها متوقف می شود،کسی نمی آید منزل۴۰۰ متری در روستا را رها کرده و در یک آپارتمان کوچک در شهر ساکن شود،علت این مهاجرت ها کم کاری من مسئول است.

وی سپس به خصوصیات شهیدان رجایی و باهنر اشاره نموده و گفت: به جا است اگر بگوییم این دو عزیز جمع اضداد بودند،در اوج قدرت دارای صفا و صمیمیت بودند،در اوج مقام دارای ساده زیستی بودند،از جهات مختلف در مدیریت به امیرالمومنین(ع) تاسی نموده بودند.

لازم به ذکر است مراسم گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر با حضور محسن منصوری فرماندار و عالی ترین نماینده دستگاه اجرایی کشور در شهرستان ورامین ، حجج الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین و رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران و جعفر محسن زاده امام جمعه خیر آباد،جمعی از مسئولین اداری و دولتی شهرستان ورامین و تعداد کثیری از مردم این شهرستان برگزار گردید.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , فرمانداری ورامین   , منصوری  


فرماندار ورامین با تشریح اثر اجلاس جنبش عدم تعهد بر معادلات سیاسی موجود گفت: رسانه های غربی در این روزها اذعان داشتند رقابت محبوبیت بین مقام معظم رهبری و رهبران استکبار را رهبر انقلاب برده است.

 

 

 مراسم گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر با حضور حجج الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین و رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران و جعفر محسن زاده امام جمعه خیر آباد،جمعی از مسئولین اداری و دولتی شهرستان ورامین و تعداد کثیری از مردم این شهرستان برگزار گردید.

در این مراسم محسن منصوری فرماندار و عالی ترین نماینده دستگاه اجرایی کشور در شهرستان ورامین طی سخنانی به اجلاس جنبش عدم تعهد در تهران اشاره نموده و گفت:امروز شاهد یکی از بزرگترین اتفاقات سیاسی کشور هستیم،امروز سر فصل اخبار رسانه های گوناگون دنیا بسیار دیدنی بود و نشان دهنده اعلام تعهد جنبش عدم تعهد به ارزش های ناب انقلابی کشورمان بود.

وی افزود:رسانه های غربی در این روزها تیتری کار کردند که طی آن اذعان داشتند رقابت محبوبیت بین مقام معظم رهبری به عنوان راس پایداری و مقاومت و رهبران استکبار را رهبر انقلاب برده است،امروز اقتدار جمهوری اسلامی در هر گوشه این اجلاس نمایان است و قطعا در اثر اجلاس مذکور وضعیت کشورهای جبهه مقاومت تقویت خواهد شد.

منصوری گفت:در فتنه ۸۸ دیدیم که موضع خیلی از انقلابیون عقب نشینی و انعطاف پذیری و خم نمودن قانون بود اما رهبر انقلاب مواضع روشنی داشتند و هرگز دست از پایداری بر ارزش ها نکشیدند،همین دید و تفکر است که جان مایه مقاومت اسلامی در منطقه و پایداری جنبش عدم تعهد را تشکیل می دهد.

وی اظهار داشت: در سال های اخیر تمام تمرکز دشمن بر روی از پای در آوردن یکی از سه کشور الجزایر،ایران و سوریه بود،می گفتند از این سه ضلع جبهه هرکدام را بزنیم اضلاع دیگر سقوط خواهند کرد،در الجزایر که با ایجاد اصلاحات وسیع خطر نفوذ دشمن مرتفع شد،در ایران نیز با مدیریت مقام معظم رهبری و عنایت امام عصر(عج) از فتنه های ۷۸ و ۸۸ سربلند بیرون آوردیم و امروز نوبت سوریه است.

فرماندار شهرستان ورامین گفت:امروز سوریه را به عنوان پیشانی مقاومت با سنگ مورد اصابت قرار دادند تا بشکند و خون آن چشم مقاومت را کور نماید اما قطعا نخواهند توانست و سوریه به طور حتم این بحران را مدیریت خواهد نمود.

 اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , منصوری   , فرمانداری ورامین  


امام جمعه موقت ورامین با تأکید بر اینکه استان شدن ورامین مشکلات این شهرستان نظیر بیکاری را حل می‌کند، گفت: استان شدن ورامین حق طبیعی مردم است و مسئولان نباید این حق را از مردم بگیرند.

 

 

حجت‌الاسلام سید محسن محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جنوب استان تهران در ارتباط با مطالبه اصلی مردم شهرستان ورامین از دولت اظهار داشت: من در جاهای دیگر هم عرض کردم که با استدلال‌های عقلانی و منطقی خود خواهان استان شدن ورامین هستیم.

امام جمعه موقت ورامین در تشریح استدلال‌های منطقی و عقلانی خود بیان داشت: نخست اینکه هوای تهران آلوده است. دیگر اینکه ترافیک کمرشکن تهران اذیت‌کننده است و در آخر، مردم تهران از مشکلات رنج می‌برند و دولت باید به نجات تهران فکر کند و کارهایی که مد نظر دارد را اجرایی و عملی کند.

ورامین، دومین شهر پرجمعیت تهران

وی افزود: طبق اعلام مرکز آمار، شهرستان ورامین پرجمعیت‌ترین شهر بعد از خود تهران در تهران است. روزانه ورامین 100 هزار تردد به سوی تهران دارد که اکثر آنها برای کارهای اداری و اشتغال به تهران می‌روند و در این راه تصادفات زیادی رخ می‌دهد و مهم‌تر از همه وقت زیادی تلف می‌شود.

محمودی در ادامه تأکید کرد: ما می‌خواهیم با استان شدن بار بزرگی را از دوش تهران برداریم. ورامین شهرستان 15 خرداد است. در دوران طاغوت ظلم‌های زیادی به این شهرستان روا داشته شد. امروز نیز بیکاری، مشکلات اقتصادی و ... در این شهرستان دیده می‌شود و ما می‌خواهیم با استان شدن ظرفیت‌های اقتصادی خود را شکوفا کرده و این مشکلات را حل کنیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات شهرستان‌های استان تهران افزود: استان شدن حق طبیعی مردم شهرستان ورامین است و مسئولان تهران نمی‌توانند هم به کارهای تهران بزرگ و هم به امور شهرستان‌های اطراف برسند و در نهایت وظیفه به خوبی انجام نمی‌شود.

 

 

 

پیشنهاد عنوان استان خرداد به دولتمردان

وی عنوان کرد: دولت خدمتگزار با استان کردن ورامین دل مردم شهرستان را شاد کند. ما عنوان استان خرداد را به مسئولان پیشنهاد داده‌ایم و امیدواریم که آنها هرچه سریع‌تر این طرح را پیگیری کرده و نتیجه آن را به ما ابلاغ کنند.

محمودی در ادامه تصریح کرد: قطعا مسئولان با استان کردن ورامین، باقیات الصالحات خوبی را برای خود برجای می‌گذارند و مردم نیز به خدمات دولت بیشتر دسترسی پیدا می‌کنند و در واقع گوشه‌ای از حق مردم ادا می‌شود. اگرچه مسئولان وعده فرمانداری ویژه شدن را به مردم وعده داده‌اند اما این مسئله مشکلات مردم را حل نمی‌کند.

البرز با استان شدن پیشرفت‌های زیادی کرد

امام جمعه موقت ورامین ادامه داد: نظر اصلی کارشناسان و صاحب‌نظران بر استان شدن ورامین است. شما ببینید البرز تبدیل به استان شد و مردم آن استان هم‌اکنون راضی هستند و پیشرفت‌های البرز نیز غیرقابل انکار است. اگر مسئولان قصد خدمت کردن به مردم دارند، ورامین را به استان تبدیل کنند چرا که این کار نیز نوعی خدمت به مردم است.

 

 

 

مکاتبه مسئولان ورامین با رئیس جمهور

وی در پاسخ به این سؤال که برای استان شدن چه اقداماتی کرده‌اید، جواب داد: امام جمعه شهرستان، فرماندار، شورای اسلامی شهر، نماینده مردم در مجلس و دیگر مسئولان برای استان شدن ورامین با رئیس جمهور مکاتبه کرد‌ه‌اند و منتظر پاسخ این توقع عقلانی هستند.

محمودی در ارتباط با وعده رئیس جمهور برای ویژه شدن فرمانداری ورامین ابراز داشت: وزارت کشور و استانداری باید در این عرصه استوارتر باشند. مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران دولت فرمودند که «مسئولانی که به مردم وعده می‌دهند و می‌بینند امکان عملی شدن آن وعده نیست، صادقانه بگویند ما نمی‌توانیم.»

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: فرمانداری ویژه هنوز به‌طور رسمی به ما ابلاغ نشده است اما همان‌طور که عرض کردم ویژه شدن فرمانداری ورامین مشکل‌گشا نیست و باید نگاه دولت به شهرستان ورامین جدی‌تر شود و آنچه را که به نفع اسلام، دولت و مردم است را به ما ابلاغ کنند.

این گزارش حاکی است، رئیس جمهور که در راستای چهارمین دوره سفرهای استانی به ورامین سفر کرده بود در پی درخواست مردم ورامین در جمع وارثان قیام 15 خرداد عنوان کرد: به مردم این شهرستان قول می‌دهم ورامین فرمانداری ویژه بشود.

همچنین احمدی‌نژاد در پی خواسته مردم مبنی بر تشکیل استان خرداد، با بیان اینکه استان شدن یک میلیون جمعیت می‌خواهد، گفت: مردم شهرستان ورامین قرار بگذارند جمعیت را تغییر دهند، ما نیز این شهرستان را به استان ارتقا خواهیم داد.

علی‌رغم اینکه ارتقای فرمانداری ورامین به فرمانداری ویژه در استان تهران شش ماه قبل از سخنرانی رئیس جمهور صورت گرفته بود، اما تاکنون این مهم از سوی وزارت کشور ابلاغ نشده و با توجه به درخواست مردم امید می‌رود این وعده به زودی اجرا شود.

این در حالیست که ورامین بیش از شش ماه است به فرمانداری ویژه در استان تهران ارتقا یافته است و اشتباه رئیس جمهور ناشی از خواسته آن فرد بود.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , سیدمحسن محمودی  


معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران گفت:محوطه‌ی «باقرآباد» ورامین و «امامزاده جعفر» پیشوا ثبت ملی شدند.

 

 به نقل از ایسنا بهروز جلالی بیان کرد: با توجه به این‌که طراحی و ساخت محوطه‌ی برج میلاد هنوز به‌طور کامل به پایان نرسیده است و هر روز امکان تغییر این محوطه و اطراف آن وجود دارد، تا زمانی که کار این بخش از مجموعه‌ی برج میلاد به پایان نرسد، پرونده‌ی آن دوباره به همایش ثبت آثار تاریخی فرستاده نمی‌شود.

وی برج میلاد را یک یادمان علمی و فرهنگی برای شهر تهران دانست و ادامه داد: با توجه به ویژگی‌ها و اهدافی که این مجموعه برای آن ساخته شد، امکان تخریب برج وجود ندارد و سازندگان آن به‌دنبال تکمیل و شاخص‌سازی برای برج میلاد هستند. بنابراین فرصت کافی برای ثبت این بنا وجود دارد.

او با اشاره به تهیه شدن پرونده‌ی ۲۵ بنا‌، محوطه و تپه‌ی تاریخی برای ثبت در فهرست آثار ملی، اظهار کرد: از این تعداد، پرونده‌ی ۱۲ محوطه و تپه از جمله تپه‌های «موشی»‌، «شیخ»‌، «نمرود» و «امامزاده شهرری» از منطقه‌ی ری و همچنین محوطه‌ی منطقه‌ی گردشگری «تار دو»، محوطه‌ی «اصلان تپه زره» و تپه‌ی «ده کریم» برای ثبت در فهرست آثار ملی تهیه شده‌اند.

جلالی پنج کلیسای «مترجمان مقدس»‌، «سرکیس مقدس»،‌ «صلیب مقدس»، «گریگور روشنگر مقدس‌»، «استپانوس مقدس» و «ساباط شیرازی پامنار» در بازار تهران و «عمارت قدیمی الهیه» را از جمله‌ی ۹ بنای تاریخی دانست که پرونده‌های‌ آن‌ها برای ثبت در فهرست آثار ملی تهیه شده‌اند و گفت: تنگه‌ی «واشی» و دریاچه‌ی «تار و هویر» در دماوند نیز دو اثر طبیعی استان تهران هستند که برای ثبت به همایش ثبت آثار معرفی شده‌اند.

او همچنین محوطه‌ی «باقرآباد» ورامین و «امامزاده جعفر» در پیشوا را دو مکان ـ رویداد دانست که در واقعه‌ی ۱۵ خرداد نقش داشتند و پرونده‌های آن‌ها برای ثبت در فهرست آثار ملی معرفی شده‌اند.

جلالی با اشاره به این‌که آثار تاریخی معرفی‌شده از سوی استان تهران برای ثبت در فهرست آثار ملی به دوره‌ی پیش از اسلام و دوره‌ی اسلامی متعلق هستند، گفت: پرونده‌های مربوط این آثار به کمیته‌ی تخصصی کارشناسی فرستاده شده‌اند و بررسی‌های اولیه‌ی آن‌ها انجام شده است. تا این مرحله تذکرهایی درباره‌ی برخی پرونده‌ها داده شده است. اکنون در حال تکمیل اطلاعات هستیم تا در پنجمین همایش ثبت آثار تاریخی که از ۱۶ تا ۱۸ شهریورماه در استان البرز برگزار می‌شود، بررسی شوند.


ساعاتی پیش طی مراسمی رئیس جدید حراست  دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین – پیشوا معرفی شد.

 

 

به گزارش اخبارشهرستان ورامین، در جلسه تودیع ومعارفه که در دفتر ریاست واحد با حضور میهمانان سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، ریاست واحد و معاونین و برخی مدیران برگزار شد، محمد رضا ربیعی ریاست واحد در مراسم تودیع و معارفه رئیس سابق و جدید حراست واحد ورامین – پیشوا، طی سخنانی ضمن تبریک هفته دولت و ذکریاد وخاطره شهیدان رجایی وباهنر وروز کارمند، توسعه این مجموعه را مرهون همکاری وهمدلی همه ی همکاران دانست .

وی ضمن ارائه دستاوردهای واحد در همه ی زمینه ها از سال ۸۷ تا ۹۱ و رشد و حرکت رو به جلوی واحد وکسب رتبه دانشگاه  از۱۲۶۸به۲۴۷۴ امتیاز در ۳ سال گذشته وهمچنین در آستانه جامع شدن واحد را از دیگر  فعالیتها وپویایی  واحد دانست.

این مسئول تأسیس رشته ها را با۹۱ رشته تحصیلی چشمگیر و قابل توجه ارزیابی نمود و از مراحل پایانی پروژه چند منظوره مجموعه استخر با نام سردار خلبان  شهید ستاری در سوله ورزشی واتمام احداث مسجد امام جعفر صادق (ع) وآغاز به کار آن در مهرماه سخن گفت.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا در ادامه از زحمات علی احمدی در زمان مسئولیت وی در حراست واحد تقدیر و تشکرنمود  و طی حکمی که از سازمان مرکزی ابلاغ گردید حامد جغتایی را به عنوان مدیر جدید حراست واحد  معرفی کرد.

در ادامه جلسه سیف نماینده حراست سازمان نیز طی سخنانی از اهداف کلان سازمان جهت ارتقای سطح علمی وفرهنگی دانشگاه یاد کرد و در ادامه از حضورهیات رئیسه در این جلسه تشکر نمود.

جغتایی و علی احمدی ،مسئولین جدید وقدیم حراست نیز  طی اظهاراتی از حمایتهای ریاست دانشگاه و کلیه کارکنان و هیأت رئیسه تشکر نمودند..اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


اخبارشهرستان ورامین: صبح امروز مدیر کل بنیاد مسکن و شهرسازی استان تهران به همراه فرماندار و مسؤولین شهرستان از ۹ روستای بخش جواد آباد و مرکزی بازدید و مسائل عمرانی آنها را مورد بررسی قرار دادند.

صبح امروز ۹ روستای شهرستان میزبان مدیرکل بنیاد مسکن و شهرسازی استان و مسؤولین شهرستان بودند تا مسؤولین از روند اجرای پروژه های عمرانی این روستاها  از نزدیک بازدید به عمل آورند.

در این بازدید که از روستاهای نجف آباد،حسن آباد کوه گچ،قلعه بلند،دمزآباد و زواره ور از روستاهای بخش جوادآباد و روستاهای ریحان آباد،عبدل آباد،جعفر آباد و قوئینک زهری از روستاهای بخش مرکزی صورت پذیرفت علاوه بر بررسی پروژه های عمرانی آن روستاها نسبت به تسریع در پیشرفت پروژه ها تاکید شد.

گفتنی است عملیات های عمرانی که در سطح روستاهای نام برده توسط بنیاد مسکن و دهیاری روستا در حال اجرا می باشد شامل جدول گذاری، زیرسازی و آسفالت معابر است .اخبارشهرستان ورامین   , ورامین   , فرمانداری ورامین  


حسن میرزایی ' روز دوشنبه اظهار داشت : بازرسان اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان ورامین در راستای کنترل فعالیت عطاری های شهرستان ، اقدام به برگزاری طرح نظارت با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان کردند.

وی افزود: در بازرسی های به عمل آمده از واحدهای عطاری شهرستان ، شش واحد به دلیل عرضه دارو خارج از سیستم داروخانه متخلف شناخته شدند .

وی اظهار داشت : در این بازرسی های 36 بسته ژل لاغری ، 16 عدد اسپری لاغری ، 500 عدد قرص محرک ، پنج هزار قرص ترک اعتیاد دست ساز ، 14 هزار و 700 عدد قرص لاغری و مقادیری آدامس محرک کشف شد .

وی افزود : واحدهای متخلف 22 میلیون و 900 هزار ریال جریمه و پرونده آنها به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ارجاع داده شد .اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان ورامین از برگزاری جلسه نهایی واگذاری تیم آشیان گستران به پرسپولیس بعد از اجلاس سران جنبش عدم تعهد خبر داد.

 

چند روزگذشته بود که خبری مبنی بر عدم تشکیل تیم پرسپولیس۱۵خرداد در اسوه نیوز درج گردید. لذا با توجه به حساسیت موضوع سراغ  آمدیم تا نتیجه نهایی را از وی جویا شویم.

 مصطفی زاهدی رییس اداره ورزش و جوانان ورامین گفت:سال هاست که تیم های فوتبال ورامین در سطح توابع استان افتخارات بسیاری را کسب می نمایند اما به جهت کمبود سرمایه کافی از صعود به دسته های بالاتر منصرف می شوند.

وی ادامه داد:پتانسیل جوانان ورامین بسیار بالا است.

زاهدی سپس در خصوص عدم تشکیل تیم فوتبال پرسپولیس ۱۵ خرداد گفت:بحث عدم واگذاری تیم آشیان به باشگاه پرسپولیس اشتباه محض است.

وی افزود: در حال حاضر که امام جمعه موقت شهرستان رایزنی انجام داده اند و سردار رویانیان را تشویق به این امر نموده اند برخود واجب دانستیم که مشکلات پیش آمده را رفع نماییم.

رییس اداره ورزش و جوانان ورامین ادامه داد: جلسه ای با آقای شهرابی برگزار نمودیم و مقرر گردید اگر حامی مالی ، آمادگی خود را اعلام نموده به عنوان اسپانسر در کنار پرسپولیس وارد شوند، اما واگذاری تیم به باشگاه پرسپولیس و تشکیل پرسپولیس ۱۵ خرداد هرچه سریعتر انجام پذیرد.

زاهدی در پاسخ خبرنگار ما در خصوص مراحل پیشروی ثبت تیم فوتبال پرسپولیس ۱۵ خرداد گفت: مراحل اولیه ثبت تیم صورت پذیرفته و انشاء الله جلسه نهایی با سردار رویانیان بعد از اجلاس غیر متعهد ها انجام خواهد شد.

در پایان زاهدی با اشاره به امتیاز تیم آشیان افزود در صورت توافق نهایی که قطعا انجام خواهد شد مردم شهرستان ورامین می توانند در لیگ دسته ۲ کشور از فصل بعد نماینده داشته باشند.اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران گفت: با افتتاح و بهره برداری از مخزن 15هزار مترمکعبی و پنج حلقه چاه آب شرب در شهرستان پاکدشت، میزان سرانه ذخیره آب آشامیدنی شهروندان پاکدشتی به مرز مطلوب رسیده است.

منصور جنتی افزود: مخزن 15هزار مترمکعبی حصار امیر، سومین مخزن زمینی ذخیره سازی آب آشامیدنی در شهرستان پاکدشت است که در حال حاضر با اتمام مراحل ساخت آن در هفته دولت به بهره برداری رسیده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه با ساخت این مخزن، میزان سرانه ذخیره آب آشامیدنی شهروندان محترم در پاکدشت به مرز مطلوب رسیده است، افزود: آبگیری  مخزن از طریق سد ماملو و پنج حلقه چاه آب که حفر، تجهیز و در مدار بهره برداری قرار گرفتند، انجام می شود.

مدیرعامل شرکت آبفا جنوب شرقی استان تهران به طرحهای در دست احداث انتقال آب از سد ماملو به مناطق جنوب شرق استان اشاره کرد و ادامه داد: خوشبختانه با تخصیص اعتبارات از ردیف ماده 56 قانون هیئت دولت به طرح انتقال آب از سد ماملو به شهرستانهای ورامین و پاکدشت، این پروژه پیشرفت خوبی داشته است.

وی تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران تمام تلاش و همت خود را برای ادامه این روند و اتمام پروژه های آبرسانی در این زمینه خواهد کرد.


 


اخبارشهرستان ورامین   , جنتی   , ابفاجنوبشرقی تهران  


طی مراسمی در هفته دولت آئین  افتتاحیه  و بهره برداری از مخزن ۱۵هزار متر مکعبی و پنج حلقه چاه آب شرب شهرستان پاکدشت برگزار گردید.

 

 

به گزارش اخبارشهرستان ورامین این مراسم با حضور  حجت الاسلام والمسلمین حسین لزومی امام جمعه پاکدشت، محمد رضا محمودی  معاون عمرانی استاندار تهران ،فرهاد بشیری نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی،قربانعلی مقبلی فرماندار و تعدادی از مسئولین ادارات این شهرستان برگزار شد.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران  در ابتدای این مراسم طی سخنانی ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین و  تبریک فرا رسیدن هفته دولت و گرامی داشت یاد وخاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار داشت: مخزن ۱۵هزار متر مکعبی حصار امیر سومین مخزن زمینی ذخیره سازی آب آشامیدنی در شهرستان پاکدشت است که در حال حاضر با اتمام مراحل ساخت آن به بهره برداری رسیده است.

منصور جنتی در ادامه با اشاره به این که با ساخت این مخزن میزان سرانه ذخیره آب آشامیدنی   شهروندان محترم در پاکدشت به مرز مطلوب رسیده است،افزود:آبگیری  مخزن از طریق سد ماملو و پنج حلقه چاه آب که امروز به لطف خداوند متعال حفر،تجهیز و در مدار بهره برداری قرار گرفتند انجام می شود.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی در پایان سخنان خود به طرحهای در دست احداث انتقال آب از سد ماملو به مناطق جنوب شرق استان تهران اشاره کرد و خاطرنشان ساخت:خوشبختانه با تخصیص اعتبارات از ردیف ماده ۵۶ قانون هیئت دولت به طرح انتقال آب از سدماملو به شهرستانهای ورامین و پاکدشت این پروژه پیشرفت خوبی داشته است و شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران تمام تلاش و همت خود را در جهت ادامه این روند و اتمام پروژه های آبرسانی در این زمینه خواهد نمود.اخبارشهرستان ورامین   , ابفاجنوبشرقی تهران   , جنتی  


ساعاتی پیش هم‌زمان با هفته دولت و با حضور استاندار تهران، پنچ پروژه عمرانی در شهرستان ورامین به بهره‌برداری رسید.

محسن منصوری در پایان این مراسم در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه هدف اصلی از بهره‌برداری از این پروژه‌ها خدمت‌رسانی مطلوب به مردم است، اظهار کرد: با بهره‌برداری از این طرح‌ها، خدمت‌رسانی به نحو احسن به مردم شهرستان ورامین انجام می‌شود.

فرماندار شهرستان ورامین با اشاره به خدمات ارزنده دولت تاکید کرد: خدمات ارائه شده از سوی دولت‌های نهم و دهم به شهرستان ورامین بسیار مناسب و چشمگیر بوده است و باعث شده تا بسیاری از کمبودهای این شهرستان جبران شود. 

وی در ادامه با بیان توضیح و تشریح جزئیات طرح‌های مذکور یادآور شد: این پروژه‌ها در قالب طرح‌های راه و ترابری و تعاون، بهداشت و درمان، تربیت بدنی، آموزش و پرورش، کشاورزی، شهرداری، احداث بوستان، راه روستایی، آب، آموزش عالی، رفاه و امور اجتماعی اجرا شده است.

منصوری در ادامه گفت: 141 پروژه خدماتی و عمرانی در شهرستان ورامین به بهره‌برداری می‌رسد.

فرماندار شهرستان ورامین با اشاره به بودجه و اعتبار در نظر گرفته شده برای این پروژه‌ها بیان کرد: اعتباری بالغ بر یک‌هزار و 300 میلیارد ریال برای اجرا و بهره‌برداری از این پروژه‌های عمرانی و خدماتی در نظر گرفته شده است.

منصوری با بیان اینکه برای اجرای این طرح‌ها مبلغ 600 میلیارد ریال اعتبار به شهرستان ورامین اختصاص یافته است، افزود: با این اعتبار بخش مهمی از مشکلات کشاورزی شهرستان ورامین رفع و بیش از 600 فرصت شغلی مستقیم برای این شهرستان به همراه دارد.

در افتتاحیه پروژه‌های شهر جوادآباد شهرستان ورامین پروژه‌های گازرسانی به روستاهای شمس‌آباد، تجره و زواره‌ور، اجرای پروژه آبیاری بارانی روستای شفیع‌آباد و استخر ورزشی شهر جوادآباد بهره‌برداری شد.اخبارشهرستان ورامین   , فرماندارورامین   , منصوری   , ورامین  


به‌ نقل از روابط‌ عمومی فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران، کمانکش رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی ویژه شرق تهران از دستگیری یک قاچاقچی سابقه‌دار و کشف 33 هزار و 820 نخ سیگارت قاچاق در شرق تهران خبر داد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی ویژه شرق تهران در تشریح این خبر اظهار داشت: با خبر واصله مبنی بر توزیع شبانه سیگار در محله سکینه بانو موضوع در دستور کار عوامل مبارزه با قاچاق قرار گرفت.

سرهنگ علی کمانکش در ادامه بیان کرد: متهم با توجه به مجرد بودنش هر شب در یک مسیر تردد می‌کرد و منزل وی قابل شناسایی نبود.

وی افزود: مأموران اداره مبارزه با کالای قاچاق با استفاده از منابع محلی متهم را در هنگام تردد به منزل دستگیر و از بازرسی اطاق خواب وی توانستند از زیر تخت تعداد 33 هزار و 820 نخ سیگار کشف کنند.

کمانکش ضمن قدردانی از همکاری‌های مردم با پلیس تصریح کرد: متهم با پرونده مقدماتی و موارد مکشوفه تحویل مقامات اداره تعزیرات شده است.اخبارشهرستان ورامین   , فرماندهی انتظامی شرق استان تهران   , ورامین  


رییس شورای اداری ورامین گفت:قطعا رییس جدید آموزش و پرورش قرچک به شورای اداری نخواهد آمد.

 

 ساعاتی پیش هم‌زمان با هفته دولت محسن منصوری در جمع خبرنگاران معترض به برخی جابجایی های مدیران خارج از اصول قانونی در شهرستان گفت:اجازه نخواهیم داد تغییرات مدیران خارج از عرف و قانون اتفاق بیافتد و این مورد اخیر هم که رخ داد به دلیل ضعف مدیر کل مربوطه بود،مدیر کل نباید تسلیم سیاسی بازی می شد.

منصوری تصریح کرد:برخی موضع گیری های اخیر در سایت ها و اظهار نظرها تنها فرافکنی و فرار به جلو بود و ما فقط در جهت تاکیدات حضرت آقا مبنی بر حفظ وحدت سکوت کرده ایم و در فرصت مناسب پاسخ برخی از این اظهارات را خواهیم داد.

وی در پاسخ به اینکه آیا مدیر مذکور به شورای اداری شهرستان دعوت می شود یا خیر افزود:خیر،هرگز،ایشان قطعا به شورای اداری نخواهند آمد،به عنوان رییس شورای اداری شهرستان حق طبیعی خود می دانم که وی را به این شورا دعوت نکنم

منصوری تصریح کرد: برخی اظهار می کنند که فرمانداری بودجه آموزش و پرورش قرچک را قطع نموده است،این ها دروغ می گویند،بودجه عمرانی اختصاص داده شده به اموزش و پرورش قرچک داده خواهد شد،این افراد اطلاع ندارند که تصویب بودجه قبل از انتصاب مدیر فعلی بوده است و ما هرگز نمی گذاریم حق دانش آموزان قرچکی پایمال شود.اخبارشهرستان ورامین   , فرماندارورامین   , منصوری  


فرماندار ورامین از پیگیری راه اندازی نمایندگی دفتر حج و زیارت در این شهرستان خبر داد .

 

ساعاتی پیش هم‌زمان با هفته دولت محسن منصوری در جمع خبرنگاران به پیگیری راه اندازی دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در این شهرستان اشاره نموده و گفت: در دو مرحله راه اندازی این دفتر را با مکاتباتی به طور مشترک با آیت الله محمودی به عنوان نماینده ولی فقیه در شهرستان خطاب به رییس جمهور و نیز رییس سازمان حج و زیارت پیگیری کردیم.

وی افزود:رییس جمهور اخیرا دستور اکید دادند که این نمایندگی در شهرستان راه اندازی شود و این دستور خطاب به وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور بوده است.

منصوری تصریح کرد: ما هم اکنون دشتور رییس جمهور را از طریق دفتر وزیر در حال پیگیری هستیم.

 فرماندارورامین   , منصوری   , اخبارشهرستان ورامین  


فرماندار ورامین ظهر دیروز سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه ورامین بود.

وی ضمن تبریک حلول ماه شوال و عید سعید فطر به شهادت شهیدان رجایی و باهنر اشاره نمود و گفت:این دو شهید بزرگوار الگوی ملت و مسؤولین ما هستند.

وی افزود:شهید رجایی به موازات خدمت در جامعه از معنویات غافل نماند،رشد معنوی،اخلاق،قرب به خدا و کار خالصانه این عزیز را از دیگران متمایز نمود،شهید رجایی رییس جمهوری بود که غذای روزانه خود را از خانه به دفتر کار خود می برد،این شهید الگوی ساده زیستی و شجاعت بود،برخی مسؤولین قبل از مسؤولیت یک مشی و مرامی دارند و بعد از مسؤولیت مشی و مرام دیگر اما شهید رجایی همواره مشی و مرام خود را حفظ نمود تا ۸ شهریور دعوت حق را لبیک گفت.

وی با بیان اینکه اجلاس جنبش عدم تعهد مهمترین اجلاس سیاسی جمهوری اسلامی بعد از انقلاب اسلامی است، افزود: کشورهای عضو این جنبش هیچ وابستگی و تعهدی به قدرتهای شرق و غرب ندارند و شعار آنها همان شعارهای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است،این کشورها برای خود اصولی دارند و سعی می نمایند به اصول خود پایبند باشند.


منصوری با تأکید بر اینکه این اجلاس پس از اجلاس سازمان ملل متحد بزرگترین اجلاس سیاسی جهان است، عنوان کرد: بیش از ۱۲۰ کشور عضو این جنبش هستند و بیش از ۵۰ کشور در سطح سران کشورهای خود در اجلاس تهران شرکت می کنند و این امر معادلات را به نفع ایران تغییر خواهد داد و قدرت کشورمان را به نمایش خواهد گذارد.

وی افزود: امروز تمام کشور درگیر برگزاری این برنامه عظیم است و دشمن نیز از پا ننشسته و سعی دارد فضای کشور را نا امن جلوه دهد اما اشراف کامل نیروی انتظامی،اطلاعات،بسیج و سپاه بر تمامی حوادث آنها را ناکام خواهد گذاشت.

فرماندار ورامین با اشاره به اینکه یکی از اهداف دشمن ناراضی کردن مردم در آستانه اجلاس است، عنوان کرد:در برخی از نقاط تهران تلفن ها را قطع کردند،سعی نمودن در خدمات رسانی به مردم اشکال به وجود آورند تا مردم را ناراضی نمایند و از این طریق به اهداف خود برسند اما نتوانستند.

وی افزود:در هر کشوری که معاونین رییس جمهور و یا وزیر امور خارجه برای دعوت از مسؤولین آن کشور می رفتند بعد از آنها خانم کلینتون و یا مسؤولین امریکایی می رفتند تا آن کشورها را از حضور در اجلاس تهران منصرف سازند اما می بینیم که حدود ۶۰۰۰ دیپلمات از کشورها و ۱۰۰۰ خبرنگار برای پوشش خبری به تهران می آیند.

منصوری یادآور شد:در هفته دولت معمولا بخش هایی از فعالیت های دولت به مردم ارائه می گردد،این را بدانید حقیقتا نیت فرزندان شما در دولت خدمت رسانی است،میثاق ما با تمام مدیران ادارات کار است،عزم ما فقط کار برای مردم است،پس از گذشت ۷ سال از عمر دولت و بیش از ۲ سال حضور بنده به عنوان فرماندار شهرستان قطار پیشرفت ایران عزیز با سرعت در حال حرکت است.

وی اضافه کرد:عملکرد مجموعه نظام پس از انقلاب اسلامی مثبت است،برخی دولت ها به کندی به این پیشرفت اقدام نمودند و برخی با سرعت اما مهم این است که این قطار پیشرفت هیچگاه متوقف نشده است.

فرماندار ورامین بیان داشت: کمتر از یک سال از عمر دولت باقی مانده است و ما مصمم هستیم پروژه های نیمه تمام را در این فرصت کامل نماییم،مردم مطالبه دارند و این مطالبات حق آنها است،در ورامین نیز بیش از ۱۷ هزار مسکن مهر ساخته شده که اغلب به صورت خود مالکی و پراکنده بوده نه مجتمع،بهره برداری از سد ماملو،بهره برداری از ۴ فاز آبفای جنوب شرق استان از جمله موفقیت های دستگاه اجرایی شهرستان است.

وی افزود: بسیاری از اراضی زیر کشت ما امروز تحت پوشش آبیاری قطره ای و مکانیزه قرار دارند،مسیر ری-ورامین افتتاح شده،۱۰۰ کیلومتر راه روستایی بهسازی گردیده و در بحث بنیاد مسکن و عمران کمتر روستایی را می توان یافت که در آنجا کاری صورت نپذیرفته باشد.

فرماندار شهرستان ورامین عنوان کرد: بخشداران ما امروز بخشداران میدانی هستند،در ۶ روز کاری کمتر پشت میز ادارات خود می نشینند،در محل حاضر می شوند و از نزدیک اجرای پروژه ها را زیر نظر دارند،دسترسی مردم هم به مدیران بسیار ساده است.

منصوری با اشاره به رشد اعتبارات شهرستان یادآور شد:اعتبارات شهرستان در اغلب حوزه ها از جمله تملک دارایی ها  ۳۰۰ درصد رشد داشته است و این رقم برای سال ۹۱ باز هم افزایش خواهد داشت.

وی افزود: یکی از مطالبات به حق مردم از ما مترو است،در ماه گذشته دولت مصوبه ای داشت و طی آن اجرای پروژه را از قطار شهری گرفته و به مترو داد،حریم راه آهن هم به مترو واگذار گردید و حدود ۲۹۰ میلیارد ریال از بودجه سال جاری و حدود ۲۳۰ میلیارد ریال از بودجه سال ۹۰ که مجموعا بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال است اعتبار برای این امر مصوب گردیده است و علاوه بر آن رییس جمهور وعده داده است بودجه ویژه ای برای این کار تخصیص دهد.

مهندس منصوری گفت: بیش از ۲۰ میلیارد ریال بودجه برای بیمارستان مفتح ورامین و ۲۰ میلیارد ریال بودجه برای بیمارستان قرچک در ردیف اعتبارات ملی در نظر گرفته شده است،برای بیمارستان قرچک حتی پیمانکار هم مشخص گردیده است اما برخی از روی بی اطلاعی اظهار نظر می کنند.

وی با اشاره به تعهد ما به مردم کار است، به مظلومیت دولت اشاره کرد و افزود:حجم تخریب ها از داخل و خارج کشور به این دولت بی سابقه بوده است.

منصوری اظهار داشت: در شهرستان هم ما مظلوم بودیم،بسیاری از جاها وارد نشدیم و پاسخ ندادیم،نه اینکه پاسخ نداشتیم،خیر،چون تاکید مقام معظم رهبری عزیز همدلی و وحدت بود نخواستیم این وحدت از بین برود،امروز بیش از ۱۰۰۰ میلیارد ریال پروژه در سطح شهرستان آماده بهره برداری است که بخشی فردا به طور نمادین توسط استاندار تهران افتتاح می گردد.

وی اضافه کرد: به دلیل حجم بالای اخبار در زمان اجلاس جنبش عدم تعهد قسمت اعظم پروژه ها ۲ هفته آینده با حضور مسؤولین کشوری افتتاح خواهد شد.فرمانداری ورامین   , منصوری   , اخبارشهرستان ورامین  


فرماندار شهرستان ورامین با اشاره به اهمیت تسهیل اسکان فرماندهی ویژه انتظامی شرق استان و معاونت های آن گفت: همکاری کامل برای تسهیل استقرار فرماندهی انتظامی ویژه شرق شده است.

 

ساعاتی پیش هم‌زمان با هفته دولت محسن منصوری در جمع خبرنگاران با تاکید بر اهمیت تسهیل استقرار فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران، اظهار کرد:پلیس راه یکی از زیر مجموعه های پلیس راهور است،فرماندهی راهور شرق استان تهران در ورامین مستقر شده ولی پلیس راه به دلیل توجیه فنی که در تردد جاده امام رضا(ع) وجود داشت در پاکدشت مستقر شده است.

فرماندار شهرستان ورامین با اشاره به همکاری با راه اندازی فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران تاکید کرد: برای ستاد فرماندهی ۱۰ هکتار زمین پشت اداره راه دادیم،روبروی آن ۴۰۰۰ متر زمین برای پلیس راهور دادیم،برای کلانتری ها زمین در گل تپه و خیرآباد دادیم و عملیات ساخت آن نیز آغاز شده است.

وی در ادامه یادآور شد: پلیس پیشگیری نیز در ساختمان حوادث واقع در کمربندی شمالی شهر اسکان می یابد،پلیس امنیت کنار ترمینال سابق،۳ طبقه ساختمان نیز در مقر فرماندهی کنونی در حال ساخت است،۴۰۰ الی ۵۰۰ متر زمین هم برای راه اندازی مرکز درمان ناجا در کلاته اختصاص دادیم.

منصوری سپس بحث مسکن مهر را مورد اشاره قرار داده و  افزود: مدعی هستیم از شهرستان های موفق در بحث مسکن مهر می باشیم،از همان ابتدا سیاست ما در مسکن مهر بحث خود مالکی بوده است،ما معتقد به تمرکز بحث مسکن مهر نبودیم،بیش از ۳۰۰۰ واحد مسکن مهر تحویل متقاضیان شده و ۱۷۰۰۰ هم وام پرداخت شده است که از این لحاظ جزو ۱۰ شهرستان برتر کشور هستیم.

 فرمانداری ورامین   , منصوری   , اخبارشهرستان ورامین   , فرماندهی انتظامی شرق استان تهران  


فرماندار شهرستان ورامین با اشاره به خدمات و فعالیت‌های ارزنده و چشمگیر دولت گفت:پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال می باشد.

 

، ساعاتی پیش هم‌زمان با هفته دولت و با حضور استاندار تهران، پنچ پروژه عمرانی در شهرستان ورامین به بهره‌برداری رسید.

محسن منصوری در پایان این مراسم در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه هدف اصلی از بهره‌برداری از این پروژه‌ها خدمت‌رسانی مطلوب به مردم است، اظهار کرد: با بهره‌برداری از این طرح‌ها، خدمت‌رسانی به نحو احسن به مردم شهرستان ورامین انجام می‌شود.

فرماندار شهرستان ورامین با اشاره به خدمات ارزنده دولت تاکید کرد: خدمات ارائه شده از سوی دولت‌های نهم و دهم به شهرستان ورامین بسیار مناسب و چشمگیر بوده است و باعث شده تا بسیاری از کمبودهای این شهرستان جبران شود.

وی در ادامه با بیان توضیح و تشریح جزئیات طرح‌های مذکور یادآور شد: این پروژه‌ها در قالب طرح‌های راه و ترابری و تعاون، بهداشت و درمان، تربیت بدنی، آموزش و پرورش، کشاورزی، شهرداری، احداث بوستان، راه روستایی، آب، آموزش عالی، رفاه و امور اجتماعی اجرا شده است.

منصوری در ادامه گفت: ۱۴۱ پروژه خدماتی و عمرانی در شهرستان ورامین به بهره‌برداری می‌رسد.

فرماندار شهرستان ورامین با اشاره به بودجه و اعتبار در نظر گرفته شده برای این پروژه‌ها بیان کرد: اعتباری بالغ بر یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال برای اجرا و بهره‌برداری از این پروژه‌های عمرانی و خدماتی در نظر گرفته شده است.

منصوری با بیان اینکه برای اجرای این طرح‌ها مبلغ ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار به شهرستان ورامین اختصاص یافته است، افزود: با این اعتبار بخش مهمی از مشکلات کشاورزی شهرستان ورامین رفع و بیش از ۶۰۰ فرصت شغلی مستقیم برای این شهرستان به همراه دارد.

در افتتاحیه پروژه‌های شهر جوادآباد شهرستان ورامین پروژه‌های گازرسانی به روستاهای شمس‌آباد، تجره و زواره‌ور، اجرای پروژه آبیاری بارانی روستای شفیع‌آباد و استخر ورزشی شهر جوادآباد بهره‌برداری شد.اخبارشهرستان ورامین   , منصوری   , فرمانداری ورامین  


فرماندار شهرستان ورامین در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد فرمانداری ویژه گفت:فرمانداری ویژه را از کسانی که شعارش را دادند پیگیری کنید.

 

 ساعاتی پیش هم‌زمان با هفته دولت محسن منصوری در جمع خبرنگاران به بحث فرمانداری ویژه اشاره نموده و گفت: فرمانداری ویژه در مورد ری و ورامین هر دو تصویب شده و هیچکدام هنوز ابلاغ نگردیده است و وجود دو فرمانداری ویژه در کنار هم مانعی ندارد.

وی افزود:در مصوبه شهرستان شدن قرچک رییس جمهور دستور داده است که ابتدا فرمانداری ویژه ورامین ابلاغ و سپس شهرستان شدن قرچک ابلاغ شود،به این ترتیب باید قبل از ابلاغ شهرستان شدن قرچک فرمانداری ویژه ورامین ابلاغ شود.

منصوری تصریح کرد: بحث فرمانداری ویژه را از کسانی که شعارش را دادند پیگیری کنید.


ئمه جمعه شهرستان ورامین با حضور در بخش قرچک از کشفیات اخیر مشروبات الکلی در قرچک بازدید نمودند.

 

 حجج الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین و رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران،حجت الله اسماعیلی امام جمعه قرچک و سید حسین حسینی امام جمعه جواد آباد با حضور در بخش قرچک از کشفیات اخیر مشروبات الکلی در این بخش بازدید نمودند.

در این بازدید که سرهنگ سیروس فتحی فرمانده ویژه انتظامی شرق استان تهران نیز حضور داشت کارشناسان به تشریح چگونگی عملیات کشف این محموله بزرگ انواع مشروبات الکلی پرداختند.

گفتنی است روز گذشته و طی یک عملیات پیچیده شناسایی میزان فراوانی از مشروبات الکلی که کارشناسان آن را بین ۱۵۰ هزار الی ۲۰۰ هزار لیتر برآورد می نمایند در یک کمپ غیرمجاز ترک اعتیاد در بخش قرچک کشف و ضبط شد.

بر اساس این گزارش صاحب این ترک غیر مجاز و دیگر مجرمین به دستگاه قضایی تحویل شدند.

حجت الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی در حاشیه این بازدید به خبرنگار ما گفت:این حجم بالای کشفیات مشروبات الکلی چند پیام دارد.

وی افزود: پیام اول خطاب به افرادی است که از این راه کثیف ارتزاق می کنند،اینها باید بدانند این پول ها مصداق بارز ارتزاق حرام است و نانی که از این راه به زن و بچه خود می دهند آینده خوشی نخواهد داشت.

این مسئول تصریح کرد: در ضمن این افراد بدانند چشمان تیزبین نیروی انتظامی بیدار است و هیچگاه بار کج به منزل نمی رسد،عاقبت در چنگال عدالت گرفتار خواهند آمد و در اینجا جای دارد از زحمات زحمتکشان نیروی انتظامی تقدیر شود.

وی افزود: پیام دیگر این است که باید همه بیدار شویم،این حجم بالای مشروبات الکلی به چه معنا است، چه افرادی و با چه نیت هایی این همه مشروبات الکلی تولید کردند،باید بدانیم با مشروبات الکلی می خواهند اصالت های ما را بگیرند،بد اخلاقی را در جامعه توسعه دهند،باید آگاه باشیم.

 ورامین   , اخبارشهرستان ورامین  


مدیر آموزش و پرورش ورامین گفت:بیش از ۹۰ درصد مدارس ورامین مشکلی در اجرای پایه ششم ندارند

 

به گزارش اخبارشهرستان ورامین مجتبی عرب عامری مدیر آموزش و پرورش ورامین تصریح کرد: تابستان برای مدیران مدارس فرصتی مناسب برای ارزیابی فعالیت های سال تحصیلی گذشته وبرنامه ریزی برای سال آینده می باشد.

وی ادامه داد: شاخص کارهای فرهنگی ها امتحانات خردادماه است که این شاخص در ورامین طبق نظر اداره کل دارای رشد تحصیلی ۱/۱۱ درصد درتمام پایه های تحصیلی می باشد.

مدیرآموزش وپرورش خاطرنشان کرد:این رشد به صورت تصادفی یا اتفاقی رخ داده باشد بلکه این ماحصل تلاش کلیه مدیران وهمکاران خوب فرهنگی است ونتیجه تلاش یک کارتیمی درمجموعه آموزش وپرورش ورامین می باشد.

عرب عامری ادامه داد: در حال آماده شدن برای برنامه های نظام آموزشی ۳-۳-۶هستیم البته مراحل اولیه این ساختارازچندماه قبل کلیدخورده است امروز به لطف خداوندوحمایت های مدیرکل محترم و فرمانداری هیچگونه مشکلی دراجرای طرح ۳-۳-۶ نداریم.

وی گفت: بیش از  ۹۰درصدمدارس ابتدایی مادراجرای نظام آموزشی ۳-۳-۶مشکلی نداشته است و۱۰ درصدباقی مانده مربوط به اقدامات جزئی مانند رنگ آمیزی کلاس ها بوده که این نیزمرتفع خواهدشد.

مجتبی عرب عامری گفت:۴۰کلاس تا اول مهر توسط خیرین محترم مدرسه ساز درراستای برنامه های  ۳-۳-۶ آماده تحویل می باشد.
این مسئول اشاره کرد: طی بازدیدی که اینجانب ازکلاس های ضمن خدمت داشتم کلاسهای دوره پایه ششم ودوم ابتدایی به اتمام رسیده است وسایرکلاس های ضمن خدمت هم درحال انجام است ومحتویات پایه دوم وششم چون تغیرکرده است بایدآموزگاران آن هم آموزش ببیندواین آموزش راانجام دادیم.
وی افزودبرای معلمان پایه دوم وششم ۴۲۰۳۶نفر ساعت کلاس ضمن خدمت برگزارکردیم برای پایه های دیگرهم برگزارشده است بطورمثال پایه پنجم ۷۵۰۰نفرساعت برگزارکردیم و۴۸۰۰نفرساعت قرآن پایه پنجم نیز کلاس برگزارشده است.
مدیر آموزش و پرورش ورامین اظهار داشت: برای نظام آموزشی جدید۳-۳-۶ به ۳موضوع نیازداریم،فضا،نیروی انسانی و  آموزش  که مادرهمه مواردآمادگی داریم.

مجتبی عرب عامری افزود:باهمکاری سپاه ناحیه ورامین طرح هجرت ۳درحال انجام می باشدودرزمینه کلاس قرآن ، ورزش ومواردمشابه آن درپایگاههای تابستانی هم درحال اجرا می باشدو یکی دیگر ازبرنامه های مهم درتابستان ۹۱برگزاری ضیافت افطاری برای بیش از۱۲۰۰۰هزارنفرفرهنگی بود که به خوبی برگزارشد وافتخار این را داشتیم که میزبان فرهنگیان گرامی درماه مبارک رمضان باشیم .

 اخبارشهرستان ورامین   , ورامین  


اخبارشهرستان ورامین: در محدوده شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران اجرای مهندسی مجدد در تاسیسات چاهها به ثمر نشست.

 معاون نظارت بر بهره برداری آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در این خصوص به خبرنگار وارنانیوز گفت: انجام مطالعات مهندسی مجدد و اجرایی نمودن آن یکی از الویت های شرکت در جهت افزایش راندمان و کاهش هزینه های نگهداری و بهره برداری است.

غلامرضا مرادی در ادامه افزود: در همین راستا  با توجه به کاهش سطح دینامیکی آب، محدویت تامین منابع آبی و اهمیت تامین آب از چاهها، با اجرای مهندسی مجدد برروی پنج حلقه از چاهها در شهرهای پاکدشت، ورامین و قرچک میزان آبدهی آنها افزایش بسیار خوبی یافته است.

وی خاطر نشان کرد: این طرح آبرسانی با پائین بردن عمق نصب الکترو پمپ های شناور و افزایش قدرت آنها انجام شده که دبی چا ههای مذکور از آبدهی خوبی برخوردار گردیده است.ابفاجنوبشرقی تهران   , اخبارشهرستان ورامین  


به گزارش اخبارشهرستان ورامین ، ماه هاست دو جایگاه پمپ گاز CNG ورامین به دلیل بدهی به شرکت گاز تعطیل شده و رانندگان خودروهای گازسوز را سرگردان کرده است.
روز گذشته یکی از رانندگان ورامینی در مصاحبه با روزنامه کیهان گفته بود : چرا بدهی صاحبان پمپ های گاز باید منجر به سرگردانی عده ای راننده که از این راه امرار معاش می کنند، شود و صدها راننده وسایل نقلیه گاز سوز در شهرها و روستاهای اطراف به دنبال تامین سوخت خودروی خود هستند. او اضافه می کند: پس از تبلیغات بسیاری که در زمینه گازسوز کردن خودروها می شد، خودرو خود را تبدیل کردیم، اما این خودروی گازسوز نیاز به گاز دارد !

شنیده ها حاکی از آن است که بدهی این دو جایگاه ، از چند صد میلیون تومان ، فراتر رفته است ؛ حال سوال اینجاست که چرا از همان ابتدا که جایگاه داران از پرداخت بدهی شان ، خودداری می کردند ، جلوی فعالیت شان گرفته نشده بود ؟ و چرا اکنون که جایگاه داران ، این مبالغ را از مردم دریافت نموده اند و بدهی شان را پرداخت نمی کنند ، برخورد محکم با آن ها صورت نمی پذیرد و جایگاه ها در اختیار دیگران قرار نمی گیرد ؟


امام جمعه موقت ورامین در خطبه های نماز جمعه ورامین با اشاره به اهمیت برگزاری اجلاس جنبش عدم تعهد در تهران گفت: برگزاری مطلوب اجلاس تهران مانور قدرت جمهوری اسلامی است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسوه خدمت حجت الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین در خطبه اول نماز جمعه  پس از توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به بررسی عوامل برکت در جامعه پرداخت

تقوا،پیشوایی ائمه معصومین و حاکمیت عدالت عوامل برکت در جامعه

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستانهای استان تهران گفت:برکت و شکوفایی اقتصادی و توسعه پایدار در جامعه با ارزش های اخلاقی همراه است،اگر می خواهیم جامعه ما با برکت باشد باید در حفظ ارزش ها دقت نماییم.

 وی در ادامه افزود:اولین معیار این ارزش ها رعایت تقوای الهی است،اگر جامعه ای اهل تقوا بود برکت الهی بر آن نازل می شود،عامل دوم اقتدا به اهل بیت عصمت و طهارت است که اگر اینچنین بود برکت بر جامعه نازل می گردد.

 امام جمعه موقت ورامین سپس گفت:حال می فهمیم در صدر اسلام چه خیانتی در حق بشریت شد و مردم را از اهل بیت جدا نمودند،با این کار برکت را از جامعه بردند،پس از این گمراهی هیچگاه جامعه اسلامی روی آرامش ندید،چه در زمان خلفای بنی امیه،چه در زمان بنی عباس و چه امروز.

وی در ادامه تصریح کرد: امروز می بینیم جوامع اسلامی بهترین سرمایه ها را در اختیار دارند اما اوضاع جوامع مناسب نیست،این اوضاع علت جدایی از اهل بیت است،اگر بخواهیم بشریت از برکت برخوردار باشد باید دعا کنیم صاحبمان ظهور کند.

امام جمعه موقت ورامین سپس عنوان کرد:در هنگام ظهور امام زمان(عج) برکت از آسمان به زمین فرو می بارد،عامل سوم برکت حاکمیت عدالت است،اکنون بیش از سه دهه از حاکمیت نظام اسلامی می گذرد و انواع دشمنی ها از جمله تحریم های نظامی و اقتصادی،جنگ تحمیلی و … را علیه ما به کار گرفتند اما وجود برکت در جامعه کشور ما را در تمام این مشکلات سربلند بیرون آورده است.

قدردان نعمت ولایت و مرجعیت باشیم

 وی سپس با گرامیداشت سالگرد مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مرعشی نجفی گفت: باید قدردان نعمت ولایت و مرجعیت شیعه باشیم،امثال آیت الله مرعشی نجفی از مفاخر جهان اسلام بوده و هستند و هم اکنون پس از سال ها رحلت ایشان آثار وجودی این بزرگوار روشنگر جامعه است.

بدعتهای وهابیت حتی با اصول اهل سنت متضاد است

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستانهای استان تهران در ادامه ۸ شوال سالروز تخریب قبور ائمه بقیع را نماد توحش وهابیت دانست و  افزود:قبر حمزه سید الشهدا را تخریب نمودند،گنبد مطهر و مرقد نورانی پیامبر(ص) را به توپ بستند و تمام اشیا قیمتی را در اماکن مقدسه به غارت بردند،از سرزمین حجاز راهی کربلا شدند،ضریح امام حسین(ع) را از جا کندند و اشیاء آن را نیز به سرقت بردند.

وی سپس گفت:سپس به سوی نجف اشرف روانه شدند تا مرقد مطهر امیالمومنین(ع) را تخریب کنند که با مقاومت مواجه شدند و نتوانستند،وهابیت ننگ اسلام است،بدعتهای وهابیت با اصول مذهب شیعه و حتی اصول اهل سنت سازگاری ندارد،امروز شاهدیم فتاوای ننگین وهابیت تغذیه فکری و اعتقادی گروه های تروریستی مانند القاعده است،بدانید جهان اسلام به زودی شاهد اضمحلال این فرقه ضاله خواهد بود و ما جنایات وحشیانه انها را محکوم می کنیم.

برگزاری مطلوب اجلاس تهران مانور قدرت جمهوری اسلامی است

امام جمعه موقت ورامین در ادامه با اشاره به اجلاس جنبش عدم تعهد در تهران گفت :برگزاری اجلاس جنبش عدم تعهد در تهران بسیار حائز اهمیت است،این اجلاس هر سه سال یک بار برگزار می شود و ۱۲۰ عضو دارد و لذا بعد از این اجلاس بیش از سه قرن دیگر فرصت ریاست جنبش به ایران خواهد رسید.

وی ادامه داد:برگزاری مطلوب اجلاس تهران مانور قدرت جمهوری اسلامی است،هم باید این اجلاس مطلوب برگزار گردد و هم در سه سال ریاست ایران بر جنبش عدم تعهد باید از تمامی فرصت های موجود در جهت بهره برداری حداکثر استفاده را برد.

بعد از انقلاب تمامی دولت ها در جهت خدمتگزاری گام برداشتند

وی سپس با گرامی داشت سالگرد شهادتشهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت اظهار داشت :یاد و خاطره این دو شهید عزیز همواره زنده است،کجای دنیا سراغ دارید در یک روز رییس جمهور و نخست وزیر یک کشور به شهادت برسد و آسیب جدی به آن کشور وارد نشود،اگرچه شهادت این دو عزیز برای ما بسیار سخت بود اما به برکت ولایت فقه کشتی انقلاب از این مصیبت سربلند عبور نمود.

امام جمعه موقت ورامین سپس افزود:حقیقتا تمامی دولت ها بعد از انقلاب علیرغم تمامی دشمنی ها و کارشکنی های استکبار در جهت خدمتگزاری گام برداشتند اما سطح محرومیت ها بسیار وسیع بوده است،باید تلاش ها را مضاعف نمود و همه مسئولان دست در دست هم خدمات بیشتری به مردم ارائه نمایند.

دخالت در امور مسئولین دیگر بپرهیزید/حفظ وحدت بسیار مهم است

وی سپس به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع مسئولان نظام اشاره نموده و عنوان کرد:رهبری از دولت به دلیل پرکاری تقدیر نمودند و لازم است تا لحظات آخر این ویژگی دولت حفظ شود،توجه به مشکلاتت اقشار آسیب پذیر جامعه،حفظ وحدت و انسجام در جامعه،عملکرد بر اساس مسئولیت های مشخص شده در حوزه ها،هماهنگی و تعامل هر سه قوا و مراقبت از فرهنگ عمومی در مقابل هجوم فرهنگ مهاجم از دغدغه های مقام معظم رهبری در این دیدار بود.

حجت الاسلام محمودی سپس گفت:ما در شهرستان ورامین نیز نیاز به همدلی و همکاری تنگاتنگ مسئولان بر اساس تقوا و اخلاص هستیم،در ستاد احیای شهرستان مطرح شد ماهانه ۳۵ طلاق در شهرستان به وقوع می پیوندد،یعنی سالانه بیش از ۴۰۰ طلاق که عامل بیش از ۷۰ درصد آن ها مشکلات مالی و بیکاری است.

وی  گفت:سالها است وعده منطقه ویژه اقتصادی داده شده است،شهرک های صنعتی فراوانی برای ورامین ساخته شد اما الان کجا هستند این شهرک ها و سرمایه گذاران آنها؟چرا این سرمایه گذاران در پیچ و خم های بانکی سرگردانند آنوقت ما در امور دیگری دخالت می کنیم،وحدت و همدلی مسئولان نیاز جدی امروز است،حوزه مسئولیت ها مشخص است،دخالت در امور یکدیگر نکنید،حفظ وحدت بسیار مهم است.

به اطرافیان خود اجازه هتاکی در سایت ها را ندهید

امام جمعه موقت ورامین سپس افزود:مسئولان اجازه ندهند هتک حرمت در جامعه رواج یابد،امروز در فضای مجازی هتاکی رواج یافته است،می آیند یک خبر منتشر می کنند و بعد افرادی از خودشان که همه می شناسند را می فرستند تا بروند و به عنوان نظر گذاشتن هتاکی کنند،به اطرافیان خود اجازه هتاکی در سایت ها را ندهید.

تذکر لسانی پاسدار فرهنگ عمومی جامعه است

وی سپس به اجرای جدی طرح تذکر لسانی در شهرستان اشاره نموده و  گفت: مردم و مسئولان باید از فرهنگ جامعه پاسداری کنند،پافشاری ما بر اجرای دقیق طرح تذکر لسانی به همین دلیل است،اگر مردم به یکدیگر تذکر ندهند فرهنگ مهاجم فرهنگ عمومی را تحت تاثیر قرار می دهد،تذکر لسانی پاسدار فرهنگ عمومی جامعه است.

خطیب جمعه ورامین ادامه داد: امروز باید با فرهنگ مصرف سیگار،قلیان،مواد مخدر و …به شدت مبارزه کرد،روزانه ۵۰ بیمار در اثر بیماری های حاصل از دخانیات از ورامین به بیمارستان های تهران مراجعه می کنند،سن اعتیاد به سیگار تقلیل یافته است،به فکر خودمان و سلامت خود و فرزندانمان باشیم،امر به معروف را از خانه های خود شروع کنیم.

گشت امنیت اخلاقی از هفته آینده راه اندازی شود

وی افزود: این حجم بالای کشفیات مشروبات الکلی که جای تقدیر از زحمتکشان نیروی انتظامی دارد به چه معنا است،با مشروبات الکلی می خواهند اصالت های ما را بگیرند،ولنگاری اخلاقی و بدحجابی نیز همینطور است،دین دلسوز ما است،دستورات دین را اجرا کنیم اگر امنیت و آسایش در دنیا و آخرت می خواهیم،در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بر حمایت همه دستگاه ها از اجرای طرح تذکر لسانی تاکید شد.

امام جمعه موقت ورامین سپس گفت: وعده داده شده از هفته آینده گشت امنیت اخلاقی هم راه اندازی شود که این امر جای تقدیر دارد.

دبیرکل سازمان ملل بداند ما تا وجود داریم شعارمان محو اسراییل از صفحه روزگار است

وی سپس به انتقاد دبیر کل سازمان ملل از سخنان شجاعانه رییس جمهور اشاره کرده و تصریح نمود: دبیر کل از سخنان شجاعانه رییس جمهور عصبانی شده است،آقای دبیر کل از وام داری صهیونیست ها و ذلت دست بردارید،شما جنایات در فلسطین،بحرین،عربستان و هرج و مرج در سوریه را می بینید و لال هستید آنوقت خود را مدافع رژیم اشغالگر قدس می دانید،به خود زحمت ندهید،ملت ایران تا وجود دارد پیرو فرمایش رهبر کبیر خود تاکید می کند که اسراییل غده سرطانی است و باید از صفحه روزگار محو شود


ساعاتی پیش نخستین نشست مربیان طرح صالحین در سپاه پاسداران ناحیه ورامین برگزار شد.

مرتضی مومنی‌فر با تاکید بر اهمیت طرح صالحین گفت: از همه مردم به‌ویژه روحانیت معزز و محترم خواستار همکاری جدی در اجرای این طرح هستیم.

فرمانده سپاه ناحیه ورامین خاطر نشان کرد: طرح صالحین برای ارتقای سطح دانش و بینش جوانان و بسیجیان عزیز برگزار شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی نیز طی سخنانی بیان کرد: مربیان باید ضمن تشکیل جلسه به صورت مستمر با سر گروه‌های حلقه‌های صالحین بر برگزاری این حلقه‌ها اشراف داشته باشند و همه بسیجیان و فرماندهان پایگاه‌ها و حوزه‌های بسیج جهت اجرای این طرح باید نهایت تلاش خود را انجام دهند.

سرمربی طرح صالحین افزود: مربیان باید از نظر فکری غنی باشند و بتوانند به افراد گروه خود خوراک فکری مناسب ارائه دهند و پاسخگوی نیاز جوانان باشند.

وی در ادامه عنوان کرد: باید سعی شود حلقه‌های طرح صالحین در مساجد شکل گیرد و ارتباط بسیجیان و جوانان با مساجد تقویت شود.

این گزارش حاکی است، حلقه‌های صالحین در کلیه پایگاه‌های بسیج شکل گرفته و باید با تشکیل این حلقه‌ها جهت ارتقای سطح آگاهی‌های دینی و معرفتی بسیجیان تلاش کرد.


نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین در دیدار معاون سیاسی امنیتی استاندار تهران خواستار تسریع در ابلاغ فرمانداری ویژه شهرستان ورامین گردیدند.

 

 صفرعلی براتلو معاون سیاسی امنیتی استاندار تهران با حضور در بیت حضرت آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین با معظم له دیدار نمود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان در این دیدار که محسن منصوری فرماندار ورامین نیز حضور داشت با اشاره بر لزوم توجه جدی تر به رفع مشکلات مردم ورامین خواستار تسریع در ابلاغ رسمی فرمانداری ویژه شهرستان گردیدند.

ایشان افزودند:مردم ورامین همواره در تمام صحنه های انقلاب و اسلام پیشتاز و پیشرو بودند و متاسفانه همواره نیز از کمبود بسیاری از امکانات رنج بردند،نمی توان گفت در ورامین خدماتی صورت نپذیرفته است،خیر،کار زیاد شده لکن همچنان جای کار فراوان است،این مردم کفن پوشان سال ۴۲ هستند،در اوج غربت و مظلومیت به دفاع از مرجعیت و ولایت پرداختند و مورد غضب محمد رضا واقع شدند.

امام جمعه ورامین ادامه دادند:ابلاغ رسمی فرمانداری ویژه شهرستان تاخیر فراوانی پیدا کرده است،لازم است با ابلاغ هرچه سریعتر پیشرفت مردم این منطقه تسهیل گردد.

گفتنی است معاون استاندار تهران نیز در این دیدار اظهار امیدواری کرد با پیگیری های انجام شده ابلاغ رسمی فرمانداری ویژه ورامین سرعت گیرد.

لازم به ذکر است اگرچه تسریع در ابلاغ فرمانداری ویژه شهرستان ورامین امری ضروری است اما درخواست اصلی و استحقاق مردم ورامین تشکیل استان خرداد با محوریت ورامین است که امید است این مهم در باقیمانده عمر دولت احمدی نژاد به عنوان باقیات صالحات در کارنامه دولت وی ثبت گردد.


آیت‌الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی بعد از ظهر امروز در کلاس اخلاق که در بیت ایشان برگزار شد با اشاره به موج گسترده تبلیغات دشمن علیه نظام گفت: در میان این تبلیغات عده‌ای نادان در داخل کشور هستند که با اظهارات خود دشمن را تقویت می‌کنند، این افراد منافق نیستند اما ضرر این دوستان نادان کمتر از منافقان نیست.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین گرانی‌های موجود در کشور را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: همه می‌دانند گرانی چیز خوبی نیست، بخش اعظمی از آن هم حاصل همین تحریم‌های غرب علیه نظام اسلامی است اما در حال حاضر کشور درگیر یک جنگ تمام‌عیار است، دفاع مقدس در مورد جنگ نظامی هشت سال بود اما امروز جنگ در مباحث فرهنگی و اجتماعی است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: فشار اقتصادی می‌آورند و سپس می‌آیند تبلیغات می‌کنند که نظام ناکارآمد است، خیر، ما در کشور مشکلات داریم، کاستی‌هایی وجود دارد اما ناکارآمدی نیست، این یک جنگ اقتصادی و فرهنگی است و به لطف خداوند ملت ایران پیروز این جنگ است.

امام جمعه ورامین تاکید کرد: این انقلاب عظیم اسلامی راه خود را در اوج عظمت و عزت طی خواهد کرد و به نظام جهانی حضرت مهدی (عج) می‌پیوندد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین در پایان برخی دخالت‌های آمریکا در کشورهای منطقه را محکوم کرد و گفت: آمریکا از آن طرف دنیا آمده و در منطقه ما دخالت می‌کند، در سوریه بلوا راه می‌اندازند، بحرین را سرکوب می‌کنند، سعی در به انحراف کشاندن بیداری اسلامی دارند، بدانید قطعا با ذلت و شکست این منطقه را ترک خواهند کرد چراکه امروز دنیای اسلام بیدار شده و دیگر ذلت را نخواهد پذیرفت.


ساعاتی پیش جلسه هیات امنای جمعیت مبارزه با دخانیات در بیت امام جمعه ورامین تشکیل شد.

 

حضرت آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین در این جلسه با اشاره به معضلات دخانیات و سیگار افزودند:تلاش برای زدودن سیگار و دخانیات از جامعه خدمت بزرگی است که همه باید دست در دست یکدیگر داده و با دخانیات مبارزه نمایند.

ایشان ادامه دادند:باید هشدارهای لازم در زمینه استفاده از این مواد مضر به خانواده ها داده شود.

نماینده ولی فقیه تصریح نمودند: هر قدمی که در این باره برداشته شود باید مورد حمایت اقشار مختلف مردم و مسئولان قرار گیرد،نباید کسی در این میدان تنها بماند،کار همگانی است،لذا همت همگانی و عزم جدی می طلبد.

گفتنی است حمید رضا شاهسون مدیر عامل جمعیت مبارزه با دخانیات شهرستان ورامین نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد جمعیت مذکور در شهرستان به بیان توفیقات حاصل شده پرداخت.

وی گفت:دفتر این جمعیت در ورامین بسیار فعال است و طرح هایی نیز در سطح آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان اجرا خواهد شد و روش های درمان ترک سیگار نیز در حال اجرا است.


هم اکنون از جمعیت ۱۲میلیون و ۱۸۳هزار و ۳۹۱ نفر استان تهران، ۹۲ درصد در مناطق شهری و تنها هشت درصد در مناطق روستایی زندگی می‌کنند و  ورامین دومین شهرستان پر جمعیت استان تهران است.

 

 به نقل از ایرنا بر اساس گزارش جمعیت شهرستان‌های کشور که از سوی مرکز آمار ایران انتشار یافته است، استان تهران دارای ۱۴ شهرستان است که بعد از شهرستان تهران با بیش از هشت میلیون نفر جمعیت، پر جمعیت ترین شهرستان آن ورامین با ۵۲۶ هزار و ۲۹۴ نفر است.

همچنین شهرستان بهارستان با ۵۲۳ هزار و ۶۳۶ و اسلامشهر با ۴۸۵هزار و ۶۸۸ نفر در مرتبه‌های سوم و چهارم به لحاظ جمعیتی قرار دارند.

همچنین نتایج این گزارش نشان می‌دهد؛ از سه میلیون و ۷۳۳ هزار و ۱۹۰ خانوار بیش از سه میلیون و ۴۰۰ هزار خانوار در مناطق شهری این استان زندگی می‌کنند.

استان تهران به لحاظ موقعیت اقتصادی یکی از مهاجر پذیرترین استانهای کشور محسوب می‌شود، به طوری که حدود یک پنجم خانوارهای کشور در این استان اقامت دارند.

جمعیت استان تهران، طی پنج سال (۹۰ ــ ۱۳۸۵) رشد ۱٫۴۴ درصدی را تجربه کرده است.

رشد جمعیت در مناطق شهری این استان ۱٫۶۵ درصد و در مناطق روستایی منهای ۱٫۱ است.

همچنین استان تهران دارای ۲۸٫۸۶ درصد خانوارهای سه نفره، ۲۷٫۴۶ درصد خانوارهای چهار نفره، ۲۰٫۲۲ درصد خانوارهای ۲ نفره، ۱۴٫۳۲ درصد خانوارهای پنج نفره و بیشتر و ۹٫۱۵ درصد خانوارهای یک نفره است.

مقایسه آمارهای ارائه شده با کل کشور نشان می‌دهد که خانوارهای یک، دو، سه و چهار نفره استان تهران از کل کشور بیشتر و خانوارهای پنج نفره و بیشتر بیش از شش درصد کمتر است.

استان‌های بوشهر با ۳٫۱۱ و البرز با ۳٫۰۴ درصد بیشترین رشد جمعیت را در میان سایر استانهای کشور به خود تخصیص داده‌اند.

استان بوشهر به دلیل جذب نیروی کار در مناطق پارس جنوبی بیشترین رشد جمعیت را در میان سایر استانهای کشور به خود تخصیص داده است.

نتایج گزارش اولیه سرشماری سال ۹۰ که از سوی مرکز آمار ایران ارائه شده است نشان می‌دهد، استان تهران با ۱۶٫۲۱ درصد بیشترین جمعیت را در میان سایر استان‌های کشور در خود جای داده است.

استان تهران در سال ۸۵ برابر با ۱۶٫۹درصد از جمعیت کل کشور را در خود جای داده بود.

بر اساس نتایج سرشماری سال ۹۰ حدود ۲۵ استان کشور، دارای جمعیت بیش از یک میلیون نفر هستند.

تراکم جمعیت در استان تهران ۸۹۰ نفر است که حدود ۲۰ برابر تراکم جمعیت در کل کشور(۴۶ نفر در هر کیلومتر مربع) است.

همچنین ۷۳٫۹ درصد از جمعیت استان تهران در سنین فعالیت هستند که رقم یاد شده، مشابه استان البرز است.

نرخ بیکاری بهار سال ۹۱ در استان تهران ۱۶٫۹ درصد است که نسبت به بهار سال ۹۰ (۲۰٫۷درصد) حدود چهار درصد کاهش یافته است.


نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین با انتقاد از برخی اقدامات دوستان نادان در داخل کشور خاطر نشان ساختند:ضرر دوستان نادان کمتر از منافقان نیست.

 

 حضرت آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین شب گذشته در کلاس اخلاق که در بیت معظم له برگزار گردید به موج گسترده تبلیغات دشمن علیه نظام اشاره نموده و عنوان نمودند:در میان این تبلیغات عده ای نادان در داخل کشور هستند که با اظهارات خود دشمن را تقویت می کنند،این افراد منافق نیستند لکن ضرر این دوستان نادان کمتر از منافقان نیست.

ایشان سپس گرانی های موجود در کشور را مورد اشاره قرار داده و اظهار داشتند:همه می دانند گرانی چیز خوبی نیست،بخش اعظمی از آن هم حاصل همین تحریم های غرب علیه نظام اسلامی است لکن در حال حاضر کشور در حال درگیر یک جنگ تمام عیار است،دفاع مقدس در مورد جنگ نظامی ۸ سال بود لکن امروز جنگ در مباحث فرهنگی و اجتماعی است.

امام جمعه ورامین ادامه دادند:فشار اقتصادی می آورند و سپس می آیند تبلیغات می کنند که نظام ناکارآمد است،خیر،ما در کشور مشکلات داریم،کاستی هایی وجود دارد لکن نا کارآمدی نیست،این یک جنگ اقتصادی و فرهنگی است و به لطف خداوند ملت ایران پیروز این جنگ است و این انقلاب عظیم اسلامی راه خود را در اوج عظمت و عزت طی خواهد کرد و به نظام جهانی حضرت مهدی(عج) می پیوندد .

ایشان در ادامه برخی دخالت های امریکا در کشورهای منطقه را محکوم نموده و تصریح نمودند:امریکا از آن طرف دنیا آمده و در منطقه ما دخالت می کند،در سوریه بلوا راه می اندازند،بحرین را سرکوب می کنند،سعی در به انحراف کشاندن بیداری اسلامی دارند،بدانید قطعا با ذلت و شکست این منطقه را ترک خواهند کرد چرا که امروز دنیای اسلام بیدار شده و دیگر ذلت را نخواهد پذیرفت.